Audiohobby.pl

RMS.pl - artykuły, porady, wydarzenia

Gustaw

 • 2777 / 1930
 • Administrator
25-07-2019, 21:37
Zwracam uwagę, że to forum o audio a nie o telefonach lub platformach filmowych.
Nie róbmy tutaj śmietnika reklamowego.

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
26-07-2019, 08:53
Apple robi co może, żeby przebić Spotify w konkurencji największego i najpopularniejszego serwisu streamingowego. Jaki jest kolejny ruch? Tym razem gigant z Cupertino chce inwestować w podcasty, które to niedawno były głośną, poważną nowością w zasobach obecnego lidera.

​​​​​​​https://rms.pl/images/stories/aktualnosci/19-07/podcasty-1.jpg

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3139-apple-chce-podcastow-jak-spotify
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
06-08-2019, 08:28
Onkyo TX-RZ830 to amplituner kina domowego, który cieszył się dużą popularnością wśród klientów. Niedawno w sprzedaży pojawił się następca – model TX-RZ840. Japoński producent, projektując modele z serii RZ nie idzie na żadne kompromisy pod względem jakości wykonania, wydajności, czy zastosowanych rozwiązań technicznych. Urządzenia te polecane są dla wymagających użytkowników pragnących stworzyć wysokiej klasy kino domowe. Sprawdźmy zatem, co potrafi nowy model amplitunera oznaczony jako TX-RZ840.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/testy/wzmacniacze-i-amplitunery/3145-onkyo-tx-rz840
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
06-08-2019, 15:52
Wygląda na to, że nie tylko płyta winylowa, ale i kasety magnetofonowe przeżywają swój renesans! Sprzedaż taśm w samej Wielkiej Brytanii podwoiła się w pierwszej połowie 2019 roku w stosunku do tego samego okresu w roku 2018. Ile to kopii?

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3143-sprzedaz-kaset-kompaktowych-rosnie-lista-najpopularniejszych-kaset-2019
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
07-08-2019, 13:55
Amplitunery kina domowego od Pioneera i Onkyo doczekały się obiecywanej aktualizacji wprowadzającej wsparcie Dolby Atmos Height Virtualizer oraz IMAX Enhanced. Znamy już oficjalną listę modeli!

Co właściwie daje użytkownikom nowa aktualizacja? Dla tych, którzy nie są jeszcze zaznajomieni z Dolby Amos Height Virtualizer, już tłumaczymy: to specjalna technologia, dzięki której możemy „udawać”, że posiadamy głośniki sufitowe, odpowiadające za kanał height. Dzięki temu uzyskujemy efekt Dolby Atmos ze standardowego zestawu stereo.Jakby tego było mało, najnowsza aktualizacja wprowadza do amplitunerów Onkyo i Pioneera obsługę IMAX Enhanced. Możemy zatem powiedzieć, że zmiany są kompleksowe – wcześniej opisywana odpowiadała za dźwięk, teraz natomiast mamy do czynienia z funkcjonalnością wizji i dźwięku. IMAX Enhanced to sposób na przybliżenie się do kinowej jakości treści dzięki jeszcze bardziej ulepszonej projekcji 4K HDR. W jaki sposób? Pisaliśmy już o tym w tekście w całości poświęconym właśnie tej technologii.

Aktualizacja może zostać zainstalowana na wybranych urządzeniach bezpośrednio na urządzenie podłączone do sieci internetowej lub przez USB z pobranym wcześniej oprogramowaniem.

Lista urządzeń objętych aktualizacją:
Amplituner kina domowego 9.2 Pioneer VSX-LX504
Amplituner kina domowego 9.2 Pioneer VSX-LX304
Amplituner kina domowego 9.2 Onkyo TX-RZ840
Amplituner kina domowego 9.2 Onkyo TX-RZ740

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3146-dolby-atmos-height-virtualizer-i-imax-w-amplitunerach-pioneer-i-onkyo-lista-modeli
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
08-08-2019, 08:22
Kto w 1999 roku miał okazję obejrzeć premierę Matrixa na ekranach kin, ten może to doświadczenie powtórzyć teraz, po okrągłych dwudziestu latach. I to nie byle jak, bo z wykorzystaniem technologii Dolby Atmos i Dolby Vision.Teraz Keanu Reeves ma wyglądać i brzmieć jak nigdy, a to wszystko dzięki odświeżonej wersji jednego z najbardziej rozpoznawalnych kinowych hitów wszech czasów. Dopiero co Matrix ukazał się w wersji 4K Ultra HD na nośnikach Blu-ray, a już dochodzą nas słuchy o drugiej już kinowej „premierze”.

