Audiohobby.pl

Polska Muzyka na Audioshow 2015

lancaster

  • Gość
10-09-2015, 11:23
Witajcie

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą od paru lat jestem zawodowo związany z jedną z polskich firm audio.
Na tegorocznym Audioshow mamy pomysł żeby grać polską muzykę.
Przyszło mi do głowy żeby zwrócić się o Wasze typy, co powinno znaleźć się w repertuarze ?

Zależy nam przede wszystkim na dobrej muzyce ale bez zaniedbywania strony realizacyjnej.
Pamiętajcie ze trzeba się zmierzyć z tymi wszystkimi dopieszczonymi Stoskfischami i Reference Recordingami ;-)

Gatunek muzyczny bez znaczenia.

Synthax

  • 2323 / 4074
  • Ekspert
10-09-2015, 12:01
Witajcie

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą od paru lat jestem zawodowo związany z jedną z polskich firm audio.
Na tegorocznym Audioshow mamy pomysł żeby grać polską muzykę.
Przyszło mi do głowy żeby zwrócić się o Wasze typy, co powinno znaleźć się w repertuarze ?

Zależy nam przede wszystkim na dobrej muzyce ale bez zaniedbywania strony realizacyjnej.
Pamiętajcie ze trzeba się zmierzyć z tymi wszystkimi dopieszczonymi Stoskfischami i Reference Recordingami ;-)

Gatunek muzyczny bez znaczenia.

Anna Maria Jopek - Sobremesa
Leszek Możdżer - The Time
Grzegorz Turnau - 7 widoków w drodze do Krakowa - zwłaszcza utwór 'Leukonoe'
The Kroke - utwór Spiel Klezmer
Artur Rojek - Składam się z ciągłych powtórzeń
Katarzyna Groniec - Emigrantka
Włodek Pawlik Trio

i trochę rocka i klasyki i nic więcej nie potrzeba żeby pokazać 'jak sprzęt gra'

4m

  • Gość
10-09-2015, 12:34
Lokalny patryotyzm podpowiedzieć każe mi Soyka z osiecką i drugi soyka z niemnem. Każdy te piosenki już słyszał, więc się będą podobać. Grają muzykę, bez audiofilskiego nadęcia. Sprawdź to ziom :)

Synthax

  • 2323 / 4074
  • Ekspert
10-09-2015, 12:35
Ja też uważam że cool to grać normalną muzykę a nie audiofilskie pitu pitu, które potrafi mieć wiele uroku ale na wszystkim praktycznie dobrze zagra. A normalna muzyka to dopiero wyzwanie :)

Gustaw

  • 3833 / 3276
  • Administrator
10-09-2015, 15:14
Witajcie

Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą od paru lat jestem zawodowo związany z jedną z polskich firm audio.
Na tegorocznym Audioshow mamy pomysł żeby grać polską muzykę.
Przyszło mi do głowy żeby zwrócić się o Wasze typy, co powinno znaleźć się w repertuarze ?

Zależy nam przede wszystkim na dobrej muzyce ale bez zaniedbywania strony realizacyjnej.
Pamiętajcie ze trzeba się zmierzyć z tymi wszystkimi dopieszczonymi Stoskfischami i Reference Recordingami ;-)

Gatunek muzyczny bez znaczenia.

Anna Maria Jopek - Sobremesa
Leszek Możdżer - The Time
Grzegorz Turnau - 7 widoków w drodze do Krakowa - zwłaszcza utwór 'Leukonoe'
The Kroke - utwór Spiel Klezmer
Artur Rojek - Składam się z ciągłych powtórzeń
Katarzyna Groniec - Emigrantka
Włodek Pawlik Trio

i trochę rocka i klasyki i nic więcej nie potrzeba żeby pokazać 'jak sprzęt gra'

Nieeee…. Ratunku!, Ratunku,….proszę, proszę. Zrobię wszystko tylko nie każcie mi na Audioshow słuchać takiego audiofilskiego budyniu. :-))))


Lan. Kazika, stary Perfect, Pactofonikę, Dżem trza puścić a nie ten cały audiofilski budyń.
Wygar ma być, energia, ekspresja a nie to całe autofilskie pierdzielenie skłaniające tylko do depresji i samobójstw. :)

Wiesz co bym jeszcze dodał? Jakiś kawałek Mieczysława Foga jako wisienkę na torcie. Serio :)

<iframe width="420" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


<iframe width="420" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="420" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
« Ostatnia zmiana: 10-09-2015, 15:26 wysłana przez Gustaw »

cadam

  • 4401 / 5857
  • Ekspert
10-09-2015, 16:11
fajny wokal

4m

  • Gość
10-09-2015, 21:16
Lan. Kazika, stary Perfect, Pactofonikę, Dżem trza puścić a nie ten cały audiofilski budyń.
Wygar ma być, energia, ekspresja a nie to całe autofilskie pierdzielenie skłaniające tylko do depresji i samobójstw. :)
No a co jak pójdzie to na małe monitorki? Słuchałem parę dni temu Las machinas de la muerte, czyli maszyny śmierdzi oraz 12 groszy. Owszem, wygar taki, że grzywkę zdmuchuje na plecy, ale to musi być też system i pokój, żeby zagrało tak jak powinno. Głos pana Kazimierza pięknie zarejestrowany, ale jak za nim nie pójdzie reszta to imho będzie kaszanka. Jaką dynamikę i wykop będziesz miał w 15m2? No włacha :)

