Audiohobby.pl

Klub 'Jestem zadowolony ze swojego zestawu'

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
08-06-2015, 23:31
Mam podobne odczucia jak porównuje Espressivo z moim Luxmanem L-530. Luxman the best ;)

Ale co by nie mówić Espressivo zasługuje na miano najlepszej lampy na początek.

A to prawda, bestia rozgrzewa się długo. Ale takiej przestrzeni na słuchawkach to dawno nie miałem. I to budowanej średnicą a nie tylko efekciarską górą.

sandacz

  • 268 / 4319
  • Zaawansowany użytkownik
08-06-2015, 23:56
Therion, bardzo ładny pies. Wygląda na zrelaksowanego brzmieniem zestawu :)
SunDutch

minczin

  • 8 / 4087
  • Nowy użytkownik
10-06-2015, 00:05
Chętnie się dopiszę, do listy, bo po kupnie Myteka wydaję się, że to koniec z szukaniem. Za każdym razem, kiedy słucham opada mi szczęka :)
Nie słyszałem jak do tej pory połączenia, które bardziej by mi odpowiadało. Hekatary przestrzeni, niesamowicie szczegółwa i nasycona średnica, bas który potrafi zatrząść podczas siedzenia w fotelu i piękna delikatna i rozciągnięta góra :)

Supra USB 2.0
Mytek Stereo192-DSD DAC
Ear Stream SunRise
Stax SRM-1 wyniemione kondy w zasilaniu
Stax SR-Lambda - pierwsze Lambdy produkowane od 1978 roku.

Ahh.. Nie zauważyłem, że to dział stereo :P
« Ostatnia zmiana: 10-06-2015, 00:20 wysłana przez minczin »
Supra USB 2.0 / Mytek Stereo192-DSD DAC / Ear Stream SunRise / Stax SRM-1 modified / Stax SR-Lambda 79'

Jarek2

  • 99 / 3756
  • Użytkownik
10-06-2015, 14:36
"niesamowicie szczegółwa i nasycona średnica"

To na poważnie?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
10-06-2015, 15:29
"niesamowicie szczegółwa i nasycona średnica"

To na poważnie?

Zupełnie obiektywnie, uważam że można tak napisać jeżeli taką ma się skalę porównania. Ale wystarczy zajrzeć za róg do kogoś kto ma choćby Ayona i okaże się że Mytek to żyleta i szkieletor. Wszystko zależy od punktu odniesienia oceny.

minczin

  • 8 / 4087
  • Nowy użytkownik
10-06-2015, 16:04
"niesamowicie szczegółwa i nasycona średnica"

To na poważnie?

Barwa w porównaniu do Nuforce 100 jest lepsza. W Citrone oczywiście było grubiej i dosadniej, ale to za duzo cukru w miodzie, brakowało swobody i przejrzystości. Pisze o połaczeniu i cały torze, nie w odniesieniu do samego przetwornika.

Z doświadcznie zauważyłem, że lepiej rozjasniać ciepłe słuchawki niż dociązać analityczne.
« Ostatnia zmiana: 10-06-2015, 16:07 wysłana przez minczin »
Supra USB 2.0 / Mytek Stereo192-DSD DAC / Ear Stream SunRise / Stax SRM-1 modified / Stax SR-Lambda 79'

Jarek2

  • 99 / 3756
  • Użytkownik
10-06-2015, 21:08
Pisze o połaczeniu i cały torze, nie w odniesieniu do samego przetwornika.

W pierwszym zdaniu było o Myteku. Większość odbiera ten przetwornik jako "oszczędnie gospodarujący średnicą" - dlatego się zdziwiłem.

minczin

  • 8 / 4087
  • Nowy użytkownik
11-06-2015, 01:56
Pisze o połaczeniu i cały torze, nie w odniesieniu do samego przetwornika.

W pierwszym zdaniu było o Myteku. Większość odbiera ten przetwornik jako "oszczędnie gospodarujący średnicą" - dlatego się zdziwiłem.
ale cechy toru poprzedziłem to słowem "połączenia" :P
Supra USB 2.0 / Mytek Stereo192-DSD DAC / Ear Stream SunRise / Stax SRM-1 modified / Stax SR-Lambda 79'

Therion

  • 34 / 4918
  • Użytkownik
12-06-2015, 22:46
Therion, bardzo ładny pies. Wygląda na zrelaksowanego brzmieniem zestawu :)


Taaaak. Na tyle jej się to brzmienie podoba, że nie mogę słuchać kilku płyt, bo Czika "dołącza do chóru ". Waters "amused..." - śpiewa do solówki gitarowej (niestety fałszuje), Cesaria Evora i jeszcze kilka innych :) Ale niech ćwiczy :) Może kiedyś :)

Inne płyty toleruje bez problemu i sobie razem, przytuleni słuchamy.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
12-06-2015, 23:07
będę zadowolony ze swojego zestawu, jeżeli tylko ten zagra muzykę taką jaką można usłyszeć na żywo :)

No fajnie mi się czasami słucha, ale nie ma bata, zawsze jest pole do poprawy.

