Audiohobby.pl

Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się ;)

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
25-03-2024, 09:07
Cześć pjasio253 :)

frankentable

  • 1 / 33
  • Nowy użytkownik
25-03-2024, 21:08
Dzień dobry. Znalazłem się na tym forum (jak pewnie wielu innych), z powodu słynnego wpisu almagry  o świętym Grallu DAC-ów. Przeczytawszy ten wątek ze dwa razy (sic!), postanowiłem dokonać rejestracji. Zobaczymy co z tego wyniknie. Z wyrazami szacunku, Piotrek.

ArturP

  • 1303 / 2792
  • Ekspert
25-03-2024, 22:42
słynnego wpisu almagry  o świętym Grallu DAC-ów
Witamy. No, a to mój ulubiony temat ;).

Planistigmat

  • 21 / 23
  • Użytkownik
09-04-2024, 20:59
Witam wszystkich serdecznie.
Od ponad tygodnia czytam forum i musze powiedziec, ze znalazlem wiele ciekawych informacji.
Kilka słów o mnie: Na imię mam Piotr.
Moim pierwszym magnetofonem byl MK232 kupiony w 8 klasie podstawowki. Zajeździłem go. Mialem wujka elektronika, ktory mi go ciagle naprawial i udzielal wszelkich porad odnosnie sprzetu audio. Przy ktorejs awarii wujek powiedzial, ze jesli szczeline w glowicy widac z pół metra golym okiem to magnetofon grac nie bedzie, no i nie grał :) . Po wymianie glowicy jeszcze troche pogral, ale ciagle cos tam nawalało. Widac duzy przebieg mu nie służył.
Sam tez probowalem go naprawiac. Gdy bylem w 1-wszej klasie LO rozlozylem sprzecik, ale nie potrafilem złożyć. Tata pomógł, udalo sie. W 2-giej klasie LO zauwazylem, ze nie dziala hamulec przy przewijaniu tasmy w jedna strone. Rozlozylem go i zobaczylem jakis zerwany pasek. Wykombinowalem na ktorych "występach" powinien byc zalozony. Zamiast paska uzylem gumki recepturki i nawet udalo mi sie samodzielnie zlozyc urządzonko. To byla moja ostatnia samodzielna naprawa sprzetu grającego.
Potem byl M 532 SD + Amator 2 Stereo, potem Finezja.
Nadeszly lata 90-te i wreszcie stac mnie bylo na kupienie sprzetu wyprodukowanego na "zgniłym Zachodzie". Obok mojego bloku byl sklep firmowy Panasonica/Technicsa, w ktorym pracowal kolega z podstawowki. W moim domu pojawila sie wiec wieża Technicsa. Potem kupilem drugą do drugiego pokoju. Sluzyly mi dzielnie przez kilka ładnych lat. Później zostalem jednak pochloniety przez inne hobby, a wieze pokrył kurz. W miedzyczasie pojawilo sie jeszcze kilka klockow.
Ostatnio postanowilem odkurzyc stare hobby. Policzylem, ze tych klockow mam 16 sztuk, z czego wiekszosc jest nie do konca sprawna albo w ogole niesprawna. Wujka niestety nie ma juz na tym swiecie i nie ma sie kogo poradzic, ale znalazlem forum. :)

P.S. Gdyby ktos potrzebowal porady z dziedziny fotografii/sprzetu foto to z chęcią pomogę.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2024, 21:55 wysłana przez Planistigmat »

Butcher84

  • 2 / 17
  • Nowy użytkownik
10-04-2024, 14:03
Cześć jestem Jacek i nie pije od 19 miesięcy 😁
A tak na serio Cześć wszystkim!
Interesuje się muzyką od czasu jak sięgam pamięcią. Przygodę z winylami zacząłem bardzo szybko bo ojciec miał małą kolekcje, która niestety gdzieś przepadła.
Od ok dwóch lat jestem posiadaczem gramofonu i kilku płyt których wciąż przybywa.

