Audiohobby.pl

WLM - klonujemy ?:)

a_men

  • 746 / 5862
  • Ekspert
17-07-2008, 21:32
>> twonk, 2008-07-17 17:19:37
>a_men
Na swojej stronie chwalą się, że to 2,5 calowy tweeter, co więcej właśnie "6" ma matową nasadkę przeciwpyłową (jak na zdjęciach), a "7" już błyszczącą...

Zwróć uwagę na kosz. 70 ma wystające mocowania.

twonk

  • 40 / 5867
  • Użytkownik
17-07-2008, 21:42
>a_men
Masz rację. Tak patrzę na tę zwrotnicę i dziwuję się, bo chyba się odważyli zrobić pierwszy rząd... ;-)

twonk

  • 40 / 5867
  • Użytkownik
17-07-2008, 22:15
Ten cały WLM (chociaż pierwsze modele mi się naprawde podobały) to jednak straszni hucpiarze. Woofer ma efektywność 88 dB, tweeter 90 - a im kolumna wychodzi 93 czy nawet 94 - ciekawe skąd się wzięło? ;-) Chwalą się, że zrobili podział niskiego rzędu na poziomie 1200 Hz, a z parametrów tego małego Visatona wynika, że ma rezonans własny na poziomie 1,5 kHz - i chociaż się na tym nie znam, to czy przypadkiem nie jest tak, że w związku z tym punkt podziału powinien być raczej w okolicach 3 kHz? I dlaczego ten gwizdek się nie pali przy tak niskim podziale?

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
17-07-2008, 22:15
>> lancaster
>Panowie, mam prosbe. To jest watek dla ludzi ktorzy klonem WLM sa zainteresowani.

Może ja też jestem zainteresowany , napisałem że NIE? Napisałem?   Nie można luźno podyskutować.  Zrobiłeś sie strasznie sztywny. To , że ja gustuje w innych rozwiązaniach i technologiach , to nie znaczy że nie mam prawa interesować sie i zabierać głosu w wątkach "o innym audio"


__________________
insomnia.lab      ( wystawiam faktury VAT)
__________________
Tylko V2!

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
17-07-2008, 22:19
Strach sie odezwać , ale myśle podobnie jak twonk.

__________________
insomnia.lab      ( wystawiam faktury VAT)
__________________
Tylko V2!

twonk

  • 40 / 5867
  • Użytkownik
17-07-2008, 23:11
Kurde, sklonowałbym to choćby tylko po to, żeby zobaczyć, jakim prawem działa, chociaż właściwie nie powinno... ;-)

lancaster

  • Gość
18-07-2008, 00:13
Twonk, wiadomo ze WLM bajki co do parametrów technicznych opowiada.  A punkt podziau na bank nie jest 1200Hz :))) Stawam tak jak Ty na okolice 3K. A czy to źle....nawet nie wiem bo nie suchałem....w kazdym razie Yogi kupił ponoc te tweetery....mogłby dac znac czy te visatony maja start do sabci greenconk ów i bedzie wszysto jasne....stwaiam jednak ze nie mają niestety ;(

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
18-07-2008, 09:45

Twonk, chociaz jak sobie tak patrzę na realne pomiary tego tweetera to niewykluczone ze do 1,2K będzie pracował.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

shark700

  • 36 / 5865
  • Użytkownik
18-07-2008, 12:45
Z kolumn o wyższej skuteczności które nie potrzebują suba i nikt nie dorabia do nich ideologii podobaja mi się te.
Z WLM jest tak albo sub albo Flamenco i gitary.

twonk

  • 40 / 5867
  • Użytkownik
18-07-2008, 13:18
>shark700
Miło mi to słyszeć... :) Skądinąd, gdybyś był zainteresowany, to jestem gotów je puścić nawet sporo poniżej kosztów własnych, bo potrzebuję kasy na następne konstrukcje...

lancaster

  • Gość
18-07-2008, 18:52
shark, eminence zapakowany w WLM niestety tak jak piszesz basu ma nie za wiele. Potrzeby estradowe w temacie bas skupiaja sie na....subach :)
Za to la scale maja klasyczny glosnik visatonowski. Efektywnosci te kolumny mają pewnie z 88dB. Nie musi być zadnych "czarów" żeby uzyskac dxwiek z tak lubianym lekko podbitym(przez pomieszczenie) basem.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
18-07-2008, 19:00
W przypadku tego projektu problemem jest 10dB peak tweetera przy wasnie 1200Hz. Wg pomiarow visatonowskich W200S nie ma nawet tych deklarowanych 88dB. Po dobrej znajomości dam mu 86,5. tweeter średnio 89dB(nie licząc podniesienia ch-ki przy 10KHz i skoku efektywnosci w okolicach własnie 1,2K)
fs woofera 30Hz spokojnie mozna to to zapakowac do 30L i miec zejscie w okolice ponizej 40Hz jak ktos tam instrumentów szuka:) - np. dużo organów lub syntetycznego basu.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

shark700

  • 36 / 5865
  • Użytkownik
18-07-2008, 19:19
Odrzućmy te wykresy, jakość i cenę głośników, wady samej konstrukcji zestawiając odpowiednio system dostaniemy coś czego w normalnych głośnikach próżno szukać i właśnie w tym cały fenomen.
Tylko dlaczego coś mi mówi że to gra charakterystycznie.

lancaster

  • Gość
18-07-2008, 19:35
shark, bardzo dobrze Ci mowi :) Wszystko gra charakterystycznie. Cokowiek byś nie postawil. czy to bedzie Wilson Audio, Avalon, Avance czy Tonsil.
Kiedy jakiś czas temu zastanawiałem sie co dla mnie stanowi o tym ze odbieram dźwiek jako bliższy lub dalszy temu co słyszę na zywo doszedłem do tego ze zdecydowanie jest mi blizsza tego typu prezentacja(WLM) niz np. dynaudio, czy avalon. Ostatecznie przekonała mnie równoległa prezentacaja na as w ktorej sporo drozsza elektronika Avalon+cary audio+AA capitole polożyła prezentacje, a obok również charakterystyczny(ispokojnie 2-3 krotnie tanszy) WLM grał super :) - fakt ze z dopompowaniem subów.
Oczywiście  z tym mozna dyskutowac, bo kazdy ma inny gust i w końcu Doda oraz Michal W mają niezle branie z tymi swoimi (równiez charakterystycznymi) "nowoczesnymi" numerami.

Poza tym tak jak pisałem konstrukcja jest pod wzgledem efektywnościi i parametrów głośnika raczej "klasyczną" kolumną....a wiec również charakterystyczną ale zarazem "bezpieczna"....bo ludzie są "przyzwyczajeni"



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
18-07-2008, 19:41
O widzicie to już prędzej moje watpliwości budzi TW70, ktory ja Twonk zauważył ma świecącą nakadke przeciwpyłową podaczas gdy w la scali widzimy matową.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'