Audiohobby.pl

RMS.pl - artykuły, porady, wydarzenia

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
10-07-2018, 10:48
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych audiofilskich słuchawek planarnych Ananda, które świetnie sprawdzą się zarówno w wysokiej klasy zestawach, jak i w połączeniu z odtwarzaczami przenośnymi i telefonami.Ananda to owoc wieloletniego rozwoju technologii planarnej. Oferuje najwyższą jakość wykonania, niezrównaną zwinność brzmienia i niezwykłą skuteczność.Wysoka skuteczność na poziomie 103dB pozwala użytkować Anandę z wybranymi urządzeniami przenośnymi o wysokiej mocy wyjściowej. To jedne z niewielu nausznych, planarnych słuchawek audiofilskich, które można napędzić za pomocą telefonu komórkowego wyposażonego w wysokiej jakości wyjście słuchawkowe.Najwyższa jakość zastosowanych przetworników zapewnia referencyjną jakość dźwięku przy zachowaniu niskiego poziomu zniekształceń. Ultracienka membrana wykorzystana do budowy przetworników Anandy wpływa na błyskawiczną odpowiedź impulsową.Słuchawki wyposażone są w asymetryczne nausznice dopasowane do anatomicznego kształtu małżowin usznych, co zapewnia niezwykłą wygodę podczas odsłuchu.Hybrydowy pałąk został zaprojektowany tak, by zapewnić najwyższy poziom komfortu podczas długich sesji odsłuchowych. Jego konstrukcja opiera się o pałąk wykonany z metalu oraz elegancki materiał w czarnym macie z ekoskóry. Całość zapewnia odpowiedni poziom sztywności i komfrotu. Na wygodę użytkowania wpływa również niska waga (399g) - o 20 gram mniej niż w topowym HiFiMAN HE-1000!Złącza 3.5mm jack zastosowane w słuchawkach Ananda zostały przeprojektowane tak, by zwiększyć ich wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu standardowego złącza Ananda może być podłączona do różnych kabli dostarczanych przez niezależnych producentów. Daje to bogaty wachlarz możliwości zmiany brzmienia, tak aby jak najlepiej dopasować je do swoich oczekiwań.

Parametry:
Zakres częstotliwości: 8 – 55.000Hz
Impedancja: 25 Ohm
Skuteczność: 103dB
Waga: 399 gram

HiFiMAN Ananda – cena: 4295zł

O marce HiFiMAN:
HiFiMAN to legendarna na terenie USA  audiofilska marka, której właścicielem jest przedsiębiorstwo Head Direct z siedzibą w Nowym Jorku. Od kilku lat firma sukcesywnie wprowadza na rynek i popularyzuje alternatywny typ słuchawek określanych jako ortodynamiczne lub planarne. Jednym z pierwszych produktów jaki powstał w HiFiMANie jest bez wątpienia najlepszy na świecie przenośny odtwarzacz audiofilski – HiFiMAN HM-801. Produkt, który dał firmie międzynarodową sławę oraz bardzo mocną pozycję na amerykańskim rynku audiofilskim.

Jakość marki HiFiMAN:
HiFiMAN słynie z tego, że prototypy najwyższych modeli słuchawek dopracowuje przy udziale swoich potencjalnych Klientów. Normą stała się sytuacja, w której inżynierowie HiFiMANa doszlifowują brzmienie swoich słuchawek w porozumieniu z użytkownikami audiofilskich for internetowych. Każdy nowy przetwornik od HiFiMANa przechodzi aż roczny okres testowy.

