Audiohobby.pl

Salon Q21 - nowości, promocje, prezentacje.

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
17-09-2020, 09:37
Brytyjskie Hi-Fi, a może to już Hi-End. Kolumny ATC SCM40 w salonie Q21. Odsłuchy.

Link do kolumn w sklepie Q21.pl - https://www.q21.pl/atc-scm40-11800.html

To już trzecia odsłona SCM 40 i z każdą nową konstrukcją brytyjskie kolumny stają się coraz lepsze. Tym razem oprócz nowego przetwornika wysoko tonowego ATC, firma postawiła na nowatorskie wzornictwo. Kolumny mają trafić szczególnie do grona audiofili oraz melomanów dźwięku, a nowa bryła stanowić będzie idealną harmonię nowoczesnego wnętrza.

SCM40 to pełnozakresowe, trójdrożne konstrukcje typowe dla ATC. Odmłodzona, 75mm kopółka średniotonowa ATC pozwala na doskonałe odwzorowanie sceny z jej każdym, nawet najdrobniejszym szczegółem. Nieco ocieplone w średnicy oraz bardzo zrównoważone w całym paśmie sprawiają uczucie konstrukcji bardzo uniwersalnej. Rewelacyjne brzmienie kolumny te zawdzięczają nie tylko słynnym tekstylnym kopułkom ale również całej filozofii ATC konstruowania zespołów głośnikowych w obudowach zamkniętych.

Dźwięk bardzo otwarty, transparentny jednak nie nachalny. Średnica neutralna zachowuje charakter brzmienia kolumn studyjnych bliskiego pola. Potężny fundament basowy jest nie lada gratką dla miłośników zwartych i nisko schodzących dolnych rejestrów nagrań. Dodatkowym atutem jest zamknięta konstrukcja co ułatwia ustawienie kolumn bliżej ścian, szczególnie w pokojach nie przystosowanych specjalnie pod kątem akustyki wnętrza.

Model SCM-40 przeznaczony jest w szczególności dla odbiorców słuchających tzw. przekroju w gatunkach muzycznych. Chodź kolumny należą do grupy bardzo prądożernych w odpowiedniej konfuguracji zaskakują swoją muzykalnością.

Zapraszamy serdecznie do salonu Q21 na odsłuchy. W przypadku kolumn ATC gwarantujemy:
- Indywidualne odsłuchy w salonie a także w domu Klienta
- Możliwość rozłożenia spłaty na 50 rat 0% lub uzyskanie atrakcyjnej oferty cenowej
- Możliwości rozliczenia używanego sprzętu i kolumn Klienta przy zakupie nowych kolumn ATC.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
18-09-2020, 09:39
Buchardt Audio A500 w salonie Q21.
Czy tak wygląda przyszłość dobrego hi-fi? Naszym zdanem TAK.

Link do kolumn w sklepie Q21.pl - https://www.q21.pl/buchardt-audio-a500.html

Zestaw Buchardt Audio A500 to wersja aktywna kolumn, zapewniająca bezkompromisową jakość dźwięku i brzmienie, do którego Buchardt zdążył już nas przyzwyczaić oraz nieograniczoną wszechstronność, elastyczność i przede wszystkim duże uproszczenie systemu. A500 mogą być używane zarówno w systemie stereo, jak i kina domowego. Można także zbudować wysokiej klasy nieduży system klasy hi-end.

A500 to trójdrożna konstrukcja z 3 wzmacniaczami klasy D do każdego głośnika (3x150W)
- Czterordzeniowy układ DSP
- Podwójny układ DAC Cirrus Logic CS4398
- A500 zostały rozbudowane o hub z pilotem - możliwość korzystania z Bluetooth, Airplay, Spotify Connect, Chromecast i strumieniowania sieciowego UPnP. A500 ma najlepszą dostępną technologię bezprzewodowego dźwięku. Obsługuje transmisję bezprzewodową z dowolnego nadajnika WiSA o bezstratnej rozdzielczości 24 bit / 96 kHz.
- Opcja korekcji pomieszczenia za pośrednictwem aplikacji na iOs i Android.

