Audiohobby.pl

Słuchawki wyższych lotów

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
21-11-2015, 20:11
Trudno mi się z Tobą nie zgodzić, słuchałem ich z AK380 i była kaszanka,
ale z QP1R jest całkiem fajnie. Poza tym nie tylko lampa dobry tranzystor też
potrafi z nich wyczarować cuda, one nie są neutralne ale grają zjawiskowo,
zauważyłem tylko że jak ich nie słuchamy dłuższy czas, to trzeba się ponownie
do nich przyzwyczaić, trochę to dziwne.

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
21-11-2015, 20:55
Oczywiscie kazdy ma swoje zdanie. Jak na moj gust tak jak pisalem, dobre do nich jest rozwiazanie hybrydowe. Na pewno na wyjsciu musi byc tranzystor gdyz prad lubia. W kontekscie brzmienia jak dla mnie zdecydowanie lampa. Oczywiscie nie slyszalem wszystkiego ale nie slyszalem rowniez tranzystora, ktory dawalby lampowa organicznosc i naturalnosc srednicy, dla przeciwwagi slyszalem tez wiele lamp sterujacych ktore dawaly dzwiek bardziej suchy i sterylny niz niejeden tranzystor, za to holograficzny i przestrzenny. Generalnie lampa w pre nie daje zadnej gwarancji bo musi byc do Ultrasone dobrze dobrana, ale moim zdaniem na pewno da im wiecej niz "lampowo brzmiacy" tranzystor. One sie o to prosze bardziej niz najbardziej suche Beyery, mimo tego ze artykulacja jest w nich godna Grado.

Nawet nie mam pomyslu jakie sluchawki otwarte/pol-otwarte bylyby komplementarne dla Edition 5 do posiadania razem. To sa jedne z niewielu sluchawek jakie moge uznac, za kompletne.

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
21-11-2015, 21:02
Nie znam QP1R ale na Enjoy The Music uzyskal noty lekko powyzej sredniej, wiec nie jest juz zle.

"Harmonically, I'd say the Questyle QP1R is on the more accurate side of things versus editorialized and altered into being on the slightly lush and warm side of life (I'm looking at you Sony NW-ZX2). Can't help but keep going back to my notes that continuously say "resolution"; and here we have output to your ears what is put in from the original digital audio file. Fast, clean, and without electrical hang-time distortion. Electrically, call it a high damping factor and I bet if someone measures the impulse rise / fall time it would be exceedingly fast."

IMHO zdecydowanie nie to co Edition5 lubia najbardziej. Z tego co pisza, wystepuje tutaj razem z Edition5 potegowanie sie tych samych cech, czyli nie jest optymalnie.

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
21-11-2015, 21:33
Może nie komplementarne, ale HE1000 pasuję do Edition one wybaczają dużo, a grają tym lepiej im lepszy
sygnał dostaną.

Nie twierdzę że połączenie z QP1R jest idealne ale to jeden  niewielu DAPów który potrafi 5ki rozruszać
i nie jest tak źle jak by wynikało z tego co piszesz.

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
26-11-2015, 13:30
Jasne, ja tez nie odnosze sie do Twojej wypowiedzi, jako bys powiedzial, ze QP1R jest idealny. Ostatni mobilny odtwarzacz jaki mi pasowal to iRiver H1x0/H3x0 i E10. Potem dlugo nie bylo dobrze az teraz jest wysyp. Z przenosnych urzadzen czesciej obecnie uzywam malych grajkow z laptopa niz samodzielnych DAPow.

HE1000 nie sluchalem, pewnie z czasem to nadrobie :)

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
26-11-2015, 17:02
Lekko odswieze wątek :)

Rozpoznałem już w dośc sporym (przynajmniej tak mi się wydaje) Ultrasone Edition 5. Bynajmniej sluchawki nie proste. A co wiecej, wierzcie lub nie ale zgadzam sie z Piotrem Ryka. Na jakim sprzecie pograja, przejmuja w pewnym stopniu jego charakterystyke. Przez jakis czas sluchalem ich z Meridiana Explorera 2 i tak sobie zyly. Pozniej zafundowalem im proby na sprzecie z bardziej nalezytych polek, ale nie zmienialy sie z kazda proba. To wymagalo czasu. Pech chcial, ze mialem juz kontakt ze sztuka ktora jezdzila po Polsce na recenzje oraz inna totalnie nowka. Co ciekawe, najgorzej grala ta ktora jezdzila po recenzjach. Nie wiem jakiego sprzetu uzywali recenzenci, ale to byla mega suchosc i sterylnosc.

