Audiohobby.pl

RMS.pl - artykuły, porady, wydarzenia

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
21-01-2019, 09:28
Jeszcze przed kilkoma dniami pisaliśmy o gramofonie Technicsa przedstawionym na CES (SL-1210 MK7), a dziś śpieszymy donosić o zaawansowanym odtwarzaczu SACD z funkcją strumieniowania, czyli SL-G700.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3009-technics-sl-g700
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
22-01-2019, 08:33
Czy na temat jakiejkolwiek marki powstaje tyle samo plotek, co na temat Apple? Tego nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że jedna z ostatnich „nieoficjalnych nowinek” może zaciekawić miłośników audio. Mówi się bowiem o ponownym wprowadzeniu do sprzedaży kultowych niegdyś iPod’ów Touch – i to w nowej wersji.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3010-czy-apple-wyda-nowego-ipoda-touch

Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
28-01-2019, 08:18
S(koncentrujmy) się na mandarynce - pora na nową serię KEFa! Tydzień otwarty z kolumnami KEF z serii R w sklep.RMS.pl

R jak Reference
KEF nazywa swoją nową nawiązując do topowej serii Reference, chcąc odważnie wyznaczać nowe standardy w jakości dźwięku. Teraz każdy możne zweryfikować brzmienie R – podczas tygodnia otwartego w sklep.RMS.pl od 28 stycznia do 02 lutego 2019. Do dyspozycji Odsłuchowiczów oddajemy dwa modele podłogowe R7 oraz R5.

Shake mandarynkowy
Konstrukcja przetwornika średnio-wysokotonowego oparta jest o opatentowaną technologię Uni-Q, która wciąż jest rozwijana przez KEF, a w serii R widzimy (i słyszymy!) już jej 12. generację. Umiejscowienie tweetera w samym środku przetwornika średniotonowego już od wielu lat pozwala inżynierom KEFa przybliżyć dźwięk kolumn do dźwięku projektowanego przez realizatora w studiu. Cała konstrukcja owiana jest obietnicą redukcji rezonansów dzięki zachowaniu minimalnych odstępów pomiędzy poszczególnymi elementami przetwornika Uni-Q. Ale nie ma co wierzyć suchym opisom – każdy będzie miał szansę zweryfikować wszelkie szczegóły podczas odsłuchów.

Shadow Flare, tytułowa mandarynka, to innowacyjna metoda mająca na celu zmniejszenie szkodliwej dyfrakcji wysokich tonów, szczególnie wrażliwych na rozpraszanie. Specjalnie profilowane przez KEF radiatory wykańczające koncentryczną budowę głośnika średnio-wysokotonowego, tworzą „pola cienia” w punktach, gdzie zbyt duża dyfrakcja jest najbardziej prawdopodobna. Dzięki temu KEF kontroluje detaliczność, subtelne niuanse, dające się zauważyć szczególnie w wybrzmieniu szarpanych strun czy talerzy perkusyjnych.Brzmienie u podstaw
Seria R wykorzystuje przetworniki niskotonowe o strukturze dwuczęściowej, gdzie wklęsła, aluminiowa blaszka o niewielkiej grubości usadowiona jest na szczycie papierowego stożka. Jej wysoka sztywność połączona z unikalną geometrią papierowej konstrukcji ma zapewnić czysty, szybki ruch tłoczący odpowiednią ilość basu dającego solidną podstawę brzmienia kolumn.

Dla ucha, dla oka
Kolumny to nie tylko brzmienie – w końcu stanowią też niemałą część wystroju wnętrza. KEF stawia na klasyczny design połączony z nutką nowoczesności w postaci ultracienkich, montowanych magnetycznie maskownic wykończonych mikrofibrą.
Kolumny z serii R dostępne są w trzech wykończeniach: czarny połysk, biały połysk i orzech (walnut). W salonie, podczas odsłuchów prezentujemy modele R7 black gloss oraz R5 white gloss.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać brzmienia nowej serii R od KEF, skonfrontować opis producenta z własnymi odczuciami słuchowymi, porównać z innymi dostępnymi w salonie kolumnami, czy po prostu porozmawiać o audio i muzyce.

Na prywatne odsłuchy można umawiać się telefonicznie w terminie 28.01.19 – 02.02.19, w godzinach pracy salonu, tj. od poniedziałku do piątku 8:00 – 18:00 oraz w sobotę 9:00 – 15:00.

