Audiohobby.pl

RMS.pl - artykuły, porady, wydarzenia

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
26-03-2019, 13:18
Kto narzekał na działanie inteligentnych głośników, a dokładniej ich asystentów, ten powinien ucieszyć się na wieść o nowości od Qualcomma, który przedstawia nowy chip QCS400, usprawniający działanie i reakcję smart audio gadżetów.

​​​​​​​

Wiecej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3053-nowy-chipset-qualcomm-qcs400-do-inteligentnych-glosnikow 

Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
27-03-2019, 08:12
Domysły przestały być domysłami, a stały faktem – Apple oficjalnie ogłosiło otwarcie własnej platformy streamingowej Apple TV+. Czy Netflix ma się czego bać?

​​​​​​​

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3055-apple-tv-nowy-filmowy-serwis-streamingowy
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
02-04-2019, 12:25
JBL Xtreme i Cambridge Audio Yoyo S to dwa odmienne podejścia do bezprzewodowych głośników Bluetooth, jednak oba są częstymi wyborami podczas zakupów tego typu urządzeń do domu. Jakie są różnice, jakie punkty wspólne i na które urządzenie warto zwrócić większą uwagę? Podpowiadamy!

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/testy/kolumny-stereo-i-kina-domowego/glosniki-przenosne-bluetooth-wi-fi/3059-jbl-xtreme-i-cambridge-audio-yoyo-s-porownanie-dwoch-glosnikow-przenosnych-z-bluetooth
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
08-04-2019, 08:35
AKG prezentuje kolejne już w swoim portfolio nauszne słuchawki studyjne. Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort ich użytkowania, mobilność oraz wygodę, producent postanowił wzbogacić konstrukcję o możliwość wygodnego złożenia, co ma przydać się szczególnie w transporcie i bezpiecznym przechowywaniu.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3063-akg-k175-k245-i-k275
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
09-04-2019, 08:37
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży referencyjnych, audiofilskich słuchawek planarnych HiFiMAN Arya.Arya to kolejne referencyjne słuchawki HiFiMAN oparte o przetworniki planarne opracowane dla HE-1000 v2. W budowie przetwornika słuchawek Arya HiFiMAN wykorzystał ultracienką membranę znaną z HE1000 v2 i jeszcze cieńszy materiał cewki. Stworzył połączenie, które nie było stosowane jeszcze w żadnym innym modelu wyznaczając tym samym kolejny krok w rozwoju technologii planarnej.Zaawansowany obwód magnetyczny to wynik wielu lat pracy nad optymalizacją zespołów głośnikowych wykorzystywanych w słuchawkach planarnych. HiFiMAN wykorzystuje asymetryczne ułożenie niewielkich magnesów umieszczonych od strony ucha słuchacza, dzięki czemu zmniejsza poziom zniekształceń i interferencji wywoływanych pracą membrany, a przy tym gwarantuje wysoką skuteczność. Tego typu konstrukcje magnesów po raz pierwszy zastosowano w modelach Sundara i Ananda.
Opatentowany system "Window Shade" to sposób HiFiMANA na lepszą ochronę przetwornika przed uszkodzeniami mechanicznymi, przy zachowaniu otwartej konstrukcji, który wpływa pozytywnie nie tylko na brzmienie słuchawek, ale także ich wygląd, ciesząc zarówno uszy jak i oczy.Asymetryczne nausznice dostosowane są do naturalnego kształtu uszu, dzięki czemu odsłuch z wykorzystaniem słuchawek Arya jest niezwykle komfortowy nawet przy wielu godzinach spędzonych przy muzyce.Wytrzymałe gniazda 3,5mm pozwalają dowolnie wymieniać kable podłączane do słuchawek.Konstrukcja słuchawek Arya wykonana została z metalu i wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymała, ale i lekka, zapewniając dodatkowy komfort i wytrzymałość.Wygląd Arya nawiązuje do kultowego modelu HE1000, jednak został utrzymany w klasycznej, eleganckiej czerni, z wykorzystaniem matowych nausznic i maskownic.Dołączony do zestawu kabel zakończony jest kablem jack 6,3mm z miedzianymi przewodnikami.Parametry:
Zakres częstotliwości: 8 – 65.000Hz
Impedancja: 35 Ohm
Skuteczność: 90dB
Waga: 404 gramO marce HiFiMAN:
HiFiMAN to legendarna na terenie USA audiofilska marka, której właścicielem jest przedsiębiorstwo Head Direct z siedzibą w Nowym Jorku. Od kilku lat firma sukcesywnie wprowadza na rynek i popularyzuje alternatywny typ słuchawek określanych jako ortodynamiczne lub planarne. Jednym z pierwszych produktów jaki powstał w HiFiMANie jest bez wątpienia najlepszy na świecie przenośny odtwarzacz audiofilski – HiFiMAN HM-801. Produkt, który dał firmie międzynarodową sławę oraz bardzo mocną pozycję na amerykańskim rynku audiofilskim.Jakość marki HiFiMAN:
HiFiMAN słynie z tego, że prototypy najwyższych modeli słuchawek dopracowuje przy udziale swoich potencjalnych Klientów. Normą stała się sytuacja, w której inżynierowie HiFiMANa doszlifowują brzmienie swoich słuchawek w porozumieniu z użytkownikami audiofilskich for internetowych. Każdy nowy przetwornik od HiFiMANa przechodzi aż roczny okres testowy.
W efekcie tak nowatorskiej współpracy i zaufania w stosunku do swoich Klientów produkty HiFiMANa uchodzą za niezwykle uniwersalne brzmieniowo oraz bezkonkurencyjnie niezawodne.Więcej informacji:
http://www.hifiman.rafko.pl

