Audiohobby.pl

Kable, kabelki itd.. do kolumn i wzmacniacza

sir.jax

  • 241 / 3777
  • Aktywny użytkownik
20-06-2015, 21:13
Postaram się o te Ushery s520 II wypożyczenie być może na dniach.
Czytałem też że maja ciut mało dołu bądź słaby dół.
Przez co pytanie:
Czy by dobrze zagrały z jakimś subem do nich ?

Edit:
Tak słuchając teraz doszedłem do wniosku że sub na dana chwile mi nie potrzebny, jeżeli chce coś mocniejszego mam altusy, odpaliłem:
https://soundcloud.com/evgeny-emelyanov/evgeny-emelyanov-melanie
I ani głośniki, ani słuchawki nie dają tego czegoś.. Dlatego przetestuje te Ushery i może będę wiedział dzięki temu co dalej czego mi brak.

Zostaw subwofer w spokoju, pisałem o reakcji kolegi jak w jego ulubionej Celinie zabrzmiała perkusja, Yamaha powinna sobke poradzić, chociaż nie znam jej tak jak tego NADa z którego słuchaliśmy s520.
NAD c356 świetnie je napędził z kolei Rotel RA 01 innego kolegi już jakoś mniej, bo narzeka na bas tyle że On nie dba o okablowanie, ustawienie, akustykę i słucha rocka i to ciężkiego ja nie dał bym rady.
Sprawdź sobie najpierw bez wooferów i im podobnych, chcesz wiecej mięsa i basu poszukaj Dynaudio akurat Audience 42 jest na giełdzie Hifi za 1900pln.
Altusy to konstrukcja estradowych kolumn jak chcesz łomot to możesz Altusy zapuszczać tam jakości nie ma wcale.
Na AudioShow jesienią w Tonsilu znów im coś nke wypaliło, bo chieli pokazać nowe konstrukcje niestety w momencie kiedy byłem w ich pokoju/iku coś im siadło bo nic nie grało i nie chciało grać.
« Ostatnia zmiana: 20-06-2015, 22:29 wysłana przez sir.jax »
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Jacare

  • 2 / 5641
  • Nowy użytkownik
01-07-2015, 01:23
Tak głównie słucham pracując przy komputerze, wymiary pokoju ok. 6x3x2,5

Jeśli więc słuchasz przy długim biurku to albo słuchawki ( które odrzucasz) albo porządne podstawkowe. Aktualnie  słucham ze słuchawek lub z Koda 2000B , zbliżonych konstrukcyjnie i filozoficznie do Usherów wymienianych przez kolegów. Musisz się zdecydować: albo pierdo...cię basów z Altusów albo soczysta muzyka z podstawek.  I nie kombinuj z subwooferem bo to by oznaczało że Ci zależy na łomocie a nie na muzyce.  Takie jest moje skromne prywatne uważanie.

Podstawki na biurku grają mi miło w twarz a pudła na podłodze trzęsłyby pokojem i kolanami...

lancaster

  • Gość
03-07-2015, 19:32
W polu bliskim tak jak sluchasz - przy biurku bralbym jakiegos coaxa KEF-a pewnie,
Konstrukcje 2 drozne typu TW lepiej ustawic min 2-3 m od siebie, to tak z mojego doswiadczenia.
Pole bliskie wymaga zeby glosniki byly "skjlejone" na dzien dobry, stad pomysł na coax ew fullrange.

A Altus...coz ma to jakis tam swoj urok, ale stawiajac je na podlodze obok biurka często zagląda sie na fora internetowe po rady ;-)

lancaster

  • Gość
03-07-2015, 19:40
PS. jak masz zacięcie majsterkowicza moze warto by pomyslec o klonie czegos w stylu Boenicke W5 ?
szerokopasmowka 3-4 cale Tang Banda (do kupienia w Polsce w firmie Polink), z boku dajesz 6-7 cali woofer.
Szrokopasmowke puscilbym do samego dolu a tylko woofer odcial 2 rzedem elektrycznym.
Masz wtedy bliskie pole z szerokopasmowca, przestrzeni takiej nie da Tobie chyba żaden uklad 2 drozny a juz na pewno nie da w polu bliskim w jakim chcesz sluchac muzyki. ...i do tego bas nie bedzie udawany.

Poszukacj w necie moze sa gotowe projekty, jak nie masz zaciecia majsterkowicza to zapomnij o tym co przeczytales w tym poście :-)

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
03-07-2015, 19:47
PS. jak masz zacięcie majsterkowicza moze warto by pomyslec o klonie czegos w stylu Boenicke W5 ?
szerokopasmowka 3-4 cale Tang Banda (do kupienia w Polsce w firmie Polink), z boku dajesz 6-7 cali woofer.
Szrokopasmowke puscilbym do samego dolu a tylko woofer odcial 2 rzedem elektrycznym.
Masz wtedy bliskie pole z szerokopasmowca, przestrzeni takiej nie da Tobie chyba żaden uklad 2 drozny a juz na pewno nie da w polu bliskim w jakim chcesz sluchac muzyki. ...i do tego bas nie bedzie udawany.

Poszukacj w necie moze sa gotowe projekty, jak nie masz zaciecia majsterkowicza to zapomnij o tym co przeczytales w tym poście :-)

Oj tak, choć mam tylko promil doświadczenia Lancastera, to uważam że szerokopasmowiec w bliskim polu bez filtracji, a nawet i 4metry i jakiś woofer z drugim rzędem i jest bardzo fajnie. Woofer może być i en face, i bokiem i do ziemi skierowany...