Audiohobby.pl

Black/Death/Thrash Metal - czyli Klub Miłośników Łojenia II.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
07-02-2024, 19:50
Bardzo ładne te kasetki ;-)
Jak z jakością nagrania?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 844 / 4986
  • Ekspert
08-02-2024, 02:04
Bardzo ładne te kasetki ;-)
Jak z jakością nagrania?

Tak jak pisałem wyżej, całkiem dobra. Granie średnicą, zamazane kontury dźwięków ale skraje pasma nie są ścięte. Na KX-580 Yamahy idzie całkiem fajnie. Venomy i Celtic Frosty mam też w wersji cyfrowej (SHM-CD, CD, DAT, MD) i oczywiście tutaj grają dynamiczniej, klarownie i precyzyjnie. Tylko czy taka "garażowa" muzyka tego potrzebuje? Moim zdaniem niekoniecznie.

Chaos

  • 844 / 4986
  • Ekspert
14-04-2024, 01:04
Jakiś czas temu zakupiłem sobie na kasetach Cannibali:



To wszystkie albumy studyjne (+ EP) z Corpsegrinderem na wokalu. Kupiłem mniej więcej połowę z wydanych w 2023 roku przez Hells Headbangers pozycji bo nie wszystkie płyty mi się podobają. Kasetki bardzo ładnie się prezentują i przyznam że to to mnie skłoniło do ich nabycia bo jakimś wielkim fanem Cannibal Corpse nigdy nie byłem. Nie mogę tego niestety powiedzieć o dźwięku. Niektóre grają ok., inne mają spore ubytki w którymś z kanałów i nie daje się tego słuchać. U mnie skończyło się na tym że je od nowa ponagrywałem. Niestety, wydawca zastosował taśmę która się sypie i zalepia głowicę (obudowy są klejone) więc się sporo namordowałem żeby coś z tego wyszło.

WOY

  • 585 / 4647
  • Ekspert
14-04-2024, 09:53
Co za czasy, zastanawiam się czy jest szansa wygrzebać się z tego produkcyjnego procesu bylejakości.
Moje ostatnie zakupy taśm odbyły się w sklepie Mystic w 2018 r.i były to kasety Behemoth.
Przyznam że mimo upływu lat spisują się b.dobrze.
Niestety kupić dzisiaj nośnik dobrej jakości to loteria. Nie dotyczy to tylko kaset, weź i kup dzisiaj prostą płytę winylową która w cichych fragmentach nie będzie szumieć i chrobotać.