Audiohobby.pl

Zbuduj serwis informacyjny Audiohobby.

Gustaw

• 1134 / 820
  • Ekspert
27-05-2015, 15:11
Forum Audiohobby.pl poszukuje pasjonatów dobrego dźwięku oraz dobrej muzyki
do nowo tworzonego zespołu redakcyjnego, którego jednym z zadań będzie budowa i rozwój mini-serwisu informacyjnego, który niebawem ma stać się nowym elementem naszego forum.

Jakże często, z różnych mediów, dowiadujemy się o nowych rozwiązaniach audio wprowadzanych na rynek, o ciekawych rozwiązaniach technologicznych, nowych płytach, koncertach oraz innych ciekawych wydarzeniach związanych z audio.

Znalazłeś informacje o nowych produktach audio?
Wiesz, że w Twoim mieście odbędzie się ciekawy koncert lub spotkanie?
Organizujesz lub byłeś na testach sprzętu lub odkryłeś nowy sklep z płytami?

Jeżeli tak, to nie chowaj tego tylko dla siebie i podziel się tym z innymi, w formie krótkiej informacji budując w ten sposób nowy mini-serwis.

Dlatego poszukujemy osób otwartych na audio, pełnych zapału, posiadających własne zdanie i umiejących to zdanie, w syntetycznej formie, przelać na papier.
Wskazana jest również znajomość j.angielskiego, ale nie jest to element konieczny.
Obawiasz się, że nie znajdziesz na to czasu? Nic mylnego. Prawie każdy dzisiaj ma go zbyt mało ale redagowanie informacji to tylko kilka minut w tygodniu.

Co możesz dostać w zamian?
Być może niepisaną wdzięczność innych i satysfakcję z tego, że właśnie budujesz coś nowego.

Zastanawiasz się? Nie pękaj, tylko dołącz do nas !!!
Nikt przecież nie oczekuje od Ciebie zdolności literackich Umberto Eco, Zbigniewa Herberta lub Jamesa Joysa. :-)

Zainteresowanych proszę o kontakt na pw.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2015, 15:34 wysłana przez Gustaw »

Egon@

• 744 / 756
  • Ekspert
14-09-2015, 13:59
Joyce'a

fox733

• 52 / 1448
  • Użytkownik
19-11-2015, 21:23
Nie ma chętnych? Nawet pan Ryka nie jest zainteresowany? Hmm, może palton się zgodzi, ma spore doświadczenie.

-Pawel-

• 3672 / 3004
  • Administrator
04-12-2015, 14:01
Czekam na pierwszy artykuł, poważnie!

-Pawel-

• 3672 / 3004
  • Administrator
04-12-2015, 16:32
Zacznij na razie tutaj, po to właśnie powstał ten dział.

-Pawel-

• 3672 / 3004
  • Administrator
07-12-2015, 13:13
Artykuł to jest właśnie płyta. Teraz domagasz się odtwarzacza, nie mając nawet audiofilskich podstawek. Już widzę te Twoje artykuły, wszystkie odniosą się do reorganizacji tego przyszłego portalu ;P

Pamiętasz Stereo Underground? Umarł z powodu "natłoku" nowych recenzji. To taki zakurzony odtwarzacz CD po odkryciu mp3 przez użytkownika i zaprzestaniu kupowania płyt. Naprawdę nie chce mi się tracić czasu gdy widzę jak ten założony eksperymentalnie dział "kwitnie" w treść. Na portalu trzeba mieć co umieścić. Napracuj się choć raz, a nie tylko wymyślasz zadania innym. Domyślam się, że robisz to w dobrej wierze, ale efektem jest jedynie zniechęcenie drugiej strony. Jeśli ktoś jest chętny to podeśle arta nawet na kartce z notatnika, uwierz mi, że są jeszcze na tej planecie osoby, dla których liczy się treść. Pamiętam jeszcze transakcję z przemiłym Amerykaninem, kiedy to ostatniego maila dostałem właśnie na kartce załączonej do przesyłki ze wzmacniaczem. Obyło się bez terabajtowego serwera poczty elektronicznej i konta w iCloud, można? Można! ;-)

Cypis

• 2435 / 2538
  • Moderator Globalny
07-12-2015, 13:20
@Paweł,

...rąbek od spódnicy. ;)
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Fatso

• 306 / 1520
  • Zaawansowany użytkownik
07-12-2015, 16:31
Wpierw kupiłem płytę kompaktową a dopiero później odtwarzacz, ale to tylko taki mały szczegół.

Mam znajomego, który ma około 1000 winyli, a nie ma nawet gramofonu bambino. I wiesz co? Słuchają zawsze płyt u kolegi który ma patefon, a nie ma płyt. I zawsze na jego warunkach i wtedy kiedy jemu odpowiada. I to właściciel płyt musi się dostosowywać. Ale to taki mały szczegół.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Cypis

• 2435 / 2538
  • Moderator Globalny
07-12-2015, 19:31
Nie wiem jak to mogłem przeoczyć. Zespół kojarzy mi się raczej z grupą osób. Chyba nie będę jednoosobowym zespołem redakcyjnym ? Powiedzcie, że ktoś jeszcze się zgłosił.