Dodatkowe usługi oferowane przez salon Q21 w ramach marki Buchardt Audio:
- Indywidualne odsłuchy w salonie oraz w domu Klienta
- Możliwość rozłożenia spłaty nawet na 50 rat zupełne 0% lub uzyskania atrakcyjnej, indywidualnej oferty cenowej
- Możliwość rozliczenia używanego sprzętu i kolumn w ramach zakupu nowego zestawu Buchardt Audio.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
25-09-2020, 14:02
Już w najbliższy poniedziałek (28.09) krajowa premiera kolumn Pylon Audio Amber MKII.

Zobacz kolumny w sklepie on-line - https://www.q21.pl/pylon-audio-amber-mkii.html

Pylon Audio Amber MKII to kolumny oparte o głośniki niskotonowe dużego kalibru i driver kompresyjny.
Zestaw oferuje szerokie pasmo przenoszenia wraz z wysoką efektywnością przy zachowaniu minimalizacji podbarwień. W 2-drożnym układzie głośnikowym za niskie tony odpowiada para 12-calowych, celulozowych driverów o wysokiej skuteczności i stosunkowo szerokim zakresie częstotliwości. Średnie i wysokie tony odtwarza driver kompresyjny niemieckiej firmy BMS, który został umieszczony w specjalnie zaprojektowanej przez naszych inżynierów tubie o profilu Tractrix.
Dzięki przemyślanej koncepcji, odpowiedniemu doborowi głośników i podziale zwrotnicy w okolicach 1200Hz, zestaw oferuje ogromny potencjał w kategorii skali i brył źródeł pozornych w połączeniu z możliwością wytwarzania dużych ciśnień akustycznych przy niewielkiej mocy dostarczanej do zestawu głośnikowego.
Uzyskany dźwięk jest wolny od stereotypowych wyobrażeń na temat brzmienia "tubowego". Zachowuje odpowiednią dozę finezji.

Zestaw polecamy osobom poszukujących koncertowych wrażeń w szerokim przekroju gatunków muzycznych.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
09-10-2020, 12:56
Prezentacje systemu Marantz Model 30 i SACD 30n w salonie Q21.

Link do urządzeń w sklepie on-line - https://www.q21.pl/product/search?query=marantzmodel30

Marantz Model 30 i SACD 30n rozpoczynają nową erę w historii Marantza. Oba urządzenia produkowane są w zakładach Shirakawa w Japonii, w projekcie wizualnym możemy dostrzec charakterystyczne elementy wzornictwa legendarnych produktów Marantz z lat 50, 60 i 70 ubiegłego wieku. Technologicznie natomiast to bezkompromisowe, bardzo nowoczesne konstrukcje, nastawione na uzyskanie najwyższej jakości dźwięku.

Wzmacniacz Model 30 to konstrukcja analogowa, obejmująca dwie niezależne sekcje zasilania dla przedwzmacniacza oraz końcówki mocy. Wzmacniacz wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy, obsługujący gramofony z wkładkami MC i MM. Oczywiście zastosowano moduły HDAM.

Streamer sieciowy/odtwarzacz Marantz SACD 30n bazuje na opatentowanym mechanizmie transportu SACDM-3L, wykorzystuje ponadto platformę HEOS dla zapewnienia dostępu do wielu sieciowych funkcji, w tym obsługę asystentów sterowania głosowego, takich jak Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri. SACD 30n może obsługiwać pliki FLAC od 44.1 kHz do 192 kHz z rozdzielczością do 24 bitów, DSD 2.8 MHz oraz DSD 5.6 MHz, pliki ALAC (Apple Lossless), jak również pliki MP3 z muzycznych serwisów streamingowych, w tym Amazon Music HD, Tidal i wielu innych. Odtwarzacz ponadto wyposażony jest we wzmacniacz słuchawkowy.

Serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy najnowszego systemu Marantz. Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową, możliwość zakupu w systemie rat 0% nawet do 30 miesięcy oraz możliwość rozliczenia używanego sprzętu i kolumn przy zakupie nowego systemu.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
14-10-2020, 15:44
Nadchodzi nowy Blue. Tellurium Q Blue II w salonie Q21 - polska premiera!

