Audiohobby.pl

Moje wycieczki - podlaskie i nie tylko by WL

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
06-05-2015, 09:43
Ponieważ moja strona będzie zawsze zablokowana hasłem otwieram swój wątek na AH.
Zachęcam do zwiedzania swoich najbliższych stron. Przez wiele lat mieszkania i pracy w Białymstoku widziałem tylko ekran laptopa. Na szczęście po 40-stce mi przeszło :)
Jednocześnie na serio proponuję wspólne wycieczki po moich okolicach, rowerem, pieszo, w woderach - co tylko chcecie.
Zawsze będzie mi miło poprowadzić Was nad rzekę, jezioro czy w las :)

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
06-05-2015, 09:55
Na początek wycieczka sprzed tygodnia. Mało kto zna tą trasę - od Tykocina na zachód do Strękowej Góry i z powrotem drugim brzegiem rzeki Narew. Trzeba być sprytnym aby wiedzieć jak jechać przy samym brzegu rzeki (nie ma szlaku, jest tylko droga dla wędkarzy, czasami niewidoczna). Po drodze fajny, nieprzejezdny most. Wcześniej "zamek" na historycznej granicy starej Polski. Ze Strękowej Góry (polskie Termopile) widać jak się palą bagna.
Hardware: wymieniłem osprzęt z XT na XTR. Oczywiście nie czuję różnicy :) Wg wagi rower lżejszy o 80g :)
« Ostatnia zmiana: 06-05-2015, 10:01 wysłana przez w.luczynski »

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
01-12-2015, 18:12
Odkopuję i pytam : czy będzie ciąg dalszy ?

Nie wykluczone, że już tego lata, będę się tam kręcił rowerem po okolicy :)

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
01-12-2015, 18:36
Witaj Haka, dziękuję za odkopanie tematu.
Jak to w życiu, za dużo obowiązków nabrałem, do tego mam nowy aparat, który robi zdjęcia za duże na to forum, mimo prób zmniejszania nie wchodzą do załączników. Coś jak w audiofilii :) za mało czasu na słuchanie nowych płyt :)

Zapraszam do kontaktu i planowania wyprawy. Mogę też poprowadzić wycieczkę z Tobą.

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
01-12-2015, 19:49
Wigry
Uwielbiam tą wycieczkę. Jest jedną z najpiękniejszych tras rowerowych. Ma swoje tajemnice - ciężko odnaleźć niektóre małe jeziorka wokół Wigier. Najlepiej korzystać z mapy Wigierski Park Narodowy 1:50 000. Jeśli jedziemy z południa najlepiej rozstawić samochód w miejscowości Bryzgiel. Na końcu wsi jest bezpłatny parking. Jedziemy wzdłuż jeziora nie omijając żadnego punktu widokowego, zatoczki itp. Potem wzdłuż kolejki wigierskiej, czasami w sezonie widać wysiadających turystów. W miejscowości Płociczno skręcamy na Gawrych Ruda i jedziemy pomiędzy dwoma jeziorami. Na Gawrych Rudą jest fajna wieża widokowa. Potem cały czas prosto do parkingu i ścieżki krajoznawczej "jeziora" - przepiękne widoki jezior z drzewami obsadzonymi kormoranami (drzewa całe białe od wiadomo czego). Ścieżkę trzeba przejść. Potem jest jeszcze trudniej - jedziemy w lewo do parkingu i w prawo - do dwóch przepięknych małych jeziorek - na mapie są oznaczone jako miejsca widokowe - polecam :)
Wracamy do parkingu i zielonym szlakiem aż do kładki - uwaga ślisko. Z kładki wracamy nad jezioro Wigry - miejscowości Cimochowizna, Stary Folwark - tutaj jest sklep (w stronę trasy 653). Potem jedziemy do klasztoru Wigry. Zwiedzamy, ew. obiad. I stąd przepiękny powrót nad samym jeziorem przez lasy. Po drodze mnóstwo punktów widokowych i wież.
Całość tylko 55km, ok 8 godzin. Warto zaplanować w tą stronę którą opisałem ze względu na zachód słońca podziwiany z wież widokowych. Trudno powiedzieć która pora roku jest najlepsza na taką wycieczkę, wydaje się, że jesień.
Pytania? Służę pomocą.

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
01-12-2015, 19:54
Tak może wyglądać zachód słońca nad Wigrami :)

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
01-12-2015, 23:12
Dzięki Włodku. Jak coś, dam znać.

A wątku nie zaniedbuj, na pewno zaciekawi nie tylko mnie.

lukasiakoszust

• 167 / 846
  • Aktywny użytkownik
02-12-2015, 00:07
ja tam wolę góry
jeśli wpuścisz  do Polski 10 tyś Syryjcz

-Pawel-

• 3675 / 3150
  • Administrator
02-12-2015, 08:12
Włodek, zdjęcia to bardzo dobre uzupełnienie do takich tematów, jestem wzrokowcem i uwielbiam krajobrazy. Może spróbuj z wrzucaniem fotek na jakiś serwer (pełno jest teraz darmowych dysków/chmur), a na forum umieszczaj jedynie linki korzystając z przycisku "Umieść obrazek" w edycji wpisu. Jakby co służę pomocą ;-)

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
29-12-2015, 18:09
Wigilia - żona w pracy, ja na wolnym, rowerem nad rzeką. Okazuje się, że ścieżki którymi zawsze jeździłem są teraz częścią Green Velo :)

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
29-12-2015, 18:13
Drugi dzień Świąt - Uroczysko Święte Ługi gmina Szczerców pod Łodzią. Nie do wiary, ale ubraliśmy się za ciepło :)

w.luczynski

• 1596 / 3547
  • Ekspert
29-12-2015, 18:23
Dolina Bugu
Wersja na 1 dzień: Samochodem do Niemirowa (pod "ruską" granicę), następnie promem na drugą stronę rzeki i powoli rowerkiem cały czas niedaleko rzeki aż do Siemiatycz, mostem na drugą stronę i z powrotem przez Mielnik.
Bug to duża, szeroka rzeka. Przepiękne widoki.

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
29-12-2015, 19:05
Ale super !

Włodku, cały czas lobbuję za wyjazdem w tamte strony, ale "towarzystwo" jeszcze niezdecydowane :(

brodacz

• 1768 / 1480
  • Ekspert
01-01-2016, 14:50
Włodku mega zazdroszcze możliwości jazdy w takim pięknym terenie.
Frajda z takiej jazdy jest ogromna,brak mi tego aby w pełni wykorzystać mój rower crossowy.
Terany w mojej okolicy sa ale nie ma szkaków,scieżek i możliwości aby jeździć offroad.

Szosa w sezonie za to kręci się na całego bo warunki i kultura zmotoryzowanych do tego bardzo sprzyjaja.

Haka

• 2391 / 2833
  • Administrator
01-01-2016, 15:05
Brodacz na wyspach jeździ w kółko ;)