Roro67

  • 14 / 17
  • Nowy użytkownik
10-04-2024, 15:21
Cześć wszystkim,
Pasją muzyczną jak wielu z was zaraził mnie wujek, codziennie słucham wielu plyt czy to w domu czy w drodze do pracy.
Przez wiele lat płyty winylowe przeleżały w piwnicy i jak tam bywałem to chyba mnie wolały żeby je odkurzyc i zacząć znowu słuchać ,  o ale gramofonu dawno się pozbyłem tzn dałem koledze.
I przyszedł ten moment że ok 3 lat kupiłem duala cs455 potem przyszły następne cs1226 ,cs1228 Technics sl3200 , 3310 , dual CS 506 , lenco l236, fisher mt6225 , wszystkie są cudowne piękne , w środku stoi Yamaha cr600 a po bokach przeważnie duale.No chyba na razie tyle .

Wojciech7

  • 1498 / 1096
  • Ekspert
10-04-2024, 16:04
Cześć wszystkim,
Pasją muzyczną jak wielu z was zaraził mnie wujek, codziennie słucham wielu plyt czy to w domu czy w drodze do pracy.
Przez wiele lat płyty winylowe przeleżały w piwnicy i jak tam bywałem to chyba mnie wolały żeby je odkurzyc i zacząć znowu słuchać ,  o ale gramofonu dawno się pozbyłem tzn dałem koledze.
I przyszedł ten moment że ok 3 lat kupiłem duala cs455 potem przyszły następne cs1226 ,cs1228 Technics sl3200 , 3310 , dual CS 506 , lenco l236, fisher mt6225 , wszystkie są cudowne piękne , w środku stoi Yamaha cr600 a po bokach przeważnie duale.No chyba na razie tyle .
Poglądałem w internecie jak wyglądają poszczególne gramofony-robią wrażenie :))))
Nie posiadam gramofonu nadal.

Roro67

  • 14 / 17
  • Nowy użytkownik
10-04-2024, 19:44
Cześć wszystkim,
Pasją muzyczną jak wielu z was zaraził mnie wujek, codziennie słucham wielu plyt czy to w domu czy w drodze do pracy.
Przez wiele lat płyty winylowe przeleżały w piwnicy i jak tam bywałem to chyba mnie wolały żeby je odkurzyc i zacząć znowu słuchać ,  o ale gramofonu dawno się pozbyłem tzn dałem koledze.
I przyszedł ten moment że ok 3 lat kupiłem duala cs455 potem przyszły następne cs1226 ,cs1228 Technics sl3200 , 3310 , dual CS 506 , lenco l236, fisher mt6225 , wszystkie są cudowne piękne , w środku stoi Yamaha cr600 a po bokach przeważnie duale.No chyba na razie tyle .
Poglądałem w internecie jak wyglądają poszczególne gramofony-robią wrażenie :))))
Nie posiadam gramofonu nadal.

Zapomniałem dodać że wszystko co cyfrowe znowu oddałem koledze a np miałem sporo CD , wszystko z muzyka rockową.Mam nadzieję że nie wrócę do tego cyfrowego świata , AI mnie przeraża nie ze względu na postęp ale na to co to w społeczeństwie., brak pracy etc etc...
« Ostatnia zmiana: 10-04-2024, 19:48 wysłana przez Roro67 »

Roro67

  • 14 / 17
  • Nowy użytkownik
10-04-2024, 19:50
Cześć wszystkim,
Pasją muzyczną jak wielu z was zaraził mnie wujek, codziennie słucham wielu plyt czy to w domu czy w drodze do pracy.
Przez wiele lat płyty winylowe przeleżały w piwnicy i jak tam bywałem to chyba mnie wolały żeby je odkurzyc i zacząć znowu słuchać ,  o ale gramofonu dawno się pozbyłem tzn dałem koledze.
I przyszedł ten moment że ok 3 lat kupiłem duala cs455 potem przyszły następne cs1226 ,cs1228 Technics sl3200 , 3310 , dual CS 506 , lenco l236, fisher mt6225 , wszystkie są cudowne piękne , w środku stoi Yamaha cr600 a po bokach przeważnie duale.No chyba na razie tyle .
Poglądałem w internecie jak wyglądają poszczególne gramofony-robią wrażenie :))))
Nie posiadam gramofonu nadal.
[/quote
Mam też podobny wzmacniacz co jest na twoim awatarze , Technics 7300