Nie da się ukryć, że polubiliście serię Blue firmy Tellurium Q.
Można powiedzieć, że to sympatia wyrażona w... kilometrach. To właśnie w takiej skali można opisywać ilość tych kabli w systemach polskich melomanów.
Miło nam poinformować, że ta popularna seria doczekała się nowej odsłony. Wygląd bez zmian, ale zmian jest sporo. Dotyczą zarówno przewodnika jak i ekranowania, dialektryków i geometrii.

Tellurium Q Blue II już dostępna w salonie Q21, serdecznie zapraszamy na odsłuchy i testy w swoim systemie audio.

Link do oferty okablowania Tellurium Q Blue II w sklepie on-line - https://www.q21.pl/product/search?query=telluriumqblueii

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
19-10-2020, 08:46
Bardzo udane odświeżenie niezwykle popularnej serii kolumn Kef LS50 Meta - odsłuchy w salonie Q21.
Zapoznaj się z ofertą w sklepie on-line - https://www.q21.pl/product/search?query=ls50meta

LS50 Meta to pierwszy na świecie głośnik z technologią pochłaniania zakłóceń (MAT). Technologia ta pochłania 99% niechcianych fal dźwiękowych pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, zapewniając czystszy, bardziej naturalny dźwięk. Technologia MAT to wysoce złożona, labiryntowa struktura, w której każdy z zawiłych kanałów skutecznie pochłania określoną częstotliwość. Po połączeniu kanały działają jak akustyczna czarna dziura, pochłaniając prawie 100% niepożądanych częstotliwości pochodzących z tyłu głośnika wysokotonowego, eliminując wynikające z tego zniekształcenia i zapewniając czystszą, bardziej naturalną jakość dźwięku. Głośnik wysokotonowy jest sercem 12 generacji Uni-Q z przetwornikiem MAT. Układ źródła punktowego Uni-Q zapewnia bardziej szczegółowy, precyzyjny i zintegrowany trójwymiarowy obraz dźwięku, który jest tak równomiernie rozłożony w pomieszczeniu, że „sweet spot” można znaleźć w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Niezwykle sztywna obudowa LS50 Meta jest zoptymalizowana pod kątem najlepszej wydajności i ma gładkie, zakrzywione powierzchnie, które pomagają uzyskać dźwięk emitowany przez przegrodę bez zakłóceń. Wewnątrz obudowy krzyżulce i CLD (Constrained Layer Damping) są połączone w celu tłumienia drgań wewnętrznych.
Na spodniej stronie LS50 Meta znajdują się gwinty w każdym rogu, dzięki czemu głośnik można umieścić na nowych podstawkach KEF S2. Podobnie jak jego poprzedniczka, podstawa S2 ma również zintegrowane zarządzanie kablami i masywną, sprężystą nóżkę. LS50 Meta jest dostępny w czterech kolorach, z których wszystkie korzystają z nowoczesnego półmatowego wykończenia a stojaki S2 są dopasowane kolorystycznie do modeli.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy na odsłuchy do salonu Q21. Kolumny objęte są promocją rat 50x0% bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów lub możliwością uzyskanie indywidualnej, bardzo atrakcyjnej oferty cenowej.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
06-11-2020, 12:00
Najnowsze aktywne monitory KEF LS50 Wireless II dostępne w salonie Q21.

Link do produktu w sklepie on-line - https://www.q21.pl/product/search?query=ls50+wireless

Do końca listopada 2020 roku promocja - złóż zamówienie w sklepie Q21.pl, wpisz kod rabatowy LS50WIRELESS i sprawdź swoją ofertę cenową.

