Audiohobby.pl

Mac OS X 10.7.5 Lion vs. OS X 10.10 Yosemite w Audio.

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
17-10-2015, 22:29
Producent sam twierdzi, że bez względu na wersje, jeżeli wyłączona jest korekcja, gra to tak samo.
Mam włączone cachowanie i czyszczenie pamięci. Do tego ten skrypt optymalizacyjny system.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2015, 22:38 wysłana przez Gustaw »

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
17-10-2015, 22:42
Dzieki. Widze, ze masz bardziej rozbudowane menu, u mnie nie ma nawet takiej opcji jak pre-load dowolnych utworow i denifiowania ich liczby, a to moze miec dodatkowy wplyw akurat...

Nie wiem tez czy Amarra nie podkresla delikatnie dolu pasma wzgledem iTunes, co moze akurat pogagac w tworzeniu efektu pelniejszego grania, ale na dobra sprawe jakbym wrocil do iTunes nie byloby placzu.

I po to jest wersja demo, zeby sobie obadac na wlasnym systemie, tylko takie cwoki jak ja kupuja od razu ;'))

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
17-10-2015, 22:49
Mam wrażenie, że bardziej też wygładza dźwięk. Preload - sądzę, że to kwestia gapless i raczej nic w dźwięku nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2015, 22:51 wysłana przez Gustaw »

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
17-10-2015, 22:57
Jeszcze jedno odkrycie. Ta optymalizacja systemu wylacza (moim zdaniem) mi opcje wyszukiwania plikow w folderach (tzn, nie wyszukuje nic po wpisaniu), teraz sie kapnalem i juz wiem dlaczego mialem z tym problem pod Maverickiem, bo sobie skorzystalem z tego programiku. Koniec koncow, gram w efekcie bez optymalizacji.

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
18-10-2015, 19:08
Rumbi,

Można jaśniej? Jakie kłamstwo?

Co do Windows, to z punktu widzenia usera, są większe zmiany na plus w kolejnych wersjach niż przy kolejnych odsłonach OS X. Wyjątkiem jest El Capitan, który pop....ala jak przeciąg.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2015, 19:12 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
18-10-2015, 21:28
Rumbi,

Można jaśniej? Jakie kłamstwo?

inteligentny, sympatyczny, przebojowy, elokwentny i nader skromny, słynny poznański audiofil, czyli ja.
Same kłamstwa ;) Super kłamstwo wytłuściłem :P

Rumbi,

Otrzymujesz -10 punktów w rubryce "Inteligencja" ze względu na skandaliczny brak umiejętności rozpoznawania ironii :-)
« Ostatnia zmiana: 18-10-2015, 21:30 wysłana przez Gustaw »

saintkrusher

  • 43 / 3973
  • Użytkownik
19-10-2015, 12:30
Dzisiaj może uda mi się sprawdzić jak działa system IRC, gdyż prawdopodobnie zawita do mnie mikrofon pomiarowy. Więcej informacji o zmianie lub nie dźwięku zamieszczę po pomiarach

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
19-10-2015, 14:30
Dzisiaj może uda mi się sprawdzić jak działa system IRC, gdyż prawdopodobnie zawita do mnie mikrofon pomiarowy. Więcej informacji o zmianie lub nie dźwięku zamieszczę po pomiarach

Ciekaw jestem czy to faktycznie zadziała i w jakiej skali.

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
24-10-2015, 21:01
Myślę, że mogę się pokusić o małe podsumowanie. Trochę czasu już minęło więc element nowości raczej nie odgrywa roli.
W moim systemie Amarra pozytywnie wpływa na dźwięk. Wygładzenie dźwięku ale przede wszystkim scena - szersza na boki oraz przód-tył. Lepsze "zawieszenie" instrumentów w przestrzeni.  Ogólnie pozytywnie.

