Audiohobby.pl

Sieciówki - pisać kto z czego jest zadowolony

4m

  • Gość
28-05-2015, 20:08
Tej klasy kabel u profesjonalnych producentów masz po ok. 10-15 zł/m do wyboru do koloru, chyba że wolisz płacić po audiofilsku 80 zł/m jak na aukcji.

Synthax, zawiń kabel zasilający w 2-3 koce. To wytłumi wibracje. Daj znać jak wypadły testy odsłuchowe :)

Compton

  • 129 / 3340
  • Aktywny użytkownik
28-05-2015, 20:20
Pytanie było, czy ktoś miał z nim do czynienia (jak z USB czy IC tej firmy)? ;)
Pzdr

4m

  • Gość
28-05-2015, 21:52
A odpowiedź była, że go sprawdziłem ;)

brodacz

  • 1780 / 3820
  • Ekspert
28-05-2015, 22:13
Najlepiej działać przeciw wibrajcjom na kable już przy projektowaniu i budowe domu.Dać dużo i dobrej delatacji aby zniwelować wpływ ruchów tektonicznych planety a może iść jeszcze o krok dalej i słuchać na planecie na której sa one mniejsze niż na ziemi ?
,jeszcze dożyjemy takich wniosków,zobaczycie :-)
Myślicie ,że jest ktoś na ziemi kto usłyszy bez patrzenia różnice między kabelm leżacy bardzo stabilnie a bardzo minimalnie wibrujacym ?
Zpytałbym po prostu - wibrujacym ,nie  - bardzo minimalnie wibrujacym ale przecież nikt nie trzyma kabli na odpalonym starym Ursusie :-)


« Ostatnia zmiana: 28-05-2015, 22:49 wysłana przez brodacz »

brodacz

  • 1780 / 3820
  • Ekspert
28-05-2015, 22:23
A może nie przytupywać sobie podacz słuchania a zaoszczedzi się kilka tysięcy.Noga nie lata a w kieszeni już tysiaczek czy dwa :-)

Compton

  • 129 / 3340
  • Aktywny użytkownik
28-05-2015, 22:33
A odpowiedź była, że go sprawdziłem ;)
A, teraz rozumniem ;)

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
28-05-2015, 22:39
Leci sobie taki F/18 Super Hornet z prędkością prawie 2 Macha.

Ma na pokładzie chyba kilometry kabli zasilających, zarówno do ultra precyzyjnych systemów łączności, systemów sterowania jak i do systemów uzbrojenia.  W trakcie lotu "Super Hornet" narażony jest na potężne przeciążenia i drgania wywołane m.in przez turbulencję. Jak wiadomo taki wojskowy samolocik kosztuje dziesiątki milionów dolarów a sprawność  zasilania jest jednym z niezbędnych elementów ochrony życia pilota i jednym z niezbędnych elementów działania precyzyjnej aparatury pokładowej

Po analizie wielu wpisów z for audiofilskich dotyczących okablowania mogę śmiało postawić tezę, że z  punktu widzenia audiofilów ten samolot nie ma prawa latać oraz łączyć się poprawnie z czymkolwiek a jeżeli już przypadkowo się połączy (przy silnych zakłóceniach) lub przypadkowo poleci (na granicy "przeciągnięcia"), to zamiast w MiG-a 29 ( kod NATO "Fulcrum") właduje salwę rakiet w przedszkole lub w klinikę położniczą.

Tak. Wiem. Nie na temat. Tak ale tylko pozornie. :)

sir.jax

  • 241 / 3797
  • Aktywny użytkownik
28-05-2015, 22:52
Panowie, miał ktoś może do czynienia z kablem zasilającym Supra?
http://allegro.pl/supra-lorad-ekranowany-kabel-zasilajacy-3x2-5-mm2-i4884084922.html
Compton ja mam zrobiony, ale 3x1,5 do Espressivo, jednak w porównaniu z moim Neelem 7ES Gold wypada blado o 14tce nie wspomnę.
Tzn. zaokrąglony bas, góry jest nie tyle mniej co jest bardziej wycofana i łagodniejsza i scena węższa i płytsza, ale to w moim systemie w innym może było by "lepiej".
Zakladając, że chciałbyś z 1,5 do 2m plus dobre wtyki to i tak 3x2,5 wyjdzie dobre 3 stówy, albo więcej.
A za tyle to możesz dostać Vincenta PowerCable pierwszą wersję-bardzo przyjemny i muzykalny kabel sprawdzi się ze wzmakiem jak i źródłem.
Z końcówką Atolla poczynał sobie lepiej niż Neel w kontekście muzykalności i nastawienia na FUN, neel jest bardziej dosadny i nie upiększa.