Wielokrotnie nagradzany system muzyczny LS50 Wireless ustawił wysoko poprzeczkę dla wysokiej jakości głośników bezprzewodowych. W tym samym duchu inwencji i innowacji, który stworzył pierwszy system, LS50 Wireless II to znacznie więcej niż tylko nowa generacja. KEF LS50 Wireless II to w pełni aktywny bezprzewodowy system głośników, który zapewnia charakterystyczny dźwięk KEF z instynktowną łatwością użytkowania i potężnymi możliwościami przesyłania strumieniowego. Aktywna elektronika, cyfrowe przetwarzanie sygnału, nowa platforma do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego i nowa aplikacja KEF Connect zapewniają najwyższej klasy akustykę i wrażenia dla użytkownika.
Absolutna wolność
Nowa platforma bezprzewodowa, która stanowi cyfrowe serce LS50 Wireless II, zapewnia, że bez względu na to, jak chcesz słuchać swojej muzyki, możesz to zrobić przy minimum zamieszania i z fantastyczną jakością dźwięku. LS50 Wireless II zapewnia bezpośredni dostęp do ulubionych usług muzycznych, takich jak Spotify (przez Spotify Connect), Tidal, Amazon Music, Qobuz i Deezer.
Nowe możliwości (połączenia)
Możesz nawet odbierać internetowe stacje radiowe i słuchać najnowszych podcastów za pośrednictwem aplikacji KEF Connect. AirPlay 2 i Google Chromecast bezproblemowo łączą kompatybilne urządzenie Apple lub Android, a nawet obsługują Roon - idealny do przesyłania strumieniowego muzyki multiroom w całym domu. Bluetooth dodatkowo rozszerza ich możliwości.
Wejścia HDMI, analogowe, optyczne i koncentryczne zapewniają również połączenia przewodowe dla telewizora, gramofonu, odtwarzacza CD i konsoli do gier.
Nowa aplikacja
Zupełnie nowa samodzielna aplikacja KEF Connect poprowadzi Cię przez konfigurację systemu i sterowanie, w tym intuicyjne ustawienia dźwięku, dzięki czemu możesz skonfigurować LS50 Wireless II według własnego gustu.
Szczegóły techniczne
Pod względem technologii, LS50 Wireless II wyprzedzają pasywne głośniki KEF LS50 Meta. Prawdziwie rewolucyjny instrument w arsenale akustycznym KEF, Metamaterial Absorption Technology (MAT) to wysoce złożona struktura labiryntowa, w której każdy ze splecionych kanałów skutecznie pochłania określoną częstotliwość. Po połączeniu kanały te działają jak akustyczna czarna dziura, pochłaniając 99% niechcianego dźwięku dochodzącego z tyłu głośnika wysokotonowego, eliminując wynikające z tego zniekształcenia i pozwalając na czystszy, bardziej naturalny dźwięk.
MAT & Uni-Q 13 generacji
LS50 Wireless II wykorzystuje 13-centymetrową matrycę przetworników Uni-Q z technologią absorpcji materiałów (MAT), która redukuje 99% fal dźwiękowych dochodzących z tyłu przetwornika, zapewniając czysty i naturalny dźwięk.
Music Integrity Engine
Wydajność LS50 Wireless II jest wspierana przez specjalnie zaprojektowany silnik KEF Music Integrity Engine, z innowacyjną kolekcją niestandardowych algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnału, które zostały zoptymalizowane dla nowego Uni-Q z układem sterowników MAT, dzięki czemu działa jak idealnie zestrojony dla obrazowania i dostarczania mocniejszego, wyraźniejszego dźwięku.
Ewolucja wzmacniacza
LS50 Wireless II oferuje również dużą moc poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Każdy głośnik wysokotonowy jest napędzany nowym wzmacniaczem klasy A / B o mocy 100 W, który zapewnia płynną, niewiarygodnie szczegółową reprodukcję wysokich częstotliwości. Dedykowane wzmacniacze klasy D o mocy 280 W napędzają głośniki średnio / niskotonowe i zapewniają zrównoważony dźwięk wypełniający pomieszczenie. Staranny rozwój wzmacniacza został przeprowadzony przez firmę KEF w celu utrzymania pełnej kontroli nad jakością oferowanego brzmienia.
Projekt
LS50 Wireless II ma dwa wyjścia do subwoofera, po jednym w każdym głośniku, dla jeszcze większej mocy i wzmocnienia basów. W połączeniu z serią KUBE firmy KEF lub subwooferem KF92 muzyka i filmy stają się jeszcze bardziej imponujące.
LS50 Wireless II jest dostępny w trzech matowych wersjach: Carbon Black, Titanium Grey, Mineral White i Crimson Red.
Dopasowane podstawy
Na spodzie LS50 Wireless II każdy narożnik ma gwintowaną wkładkę, za pomocą której można przymocować głośnik do górnej części nowych podstaw KEF S2, które mają również zintegrowane zarządzanie kablami i stabilną konstrukcję. Kolory podstaw są całkowicie dopasowane do każdej wersji LS50 Wireless II.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

