Audiohobby.pl

RMS.pl - artykuły, porady, wydarzenia

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
14-05-2019, 08:56
Słynny Mu-so od Naima doczekał się swojego kolejnego wydania. Według producenta – w 95% jako coś zupełnie nowego. Czego nowego możemy się spodziewać, a co zostało „po staremu” po pięciu latach od wydania pierwszego Mu-so? Sprawdzamy!Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3085-naim-mu-so-2

Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
14-05-2019, 08:58
Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o nowym odtwarzaczu Kann Cube, a dziś znów przychodzimy z nowościami Astell & Kern. Tym razem kolejny model z serii A&ultima, czyli SP2000, pół roku po premierze wersji SP1000.Astell & Kern A&ultima SP2000 ma być nowym, flagowym modelem producenta, stojącym na czele referencyjnej linii A&ultima.

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3086-astell-kern-a-ultima-sp2000
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
15-05-2019, 08:54
Targi High End w Monachium okazały się świetnym czasem na nową premierę Arcama, który zaprezentował wzmacniacz zintegrowany SA30 z serii HDA. Na pokładzie AirPlay 2, Dirac Live i moc 120W na kanał przy obciążeniu 8 Ohm. Co jeszcze? Zapraszamy na rejs!Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3087-arcam-sa30 
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
17-05-2019, 08:49
Ken Ishiwata to postać, którą wielu kojarzy nierozerwalnie z marką Marantz – już niedługo. Wspólne porozumienie kończy współpracę obu stron po 41 latach od rozpoczęcia przez Kena kariery koordynatora technicznego i 23 bycia ambasadorem produktów Marantz.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3089-ken-ishiwata-odchodzi-z-marantza
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
20-05-2019, 08:21
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży uniwersalnego adaptera Bluetooth z aptX Low Latency i trzema trybami odtwarzania, dedykowanego do wszystkich słuchawek wyposażonych w złącze MMCX.Zamień swoje ulubione przewodowe słuchawki dokanałowe w słuchawki Bluetooth za pomocą jednego adaptera wyposażonego w złącza MMCX, będące standardem wykorzystywanym przez wielu renomowanych producentów audio.

Dzięki wykorzystaniu technologi Bluetooth 5.0 oraz Qualcomm aptX i aptX Low Latency, adapter zapewnia najwyższą jakość dźwięku i idealną synchronizację dźwięku i obrazu w połączeniu z urządzeniem nadawczym kompatybilnym z tymi samymi kodekami.Oprócz implementacji aptX Low Latency, BTX2 w porównaniu do poprzedniego modelu BTX1, wprowadza dynamiczne tryby pozwalające dopasować dźwięk do preferencji użytkownika:

NATURAL - brak ingerencji w przebieg fali dźwiękowej
BASS BOOST - zwiększona odpowiedź basowa i głębia najniższych częstotliwości
VOCAL BOOST - wyeksponowane wokale i górna część pasma przenoszenia


Adapter został wyposażony w trójprzyciskowy pilot z mikrofonem, dzięki któremu można sterować odtwarzaną muzyką i odbierać połączenia telefoniczne bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Przytrzymanie przycisku funkcyjnego przez 2 sekundy pozwala przełączać się między trybami odtwarzania.Zastosowanie technologi Bluetooth 5.0 pozwoliło znacznie zwiększyć czas działania baterii. BTX2 oferuje do 9 godzin rozmów telefonicznych i do 8.5 godzin ciągłego odtwarzania muzyki.

BTX2 sprawdzi się nie tylko w domu czy w biurze, ale również podczas treningów dzięki poziomie wodoodporności poświadczonemu przez certyfikat IPX5. Oznacza to, że na działanie urządzenia nie wpłyną negatywnie krople wody czy potu.

Adapter posiada wzmocnioną, lekko usztywnioną część przewodu przeprowadzaną za uchem, dzięki czemu słuchawki zyskują dodatkową asekurację i są mniej narażone na przypadkowe wypadnięcie z małżowiny.O marce MEE Audio
MEE Audio to firma specjalizująca się w produkcji słuchawek sportowych i Bluetooth. Założona w 2005 roku z siedzibą USA, w stanie Kalifornia, nieopodal Los Angeles. Zespół MEE Audio stawia sobie za cel produkcję przenośnych słuchawek łączących bardzo przystępną cenę z jakością wykonania i wygodą użytkowania zdecydowanie przewyższającą standardy obowiązujące w danym segmencie cenowym.

Ponadto słuchawki MEE Audio zdobyły sobie wśród użytkowników amerykańskich for internetowych opinie produktów oferujących wysoką jakość dźwięku przy zadziwiająco niskiej cenie.

Produkty MEE Audio zyskały sobie liczną rzeszę ambasadorów. Od modelki fitness Victorii Lomba przez liczne grono perkusistów takich jak: Cody Stewart, Johnny Michals, Andrew Holzbaur, kończąc na jednym z najbardziej wpływowych bębniarzy młodego pokolenia Joey'ym Muha.