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3147-matrix-na-ekranach-z-dolby-vision-i-dolby-atmos 
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
09-08-2019, 08:38


RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży modelu X10: pierwszych słuchawek true wireless od kalifornijskiego producenta, które mogą również pełnić funkcję zestawu słuchawkowego mono, na przykład do samochodu.X10 to pierwsze słuchawki true wireless w ofercie MEE Audio, które zapewniają wysoką jakość brzmienia bez kabli. Słuchawki są wodoodporne, co zostało potwierdzone certyfikatem IPX5. Oznacza to, że mogą być użytkowane nawet podczas deszczu czy wymagających treningów na siłowni.X10 wykorzystują 5mm mikro-przetworniki HD, które zostały zestrojone dla uzyskania głębokiego basu, ciepłych tonów średnich i krystalicznie czystych sopranów.Do zestawu dołączone są trzy pary gumek dokanałowych w różnych rozmiarach, by zapewnić jak najlepsze dopasowanie, a tym samym lepiej odizolować słuchacza od szumów otoczenia.Konstrukcja słuchawek MEE Audio X10 wykorzystuje niezwykle wydajny moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.0. Bateria wystarcza do 4.5 godzin odsłuchu na jednym naładowaniu, przy czym etui słuchawek magazynuje energię wystarczającą na 4 pełne dodatkowe cykle ładowania, czyli dodatkowe 18 godzin pracy baterii słuchawek. Daje to łącznie 22.5 godziny odsłuchu bez potrzeby podłączania zestawu do prądu.X10 można wygodnie obsługiwać dzięki fizycznym przyciskom umieszczonym zarówno na lewej, jak i prawej słuchawce, dającym dostęp do swobodnego obierania i zakończenia połączeń, ustawień play / pauza, zmiany głośności i przewijania ścieżki, a także uruchamiania asystenta Siri lub Google Assistant.

Parowanie słuchawek MEE Audio X10 z telefonem jest dziecinnie proste - wystarczy wyjąć je z etui, by wybudziły się i automatycznie poszukiwały zapamiętanych, ostatnio parowanych urządzeń i nawiązały połączenie.X10 wyposażone są w mikrofon umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych. Co więcej, prawa słuchawka może być wykorzystywana niezależnie jako jednostronny zestaw słuchawkowy.
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
12-08-2019, 15:09
Kto zna, a przede wszystkim lubi odtwarzacz przenośny M11, ten z pewnością będzie zainteresowany jego nowszą, ulepszoną wersją Pro. Na jednych z ostatnich targów słuchawkowych w Londynie FiiO ogłosiło nową premierę, która dla wielu z pewnością przysporzy przyspieszone bicie serca.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3149-fiio-m11-pro
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
13-08-2019, 09:12
RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży bezprzewodowego odbiornika Bluetooth Connect BTR, który wyposażony jest w procesor DSP CinemaEAR.Connect BTR to bezprzewodowy odbiornik audio, który umożliwia parowanie z telefonami, laptopami, komputerami, tabletami i innymi nadajnikami Bluetooth, by bezprzewodowo przekazać dźwięk za pośrednictwem złącza 3,5mm jack AUX lub RCA do urządzeń bez wbudowanego modułu łączności bezprzewodowej, na przykład słuchawek, zestawu stereo czy kina domowego, soundbara, samochodowego zestawu audio i innych.Wystarczy podłączyć odbiornik BTR za pomocą dołączonego do zestawu kabla AUX lub 2xRCA do urządzenia docelowego (np wejścia AUX w aucie lub w wieży hi-fi czy amplitunerze kina domowego) i bezprzewodowo połączyć się ze źródłem, na przykład telefonem z aplikacją Spotify.Odbiornik Connect BTR wyposażony jest w autorską technologię MEE Audio CinemaEAR, znaną już ze sluchawek nausznych Matrix Cinema. CinemaEAR to zaawansowana technologia, dzięki której użytkownik może wybierać pomiędzy czterema różnymi profilami DSP dźwięku za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu brzmienie będzie dopasowanego do każdej okazji:

tryb Clear Voice: zwiększa czystość dialogów w filmach i programach telewizyjnych, nawet przy niskim poziomie głośności, dzięki czemu są bardziej zrozumiałe
tryb Clear Voice Plus: oprócz zwiększenia czystości dialogów, zapewnia również ich wzmocnienie
tryb Dynamic Music: zwiększa siłę basu, sprawiając, że muzyka brzmi bardziej dynamicznie
tryb Bass Boost: zwiększa odpowiedź basową i głębię, dzięki czemu dźwięk w filmach jest jeszcze bardziej wciągającyOdbiornik BTR posiada wbudowany mikrofon, który umożliwia bezproblemowe przeprowadzenie rozmowy telefonicznej oraz przyciski ułatwiające kontrolę odtwarzanej muzyki. Dzięki zastosowaniu technologii multipoint, BTR może jednocześnie odtwarzać muzykę i przyjmować połączenia telefoniczne z dwóch urządzeń jednocześnie.

Zastosowanie nowoczesnego modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth 5.0 gwarantuje nie tylko wysoką jakość dźwięku, ale też dłuższy czas pracy na baterii: nawet do 15 godzin! Urządzenie może też pracować przy podłączeniu do zasilania sieciowego, za pomocą kabla USB dołączonego do zestawu.Niewielkie rozmiary BTR sprawiają, że urządzenie jest niezwykle praktyczne, bo zmieści się nawet na najmniejszej dostępnej przestrzeni. To czyni go świetnym wyborem do samochodu, domowego zestawu stereo lub kina domowego, a nawet do słuchawek, dzięki zintegrowanemu klipsowi pozwalającemu przymocować BTR do ubrania.Do zestawu dołączony jest kabel audio 3,5mm o długości 46cm oraz kabel RCA o długości 46cm, a także kabel micro-USB do ładowania.

Cena i specyfikacja w sklep.RMS.pl
https://sklep.rms.pl/mee-audio-connect-btr-bezprzewodowy-odbiornik-receiver-bluetooth-z-systemem-cinemaear
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
28-08-2019, 09:26
W czasach, gdy producenci kolumn raczej zmniejszają ilość produktów w seriach KEF płynie pod prąd i debiutuje z nową kolumną centralną.

​​​​​​​

Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3159-kef-q250c

Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
30-08-2019, 09:31
Kolejny produkt od McInthosha? Uwolniony z korporacyjnych pęt, amerykański producent odżywa pod rządami swoich starych i sprawdzonych menadżerów. Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3161-mcintosh-ma352
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
02-09-2019, 08:11
Denon rozszerza portfolio urządzeń dedykowanych do systemów dwukanałowych o nowe komponenty. Dziś skupiamy się na wzmacniaczu zintegrowanym PMA-600NE. Co ma, a czego brakuje w nowym modelu od Denona? Zapraszamy na wycieczkę po meandrach specyfikacji nowej „sześćsetki”.https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3162-denon-pma-600ne
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
03-09-2019, 08:54
Jaki biurkowy wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC? FiiO może mieć odpowiedź na to pytanie, a odpowiedzią tą może być ich nowy produkt, czuli K5 Pro. Wygląda naprawdę dobrze, a jak będzie grać? Tego na razie nie wiemy, za to uważnie śledzimy jego specyfikację.https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3163-fiio-k5-pro
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
04-09-2019, 08:36
Fyne Audio prezentuje nowy model kolumn, chociaż nazywanie go zupełną nowością byłoby przesadą. F502SP bazuje na komponentach znanych z poprzednich modeli producenta, ma za to być – jako to określa producent – produktem „Special Production”.Więcej w RMS.pl
https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3164-fyne-audio-f502sp
Pozdrawiam Andrzej

rms.pl

 • 365 / 3985
 • Zaawansowany użytkownik
09-09-2019, 14:43
Jak piszą w Sony - te aktywne monitory mają zaskoczyć kombinacją najlepszej akustyki, elektroniki wzmacniającej i procesora DSP.Niewątpliwie Japończycy pokazali kunszt techniczny prezentując bardzo oryginalne rozwiązania, które z drugiej strony nie są aż tak wielkim zaskoczeniem, jeśli sięgniemy w przeszłe rozwiązania high-endowe od Sony.

Więcej w RMS.pl

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3167-sony-sa-z1 
Pozdrawiam Andrzej