W efekcie tak nowatorskiej współpracy i zaufania w stosunku do swoich Klientów produkty HiFiMANa uchodzą za niezwykle uniwersalne brzmieniowo oraz bezkonkurencyjnie niezawodne.
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
12-07-2018, 08:18
Dzieje się w zarządzie Netflixa, czego wynikiem są przygotowane nowe plany subskrypcji premium. Kto traci, a kto zyskuje? Ci, którzy opłacają aktualnie najwyższy abonament nie będą zadowoleni.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2886-najwyzszy-abonament-netflixa-jeszcze-bardziej-premium
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
13-07-2018, 09:02
Jeszcze wyższa jakość obrazu uzyskiwanego przy pomocy Xboxa – ale nie obyło się bez haczyków i kruczków. Użytkownicy Xbox One X i Xbox One S, którzy oglądają Netflixa z poziomu konsoli będą zadowoleni.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2887-xbox-one-ze-wsparciem-dolby-vision
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
16-07-2018, 09:00
Triangle Esprit Gaia EZ, czyli jednym słowem – rewelacja! Nikt wchodząc do sali odsłuchowej nie spodziewał się takich wrażeń po tak niewielkim zespole głośnikowym. A jednak, francuska myśl audio może zaskoczyć.Tak, jak Francja wygrała w mundialu, tak i francuskie kolumny wygrały w RMS.pl. Odsłuchowicze docenili przede wszystkim siłę dźwięku, stereofonię i scenę, porównując brzmienie w specjalnie przygotowanych przez nas utworach, a także na samodzielnie wybranych ścieżkach. Zwrócono też uwagę na głęboki i soczysty, ale nie przyćmiewający reszty pasma bas, detaliczność, perliste soprany i świetnie podkreśloną średnicę, która sprzyja szczególnie nagraniom wokalnym.

Zaskakującą dla odsłuchowiczów była również cena zestawu. Przyzwyczajeni do high-endowych odsłuchów w salonie RMS.pl nie mogli wyjść z podziwu, że tak przystępne cenowo kolumny mogą zagrać tak dobrze.

Oprócz głównego zestawu odsłuchowego opartego o kolumny Triangle Esprit Gaia EZ, klientom zaoferowaliśmy również stereo oparte o kolumny podstawkowe Comete (również z serii Esprit EZ) i gramofon Pro-Ject z wkładką Goldring Legacy, które tażke cieszyły się ogromnym uznaniem.

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/wydarzenia/2888-alez-to-bylo-granie-wrazenia-po-odsluchach-triangle-w-salonie-rms-pl

Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
17-07-2018, 09:14
Brytyjski Monitor Audio wprowadza do sprzedaży nową serię: Vecta. Nowe głośniki V240 mają być idealne zarówno do wnętrz jak i do zastosowania na otwartych przestrzeniach. Cecha charakterystyczna? Nowa konstrukcja, która nie tylko jest czymś nowym dla oka, ale też daje pole do popisu architektom i projektantom.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2889-monitor-audio-vecta
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
19-07-2018, 15:47
Denon przedstawia nową serię produktową 800NE, która ma zastąpić poprzedniczkę z symbolem 700. Klienci będą mieli okazję wypróbować odtwarzacz sieciowy DNP-800NE, odtwarzacz CD DCD-800NE a także wzmacniacz zintegrowany PMA-800NE.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2891-denon-z-nowa-seria-800
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
20-07-2018, 16:02
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Triangle w Polsce informuje o wprowadzeniu podłogowych oraz podstawkowych kolumn aktywnych z serii Elara (z dopiskiem Active), a także odświeżeniu cen kolumn pasywnych.
Słuchanie muzyki nigdy nie było prostsze. Głośniki serii Elara Active pozwalają na bardzo szybkie podłączenie zarówno do źródeł muzyki cyfrowej, takich jak komputer, smartfon, tablet, dekoder, telewizor, Blu-ray, jak i analogowych, takich jak gramofon.

Słuchanie muzyki nie było również nigdy tak wygodne - dzięki aktywnym kolumnom Triangle nie musimy martwić się o zakup właściwego wzmacniacza i okablowania - wszystko to dostajemy w cenie.Elara Active to odłam klasycznej, pasywnej linii  Elara, w skład którego wchodzą podłogowe oraz podstawkowe kolumny aktywne. Ich obudowa i przetworniki pochodzą z klasycznej wersji kolumn, dodając wygodę łączności Bluetooth z aptX, wzmacniacz o mocy 80W oraz złącza zwiększające możliwości wykorzystania kolumn.