http://www.rafko.com
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
12-04-2019, 08:11
Melodika, jeden z największych polskich producentów kabli oraz kolumn głośnikowych informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych modeli głośników instalacyjnych dedykowanych zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych: sufitowych BLI6 STR i BLI4 oraz ściennego BLI6 LCR.Seria Back in Black Invisible to wysokiej klasy głośniki instalacyjne zbudowane na bazie podzespołów znanych z wielokrotnie nagradzanych bestsellerów sprzedażowych serii Back in Black. Pomimo umiarkowanej ceny głośniki instalacyjne wyposażono w przetworniki wykorzystujące technologie i komponenty z modelu BL40 MK3.

Melodika BLI4 to uzupełnienie linii głośników sufitowych o produkt z jeszcze mniejszą średnicą: 4 cale (102mm) Membranę podobnie jak w modelach BLI5, BLI6 oraz BLI8 wykonano z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Za wysokie tony odpowiada jedwabna kopułka przetwornika wysokotonowego z regulacją w zakresie 2 decybeli. Głośnik można ukryć pod magnetycznie mocowaną maskownicą z możliwością malowania. Wymiary całego głośnika to jedyne 17,5cm średnicy i 8cm wysokości.Cena i specyfikacja głośnika instalacyjnego Melodika BLI4 w sklep.RMS.pl >>

https://sklep.rms.pl/melodika-bli4-bli-4-glosniki-instalacyjne-scienne-sufitowe-okragle-do-zabudowy-1-szt?campaign-id=10Melodika BLI6 LCR to głośnik, który świetnie sprawdzi się przy reprodukcji dźwięków z kanału centralnego. Na jego konstrukcję składają się dwa przetworniki średnioniskotonowe o średnicy 6.5 cala (165mm) z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji, a także 1-calowa (25mm) kopułka wysokotonowa otoczona rozpraszaczem wysokich tonów. Podobnie jak w przypadku pozostałych głośników serii, również BLI6 LCR wyposażony jest w przełącznik natężenia wysokich tonów, pozwalający na wybór dwóch położeń: 0dB oraz -2dB, a także magnetycznie mocowaną maskownicę z możliwością malowania.Cena i specyfikacja głośnika instalacyjnego Melodika BLI6 LCR w sklep.RMS.pl >>