Lan, napisz coś więcej o systemie pokoju, bo tak trudno powiedzieć cokolwiek sensownego.

lancaster

  • Gość
10-09-2015, 21:46
pokoj pewnie standardowy Sobieski 16 -25m2, system : kolumny 2,5 drozne, elektronika bliżej nieustalona i tak pewnie zostanie do samego konca bo jest na dzien dzisiejszy kilka propozycji. W kazdym razie mocne tematy moga byc, trzeba tylko pamietac ze to Audioszol i trzeba  brac pod uwage gusta wiekszosci sluchaczy. Blues, rock, jazz, rozrywka, klasyka...jak zaproponujecie Vadera to postaram sie zeby był "spod lady" ;-)

4m

  • Gość
10-09-2015, 22:41
Miałem na myśli zestawienie wady/zalety systemu, aby doborem płyt podkreślić jego zalety i zatuszować wady. Na pewno fajnie nagrane są też płyty Voo Voo: Oov oov, płyta z muzyką i płyta. Lao Che - Powstanie Warszawskie, Tadeusz Nalepa - Sen Szaleńca, jakiegoś Chopina może (wybór interpretacji spory, można Krystiana np.), Nosowska - Osiecka, Pendera pewnie sobie darujesz, Karpaty Magiczne ale nie wiem czy Wam ludzie nie pouciekają, Jagodziński - Deep Cut, Raz Dwa Trzy - Trudno, Kwadrofonik & Adam Strug - Requiem ludowe... no i widzę, że bez sensu groch z kapustą wychodzi, idę stąd lepiej.

Mając system można przelecieć przez kilkaset płyt i zanotować te lepsze. Bez systemu można sobie gdybać. Jeżeli system będzie dobry to płyty studyjne nagrane w odpowiedni sposób zabrzmią jak płyty live i wgniotą słuchaczy w krzesła - taka jest prawda.


A ludzie i tak przyniosą Amused to death i Borthers in Armz, żebyś puszczał :)
« Ostatnia zmiana: 10-09-2015, 22:43 wysłana przez 4m »

konrad

  • 850 / 5492
  • Ekspert
11-09-2015, 04:55
Breakout- Blues

Synthax

  • 2323 / 4074
  • Ekspert
11-09-2015, 08:37
Jak słucham Brothers in Arms to mam wrażenie, że to wcale nie jest taki super zrealizowany album. I że w temacie realizacji jednak świat poszedł do przodu.

Synthax

  • 2323 / 4074
  • Ekspert
11-09-2015, 08:38
http://dr.loudness-war.info/album/list/dr/desc

z tego trzeba wybierać jak mają ludziska z kapci wyskoczyć

Turnau z dynamiką bardzo dobrze wypada np. i w tych tabelkach ma to obraz.
« Ostatnia zmiana: 11-09-2015, 08:43 wysłana przez Synthax »

majkel

  • 7475 / 5855
  • Ekspert
11-09-2015, 13:36
KZWW Infinity - są wokale męskie i żeńskie, jest czad, są naturalne instrumenty

A propos "serio". Ja też serio - najlepiej cały album.


Nosowska Re-Murped, szczególnie z CD1: 1,5,8. CD2 gdyby się odsłuch zamienił w imprezę. ;)

Coma dobrze wypadła parę lat temu w pokoju JAG.

Zdarzała się nam genialna muzyka filmowa lub serialowa. Idźmy tym ostatnim tropem: Polskie Drogi, ... :) ... Stawka większa niż życie. Z filmowej coś z Lorenca i będzie, choćby OST Psy

Renata Przemyk fajna kobita, a Video fajny zespół. Chopin fajnie komponował, a Olejniczak albo Blechacz niezgorzej odgrywali, itd. itp.
« Ostatnia zmiana: 12-09-2015, 15:47 wysłana przez majkel »

asmagus

  • 4439 / 5404
  • Ekspert
11-09-2015, 14:27
Coma Symfonicznie:


Tak od 1 minuty zobacz:



Bardziej strawna dla "mas" propozycja to chyba jednak będzie
HEY MTV Unplugged

« Ostatnia zmiana: 11-09-2015, 14:43 wysłana przez asmagus »

Lakson

  • 11 / 4426
  • Nowy użytkownik
11-09-2015, 23:39
Dodałbym jeszcze: Kult Unplugged, Waglewski, Fisz, Emade - Matka, Syn, Bóg i Lunatic Soul - czarny cd.
Najnowszy album Riverside również ma bardzo ciekawe brzmienie.