Audiohobby.pl

Dekalog początkującego audiofila

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-03-2016, 11:21
Trzeba tylko dobrać wagę i ilośc bo jest chyba z 5 typów.

Ja wybrałem o oczko wyżej jeśli chodzi o wagę.

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-03-2016, 11:37
Co to jest Brodaczu? Bo wydaje mi się, że takie coś dał mi Wiktor pod Orfeusza. To dobre jest wg Ciebie czy nie?
Bo u mnie bardzo zmniejsza drżenie wzmacniacza. Nie wiem czy bym takich tylko większych nie szukał pod MBLa, który strasznie "brumi" - oczywiście nie w sensie do głośników tylko obok.

Bardzo dobre i tanie.

Mój odtwarzacz ma na sztywno wmontowany napęd i jest bardzo czuły na wszelki drgania z zewnatrz.Nieraz słychać przycięcie jak odkładam pilota lub przypadkowo puknę w stolik.
W barzo podobny sposób reagują 300B w preampie,słychać drgania lampy przy podobnych rzeczach jak w przypadku cd.To chyba nawywa się mikrofonowanie lamp ( pewnie lepsze lampy mają tego mniej ).
Likwiduje to platforma antywibracyjna za kilka tys. zł. lub właśnie to gumowe ustrojstwo.
Żadne metalowego gówna na kulkach się nie nadają.

saudio

  • 724 / 5273
  • Ekspert
24-03-2016, 14:39
Są jeszcze stożki do tego też a'la gumy z kulką metalową. Co ciekawe jak się te vibrapody odkształcą to można je regenerować w piekarniku;)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
24-03-2016, 15:40
Słyszałem też ostatnio od pewnego człowieka ,że wzmak z zatyczkami na nieużywane gniazda xlr gla lepiej niż bez nich.
Wódka już nie wystarczy tu trzeba spirytusu aby to zdzierżyć.

Czytałem na audiostero, że facet słyszy różnice w dźwięku pomiędzy identycznymi kablami zasilającymi różniącymi się długością jedynie 30 cm. Serio.
Zastanawiam się czy to od przedawkowania DMT czy może raczej jest zwyczajnie obłąkany.
Potem ktoś się dziwi, że ktoś komuś napisze, że jest "popier...ony". A co ma napisać jeżeli takie są fakty? Że jest mądry audiofilsko? Uważam, że wartościowanie tego nie ma niczego wspólnego z heitem. Jest to jedynie beznamiętne, aczkolwiek dosadne, stwierdzenie faktu.
« Ostatnia zmiana: 24-03-2016, 15:42 wysłana przez Gustaw »

aulait

  • 1387 / 5553
  • Ekspert
24-03-2016, 19:43
Słyszałem też ostatnio od pewnego człowieka ,że wzmak z zatyczkami na nieużywane gniazda xlr gla lepiej niż bez nich.
Wódka już nie wystarczy tu trzeba spirytusu aby to zdzierżyć.

Czytałem na audiostero, że facet słyszy różnice w dźwięku pomiędzy identycznymi kablami zasilającymi różniącymi się długością jedynie 30 cm. Serio.
Zastanawiam się czy to od przedawkowania DMT czy może raczej jest zwyczajnie obłąkany.
Potem ktoś się dziwi, że ktoś komuś napisze, że jest "popier...ony". A co ma napisać jeżeli takie są fakty? Że jest mądry audiofilsko? Uważam, że wartościowanie tego nie ma niczego wspólnego z heitem. Jest to jedynie beznamiętne, aczkolwiek dosadne, stwierdzenie faktu.

Ja tam słyszę natychmiast nawet, jak mam 5 cm za krótki kabel zasilający.