  • 604 / 3933
  • Ekspert
17-11-2020, 15:20
Limitowana wersja kolumn Focal Aria 936 K2 już dostępna w salonie Q21.

Link do produktu w sklepie on-line - https://www.q21.pl/focal-aria-936-k2.html

Seria Focal Aria od 2013 roku jest liderem wśród wysokowydajnych i ekspresyjnych głośników Hi-Fi. Dzięki membranie z naturalnego lnu i eleganckiemu stylowi, Aria stała się decydującym punktem w historii firmy Focal, a teraz historia toczy się dalej. W ramach procesu nieustannej modernizacji, marka rodem z St. Étienne uzupełnia swoją linię głośników wprowadzając na rynek kolumnę podłogową Aria K2 936, nową edycję modelu Aria 936 z kultowymi membranami K2 i ekskluzywnym wykończeniem Ash Grey.

Zaprojektowana i wyprodukowana we Francji, Aria K2 936 to trójdrożna kolumna podłogowa o kompaktowym rozmiarze. Dzięki trzem przetwornikom basowym oferuje imponującą moc i dynamikę. W konfiguracji stereo wrażenia słuchowe mówią same za siebie, niezależnie od gatunku muzyki, którego lubisz słuchać. Wieloportowy system PowerFlow dla mocniejszego uderzenia basu, skierowany w stronę podłogi otwór wentylacyjny dla większej głębi dźwięku, aluminiowo-magnezowy tweeter TNF dla jedwabistych wysokich tonów, ultrasztywna konstrukcja MDF dla niskiego poziomu wibracji i wyjątkowej neutralności: nowym dodatkiem do tych ekskluzywnych technologii jest membrana K2, kolejny unikalny produkt marki Focal.

Kultowa membrana K2
Przyciągająca uwagę swoim charakterystycznym żółtym kolorem, warstwowa membrana K2 z włókna aramidowego została po raz pierwszy zaprezentowana przez Focal w 1986 roku. Wyprodukowana we Francji, przez lata ewoluowała, wzbogacając produkty marki i zawsze łącząc trzy czynniki sukcesu kluczowe dla doskonałego przetwornika: sztywność, lekkość i tłumienie. Wykorzystując ultralekki rdzeń piankowy umieszczony pomiędzy warstwą włókien aramidowych oraz warstwą włókien szklanych, membrana K2 gwarantuje czysty i precyzyjny dźwięk, bez podbarwień. Implementując tą membranę w modelu Aria 936, inżynierowie Focal podkreślają ducha innowacyjności, oferując jeszcze więcej charakteru dźwięku przy zachowaniu wysokiej wydajności, jak przystało na produkt Hi-Fi klasy Premium.

Specjalne wykończenie edycji specjalej
Dzięki eleganckiemu designowi Aria K2 936 łączy ponadczasowość z nowoczesnością. Doskonale komponuje się z każdym stylem wystroju wnętrza. Wybór wykończenia Ash Grey - ekskluzywnego wykończenia Focal klasy Premium - w połączeniu z panelem przednim imitującym skórę, podkreśla styl i elegancję tego głośnika. Uznana przez państwo francuskie za "Living Heritage Company" (Entrepréd du Patrimoine Vivant), marka Focal po raz kolejny prezentuje swoje doświadczenie w inżynierii i doskonałości dźwięku: Aria K2 936 sygnalizuje powrót do emocjonalnego brzmienia zawartego w formie głośnika o unikalnym designie, z francuskim rodowodem.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21