Audiohobby.pl

Ulubiony gatunek muzyki a status majątkowy.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
25-09-2015, 21:45
Wątek zmobilizował mnie do posłuchania Arvo Parta. Rzuciłem okiem na stan konta bankowego, i nie uwierzyciie, ale nic się nie zmieniło.

magus

  • 20990 / 5889
  • Ekspert
25-09-2015, 22:05
Często wracam do płyty Tabula Rasa
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
25-09-2015, 22:27
Często wracam do płyty Tabula Rasa

Właśnie ją miałem na audiofilskim "ruszcie".

lukasiakoszust

  • 171 / 3186
  • Aktywny użytkownik
25-09-2015, 22:43
Ja tam wolę słuchać  czasem Disco Polo. Szczególnie wtedy gdy sobie wypiję.
Ktoś tam ze mną polemizował  że wsród muzyków są miernowy itd.  Krzysztof Herdzin stwierdził, że Penderecki komponuje ciągle cały czas, przyjmuje każde zamówienie.
To tak jak z obrazami.   Wystarczy, że ktoś powie że to jest odkrywcze kupie na aukcji za 1 milion baksów obraz i malarz ma już  nazwisko. 
Podobnie jest z kompozytorami.
Zaszokował świat  muzyką o hiroshimie i krzyknęli że odkrył nowy gatunek. I na tym jedzie do dzisiaj.
To nie jest komponowanie muzyki. To jest tworzenie emocji  live. Podobnie jak we free dżezie.
 Ja z free Jazzu wyrosłem w wieku 12 lat.  Od tej pory słucham  tylko prostej muzyki np Brada Mehldau, Jarretta z jazu  bądż Egberto Gismonti i czasem Erica Satie.  Do tego mogę  dodać  nie znane kawałki Debussiego.   Haydna  oraz Prokofieva. Mozarta grałem w szkole i  słuchając przypominaja  mi się trudy czwiczeń.

Generalnie jestem za tym, żeby było sprawdliwie to kompozytor powinien sam wykonać swoje utwory wtedy to jest prawdziwy kompozytor bo tworzy coś co potrafi wykonać.

Tak jak z malowaniem obrazu

A tworzenie muzyki w programie Sibelius może tworzyć  każdy nawet ten kto nie zna nut i wtedy właśnie wychodzi Kakofonia,  Dodekafonia czy Homofonia nie mylić z Biedroniem.
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
25-09-2015, 22:52
Ja tam wolę słuchać  czasem Disco Polo. Szczególnie wtedy gdy sobie wypiję.

Dla mnie nie ma takiej ilości alkoholu ;-D

Max

  • 2204 / 5383
  • Ekspert
26-09-2015, 14:45
Panowie sa eksperymenty ktorych nie ma sensu robić bo to nie zadne eksperymenty tylko pewniak :-)

"Prawo do eksperymentu a nawet ekscesu może być czymś pożądanym i korzystnym dla kultury."

To nie jest cytat dosłowny, ale sens oddałem.
A teraz, kto to przed chwilą powiedział ?? Oglądam na żywo !
Pierwszy, który zgadnie dostaje dowolną flaszke. Bez kitu. :-)))

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
26-09-2015, 15:09
"muzyka" Pendereckiego to jeden wielki eksperyment który się nie udał

cadam

  • 4401 / 5888
  • Ekspert
26-09-2015, 15:21
"Prawo do eksperymentu a nawet ekscesu może być czymś pożądanym i korzystnym dla kultury."

Pożądanym i korzystnym, bo potem będzie można powiedzieć "nie idźcie tą drogą"
« Ostatnia zmiana: 26-09-2015, 16:12 wysłana przez cadam »

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
26-09-2015, 18:07
"Prawo do eksperymentu a nawet ekscesu może być czymś pożądanym i korzystnym dla kultury."

Doda albo Wiśniewski.

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
28-09-2015, 17:27
Najniższą  formą inteligencji jest mieszanie muzyki do  polityki i odwrotnie.
Niską  formą inteligencji jest także mieszanie muzyki do zawartości portfela.