https://sklep.rms.pl/melodika-bli6lcr-bli6-lcr-glosnik-centralny-lub-frontowy-instalacyjny-scienny-sufitowy-prostokatny-do-zabudowy-1sztMelodika BLI6 STR to pierwszy głośnik sufitowy stereo w ofercie marki. Głośnik różni się od standardowej konstrukcji BLI6 obecnością dwóch 1-calowych jedwabnych kopułek wysokotonowych. Pozwala to na podłączenie dwóch kanałów do jednego głośnika instalacyjnego, a tym samym oszczędność miejsca oraz kosztów.Cena i specyfikacja głośnika instalacyjnego Melodika BLI6 STR w sklep.RMS.pl >>

https://sklep.rms.pl/melodika-bli6str-bli-6str-glosniki-instalacyjne-stereo-scienne-sufitowe-okragle-do-zabudowy-1-sztukaCechy charakterystyczne serii Melodika Back in Black Invisible:

regulacja zwrotnicy - przełącznik natężenia wysokich tonów pozwalający na wybór dwóch położeń: 0dB lub -2dB, w zależności od charakterystyki akustycznej pomieszczenia (oprócz modelu BLI6 STR)

membrana średnio niskotonowa - z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji o podniesionej skuteczności

kopułka wysokotonowa - jedwabna z zabudowanym rozpraszaczem zawieszona nad środkiem membrany średniotonowej dla uzyskania bardziej punktowego źródła dźwięku (poza modelami LCR oraz W)

zewnętrzny pierścień montażowy obudowy - niezależny od stalowego, tłoczonego maszynowo kosza głośnika, pierścień mocujący z łapami blokującymi; pozwala to skutecznie ograniczyć rezonanse przenoszone z głośnika na ścianę i ze ściany na głośnik

maskownica - akustycznie transparentna przygotowana do malowania, mocowana magnetycznie w 6 punktach z wyściółką, dla pełnej stabilności i eliminacji przygłosów podczas głośnego grania

precyzyjnie nawijane miedziane cewki i mylarowy kondensator

złocone samozaciskowe złącza dla kabli głośnikowych - gwarantują zawsze najlepszy kontakt


​​​​​​​
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
16-04-2019, 10:04
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji kultowych nausznych słuchawek planarnych HE-1000se.Król jest tylko jeden
HiFiMAN budował swoją pozycję producenta najlepszych na świecie słuchawek przez ostatnią dekadę. Znamy już takie produkty, jak HE-6 czy HE-1000 - słuchawki, które niejednokrotnie były określane w recenzjach jako „klasa światowa”. Wciąż jednak oczekiwaliśmy na model z najwyższej półki, ale nadal w zasięgu zamożniejszego audiofila. Referencyjny hi-end, przewyższający wszystkie dostępne na rynku słuchawki zarówno pod względem technologicznym jak i dźwiękowym. Oto HE-1000. Teraz w trzeciej już odsłonie, oznaczonej jak SE.Różnice względem oryginalnych HE-1000:
nowe magnesy neodymowe o większej sile i niższym poziomie zniekształceń
przeprojektowany przetwornik o skuteczności większej o 6 decybeli
kolosalnie większa dynamika dla lepszego obrazowania dźwięku w skali makro
mocniejszy i głębszy bas
większa szybkość grania
balans tonalny mniej akcentujący górne pasmo
równiejsze pasmo przetwarzania
wyższej jakości pałąk wykonany w całości z metalu


Najcieńsza słuchawkowa membrana na świecie
Ultraprecyzyjnie wykonana membrana HE-1000se ma grubość jednego nanometra, tj. 0.000001mm – jednej milionowej milimetra! Oznacza to, że jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. Masa takiego przetwornika jest niemal zerowa, a co z a tym idzie oddanie impulsów prądowych natychmiastowe.Tak precyzyjna technologia gwarantuje niespotykane w innych słuchawkach szerokie pasmo przenoszenia oraz niezwykłą energię brzmienia i siłę membran, które potrafią wprowadzić w drganie nie tylko przepływające powietrze, ale w skrajnym przypadku poruszyć nawet całą obudową słuchawek.