Co ja wlasciwie chcialem napisac? :)

Acha, ze sypę głowę popiołem i przyznaje Ryce racje. Takich sluchawek jeszcze nie bylo. Bas rodem z Edition9 ale kompletnie nie przeszkadzajacy w odsluchu. Zarazem spojny i oderwany od reszty. Trojwymiarowy niczym w Grado GS1000 z dawnej produkcji. Czuc powietrze. Najpierw obrys i impakt a za chwile masa. Srednica jest tutaj ciezka wiec przejde do niej za chwile. W koncu fajna gora jak na wysoki model Ultrasone. Nie ma klocia ale za to jest niezwykle szczegolowo, aczkolwiek lagodnie. Ja lubie gore a'la Beyer i po przesiadce nie cierpie na brak ale tez wzyna mi sie w czaszke. Srednica normalnieje po ilus tam godzinach grania, aczkolwiek na Meridianie Explorerze nie wynormalniala wcale, zrobila to dopiero na lepszym sprzecie. Moze nie chodzi o lepszosc a o wysterowanie. Obecnie graja na wzmacniaczu, ktory w te 32 Ohm moze wpompowac 2W. Ciezko jest z nich wykluczyc sterylnosci i suchosc na tej srednicy. Musze przyznac, ze to naprawde nie jest proste zadanie ale nie niemozliwe.

Chyba Synthax mowil, zebym sprawdzil z czym lepiej graja - z tranzystorem czy z lampa :) Otoz ani z jednym ani z dugiem. :)) Musi byc dwa na raz. IMHO trzeba isc w wyjscie na transformatorze, bo tylko to da ilosc pradu jaka te sluchawki potrzebuja zeby pokazac co moga oraz trzeba jednak przyslodzic. A czym nie przyslodzic i nie zasadzic nasion organicznego brzmienia jak nie lampa? :) I to nie pierwsza lepsza. Potrzebne sa melodyjne z melodyjnych.

Mam kilka dobrych tropow ale nie bede sie teraz o tym rozpisywal. W kazdym razie musi to byc rasowo brzmiaca lampa i nie zadne neutralnie brzmiace ale z "lampowa holografia".

Co jednak najciekawsze, separacja i holografia to tutaj wyzszy poziom niz we wszystkich sluchanych przeze mnie dynamicznych sluchawkach (moze poza K1000) i wiekszosci innych elektro-konstrukcji czy tez ortho.

To nie jest juz tylko separowanie instrumentow ale separowanie dzwiekow jakie skladaja sie na brzmienie pojedynczego instrumentu. Ma sie wrazenie, ze slucha sie wsteg plynacych przez powietrze z ktorych skladaja sie instrumenty. Tysiace brzmien na jeden isntrument.  Jest bogato.

Na Meridianie jednakze, Edition5 graja tak, ze mozna je wyrzucic i napisac - kolejna audiofilska fanaberia. Na co wydawac tyle kasy na sluchawki.

Kto jednak niezlomny, albo juz ma pasujacy lub uniwersalny dobry sprzet, zostanie sowicie nagrodzony. Inny wymiar albo karykatura. Granica jest bardzo cieka.

A myslalem, ze juz nic ciekawe mnie w audio nie spotka :))

To a propos tej lampy z holografią z trafem na wyjściu. Co sądzisz o nie przekombinowanym SECie na 2A3? Pomijając brumek z żarzenia siatki to jest szansa że ED5 rozwiją skrzydła?

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
28-11-2015, 10:50
Synthax, to znaczy, ze chcesz podlaczac sie pod wyjscie glosnikowe? Co to za SET? :) Jakie ma lampy sterujace? Jakie parametry ma wyjscie?