Fotka z komóry Supra 3x1,5 1,5m
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Compton

  • 129 / 3340
  • Aktywny użytkownik
29-05-2015, 00:07
sir.jax dzięki za odpowiedź ;)
Pytam raczej z ciekawości, bo koleś na Allegro wystawia takie kable 1m konfekcjonowane wtykami Bals i Schurter za 125 zł, także chyba niedrogo?

Gustaw

  • 3852 / 3306
  • Administrator
29-05-2015, 00:16
sir.jax dzięki za odpowiedź ;)
Pytam raczej z ciekawości, bo koleś na Allegro wystawia takie kable 1m konfekcjonowane wtykami Bals i Schurter za 125 zł, także chyba niedrogo?

Całkiem dobra cena. 30 - 40 dychy same wtyczki.

sir.jax

  • 241 / 3797
  • Aktywny użytkownik
29-05-2015, 01:11
sir.jax dzięki za odpowiedź ;)
Pytam raczej z ciekawości, bo koleś na Allegro wystawia takie kable 1m konfekcjonowane wtykami Bals i Schurter za 125 zł, także chyba niedrogo?
Możesz spróbować, ale ja osobiście wolałbym Vincenta za dopłatą.
Supra kojarzy mi się z mało interesującym brzmieniem, poza tym ekran jest tam w formie folii aluminiowej, którą nie bardzo można wykorzystać od strony wtyku 220v, z której to powinien być wpięty w żyłe ochronną/uziemienie  jak to ma miejsce w większości porządnych sieciówek.
Folia po prostu się rozdziera i nie da się z nią nic zrobić w porównaniu z ekranem.
Zresztą z tego co kojarzę to jedyny kabel, który niewiele różni się od zwykłego brzmieniowo rzecz jasna :)
Mogę się  mylić, ale takie mam skojarzenia sprzed lat, a trochę tego przewaliłem.
Ale 125pln to dzisiaj żaden majątek zwłaszcza w sferze akcesoriów audio.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
29-05-2015, 08:15
Ktoś mi powiedział kiedyś że Supra nadaje się do PS lub TV :)

Jarek2

  • 99 / 3777
  • Użytkownik
29-05-2015, 20:25
"Ktoś mi powiedział.."

Przykład audiofilskiego wtajemniczenia :)

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
29-05-2015, 21:48
:)
No dobra Pan Jarek z Warszawy :D

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
09-05-2016, 19:51
Male uaktualnienie, mam od soboty wypozyczony kabel sieciowy od Anti Cables co sie zwie Level 3 Reference i wspominam tutaj o nim wylacznie dlatego, ze to chyba drugi taki przypadek, ze faktycznie slysze jego wplyw, i jest on calkiem pozytywny (podpialem nim wzmacniacz prosto do gniazda w scianie). Co do ceny, 1250PLN, dla wielu zapewne kosmiczna a dla innych jeszcze do przelkniecia, zwlaszcza, ze taka Kubala Sosna czy inny Nordost za 3000PLN ktore mialem kiedys nie robily w moim mniemaniu specjalnej roznicy wzgledem posiadanej listwy z okablowaniem za ~500PLN z obszaru DIY.

Z 'antykablem', w dzwieku nastepuje spora redukcja wszelakiej natarczywosci, agresywnosci, rozjasnienie jest tonowane, pisze to w odniesieniu do konkretnych nagran testowych, mocno skopanych przez realizatora, bo latwiej na nich takie cuda wylapac.

Generalnie, brzmienie jest zdecydowanie bardziej dociazone, naturalne, przyjemniej sie slucha i to za wczesnego dnia, bez czekania na audiofilska noc. Spore zdziwienie, bo dla mnie ten obszar audiofilizmu to jest jedna wielka chucpa i zerowanie na naiwnosci ludzkiej.

ps. dla swietego spokoju dodam, ze mimo bardzo pozytywnego zdania, absolutnie nie kupilbym tego kabla w ciemno, musi byc odsluch w domowym systemie

« Ostatnia zmiana: 09-05-2016, 21:36 wysłana przez pastwa »