Dołączona grafika

Zarówno podłogowe LN05A jak i podstawkowe LN01A na tylnym panelu posiadają złącze 2xRCA do podłączenia gramofonu lub innych urządzeń przesyłających sygnał analogowy, złącze AUX, wejście optyczne i koaksjalne, a także wyjście subwooferowe. Każda para kolumn ma też pilot zdalnego sterowania z regulacją głośności.Dzięki opcjom equalizacji kolumny można ustawić w praktycznie dowolnym miejscu pomieszczenia - możliwość płynnej regulacji niskich i wysokich tonów pozwoli na uzyskanie optymalnego brzmienia poprzez dopasowanie pracy kolumny do akustyki konkretnego pokoju.
BRZMIENIE
Kolumny charakteryzują się dynamicznym, zrywnym brzmieniem z łagodnymi, ciepłymi wysokimi tonami. Elara Active spodobają się szczególnie wielbicielom wokalu i dobrze wyeksponowanych tonów średnich. Dzięki dopracowanej stereofonii i szerokiej scenie a także głębi brzmienia, zarówno LN01A (kolumny podstawkowe) jak i LN05A (kolumny podłogowe) otaczają słuchacza dźwiękiem ustawiając go w centralnym punkcie sceny dźwiękowej. Całość kojarzy się z klasyczną, analogową prezentacją dźwięku, co pozwala na wielogodzinny bezproblemowy odsłuch także na wysokich poziomach głośności.

Dołączona grafika

OBUDOWA
Obudowa serii Active składa się z płyt MDF o przekroju  18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zapobiec wzbudzaniu się niechcianych wibracji, które podkolorowują lub zakłócają przekaz dźwiękowy.Dzięki minimalistycznej stylistyce producent mógł położyć nacisk na jak najlepsze wykończenie obudowy, co pozwoliło na użycie wysokiej klasy lakieru piano. Jak w przypadku każdej serii Triangle, także Active otrzymała wysokiej jakości gniazda podłączeniowe. Jest to autorski projekt Triangle'a.GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY
Seria Elara Active otrzymała przetwornik znany serii Elara. Opiera się on na 25 milimetrowej miękkiej kopułce z jedwabiu. Zapewnia on charakterystyczne, ciepłe brzmienie. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, idealnie dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych pozwolił na uproszczenie zwrotnicy, co ma kapitalne znaczenie dla barwy i rozdzielczości wysokich tonów.

Dołączona grafika

Najciekawszym elementem tweetera jest rozpraszacz zbudowany wokół membrany. Jest to efekt zaawansowanych badań, które czerpią wprost z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii modelowania komputerowego udało się uzyskać prawdopodobnie najlepszy współczynnik rozpraszania wysokich tonów wśród wszystkich kolumn głośnikowych w tej cenie.Oznacza to, że Elary mają minimalne wymagania co do sposobu ich ustawienia w pomieszczeniu. Praktycznie zawsze zapewniają właściwy balans tonalny i detaliczność brzmienia. Elara to kolumny dedykowane do osiągania jak najlepszych rezultatów nie w komorach pomiarowych, ale w domowym salonie.

GŁOŚNIK ŚREDNIONISKOTONOWY
Woofery Elara Active korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń. Materiałem stosowanym do budowy jest jak zawsze w przypadku Triangle włókno celulozowe.Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie, a tym samym pozwala na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego i zejścia do poziomu basu znanego z subwooferów.

Dołączona grafika

Kolumny Elara Active – cena:
    • kolumny podstawkowe Elara Active LN01A – 2995zł
    • kolumny podłogowe Elara Active LN05A - 5995zł

Dodatkowo wszystkie komponenty pasywne serii Elara zyskały nowe ceny oraz dokładną specyfikację techniczną:
    • kolumny podstawkowe Elara LN01 – 2095zł
    • kolumna centralna Elara LN02 – 1645zł
    • kolumny podłogowe Elara LN05 – 4995zł
    • kolumny podłogowe Elara LN07 - 6595złNajważniejsze fakty na temat Triangle:
    • przedsiębiorstwo istnieje nieprzerwanie od 35 lat
    • produkcja serii Magellan oraz Signature odbywa się we Francji
    • najważniejszą serią produktową jest wprowadzona w 2015 roku Esprit EZ

    • od 2015 roku firma zmieniła kurs jeśli chodzi o sposób wykańczania kolumn oraz ich brzmienie łagodząc styl grania oparty o skraje pasma

    • Triangle słynie z głośników tubowych opartych o tytanową membranę
    • Triangle słynie z dedykowanych głośników średniotonowych opartych o membrany z powlekanych włókien celulozowych