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
28-11-2015, 19:17
Synthax, to znaczy, ze chcesz podlaczac sie pod wyjscie glosnikowe? Co to za SET? :) Jakie ma lampy sterujace? Jakie parametry ma wyjscie?
To Arioso od Feliks Audio, sterujące 6f8g Tung Sol round plate, lampy mocy EC, wyjście na mój stan wiedzy ma impedancję 3 ohm, po transformatorach (formalnie dwa wyjścia na głośniki 4 i 8 ohm). Czy to nie ten klimat zupełnie? Pytam bo nie wiem :)

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
28-11-2015, 21:46
Synthax, to znaczy, ze chcesz podlaczac sie pod wyjscie glosnikowe? Co to za SET? :) Jakie ma lampy sterujace? Jakie parametry ma wyjscie?
To Arioso od Feliks Audio, sterujące 6f8g Tung Sol round plate, lampy mocy EC, wyjście na mój stan wiedzy ma impedancję 3 ohm, po transformatorach (formalnie dwa wyjścia na głośniki 4 i 8 ohm). Czy to nie ten klimat zupełnie? Pytam bo nie wiem :)

W takim razie jest na granicy :) Edition 5 maja 32 Ohmy, Impedancja wyjscia powinna byc nie wieksza niz 4 Ohm. Wiem, ze 6F8G RP to Swiety Gral i w ogole och i ach, ale IMO jednak to nie bedzie dobry wybor do Edition 5. Moze sie oczywiscie tez rozbic o sprawe gustu. Ja postawilbym na jakas bardziej klasyczna 6SN7, moze nawet 5692.

Nie mam pojecia jak to moze razem zagrac :) Przerobilem za to sporo 6SN7 i pokrewnych i tutaj wiem jaki jest dobry kierunek dla Ed5. Proponuje zapytac jakiegos kolege bardziej doswiadczonego w podlaczaniu sluchawek pod urzadzenia glosnikowe.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
28-11-2015, 23:39
Synthax, to znaczy, ze chcesz podlaczac sie pod wyjscie glosnikowe? Co to za SET? :) Jakie ma lampy sterujace? Jakie parametry ma wyjscie?
To Arioso od Feliks Audio, sterujące 6f8g Tung Sol round plate, lampy mocy EC, wyjście na mój stan wiedzy ma impedancję 3 ohm, po transformatorach (formalnie dwa wyjścia na głośniki 4 i 8 ohm). Czy to nie ten klimat zupełnie? Pytam bo nie wiem :)

W takim razie jest na granicy :) Edition 5 maja 32 Ohmy, Impedancja wyjscia powinna byc nie wieksza niz 4 Ohm. Wiem, ze 6F8G RP to Swiety Gral i w ogole och i ach, ale IMO jednak to nie bedzie dobry wybor do Edition 5. Moze sie oczywiscie tez rozbic o sprawe gustu. Ja postawilbym na jakas bardziej klasyczna 6SN7, moze nawet 5692.

Nie mam pojecia jak to moze razem zagrac :) Przerobilem za to sporo 6SN7 i pokrewnych i tutaj wiem jaki jest dobry kierunek dla Ed5. Proponuje zapytac jakiegos kolege bardziej doswiadczonego w podlaczaniu sluchawek pod urzadzenia glosnikowe.
Grado bardzo sobie to chwalę z tego co wiem, podobnie niektóre orto. Byłem po prostu ciekaw czy to jest jakiś trop do E5 czy nie. Bo pewne modele nadają się do lamp a inne nie. T1 lubią lampy ale już takie Th900 mniej bo same są bardzo gęste. I tu nie tyle o omy się rozchodzi co o 'wykończenie' dźwięków i pasma.

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
29-11-2015, 15:19
AA w takim kontekscie to jak najbardziej :) Na pewno to jest trop. Z czaru lampy 6SN7 bankowo mozna wykreowac dobra baze dla Edition 5. Jak najbardziej lubia sie z lampa a wrecz tego pozadaja, ale musza byc wysterowane przez tranzystor. Oczywiscie moim subiektywnym zdaniem.

lancaster

  • Gość
23-01-2016, 23:10
nowe K1000 ?;-)

tymek

  • 187 / 5868
  • Aktywny użytkownik
24-01-2016, 17:52
Sprawdzona konstrukcja. Tutaj mamy wersję zimową w teren.

Egon@

  • Gość
24-01-2016, 19:26
Super - pożyczki w Eurobanku?

Egon@

  • Gość
24-01-2016, 19:27
Jarają mnie te słuchawki