Na portfolio MEE Audio składają się produkty takie jak:
przenośne słuchawki do smartfonów
przenośne słuchawki sportowe
przenośne słuchawki dokanałowe dla muzyków (profesjonalne)
przenośne słuchawki dla audiofilów
transmitery Bluetooth
przenośne słuchawki nauszne Bluetooth
przenośne słuchawki sportowe Bluetooth
dziecięce słuchawki nauszne z limiterem poziomu głośności wykonane z plastiku wolnego od BPA (non toxic plastic)
adaptery Bluetooth
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
22-05-2019, 08:30
Jak obchodzić 30. urodziny? Wydając zupełnie nowy przedwzmacniacz gramofonowy – tak brzmi najwyraźniej definicja tej okrągłej rocznicy według Chord Electronics. Wobec tego, przedstawiamy Huei (nie, nie mylić z Huawei), czyli niewielkie urządzenie z całkiem sporą mocą.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3092-chord-electronics-huei 
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
22-05-2019, 08:41
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki NuPrime w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży referencyjnej końcówki mocy mono 230W ST-10M.Końcówka mocy stereo ST-10 uchodzi za jedną z najlepszych na rynku. Mimo to, inżynierowie NuPrime oświadczyli, że projekt niósł za sobą pewne kompromisy. Ograniczone miejsce nie pozwoliło na zastosowanie wszystkich pomysłów jakie mieli, a przy tym "ograniczało" moc końcówki, jak twierdzą ludzie z NuPrime. Stąd "tylko" 150W na kanał. Teraz autorzy ST10tki powracają z informacją, że w dobrze znanej obudowie da się "pomieścić" 230W mocy na kanał.

​​​​​​​

Aby to zapewnić stworzono de facto nowy projekt, którego pomysł narodził się, gdy powstała końcowka stereo ST-10. Tak powstał poprawiony moduł wzmacniacza najnowszej 4. już generacji, który zadebiutował w ST-10M. Nie jest to więc zamknięta w tej samej obudowie monofoniczna wersja tej samej końcówki, ale poprawiona koncepcja, na który składają się nowe obwody oraz nowe komponenty i nowe brzmienie.


Zaczęto od nowego transformatora toroidalnego o mocy 300W. Następnie zoptymalizowano ułożenie elementów we wnętrzu obudowy, tak aby zmniejszyć interferencje wpływające na jakość sygnału audio.Obwody zasilające ST10 zostały odświeżone przez zastąpienie 10-amperowych mostków prostowniczych 50-amperowymi diodami Schottkiego, zwiększono pojemność kondensatorów do 30mF, dzięki czemu końcówka ST10 zapewnia o wiele niższy poziom szumów niż stereofoniczna końcówka ST-10.ST10M zapewnia brzmienie pełne, bogate w detale, a przy tym szybkie, o wyraźnie większym nasyceniu barw w stosunku dźwięku ST10 w wersji stereo - uważanego przez wiele osób za referencyjny. Większa moc i niższy poziom szumów pozwala instrumentom wybrzmiewać pełnią barwy i akustyki. Scena jest głębsza i szersza, co daje poczucie lepszej lokalizacji źródeł pozornych.Wyposażona w moduł wzmacniacza już czwartej generacji zapewnia zupełnie nowe parametry względem poprzednika:
    damping factor na poziomie 400
    brak przesunięcia fazy
    20dB lepszy stosunek sygnał/szum
    skrócona o 20 procent ścieżka sygnałowa
    poprawiona wydajność dla kolumn nisko impendancyjnych
    poprawione zabezpieczenia, gdy wzmacniacz pracuje bez obciążenia
    udoskonalone końcówki mocy w klasie D przełączające się przy 600kHz (w przeciwieństwie do klasycznych, które przełączają się przy 300kHz)
    nowy liniowy zasilacz z wydajnym transformatorem toroidalnym
    wzmocniona druga harmoniczna (H2) dla ciepłego lampowego brzmienia bez ograniczeń znanych ze wzmacniaczy lampowychO marce NuPrime:
Raptem rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage! Network. Dzisiaj NuPrime jest jednym z liderów w dziedzinie budowy obwodów impulsowych (przełączających), zaś jego urządzenia słyną ze znakomitego przetwarzania i wzmacniania sygnałów cyfrowych.
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 292 / 3570
 • Zaawansowany użytkownik
23-05-2019, 11:28
McIntosh przedstawia nowy przedwzmacniacz – i to nie byle jaki, bo podpisywany jako urządzenie „odporne na przyszłość”. To odważna deklaracja biorąc pod uwagę szybko rozwijające się technologie i zmieniające trendy, ale takie słowa wypowiedziane przez McIntosha muszą mieć moc. Co więc kryje w sobie nowość w ofercie producenta: C49?Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3093-mcintosh-c49
Pozdrawiam Andrzej