    • Triangle jako pierwsza firma na świecie zaprezentowała kolumny z wyodrębnionym głośnikiem wysokotonowym na szczycie obudowy – następnie wiele innych firm skopiowało to rozwiązanie, a niektóre uczyniły zeń swój znak rozpoznawczy

    • Wybrane modele Triangle to kolumny bipolarne: Magellan Grand Concert, Magellan Concert, Magellan Quatuor, Australe Esprit EZ

    • W ofercie znajdują się bliźniacze z wyglądu serie: Signature oraz Genese. Warto pamiętać, że łączy je wygląd, ale dzieli co najmniej: miejsce produkcji, technologie przetworników, obudowa i jej wykończenie
    • Kolumny Triangle bardzo często łączone są ze wzmacniaczami Musical Fidelity, szczególnie dotyczy to serii Magellan i produktów Nu-Vista
Każdy projekt akustyczny od Triangle wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych narzędzi warto wymienić:
    • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
    • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
    • najnowsze oprogramowanie CAD
    • system pomiaru akustycznego MLSSA
    • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

http://www.rafko.com/
http://www.triangle.rafko.pl
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
24-07-2018, 10:14
Słuchawki LCD2 zostały zaprezentowane po raz pierwszy w 2009 roku. Pomimo wydawania w kolejnych latach nowych odsłon, fani wciąż wiernie wracali do najlepszego według nich pierwowzoru. Nie jest więc zaskoczeniem, że producent chce z tej fali popularności skorzystać, tworząc (prawie) takie same słuchawki z wyższą o 100 dolarów ceną.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2893-audeze-lcd2-closed-back
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
25-07-2018, 08:29
DTS wciąż pracuje nad udoskonaleniem swojej aplikacji Play-Fi integrującej komponenty domowej sieci multiroom. Nowa aktualizacja ma wprowadzać funkcjonalności znane z niedawno wprowadzonej aplikacji Play-Fi Headphones, a także dodać nowe, nieznane jeszcze funkcje.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2894-jeszcze-wiecej-funkcjonalnosci-w-aplikacji-dts-play-fi
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
26-07-2018, 08:12
Do grona wysokiej jakości kabli HDMI dołącza nowy model od Wireworld – Sphere. Mamy tu do czynienia ze specyfikacją HDMI 2.0, nowoopracowanym układem aktywnym, a także zaawansowaną konstrukcją.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2895-wireworld-sphere
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
27-07-2018, 08:16
5010 to nowa topowa seria w ofercie Exposure. Brytyjski producent postanowił wzbogacić ofertę o przedwzmacniacz a także końcówkę mocy zbudowane bazując na technologiach i doświadczeniu zdobytych podczas projektowania serii MCX.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2898-exposure-5010
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
27-07-2018, 09:43
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży słuchawek nausznych Bluetooth Matrix Cinema wykorzystujących technologię CinemaEAR dedykowaną do odsłuchu dźwięku w kinie domowym.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2896-mee-audio-matrix-cinema-sluchawki-do-kina-domowego-z-zaawansowana-technologia-cinemaear-i-filtrami-dsp
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
31-07-2018, 10:10
Nowe propozycje w ofercie produktowej Chord Electronics zawsze wiążą się z ogromnym poruszeniem w audiofilskim świecie. Podobnie może być i tym razem, kiedy to producent zdecydował się na oddanie w ręce fanów najwyższej jakości brzmienia upscaler.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2899-chord-hugo-m-scaler
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
01-08-2018, 08:59
Klipsch rozszerza ofertę słuchawek – tym razem o model dokanałowy z pałąkiem w style neckband. W specyfikacji również Bluetooth 4.0, aptX, AAC i wytrzymała bateria.
Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2900-klipsch-r5
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 252 / 3479
 • Zaawansowany użytkownik
07-08-2018, 08:34
Fani Deezera, a przy tym posiadacze urządzeń Onkyo i Pioneera już wkrótce otrzymają aktualizację umożliwiającą połączenie ulubionej usługi streamingowej z domowym sprzętem stereo – i to w wyższej rozdzielczości. Przedstawiamy liczbę urządzeń objętych nową aktualizacją.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/2902-deezer-hifi-w-urzadzeniach-onkyo-i-pioneer-lista-urzadzen
Pozdrawiam Andrzej