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Podobnie jak świeżo postawione forum ma swojego pierwszego użytkownika, pierwszy temat, pierwszy wpis tak i serwis informacyjny ma pierwszy artykuł i pierwszego recenzenta. Możesz być tym pierwszym praktycznie we wszystkich sprawach związanych z serwisem informacyjnym Audiohobby. Skorzystasz?
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

AudiophilePC

• 20 / 468
  • Nowy użytkownik
21-03-2016, 15:15
Nie czytałem tego wątku i jako absolutny nowicjusz wrzuciłem tylko wpis w dziale PC/Serwer, gdzie poinformowałem o planowanej prezentacji odtwarznia muzyki z komputerem i dobrymi słuchawkami oraz głośnikami.  Tak to widziałem, bo w pierwszej kolejności chodzi o domowy serwer muzyki podłączony do dobrego zestawu audio. Wpis wylądował jednak w działe Audio Show, co ma oczywiście swój sens, ale jednocześnie prezentacja najdoższych słuchawek nie jest już tego typu wydarzeniem.

Nie jest to w żaden sposób "reklamacja", a jedynie uwaga. Rok czy dwa lata temu na AudioShow anonsowany był naczelny/właściciel portalu, który skojarzyłem z komputerami dla audiofili. Zastanawiałem się jak coś takiego może być prowadzone i kilkanaście wizyt potwierdziło moje przypuszczenia, że jest to bardzo trudne wyzwanie. Przypuszczam, że nie jest łatwiej z niniejszym serwisem, który jest tylko w formie forum.

Przygotowania z moją prezentacją są również sporym wyzwaniem. PC jest dla niejednego audiofila profanacją, ale dla wielu ludzi wygodniej jest używać komputer do słuchania muzyki i nie muszą być przez to skazani na korzystanie z badziewiastych gadżetów.

Być może jest szansa, by serwis stał się przyjaznym form dla zaintersownych odtwarzaniem muzyki z PC.
« Ostatnia zmiana: 22-03-2016, 07:34 wysłana przez AudiophilePC »

-Pawel-

• 3672 / 3004
  • Administrator
22-03-2016, 13:10
Prezentacja słuchawek Orpheus była wydarzeniem zorganizowanym przy współpracy z Audiohobby.pl i przeznaczonym wyłącznie dla jego użytkowników. Wątek oraz dyskusja nie są prowadzone przez osoby z branży tylko pasjonatów. Cała akcja miała na celu spotkanie szerokiego grona forumowiczów oraz umożliwienie im porównania prezentowanych systemów, z czego część stanowiła własność prywatną. Nie widzę związku z działalnością branżową, podobnie jak w przypadku zamieszczanych przez użytkowników recenzji. Tego typu akcje są nieodpłatne, zaś wyrażane opinie dobrowolne i subiektywne.

AudiophilePC

• 20 / 468
  • Nowy użytkownik
22-03-2016, 14:25
@ admin

szkoda, że mówimy o różnych sprawach, ale to admin ma zawsze rację

Tak całkowicie na marginesie - AIMP jest bezpłatny, ale bez PC i np słuchawek jest bezużyteczny.
« Ostatnia zmiana: 22-03-2016, 14:32 wysłana przez AudiophilePC »

-Pawel-

• 3672 / 3004
  • Administrator
22-03-2016, 16:38
Przecież na forum toczy się wiele dyskusji nawet o płatnych aplikacjach, słuchawkach i masie innych elementów, nie popadajmy w przesadę ;-) Jest tylko jeden wyjątek - aby nie polecać rzeczy, które się sprzedaje. Do tego jest właśnie przeznaczony dział Audio Salon, aby oddzielić dyskusję merytoryczną od marketingu.

Jeżeli tematyką akcji jest prezentacja sposobu na konfigurację PC czy samego AIMP, nie widzę problemu, aby opisać swoje odkrycia w odpowiednim miejscu. Mogłem się mylić przenosząc temat, jak coś - poprawię swój błąd. Natomiast w przypadku gdy taką modyfikację robicie odpłatnie - wątek traktujemy już jako ogłoszenie.

Pozdrawiam

AudiophilePC

• 20 / 468
  • Nowy użytkownik
23-03-2016, 13:48
Pozdrawiam
Dzięki, powoli łąpię strukturę i chyba będę się trzymał w gronie branżowców, chociaż nie o tym myślałem

Egon@

• 744 / 756
  • Ekspert
16-10-2016, 02:18
A później Gustaw zaprowadzi małe myszki na mam talent:)