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
11-04-2024, 16:24
AI mnie przeraża nie ze względu na postęp ale na to co to w społeczeństwie., brak pracy etc etc...

AI to ogromny krok wstecz. Ostatnio nawet nie można normalnie nawigacji ustawić, wybieram trasę, która mi odpowiada, a w międzyczasie muszę się zatrzymywać i przestawiać bo AI zmienia na "lepszą" co w rzeczywistości oznacza jazdę po ścieżkach rowerowych i/lub przeciskanie się po obszarach osiedlowych.
Witamy Kolegę ;-)

Roro67

  • 14 / 17
  • Nowy użytkownik
11-04-2024, 18:42
AI mnie przeraża nie ze względu na postęp ale na to co to w społeczeństwie., brak pracy etc etc...

AI to ogromny krok wstecz. Ostatnio nawet nie można normalnie nawigacji ustawić, wybieram trasę, która mi odpowiada, a w międzyczasie muszę się zatrzymywać i przestawiać bo AI zmienia na "lepszą" co w rzeczywistości oznacza jazdę po ścieżkach rowerowych i/lub przeciskanie się po obszarach osiedlowych.
Witamy Kolegę ;-)

Cześć

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
11-04-2024, 19:58
AI mnie przeraża nie ze względu na postęp ale na to co to w społeczeństwie., brak pracy etc etc...

AI to ogromny krok wstecz. Ostatnio nawet nie można normalnie nawigacji ustawić, wybieram trasę, która mi odpowiada, a w międzyczasie muszę się zatrzymywać i przestawiać bo AI zmienia na "lepszą" co w rzeczywistości oznacza jazdę po ścieżkach rowerowych i/lub przeciskanie się po obszarach osiedlowych.
Witamy Kolegę ;-)

ciekawe, najpierw się ustawia po jakich drogach się poruszasz, jakoś moja navigacja nie jeździ po drogach dla rowerów.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
11-04-2024, 20:20
Czasami jestem zmuszony do skorzystania z google maps, a tam nie da się ustawić wszystkich parametrów, niektóre nawet potrafią się zmienić w trakcie jazdy np. we Francji pomimo wybrania opcji dróg bezpłatnych mapa kilkukrotnie zawracała mnie w kierunku autostrady. Dwukrotnie zdarzyło mi się wyprowadzenie na ścieżkę rowerową na terenie Niemiec jako "najszybsza trasa ze względu na warunki drogowe". Zmiana następuje jeśli nie zdążę kliknąć "anuluj" gdy "inteligencja" narzuca mi zmianę w trakcie jazdy. Tak na marginesie to robię miesięcznie 10-12tys km więc pewnie nie każdy ma tak bogate doświadczenia ;-)

Hammer

  • 4685 / 2295
  • Ekspert
14-04-2024, 17:55
tyle to ja na rowerze robie jak rok jest ciepły............
Nie wiem jak ustawisz że jedziesz autem to nie może Cie wrzucać na inne drogim a na autostrady to logiczne, to je wyłącz w opcjach.

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
14-04-2024, 18:34

Cześć Roro67 :-)


Hammer
Nie powinno wyrzucać na autostradę jeżeli nie jest to droga optymalna. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że Google na siłę pchało na autostradę, nawet po wskazaniu manualnym innej drogi lub nawet wtedy kiedy droga przez tę autostradę była mało optymalna.