Audiohobby.pl

RMS.pl - artykuły, porady, wydarzenia

rms.pl

 • 365 / 4421
 • Zaawansowany użytkownik
13-11-2019, 13:20
Melodika, jeden z największych polskich producentów kabli oraz kolumn głośnikowych otrzymał najważniejszą branżową nagrodę we francuskiej branży hi-fi – Złotego Diapasona (Diapason d’Or)! Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 9 grudnia 2019 na uroczystej gali w Paryżu. O produkcie
Wyróżnionym produktem jest nowy interkonekt Melodika MD2RD z linii Purple Rain, który jest oferowany w konkurencyjnej cenie od 169zł. W stosunku do bazowej wersji MD2R producent zastosował przewodnik kierunkowy. Konstrukcja opiera się o dwa skręcone ze sobą przewodniki pokryte miedzianym oplotem. Każda z żył ma grubość 0,35mm2. 

Wysokiej jakości ekranowanie o gęstości pokrycia 99% gwarantuje znakomitą ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Przewód łączony z wtykiem poprzez lutowanie wysokiej jakości cyną z srebrem, dzięki czemu styk jest bardzo pewny oraz zapewnia wysokiej jakości przesył sygnału. O magazynie
Diapason to jeden z najstarszych magazynów traktujących o muzyce i sprzęcie hi-fi. Założony w 1956 roku, zlokalizowany w Paryżu. Główną tematyką Diapasona jest przegląd albumów z muzyką klasyczną, zaś na łamy magazynu trafiają wyłącznie wyjątkowe produkty, spośród których Redakcja wybiera creme de la creme.

Więcej informacji:
www.melodika.pl
www.rafko.com
Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl

rms.pl

 • 365 / 4421
 • Zaawansowany użytkownik
22-11-2019, 10:33
JBL zaprezentował już jakiś czas temu swoją nową serię kolumn HDI, czas więc byśmy i my w końcu o nich napisali. Do portfolio producenta dołączyły podłogówki HDI-3800 i HDI-3600, kolumny podstawkowe HDI-1600, kolumna centralna HDI-4500 i subwoofer HDI 1200P.Kto był na tegorocznych targach Audio Video Show ten miał szansę zobaczyć i usłyszeć nową serię HDI na żywo, gdzie to zestaw kina domowego od JBL dał swój premierowy pokaz w Polsce.

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3217-jbl-hdi
Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl

rms.pl

 • 365 / 4421
 • Zaawansowany użytkownik
19-12-2019, 08:36
Melodika wyróżniona najważniejszą francuską nagrodą!Melodika, największy polski producent kabli hi-fi, a także kolumn głośnikowych i głośników instalacyjnych, z siedzibą w Białymstoku otrzymała najważniejszą nagrodę francuskiego przemysłu muzycznego i audio hi-fi.

Złoty Diapason to wyjątkowe wyróżnienie od najbardziej wpływowego francuskiego magazynu, który recenzuje nowości muzyki klasycznej i w wyjątkowych sytuacjach zwraca uwagę czytelników na wybitne produkty hi-fi.

Tego samego wieczoru nagrody francuskiego magazynu odbierały największe tuzy branży hi-fi: Yamaha, czy Denon&Marantz Group. Francuzi postawili w tym rzędzie białostocką Melodikę jako gracza, który w może z powodzeniem konkurować z największymi markami tej branży!W uzasadnieniu redakcja najważniejszego francuskiego magazynu zajmującego się na co dzień muzyką klasyczną napisała: „kabel przenosi muzykę bez cienia kompresji i zniekształceń. Odznacza się wyrafinowanym dźwiękiem, który jest po prostu piękny. Taka jakość dotychczas nie była oferowana w tej cenie.”

 O marce
Melodika to białostocka marka założona w 2012 roku przez dystrybutora sprzętu audio-video, firmę RAFKO. W ciągu 7 lat działalności stała się największym polskim producentem kabli hi-fi. Produkty Melodiki powstają ręcznie w Białymstoku przy ulicy Handlowej 7. Do ich wykonania firma wykorzystuje miedź od polskiego koncernu KGHM.

Ponadto, Melodika produkuje kolumny głośnikowe skierowane do szerokiego rynku hi-fi oraz głośniki instalacyjne sufitowe oraz ścienne, dedykowane do instalacji kina domowego, nagłośnienia wielu pomieszczeń (multiroom) w domach, pomieszczeniach gospodarczych oraz do celów przemysłowych.

O produkcie
Wyróżnionym produktem jest nowy interkonekt Melodika MD2RD z linii Purple Rain, który jest oferowany w konkurencyjnej cenie od 169zł. W stosunku do bazowej wersji MD2R producent zastosował przewodnik kierunkowy. Konstrukcja opiera się o dwa skręcone ze sobą przewodniki pokryte miedzianym oplotem. Każda z żył ma grubość 0,35mm2.