Specyfikacja techniczna KEF R7:
Konstrukcja: 3-drożna
Budowa kolumny: Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (1x 25mm) aluminiowa kopułka
Głośniki średniotonowe: 1x 5 cali (1x 125mm) aluminiowa membrana
Głośniki niskotonowe: 2x 6.5 cala (2x 165mm) hybrydowa aluminiowa membrana
Bas-refleks: Tył
Membrana pasywna: NIE
Impedancja: 8 Ohm
Podział pasma: 400 / 2.900Hz
Skuteczność: 88dB
Zalecana moc wzmacniacza: 15 - 250W
Pasmo przenoszenia: 33 - 50.000Hz
INNE: Technologia Uni-Q
:: Technologia Flexible Port
Wysokość: 106.2cm
Szerokość: 20cm
Głębokość: 38.35cm
Waga: 31.4kg
Rozpraszanie dźwięku: Klasyczne

Specyfikacja techniczna KEF R5:

Konstrukcja: 3-drożna
Budowa kolumny: Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (1x 25mm) aluminiowa kopułka
Głośniki średniotonowe: 1x 5 cali (1x 125mm) aluminiowa membrana
Głośniki niskotonowe: 2x 5.25 cala (2x 130mm) hybrydowa aluminiowa membrana
Bas-refleks: Tył
Membrana pasywna: NIE
Impedancja: 8 Ohm
Podział pasma: 400 / 2.900Hz
Skuteczność: 87dB
Zalecana moc wzmacniacza: 15 - 200W
Pasmo przenoszenia: 38 - 50.000Hz
INNE: Technologia Uni-Q
:: Technologia Flexible Port
Wysokość: 102.5cm
Szerokość: 17.5cm
Głębokość: 34.35cm
Waga: 27.3kg
Rozpraszanie dźwięku: KlasyczneCena:
KEF R7 – 14200zł / para
KEF R5 – 10 600zł / para


Miejsce:
Sklep.RMS.pl
Hetmańska 33B
15-727 Białystok

Data:
28 stycznia – 02 lutego 2019

Zapraszamy po telefonicznym umówieniu się: 85 747 97 50.

Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
31-01-2019, 08:25
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę informuje o wprowadzeniu do sprzedaży zintegrowanego wzmacniacza stereo M2si o mocy 76W na kanał. 

Wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity M2si to sprawdzona konstrukcja w przystępnej cenie, która czerpie swoje komponenty z legendarnych konstrukcji Musical Fidelity. Sekcja sterująca M2si została oryginalnie opracowana do 1000 watowej końcówki Titan.  Regulacja głośności odbywa się za pomocą scalonej drabinki rezystorowej PGA2320 od Burr-Brown co zapewnia perfekcyjny balans między kanałami, nawet przy cichym słuchaniu. M2si oferuje 76W mocy ciągłej na kanał generowanej przez w pełni tranzystorowe bipolarne końcówki mocy przy obciążeniu równym 8 Ohm i 127W przy obciążeniu 4 Ohm. Dzięki temu urządzenie może wysterować zdecydowaną większość kolumn na rynku oraz praktycznie wszystkie dostępne w podobnym zakresie cenowym. O zapas mocy dbają dwie baterie kondensatorów o pojemności 20.000 mF.Wzmacniacz można bezproblemowo wkomponować w system stereo dzięki wykorzystaniu sześciu analogowych wejść liniowych oraz wyjścia pre-out 2xRCA. Urządzenie wyposażone zostało w przedwzmacniacz klasy A z własnym obwodem zasilania. W efekcie M2si oferuje możliwość konfiguracji jako wzmacniacz lub przedwzmacniacz w jednej, kompaktowej obudowie.

Wzmacniacz oferuje brzmienie podparte mocnym, swobodnie prowadzonym basem i wysuniętą, nasyconą średnicą. Łagodna góra oraz ciepłe brzmienie podkreślają klasyczny, analogowy charakter wzmacniacza, który nawiązuje do bogatych tradycji łagodnego i barwnego brzmienia Musical Fidelity.


Cena:
Musical Fidelity M2si – 3 995zł (czarny lub srebrny)

Brzmienie Musical Fidelity:
Dźwięk Musical Fidelity charakteryzuje się niezwykłym zróżnicowanie barw z firmową nutką ciepła, a do tego super wysoką rozdzielczością, klarownością i dynamiką dźwięku. Wzmacniacze i odtwarzacze MF potrafią wygenerować niemal holograficzną scenę dźwiękową co zapewnia niezapomniane przeżycia podczas odtwarzania pełnoskalowych koncertów orkiestrowych.