Akustycznie transparentne magnesy neodymowe o podniesionej mocy
Zaawansowanie technologiczne nowych magnesów wykorzystanych przy budowie HE-1000SE jest głównym atutem nowej edycji tych uznanych słuchawek. Sposób rozmieszczenia magnesów i dobór ich wielkości pozwalają znacznie zmniejszyć wpływ negatywnych skutków ubocznych dyfrakcji dźwięku, które oddziaływują na integralność fal dźwiękowych. Wynika to z faktu, że fale te nie działają bezpośrednio na magnes (odbijają się od niego) tworząc interferencje, jak w przypadku innych konstrukcji tego typu.
Plus 6 decybeli w 3 lata

Badania nad technologiami wykorzystanymi w pierwszej wersji HE-1000 trwały 7 lat. Po kolejnych 3 latach rozwoju HiFiMAN pokazał w jak szybkim tempie jest w stanie udoskonalać swoje produkty. Skuteczność wersji SE w stosunku do oryginału jest aż o 6 decybeli wyższa! 96 decybelowa skuteczność nowych planarów pozwala na swobodne łączenie ich z dowolnym źródłem mobilnym.

Asymetryczna struktura przetworników i opatentowany system obudowy "Windows Shade"
Symetryczna budowa konwencjonalnych przetworników planarnych (przetwornik umieszczony pomiędzy dwoma siatkami magnesów) sprawia, że dźwięk powstaje w kilku miejscach jednocześnie, co powoduje niepożądane odbicia skutkujące słyszalnymi zniekształceniami dźwięku.Zaawansowana, niesymetryczna struktura przetworników HE-1000 redukuje wielkość wewnętrznej siatki magnetycznej, która blokuje swobodny przepływ dźwięku z membrany. W połączeniu z "Windows Shade", opatentowanym systemem maskownic tłumiących zewnętrzne odbicia dźwięku, całość gwarantuje bardziej zogniskowane źródła dźwięku, które skutkuje brzmieniem przywodzącym na myśl granie muzyki na żywo.Niezrównana wygoda
Wciągające brzmienie HE-1000se sprawia, że słuchacz chce zatapiać się w dźwiękach ulubionej muzyki jak najdłużej. Dlatego HiFiMAN zadbał o odpowiednią, ergonomiczną konstrukcję słuchawek, w tym o asymetryczne, duże nausznice wyściełane miękką gąbką z przyjemnymi, hybrydowymi padami z połączenia weluru i skóry.


Połączenie dopasowane do okazji
Wytrzymałe złącza 3.5mm osadzone w dolnej części muszli pozwalają szybko i bezproblemowo przepiąć aktualnie używane kable. Każdy posiadacz HE-1000se otrzymuje w zestawie aż trzy przewody, zamiast jednego czy dwóch zazwyczaj stosowanych w referencyjnych modelach innych producentów:
kabel zakończony wtykiem 3.5mm jack
zbalansowany kabel zakończony wtykiem 4.4mm jack
kabel zakończony wtykiem 6.35mm jackParametry:
Zakres częstotliwości: 8 – 65.000Hz
Impedancja: 35 Ohm
Skuteczność: 96dB
Waga: 440 gram
​​​​​​​O marce HiFiMAN:

HiFiMAN to legendarna na terenie USA audiofilska marka, której właścicielem jest przedsiębiorstwo Head Direct z siedzibą w Nowym Jorku. Od kilku lat firma sukcesywnie wprowadza na rynek i popularyzuje alternatywny typ słuchawek określanych jako ortodynamiczne lub planarne. Jednym z pierwszych produktów jaki powstał w HiFiMANie jest bez wątpienia najlepszy na świecie przenośny odtwarzacz audiofilski – HiFiMAN HM-801. Produkt, który dał firmie międzynarodową sławę oraz bardzo mocną pozycję na amerykańskim rynku audiofilskim.