To tak jak z tą żabą, która ma do pokonania odcinek pomiędzy punktem A i punktem B.
Żaba za każdym razem zawsze skacze połowę drogi, którą ma do pokonania.
Kiedy zatem żaba dotrze do punktu B?  :)

alkir

  • 39 / 3294
  • Użytkownik
13-06-2015, 15:03
Podobno jakiś "cwaniak" zadał identyczne pytanie pewnemu Władcy, tyle że pytanie dotyczyło strzały z łuku i tego, że z każdą jednostką czasu przebywa połowę drogi. Po jakim czasie dotrze do celu?
Ten ostatni niewiele myśląc ustawił pytającego naprzeciw łucznika, każąc łucznikowi strzelić prosto między oczy pytającego.
Jak myślisz Gustaw - odpowiedź była satysfakcjonująca dla Pytającego i ucieszył się poznając odpowiedź?

tomekl3

  • 627 / 5867
  • Ekspert
13-06-2015, 23:22




Mój "króliczek" jest złapany od ok. 5 lat. A zadziało się to tak, że gdy już zakumałem o jakie brzmienie mi chodzi  (zajęło mi to raptem 10 lat) to ew. nowe sprzęty kupowałem pozbywając się starych dopiero wówczas, gdy miałem tysiąc % pewności, że są bardziej w moim klimacie niż klocek, który mają zastąpić.

Co cechuje ten sprzęt? Pierwsze, co się rzuca na uszy, to przeogromna, niewymuszona przestrzeń (lub scena w nagraniach kameralnych). Zawsze to lubiłem i teraz mam dokładnie tak, jak chciałem. Wrażenia są niezwykłe.

Lekkość i swoboda w prowadzeniu najniższego basu - ten sprzęt najniższy bas wciąga nosem. Jeżeli słucham muzyki filmowej, kolumny wypluwają z siebie soobowy bas, który potrafi przesunąć meble, by chwilę później odegrać słodko smyczki i chóry. Coś fantastycznego.

Wokale + wrażenie obecności wokalisty w pokoju. Sprzęt oddaje to z cudowną swobodą.

OK, dosyć, bo mógłbym tak godzinami nad nim się rozwodzić. Dołączam do klubu. W moim sprzęcie, w najbliższym czasie planuję wymienić NIC. :) Ma zostać dokładnie, tak, jak jest.

Ps. Dopiero teraz zobaczyłem, że to stare zdjęcie. Doszedł ostatnio odtwarzacz strumieniowy Marantz NA6005. Współpracuje z serwerem Synology 214PLAY. I to wszystko z nowości. A i jeszcze słuchawki - tu leżą Sennheiser HD600 a mam jeszcze Prestigio PBHS2 i teraz kupiłem PBHS3. Ale to do komórki gdy idę na spacer z psem. Polecam słuchawki z tej serii Prestigio, bo nie wiem jak, ale wsadzili tam fantastyczne przetworniki. Grają niesamowicie.
Przyznam, że mam taki sam stopień zadowolenia ;) Może sprzęt mój nie wygląda tak efektownie, ale dźwiękowo tak jak u Ciebie.
tomek

Egon@

  • Gość
14-06-2015, 06:41
będę zadowolony ze swojego zestawu, jeżeli tylko ten zagra muzykę taką jaką można usłyszeć na żywo :)

No fajnie mi się czasami słucha, ale nie ma bata, zawsze jest pole do poprawy.

To tak jak z tą żabą, która ma do pokonania odcinek pomiędzy punktem A i punktem B.
Żaba za każdym razem zawsze skacze połowę drogi, którą ma do pokonania.
Kiedy zatem żaba dotrze do punktu B?  :)

Mirek ma fajne ustroje, które Cię zadowolnią :)

Musisz wymienić wzmacniacz, na powiedzmy Hegla. I powiedzieć Hendrixowi, żeby nie chrypiał na bootlegach.

Egon@

  • Gość
14-06-2015, 06:43
A ja ze swojego zestawu jestem jak najbardziej zadowolony :)
Jest zajebisty, jak mawia mój listonosz.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
14-06-2015, 11:45




Mój "króliczek" jest złapany od ok. 5 lat. A zadziało się to tak, że gdy już zakumałem o jakie brzmienie mi chodzi  (zajęło mi to raptem 10 lat) to ew. nowe sprzęty kupowałem pozbywając się starych dopiero wówczas, gdy miałem tysiąc % pewności, że są bardziej w moim klimacie niż klocek, który mają zastąpić.

Co cechuje ten sprzęt? Pierwsze, co się rzuca na uszy, to przeogromna, niewymuszona przestrzeń (lub scena w nagraniach kameralnych). Zawsze to lubiłem i teraz mam dokładnie tak, jak chciałem. Wrażenia są niezwykłe.

Lekkość i swoboda w prowadzeniu najniższego basu - ten sprzęt najniższy bas wciąga nosem. Jeżeli słucham muzyki filmowej, kolumny wypluwają z siebie soobowy bas, który potrafi przesunąć meble, by chwilę później odegrać słodko smyczki i chóry. Coś fantastycznego.

Wokale + wrażenie obecności wokalisty w pokoju. Sprzęt oddaje to z cudowną swobodą.

OK, dosyć, bo mógłbym tak godzinami nad nim się rozwodzić. Dołączam do klubu. W moim sprzęcie, w najbliższym czasie planuję wymienić NIC. :) Ma zostać dokładnie, tak, jak jest.

Ps. Dopiero teraz zobaczyłem, że to stare zdjęcie. Doszedł ostatnio odtwarzacz strumieniowy Marantz NA6005. Współpracuje z serwerem Synology 214PLAY. I to wszystko z nowości. A i jeszcze słuchawki - tu leżą Sennheiser HD600 a mam jeszcze Prestigio PBHS2 i teraz kupiłem PBHS3. Ale to do komórki gdy idę na spacer z psem. Polecam słuchawki z tej serii Prestigio, bo nie wiem jak, ale wsadzili tam fantastyczne przetworniki. Grają niesamowicie.
Przyznam, że mam taki sam stopień zadowolenia ;) Może sprzęt mój nie wygląda tak efektownie, ale dźwiękowo tak jak u Ciebie.

Ładny tunerek. Co to za kolumny?