Bez przesady. Sztuka chyba od zawsze dzieliła się na zaangażowaną i tą drugą. Trudno uznać twórczość Kurpińskiego czy Chopina za oderwaną od polityki. Albo współczesny Bruce Springsteen.
Mnie bardziej drażni ekshibicjonizm słuchaczy tej "lepszej" muzyki.
Pamiętam jak w jednym z pokoi AS napuszony jegomość bez zająknięcia wymienił nazwiska: Barber, Wilson, Krall jako jedyne, które zasługują zapuszczenie w sprzęcie za xxx pln.
Czy mniej inteligentni słabiej przeżywają muzykę? Emocje zarezerwowałeś dla IQ nie mniejszego niż Twoje? ;D

lukasiakoszust

  • 171 / 3186
  • Aktywny użytkownik
28-09-2015, 18:27
Mylisz Politykę  z patriotyzmem.
Chopin tworzył w czasie zaborów i powstania listopadowego.
Jego Rewolucyjna ma w sobie odgłosy wystrzałów armatnich.
Jego Mazurki to Mazury. Typowy taniec ludowy.
Jego twórczość opiera się  na muzyce ludowej.
Był prekursorem. Stworzył nowe skale harmoniczne, kadencje a przy tym czerpał z ludowości.
Jego muzyka była na wskroś nowoczesna.
Jego Scherzo h-moll było wtedy muzyką  nowoczesną eksperymentalną jak na tamte czasy.
Niektórzy twierdzili, że jest szalony i dużo przesadza z emocjami.
Ale ta muzyka ma początek i koniec. Jest tanalna.
Jest temat i wariacje. Jest forma, której się trzyma.
U Pendereckiego trudno to znaleźć.

Ale ma   w  twórczości utwory typowe  dla francuskiej  wymowy  np Scherzo czy Impromptu.

Pomieszały mi się  tematu kurde. Za długo nie piłem alkoholu i mi się miesza.
Idę  po piwo






jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

lukasiakoszust

  • 171 / 3186
  • Aktywny użytkownik
29-09-2015, 00:32
mialem kiedys kilka zamówień  na proste melodie i harmonie od Discopolowców

nie mogłem się  za to wziąść ale potrzebowałem kasy

po wizycie w żabce i wypróbowaniu kilku gatunków pszenicznego poszło jak z płatka

sęk w tym że Ci kolesie zarobili na mnie x 20  tego co ja

takie życie kompozytora III kategorii
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
29-09-2015, 08:36
Mylisz Politykę  z patriotyzmem...

Aktywność patriotyczna jest szczególnym rodzajem polityki (oraz vice versa) i nie imputuj mi niezrozumienia tych terminów.  :P

Gwiazdy disco polo powinny wraz z bogaceniem słuchać coraz trudniejszej/ciekawszej muzyki, ale jak nie lubić muzyki, która przynosi kokosy? Taki Cugowski również zatrzymał się na etapie rozwoju muzycznego przynoszącego mu kasę albo autentycznie lubi śpiewać co wieczór "Bo do tańca..." Na samo przypomnienie jego tembru głosu, zrobiło mi się niedobrze.
Mam wśród znajomych również osoby niezbyt majętne, słuchające ambitnej muzyki od zawsze.
Z tych przykładów wynika, że gatunki muzyczne i status materialny chadzają własnymi ścieżkami.

lukasiakoszust

  • 171 / 3186
  • Aktywny użytkownik
30-09-2015, 14:05
ano aha rozumiem teraz :)
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

med5

  • 1 / 2702
  • Nowy użytkownik
06-12-2016, 12:47
Kilka lat temu słuchałem w Dwójce wywiadu z maestro Pendereckim. Spytany o wielkich kompozytorów podał jako przykład swoją twórczość, natomiast spostponował muzykę Chopina jako dzieła popularne o miałkiej wartości. Możliwe, że ten wywiad jest do odsłuchania gdzieś w archiwach PR.