Drobna uwaga. Absolutnie nie można pisać, że to "o kilka klas lepiej" od gołego iTunes.
Jest lepiej ale bez przesady. Nie na tyle aby co chwila zmieniać pampersa po przełączeniu z iTunes albo zbierać sztuczną szczękę z ziemi.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2015, 21:04 wysłana przez Gustaw »

saintkrusher

  • 43 / 3973
  • Użytkownik
25-10-2015, 13:20
Ok. Pomiary wykonane i od siebie mogę napisać że różnica jest spora. Program IRC dobrze poradził sobie z wymierzeniem i ułożeniem wszystkiego jak należy. Jeśli macie problemy z ustawieniem głośników w pomieszczeniu bo ograniczają was np. meble jak w moim przypadku to po pomiarach i utworzenia filtra który później dodajemy podczas odtwarzania w aplikacji Amarra Symphony dźwięk stał się bardziej poukładany, bas zmalał i pojawiło się więcej detali. Fajne jest też to że gdy już mamy wykonany pomiar i utworzyliśmy filtr, ale nie do końca odpowiada nam charakterystyka brzmienia to można go korygować jak equalizer. Teraz pytanie zasadnicze. Czy warto wydawać na to tyle kapuchy? Jak komuś nie brakuje a lubi się bawić i ustawiać i kombinować to owszem, można sobie kupić Amarre Symphony z IRC. Pozostali pewnie popukają się po głowie i stwierdzą że za tą kasę mają świetny dac, który w połączeniu z np. JRiver Media Center zagra bosko i ja się z tym zgadzam. Czyli podsumowując fajna sprawa, ale nie za tą kasę! Pozdrawiam

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
25-10-2015, 15:33
Ok. Pomiary wykonane i od siebie mogę napisać że różnica jest spora. Program IRC dobrze poradził sobie z wymierzeniem i ułożeniem wszystkiego jak należy. Jeśli macie problemy z ustawieniem głośników w pomieszczeniu bo ograniczają was np. meble jak w moim przypadku to po pomiarach i utworzenia filtra który później dodajemy podczas odtwarzania w aplikacji Amarra Symphony dźwięk stał się bardziej poukładany, bas zmalał i pojawiło się więcej detali. Fajne jest też to że gdy już mamy wykonany pomiar i utworzyliśmy filtr, ale nie do końca odpowiada nam charakterystyka brzmienia to można go korygować jak equalizer. Teraz pytanie zasadnicze. Czy warto wydawać na to tyle kapuchy? Jak komuś nie brakuje a lubi się bawić i ustawiać i kombinować to owszem, można sobie kupić Amarre Symphony z IRC. Pozostali pewnie popukają się po głowie i stwierdzą że za tą kasę mają świetny dac, który w połączeniu z np. JRiver Media Center zagra bosko i ja się z tym zgadzam. Czyli podsumowując fajna sprawa, ale nie za tą kasę! Pozdrawiam

Dzięki za opis.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
15-11-2015, 18:37
Dawno nie smucilem, wiec male podsumowanie odnosnie moich (!) wrazen z Amarra 3 oraz iTunes.


Musze przyznac ze zaraz po zainstalowaniu, Amarra 3 wydawala sie grac ciut pelniej (z wiekszym dociazeniem i ekspozycja basu) wzgledem programu appla i bylo to w zasadzie dosc latwo wychwytywalne za kazdym razem, ale...

Zainstalowalem teraz najnowsza wersje iTunes (12.3.1.23) i pomimo kilkunastu przelaczen, za cholere nie moge wyslyszec tej roznicy, co wiecej, iTunes wydaje sie grac czysciej, moze zludzenie, moze nie... Koniec koncow, przestalem korzystac z Amarra i jade wylacznie na iTunes. Takie zycie ;')

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
29-05-2017, 23:15
Gustaw,

Sprawdz sobie demo Pure Music. Dla mnie spore zaskoczenie, wreszcie cos co bezdyskusyjnie sie slyszy i wnosi poprawe, calosciowo, przynajmniej u mnie. Ciekawi mnie jak inni sie zapatruja na PM.

http://www.channld.com/puremusic/


Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
30-05-2017, 22:53
Gustaw,

Sprawdz sobie demo Pure Music. Dla mnie spore zaskoczenie, wreszcie cos co bezdyskusyjnie sie slyszy i wnosi poprawe, calosciowo, przynajmniej u mnie. Ciekawi mnie jak inni sie zapatruja na PM.

http://www.channld.com/puremusic/

Dzięki, Pastwa. Przetestuję to w weekend. Może w końcu coś będzie ewidentnie lepsze od iTunes/Amarra.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
31-05-2017, 11:35
U mnie zejscie basu poprawilo sie subiektywnie gdzies o oktawe, az musialem odsunac swoje kolumny dalej od sciany. Normalnie jestem bardzo nieufny (wzgledem tego co slysze) ale efekt tak namacalny nie byl na pewno trikiem na moim audiofilskim umysle, generalnie brzmienie ma teraz znacznie wiecej dociazenia/masy, wymieniajac tylko te zasadnicze zmiany.