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-03-2016, 20:20
Są jeszcze stożki do tego też a'la gumy z kulką metalową. Co ciekawe jak się te vibrapody odkształcą to można je regenerować w piekarniku;)

Jaja z tym piekarnikiem czy jak ?

chml

  • 54 / 5004
  • Użytkownik
24-03-2016, 20:34
Ciekawe tylko czy ktokolwiek jest w stanie dowieść wpływu antywibracyjnych dziwadeł na dźwięk. Ja nie zauważyłem, za wyjątkiem gramofonu, któremu nie jest wszystko jedno jak i na czym stoi.

saudio

  • 724 / 5273
  • Ekspert
24-03-2016, 20:43
Są jeszcze stożki do tego też a'la gumy z kulką metalową. Co ciekawe jak się te vibrapody odkształcą to można je regenerować w piekarniku;)

Jaja z tym piekarnikiem czy jak ?
Nie! ;)
Z instrukcji obsługi.
"Too much weight may squash VIBRAPOD ISOLATORS, causing them to lose their effectiveness. However, they can be restored by simply placing the squashed VIBRAPOD ISOLATORS on a flat cookie sheet and heating them in an oven at 175° to 200° F ( 80° to 94° C) for 10 minutes; 5 minutes for a convection oven. Remove from the oven and place in a safe area away from children until they have cooled. DO NOT MICROWAVE."

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-03-2016, 20:46
Mnie akurat wpływ na brzmieni tych gumek za bardzo nie interesuje.Moje dwa urządzenia potrzebują mieć coś takiego bo przyjemniej się wtedy z nimi obcuje.W przypadku jak ktoś łucha na kolumnach może to nie kieć znaczenia ale jak ja siędzę blisko stolika i korzystam z niego to się przydaje.


Jeśli chodzi o brzmieni to właśnie przeczytałem na Highfidelity ,że różne wersje - 1,2,3,4 ponoć różnie brzmią.
:-)
« Ostatnia zmiana: 24-03-2016, 20:49 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-03-2016, 20:48
Są jeszcze stożki do tego też a'la gumy z kulką metalową. Co ciekawe jak się te vibrapody odkształcą to można je regenerować w piekarniku;)

Jaja z tym piekarnikiem czy jak ?
Nie! ;)
Z instrukcji obsługi.
"Too much weight may squash VIBRAPOD ISOLATORS, causing them to lose their effectiveness. However, they can be restored by simply placing the squashed VIBRAPOD ISOLATORS on a flat cookie sheet and heating them in an oven at 175° to 200° F ( 80° to 94° C) for 10 minutes; 5 minutes for a convection oven. Remove from the oven and place in a safe area away from children until they have cooled. DO NOT MICROWAVE."

Czadersko

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
24-03-2016, 23:38
Można fajną listwę zrobić za 6tys.
a no można a mówili ,że w tym budżecie się nie da


sorry ,zaśmiecam i offtopuje ale kurcze czasami człowiek musi...
« Ostatnia zmiana: 25-03-2016, 00:04 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3828
  • Ekspert
25-03-2016, 00:07
Wracając do Vibrapodów to jeśli mają współpracować z kolcami to używam takich podkładek.
Pasuje to do siebie dobrze i kosztują tyle ile powinno
http://lomic.pl/pl/podkladki-pod-kolce/15-podkladki-pod-kolce-fi-40-mm.html

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
25-03-2016, 12:22
Stopki audiofilskie za ok 1200zł nie potrasią stłłumić drgani odkładanego tableta w odległości 50cm od urządzenia na tym smamy blacie a eksperci słyszą wymiane kulek w stopkach tego typu.
Cuda i dziwy się wyrabiają.

Dla szukających platformy antywibracyjnej mam rozwiązanie bijące na głowę wszystkie stopki antywibracyjne razem wzięte i dorównujące w działaniu polatformą za kilka tys zł.
 :

No ja mam tego 8 sztuk, fajne. Choć lepiej przy gramo i cd, których teraz nie uzywam. Ostatecznie skończyły pod dyskiem sieciowym (NAS) w szafie :)

Raz nawet zgodnie z instrukcją regenerowałem je w piekarniku, z pomyślnym rezultatem.

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
25-03-2016, 12:24
Można fajną listwę zrobić za 6tys.
a no można a mówili ,że w tym budżecie się nie da


sorry ,zaśmiecam i offtopuje ale kurcze czasami człowiek musi...

Powiedz że to nieprawda?

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
25-03-2016, 12:50
Można fajną listwę zrobić za 6tys.
a no można a mówili ,że w tym budżecie się nie da
sorry ,zaśmiecam i offtopuje ale kurcze czasami człowiek musi...

Listwa z fotografii kosztuje 6 tys?