O marce Musical Fidelity:
Brytyjski producent elektroniki klasy middle i hi-end założony w 1982 roku przez Antony'ego Michaelsona, klarnecisty i konstruktora wzmacniaczy, który do dziś pozostaje prezesem firmy. Musical Fidelity zasłynął jako jeden z pierwszych producentów, który projektował wygląd swoich produktów w stylu industrialnym, gdzie rządzi prostota, neutralność i minimalizm w detalu. Łącząc to z najwyższej klasy wykonaniem, a przede wszystkim niepowtarzalnie ciepłym brzmieniem Musical Fidelity zyskał bardzo wyraźny firmowy charakter.

Jakość marki Musical Fidelity:
Każdy produkt Musical Fidelity przechodzi kilkuetapową kontrolę jakości w londyńskim biurze w dzielnicy Wembley, gdzie znajduje się także biuro projektowe, oraz serwis sprzętu. Kontrola jakości obejmuje zarówno sprawdzenie precyzji wykonania obudów oraz ich montaż, jak i szczegółowe pomiary każdego wyprodukowanego urządzenia pod kątem zgodności z deklarowanymi specyfikacjami. Efekt drobiazgowej kontroli produkcji oraz doboru podzespołów do urządzenia, które fabrycznie potrafią dysponować mocą nawet o 20% większą od deklarowanej na papierze!

Idea ciągłego doskonalenia urządzeń sprawia, że Musical Fidelity jako jeden z nielicznych na świecie producentów oferuje fabryczne poprawianie osiągów swoich urządzeń pod kątem indywidualnych potrzeb swoich klientów.
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
04-02-2019, 08:05
Monitor Audio odświeża MASS, czyli zestaw 5.1 surround do kina domowego. Druga generacja ma być przyjazna wszystkim, którzy chcą osiągnąć kinowe efekty dźwiękowe za rozsądną cenę, w postaci 5 niewielkich głośników i jednego – większego – subwoofera. Taki zestaw może sprawdzić się również o u osób z ograniczoną przestrzenią w pomieszczeniu.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3019-monitor-audio-mass-surround-sound-2nd-generation 
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
08-02-2019, 08:26
Od tygodnia szumią plotki o planach przejęcia przez Spotify Gimlet Media, spółki zajmującej się cyfrową dystrybucją podcastów. Najnowsze doniesienia przemieniają plotkę w prawdę. Dodatkowo, dowiadujemy się, że do arsenału Spotify należy doliczyć nie tylko Gimlet Media, ale też Anchor, o podobnym profilu działalności. Czy zielony gigant pretenduje do miana największego agregata treści audio?Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3021-spotify-chce-byc-najwieksza-platforma-audio-na-swiecie-kolejny-krok-w-strone-podcastow
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
11-02-2019, 08:10
McIntosh z kopyta wkracza w kategorię instalacyjną audio. Pisaliśmy już o nowych wzmacniaczach MI254 i MI128, które można wygodnie zamontować w szafach rack. Teraz pora przyjrzeć się głośnikom ściennym i sufitowym WS500, WS300 i CS200.Nowości instalacyjne, kolumny XRT1.1K, jak i urządzenia wydane z okazji 70. lecia powstania firmy, zaprezentowane zostaną podczas ISE (Integrated Systems Europe) 2019 w Amsterdamie

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3023-mcintosh-ws500-ws300-i-cs200
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
12-02-2019, 08:02
Onkyo nie zwalnia tempa i wraz z nowym rokiem raczy nas kolejnymi nowościami. Dzisiaj o modelach TX-SR393 i TX-SR494, czyli dwa niedrogie modele amplitunerów kina domowych wyposażonych w - jak to zwykle w przypadku Onkyo bywa - gro funkcjonalności.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3024-onkyo-tx-sr393-i-tx-sr494
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
13-02-2019, 08:59
Łączenie sił technologicznych jak i sprzedażowych wskazuje na głębszy i długoterminowy sojusz, który może poskutkować w przyszłości stworzeniem jednej wspólnej grupy

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3025-dali-zawiazuje-strategiczny-sojusz-z-nadem-i-bluesoundem
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 249 / 3474
 • Aktywny użytkownik
14-02-2019, 09:12
Spotify w końcu podejmuje długo zapowiadane kroki i uprzejmie ostrzega, że z początkiem marca podejmie kroki w celu ukrócenia praktyk omijania reklam na darmowych kontach w serwisie.Chodzi oczywiście o użytkowników, którzy korzystają z apek w typie adblokerów, na przykład w webowej wersji playera, bądź stosują innego rodzaju oprogramowanie blokujące treści reklamowe w desktopowym Spotify.

Więcej w RMS.pl 

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3026-spotify-bedzie-blokowac-uzytkownikow-omijajacych-reklamy 
Pozdrawiam Andrzej