Audiohobby.pl

Klub 'Jestem zadowolony ze swojego zestawu'

Haka

  • 2996 / 5153
  • Ekspert
05-02-2017, 11:28
wzmacniacz Uher VG 850


Nic na lampach?

Nie wiem jak jest z Włochami, ale też lubię tranzystorowe wzmacniacze ( zwłaszcza te starsze ) z pozostałych Państw Osi ;)))

Wielebny0

  • 3 / 2620
  • Nowy użytkownik
05-02-2017, 18:42
a wiecie czym różni się audiofil od melonomana? Tym że jeden słucha muzyki a drugi słucha sprzętu. Warto pomyśleć o kompromisie. Też można być zadowolonym i to bardzo. Pozdrawiam.

lancaster

  • Gość
05-02-2017, 19:12
sprzetu to slucha sprzetofil, audiofil slucha muzyki w charakterze mu odpowiadjącym.
meloman natomiast slucha muzyki bezwarunkowo :-)

lancaster

  • Gość
05-02-2017, 19:14
i od razu mowie ze jestem audiofilem bo swiadomie szukam pewnych rzeczyw  dxwieku ktore podnosz mi prywatnie ogolną radoche ze sluchania muzyki. a slucham roznej, w tym absolutnie zero tzw samplerow.
Dobre realizacje natomiast cenię.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
05-02-2017, 19:53
przebilo mi  podloge
wysiadam

cadam

  • 4401 / 5867
  • Ekspert
05-02-2017, 21:42
wydaje mi się czy tytuł wątku zmienił się?

lancaster

  • Gość
05-02-2017, 21:45
:-)))

wielkie dywagacje a ludziska dziela sie na bardziej najaranych muzyka i bardziej najaranych sprzetem podczas sluchania muzyki.
Na jednym koncu skali jest meloman ktoremu wsjo ryba na czym slucha byle wartosc artystyczna byla top dla niego a na drugim koncu skali jest snob sprzetofil ktory wszystko jedno czego slucha byle na sprzecie za pierdylion nawet zestawionym tak ze nikt go o tą cene nie podejrzewa
Reszta plynna.
Na tej skali jestem blizej melonana od środka skali ale nie jakis asceta ;-)

lancaster

  • Gość
05-02-2017, 21:45
wydaje mi się czy tytuł wątku zmienił się?

mie zmienialem

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
05-02-2017, 22:15
Kiedy czlowiek jest zadowolony ze swojego systemu ?
snob kiedy ma odpowiednie metki a goscie przynajmniej udają zachwyt
sprzetofil kiedy ma odpowiednie metki a opinie "niewiernych" nie maja dla niego znaczenia
audiofil kiedy dxwiek jaki slyszy ŚWIADOMIE odpowiada jego oczekiwaniom
meloman kiedy slucha muzyki jakiej by sluchal gdyby nie został ktoryms z powyzszych :-)

audiofil to forma sluchania muzyki ktorej i tak by sluchal.

sprzetu to slucha sprzetofil, audiofil slucha muzyki w charakterze mu odpowiadjącym.
meloman natomiast slucha muzyki bezwarunkowo :-)sprzetu to slucha sprzetofil, audiofil slucha muzyki w charakterze mu odpowiadjącym.
meloman natomiast slucha muzyki bezwarunkowo :-)

Ja mam znajomego, odzież sportowa, łysy. Ma prostą wierzę Technicsa z korektorem i Altusy 140. Trochę mu zajęło zbieranie wymarzonego sprzęcicha. Ma wyciągnięte na maksa basy i soprany i jeszcze jakąś "tubę". Uwielbia disco polo. Słuchał u mnie i w kilku innych miejscach dobrych  systemów. Jego zdaniem te systemy grają chu...o, bo basy nie walą w czambuł a soprany nie cykają. Uwielbia za to słuchać muzyki disco polo na swoim sprzęcie i nawet ma dużą kolekcję płyt CD. Mówi, że "nie zamieniłby swojego sprzęcioru na żadnego Audiolaba czy innego NADa, bo grają do d....y" i "tak mu to gra, że ciary po plecach chodzą"
Wybierał ŚWIADOMIE swój sprzęt i brzmienie jakiego szukał i teraz słucha muzyki a nie sprzętu... ba nawet w sposób przemyślany  poprawiał dźwięk dokupując tubę, bo mu szyby i szklanki w domu słabo brzęczały...

Na bank nie słucha audiofilskich samplerów do znajomych na odsłuchy brał swoje CD z "galą chodnikową".  ;)

Czyli adiofiil?  :)
« Ostatnia zmiana: 05-02-2017, 22:44 wysłana przez aulait »

lancaster

  • Gość
05-02-2017, 23:18
wiesz ... nie mam takich znajomych, nie wzialem pod uwage, niech bedzie wyjatek potwierdzajacy regule :-)
trudno nazwac melomanem osobe sluchajaca discopolo wylacznie tak jak trudno nazwac smakoszem kuchni osobe stolujaca sie wylacznie w Maku.
na koncertach discopolowych na jakich bywa tak to pewnie brzmi wiec dla niego jest naturalnie


...ale powiedz mi moze jeszcze do jakich systemow audiofilskich porownywal swoj zestaw bo niewykluczone ze facet naprawde dobrze slyszy oprocz tego ze dresuje :-)))

jak chodzisz po systemach tych znajomych czy po wystawie audio ile systemow przypomina Ci charakterem prezentacji koncert na zywo ? Bez rozroznienia czy naglasniany czy bez prądu ?

lancaster

  • Gość
05-02-2017, 23:26
w kazdym razie szczesliwy czlowiek, moze wskakiwac do klubu zadowolonych, dziwny przypadek ale dobrze ze wspomniales :-)) dobral sprzet do muzyki jakiej slucha i slucha mu sie na tym jego sprzecichu dobrze. A ze Tobie sie nie podoba ? Albo Waszym wspolnym znajomym ? Obyscie byli tak zadowoleni ze swoich systemow jak on.

