Audiohobby.pl

Klub 'Jestem zadowolony ze swojego zestawu'

royal

• 96 / 35
  • Użytkownik
11-09-2019, 10:32
Jak czytam o problemach z wybijanymi  isostatami które sam przeżywałem kiedyś w Chopinie  to tu jest okazja pokazać że Niemcy dawno to rozwiązali - isostaty sa tu schowane pod grubą aluminiową płytą czołową w której wstawiono zewnętrzne popychacze z odbijającymi sprężynkami i wsparte na tej płycie. Cała bezwładność  rozpedu przełącznika trafia na popychacz zamiast obciążać delikatną konstrukcję przełacznika.   To dodatkowo sporo kosztowało zeby tak zrobić ale  działa prawidłowo już od 68 roku.

bsw

• 42 / 3252
  • Nowy użytkownik
11-09-2019, 14:10
Podobny patent był w polskich sprzętach np. tunerze Faust:

Niestety w późniejszych urządzeniach Diory uproszczono konstrukcję...

Sekator

• 273 / 1632
  • Zaawansowany użytkownik
12-09-2019, 06:19
Nieco się zmieniło od ostatniego wpisu sprzed lat. Cyrus One HD, Cyrus DAD1.5, mały Zotac z Kodi po optyku do wzmacniaca , Arcus TM 65, Korg, K701 i SR225. Styka. Czasem myślę co by sobie kupić ot tak. ale zawsze pomysł upada bo i po co kupować? Chyba, że zapasowe K701 se kupię. A może 702. Tak więc jestem zadowolony. Pewnie kiedyś coś kupię. ale raczej nie za tysiaki, a za setki.

royal

• 96 / 35
  • Użytkownik
12-09-2019, 09:26
Podobny patent był w polskich sprzętach np. tunerze Faust:

Niestety w późniejszych urządzeniach Diory uproszczono konstrukcję...
Wygląda że Idea była podobna ale rozwiązanie w szczegółach wskazuje że "nasi" zatrzymali się na etapie prototypu.

Nie zrobiłem zdjęcia ale w Uherze popychacz i sprężynka jest po zewnętrznej stronie płyty aluminiowej która jest pod płytą czolową -  między nimi jest przestrzeń na ten system . więc calość ma lepsze prowadzenie. Co ciekawe w Uherze te isostaty nie są  typu zależnego - kazdy działa niezależnie ion pozostałych - nie służą jako przełącznik  tylko wybór opcji pracy wzmaka. No to może dmuchali a zimne. Tym niemniej mnie się to spodobało.

Ten akurat wzmacniacz jest unikalny ze wzgledu na jak wspomniałem robudowaną kontrolę loudness która jest powiazana z potencjometrami. Dio tego celu każde wejscie ma swój wejsciowy potencjometr do ustawienia  pozimu sygnalu odpowiedniego dla   brzmienia przy regulacji siły głosu.

Potencjometry mają  po dwa odczepy korekcyjne  i wszystko byloby perfekt gdyby były gdzieś do niego dostępne moduły przedwzmacniaczy. Oryginalnie rzadko je wstawiali do środka.  Niestety na aukcjach cos nie widać -moje podejrzenie jest że jak ktoś ma to nie odda. Więc mam plan zamontowania współczenych plytek bo szczęśliwie nietypowe zupełnie gniazdka połączeniowe do zacisków  na płycie są. Zima się zapowiada pracowita. 

rockboys

• 69 / 18
  • Użytkownik
18-09-2019, 17:43
Od lat 90-tych posiadam Technics-a cały zestaw i nie zamienie się na żaden inny . Pozdrawiam .
Sprzęt Technics - Fan Rocka