Wysokiej jakości ekranowanie o gęstości pokrycia 99% gwarantuje znakomitą ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Przewód łączony z wtykiem poprzez lutowanie wysokiej jakości cyną z srebrem, dzięki czemu styk jest bardzo pewny oraz zapewnia wysokiej jakości przesył sygnału.


O magazynie

Diapason to jeden z najstarszych magazynów traktujących o muzyce i sprzęcie hi-fi. Założony w 1956 roku, zlokalizowany w Paryżu. Główną tematyką Diapasona jest przegląd albumów z muzyką klasyczną, zaś na łamy magazynu trafiają wyłącznie wyjątkowe produkty, spośród których Redakcja wybiera crème de la crème.

Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl

rms.pl

 • 365 / 4421
 • Zaawansowany użytkownik
27-12-2019, 09:12
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży słuchawek dokanałowych True Wireless TWS600 z Bluetooth 5.0.Przyszłość bezprzewodowego audio właśnie się rozpoczęła
TWS600 to pierwsze całkowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe od HiFiMANa. Konstrukcja wykorzystuje specjalne, opracowane przez producenta przetworniki wykorzystujące technologię "Topology Diaphram", w których maskownica pokryta jest nanocząsteczkową powłoką. Pomaga ona uzyskać bardziej detaliczne, naturalne i zbalansowane brzmienie w porównaniu do innych popularnych słuchawek True Wireless.HiFiMAN nie oszczędza na baterii, więc użytkownicy TWS600 też nie muszą! Słuchawki pozwalają na cieszenie się muzyką do 5.5h, a specjalne, dedykowane etui ładujące do przechowywania słuchawek wydłuża ten czas o dodatkowe 33 godziny. Łączny czas pracy słuchawek po jednym pełnym naładowaniu etui to 38,5h.Typowe słuchawki True Wireless komunikują się z urządzeniem nadawczym w odległości do 10 metrów. HiFiMAN TWS600 łączy się za pośrednictwem Bluetooth w odległości do 150 metrów, czyli 15 razy większej!Ergonomiczny design sprawia, że słuchawki świetnie sprawdzają się na co dzień zarówno w warunkach domowych, biurowych, na mieście, czy na siłowni. Bezpieczeństwo ich użytkowania zwiększa wodoodporność WTS600 potwierdzona normą IPX4 (oznacza to, że słuchawki są odporne na pot i lekkie opady deszczu). Natomiast za wygodę odpowiada aż 8 par gumek dokanałowych w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy użytkownik dopasuje odpowiedni model pod względem komfortu noszenia i poziomu izolacji.Najwyższą jakość dźwięku i brak opóźnień przy oglądaniu treści wideo zapewnia wykorzystanie najnowocześniejszego modułu Bluetooth 5.0.Słuchawki kontrolowane są za pomocą panelu sterowania zintegrowanego na obudowie. Można za jego pomocą sterować odtwarzaniem (play, pauza, kontrola głośności, przewijanie utworów), skorzystać z wbudowanego mikrofonu lub włączyć asystenta głosowego: Apple Siri, Google Assistant, Windows Cortana czy Amazon Alexa.Uwaga - specjalnie opracowane membrany Topology Diaphram wymagają odpowiedniego czasu wygrzania: od 10 do 20 godzin. Oznacza to, że dopiero po tym czasie słuchawki osiągną swoje pełne, właściwe brzmienie.

Aktualna cena i dostępność
https://sklep.rms.pl/hifiman-tws600-tws-600-sluchawki-dokanalowe-bezprzewodowe-bluetooth-true-wireless 
Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl

rms.pl

 • 365 / 4421
 • Zaawansowany użytkownik
14-01-2020, 11:49
Sennheiser przedstawia dwie nowe pary słuchawek nausznych Bluetooth z aptX Low Latency: HD 450BT (wyposażone również a aktywną redukcję szumów ANC) oraz HD 350BT, które mają zastąpić znane już od długiego czasu HD 4.40 oraz 4.50BTNC.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3252-sennheiser-hd-450bt-i-hd-350bt
Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl

rms.pl

 • 365 / 4421
 • Zaawansowany użytkownik
15-01-2020, 08:20
Shure AONIC 215Shure prezentuje nowy model słuchawek, otwierając tym samym nową linię produktową AONIC. Na pierwszy ogień idą dokanałówki True Wireless AONIC 215.

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3253-shure-aonic-215
Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl

rms.pl

 • 365 / 4421
 • Zaawansowany użytkownik
17-01-2020, 08:17
Słuchawkowo u nas ostatnio, ale jest o czym mówić. Shure oprócz opisywanych już dokanałowych AONIC 215 przedstawia również model nauszny, tym razem z symbolem 50.AONIC 50 to słuchawki wyposażone w system aktywnej redukcji szumów (ANC). Poziom wyciszenia i transparentności można będzie dostosowywać za pomocą dedykowanej aplikacji ShurePlus PLAY.

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3255-shure-aonic-50
Pozdrawiam RMS
www.sklep.rms.pl