Ja bym nie byl, ale uwazam ze spoko podejscie :-)

lancaster

  • Gość
06-02-2017, 07:53
z przasnych rzeczy jestem bardzo zadowolony ze swojego zestawu przenosnego. smarfon samsunga trend - polecony przez znajomego jako ciezki do ubicia i faktycznie spadl mi kilka razy i zero peknietej szybki itd + maly. Do tego sluchawchi LG Quadbeat by AKG polecone przez Pawła.

Czekajacych na wyznanie ze slucham na tym discopolo rozczaruje :-) Kazdy rodzaj muzyki odzie bdb, nigdy wczesniej nie sluchalem tyle poza domem. Swoje Beyery DT990R pozyczylem pare miesiecy temu znajomemu i własnie mi sie to w tej chwili przypomnialo bo za nimi dxwiekowo nie tesknie....chociaz te welurki... ;-)

aulait

  • 1365 / 5525
  • Ekspert
06-02-2017, 10:20
Ok, czyli mój przyjaciel dresik, to nie audiofil.

Tylko czy aby na pewno? Może pozbawiamy go dumnego statusu audiofila, z powodu jego ograniczeń intelektualnych? :)

U moich znajomych gra słabiej niż u mnie. Ja mam najlepszy, najbardziej audiofilski sprzęt na świecie.... może tylko ja jestem prawdziwym audiofilem? :)))

Tak na poważnie, to mi najbardziej pasuje stare określanie audiofila, to człowiek, który przy określonej kwocie do dyspozycji stara się skompletować, zestaw urządzeń audio generujący możliwie najbliższy realnemu zjawisku muzycznemu dźwięk. Przy tym walory estetyczne, wygoda, ilość  funkcji, udogodnień ma awrtość drugorzędną na priorytetem, jakim jest jakość dźwięku. Czy robi to mniej, czy bardziej świadomie wynika z jego doświadczenia i czasami skutki są opłakane, ale to audiofil... początkujący audiofil.....  ,ale audiofil :)

No oczywiście potem jest dłuuuuuugo nic i na końcu są doświadczeni Audiofile, tacy jak Ty i oczywiście ja, którzy bardzo ŚWIADOMIE dobierają zestaw audio i nigdy się nie mylą ;) :)))

lancaster

  • Gość
06-02-2017, 17:24
a bo ja wiem czy Twoj przyjaciel dresik to nie audiofil....jak dla mnie taki sam jak sluchacz samplerow, a nawet bym powiedzial ze bardziej :-)

stare okreslenie audiofila jest OK, zdrowe podejscie do tego tematu jak do innych w życiu jest .... zdrowe.
taaaa....jestem doswiadczonym audiofilem....i to ciężko doswiadczonym ;-)

royal

  • 369 / 1685
  • Zaawansowany użytkownik
11-09-2019, 10:19
W sumie ja jestem zadowolony z mojego zestawu.Stanowi go przerobiony Kenio DP 1000,uszkodzony wzmacniacz Uher VG 850 i przerobione głośniki Tannoy D 700.
Usterka Uhera polega na tym,że padło coś w układzie ustalającym punkt pracy i dzięki temu pracuje w klasie A.Grzeje się co prawda niemiłosiernie,ale jak przez te kilka lat nie padł,to już nie padnie.A brzmi super.
Mam Uhera CV140 - chociaż robi tak samo nie mam zastrzeżeń do jego działania  - pomalutku się nagrzewa do poziomów które mi się przestają podobać. Osiąga je  tak po 2 godzinach. Nie podejrzewam błędów e elektronice która jest  jeśli chodzi o składniki stoi na poziomie raczej niespotykanym .

   Mam  takie przeświadczenie że jeśli coś się objawia identycznie w obu kanałach i nic się dalej nie dzieje to ten typ tak ma.

  Usterki w 99% pojawiają się najpierw w jednym kanale. Ja się spodziewam że Uher po prostu przesunał punkt w kierunku A - byc może dlatego tak w działaniu przypomina b.dobrą lampę.   Wzmak jest mały i zaskakująco cieżki, prawdopodobnie cała obudowa ma zadanie oddawanie ciepła co może powodować ze uzyskuje temperaturę w innych sprzętach  zarezerwowaną dla radiatorów.

   To by może mnie nie ruszało tylko że w CV140 jest  wskaźnik poziomu sygnału  służący do korygowania korekcji loudness i on zaczyna płynąć - tranzystory które go obsługują mają drift termperaturowy. Nie bardzo się tym przejąłem tylko zmodyfgikowałem obudowę tak że nie  ma  dolnej pokrywy, stoi 3 cm nad blatem  a z góry zostawiłem spore szczeliny. temperatura to lekko letni a gra tak że ani Luxman ani lampa  nie mają zdecydowanej przewagi. 

Tu jest link do jego sesji zdjęciowej https://insidehifi.blogspot.com/2011/08/uher-cv-140.html