Jakość marki HiFiMAN:
HiFiMAN słynie z tego, że prototypy najwyższych modeli słuchawek dopracowuje przy udziale swoich potencjalnych Klientów. Normą stała się sytuacja, w której inżynierowie HiFiMANa doszlifowują brzmienie swoich słuchawek w porozumieniu z użytkownikami audiofilskich for internetowych. Każdy nowy przetwornik od HiFiMANa przechodzi aż roczny okres testowy.

W efekcie tak nowatorskiej współpracy i zaufania w stosunku do swoich Klientów produkty HiFiMANa uchodzą za niezwykle uniwersalne brzmieniowo oraz bezkonkurencyjnie niezawodne.Więcej produktów z kategorii Słuchawki
https://sklep.rms.pl/sluchawki
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 277 / 3536
 • Zaawansowany użytkownik
18-04-2019, 08:43
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki NuPrime w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży jednokanałowej końcówki mocy Evolution One o mocy wyjściowej 240W.Evolution One to ucieleśnienie najnowszej i najlepszej technologii opracowanej przez NuPrime. Od zasilacza i obwodów wzmacniacza po nowy, wysoce zaawansowany stopień wejściowy. Evolution One został starannie dopracowany, aby osiągnąć wydajność na hi-endowym poziomie.Evolution One NuPrime posiada co najmniej kilka interesujących rozwiązań:
Obwody wejściowe z impedancją wejściową 1 miliona omów. Wysoka impedancja wejściowa wprowadza mniejsze zniekształcenia harmoniczne i opóźnienie fazowe
Końcówki mocy przełączających się przy 700kHz
Nowy zasilacz toroidalny zoptymalizowany pod kątem generowania niskiego poziomu szumów,
Połączenia między zasilaczem a obwodami zasilacza realizowane za pomocą wysokiej jakości miedzianych przewodów zamiast standardowych kabliEvolution One przewyższa swoich poprzedników pod każdym względem, z którego znane są wzmacniacze NuPrime:
Szersza i głębsza scena dźwiękowa,
Większa dynamika oraz akustyka instrumentów,
Mniejsze zniekształcenia i szumy,
Czystsze tło, które zapewnia większą szczegółowośćNowa generacja wzmacniaczy NuPrime kontynuuje trent ciepłego i naturalnego brzmienia znanego z klasy A, którego nie posiada żaden inny wzmacniacz impulsowy.Bardzo niewielu producentów jest w stanie zaprojektować impedancję wejściową rzędu 1 miliona omów bez negatywnego wpływu na poziom szumów i stabilność. Evolution One jest pierwszym wzmacniaczem klasy D, który z powodzeniem implementuje impedancję wejściową wielkości 1 miliona omów.Evolution One ma bardzo głęboką scenę dźwiękową i może prezentować wyraźny dźwięk nawet na najwyższym poziomie natężenia dźwięku. Odtwarzając utwory koncertowe nagrane z rozmachem będziesz w stanie usłyszeć wyraźny dźwięk ostatnich rzędów perkusji, a nawet odgłos pedału. Wszystkie te szczegóły przedstawiane są w naturalny sposób, bez sztucznych ulepszeń.Wzmacniacze klasy D większości producentów brzmią zimno i twardo, wyróżniając się głownie efektywnością energetyczną i wysoką mocą wyjściową. Dzięki zastosowaniu hybrydowej amplifikacji, czyli połączeniu zalet klasy A i D NuPrime połączył zalety obu tych klas. Evolution One może z łatwością konkurować z najlepszymi wzmacniaczami klasy A na rynku, bez generowania dużych ilości ciepła.

Evolution One prezentuje najbardziej nieskazitelny i przejrzysty dźwięk z całkowicie czarnym tłem. Dowodem na najwyższą jakość końcówek NuPrimeNuPrime - o marce:
Raptem rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage! Network. Dzisiaj NuPrime jest jednym z liderów w dziedzinie budowy obwodów impulsowych (przełączających), zaś jego urządzenia słyną ze znakomitego przetwarzania i wzmacniania sygnałów cyfrowych.

Pozdrawiam Andrzej