Audiohobby.pl

Salon Q21 - nowości, promocje, prezentacje.

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
14-03-2018, 16:29
Nowości Fezz Audio w Q21

Wiosna przyszła także do fabryki Fezz Audio w Księżynie. Od teraz obudowy wszystkich modeli wzmacniaczy Fezz Audio malowane są odporną na zarysowania farbą o drobnej strukturze. Na front trafia panel na wysoki połysk z charakterystyczną Fezz'ową blaszką i nadrukiem w wysokiej rozdzielczości wykonanej w technologii druku bezpośredniego UV. Nadal wszystkie wzmacniacze Fezz pozostają dostępne w 4 wersjach kolorystycznych poza modelami Alfa Lupi i Omega Lupi.
A dla poszukujących okazji w salonie Q21 znajdzie się kilka egzemplarzy wzmacniaczy Fezz Audio jeszcze z poprzednich dostaw z całą obudową w wysokim połysku.

Pełna oferta urządzeń Fezz Audio - https://www.q21.pl/manufacturer/fezz-audio

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
15-03-2018, 10:51
Pro-Ject Debut III S w salonie Q21

Debut to jedna z najpopularniejszych linii gramofonów austriackiego Pro-Ject'a. Właśnie doczekała się nowego członka. Jest nim Debut III S. Jako pierwszego z serii wyposażono w ramię typu S-Shape oraz całkowicie nową wkładkę. Przy okazji otwarcia w 2017 nowej siedziby firmy w Mistelbach, Pro-Ject stworzył również nowe logo, które znalazło się już na nowym gramofonie. Baza konstrukcji pozostaje taka sama jak w klasycznym Debucie. Silnik, napęd paskowy, generator prądu zmiennego oraz 12" talerz są dokładnie takie same. Nowe ramię S-Shape do tej pory było przeznaczone jedynie dla droższych produktów marki, takich jak RPM1 Carbon czy 2Xperience SB, natomiast wkładka Ortofon Pick-It 25A została specjalnie przygotowana dla tego projektu. To konstrukcja typu MM, bazująca na serii OM, jednak wprowadzająca nową jakość odtwarzania, dzięki wykorzystaniu uzwojenia wykonanego ze srebra. Ostatnią nowością w Debut III S są nowe nóżki, wykonane z aluminium. Zastosowane nowe rozwiązania wynoszą ją na zupełnie nowy poziom, cenowo pozostając nadal na poziomie jak najbardziej dostępnym dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze światem analogowym. Gramofon w wykończeniu na wysoki połysk w kolorach czarnym lub białym już dostępny w salonie Q21. Zapraszamy na odsłuchy.

Pełna specyfikacja techniczna gramofonu: https://www.q21.pl/pro-ject-debut-iii-s.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
27-03-2018, 13:07
Salon Q21 serdecznie zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Monitor Audio Studio

Studio to najnowsza konstrukcja Monitor Audio. Kolumny powstały jako odpowiedź na zadanie powierzone zespołowi projektowemu: stworzenia mocnego, ale równocześnie eleganckiego głośnika, który będzie się znakomicie prezentował w każdym otoczeniu. Dzięki świetnemu designowi i zapożyczeniu technologii z flagowej serii Platinum II bez dwóch zdań udało się sprostać temu zadaniu. Kolumny prezentują się niezwykle elegancko dzięki czemu będą wspaniałym dopełnieniem każdego wnętrza. Dzięki przetwornikom wzorowanym na serii Platinum II oferują niepowtarzalne wrażenia muzyczne, które docenią nawet najbardziej wymagający melomani i audiofile. Dwie membrany 4" RDT II o srebrnym, metalicznym odcieniu gwarantują fantastyczne odtwarzanie niskich i średnich tonów. Maskownica głośnika wysokotonowego, przypominająca plaster miodu, nadaje całości nowoczesny wygląd, a wykonane z litego metalu logo przy podstawie obudowy stanowi mocny akcent wizualny. Obudowy wykonywane są ręcznie, a ich satynowe wykończenie występuje w 3 kolorach: białym, czarnym oraz szarym. Konstrukcja została pozbawiona maskownic. W celu zachowania możliwie najlepszej integralności sygnału, w zwrotnicy zastosowano wysokiej klasy polipropylenowe kondensatory, bezrdzeniowe cewki w sekcji wysokotonowej i laminowane cewki z rdzeniem stalowym w sekcji niskotonowej. Purystyczny tor elektryczny uzupełniono parą precyzyjnie dopasowanych zacisków głośnikowych opracowanych dla serii Platinum II. Najnowsze kolumny w pełnej dostępności w salonie Q21. Zapraszamy na odsłuchy.

Pełna specyfikacja techniczna kolumn - https://www.q21.pl/monitor-audio-studio.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
04-04-2018, 14:59
Vincent SV-200 - kolejna nowość w salonie Q21

Vincent SV-200 to najnowsza integra Vincent'a. Dzięki zastosowaniu dużego transformatora toroidalnego, urządzenie zapewnia wystarczającą moc, w zasilaniu dowolnych kolumn. Aby utrzymać stały sygnał, w konstrukcji użyto kondensatorów o łącznej pojemności 13600pF. Ostateczne wzmocnienie w fazie wyjściowej jest obsługiwane przez cztery tranzystory Toshiba pracujące w klasie AB. Do wzmacniacza podłączymy zarówno dwa źródła analogowe, jak i dwa cyfrowe, dzięki optycznemu i koncentrycznemu złączu. Do dyspozycji mamy również dwa wyjścia stereo, jedno to pętla nagrywająca, drugie natomiast może posłużyć do podłączenia końcówki mocy lub aktywnego subwoofera. Najnowsze urządzenie już niebawem zjawi się na odsłuchy, w salonie Q21. Zapraszamy.

Pełna specyfikacja techniczna urządzenia - https://www.q21.pl/vincent-sv-200.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
09-04-2018, 11:53
Nowa seria Polk Audio TSi w salonie Q21

Polk Audio TSi to najnowsza seria kolumn zastępująca dotychczasową TSx. W ofercie znajdziemy 3 pary kolumn podłogowych, dwie kolumny podstawkowe oraz dwie kolumny centralne. Najnowsza seria zbudowana jest według standardów marki Polk, czyli wąska kolumna z dużą ilością niewielkich przetworników. Ma się to przekładać na większą ilość doznań niskotonowych oraz lepszą odpowiedź w porównaniu do tradycyjnych kolumn z jednym większym przetwornikiem. Kolumny wykonano z wzmacnianych płyt MDF. Obudowy jak na swoje gabaryty są ciężkie co zdecydowanie przełoży się na czystość generowanego dźwięku. Kolumny w porównaniu do poprzedniej serii mają oferować jeszcze bardziej realistyczny obraz dźwiękowy z płynniejszą dynamiką w całym zakresie przenoszenia. Najnowsze konstrukcje już niebawem pojawią się w salach odsłuchowych salonu Q21. Zapraszamy na prezentacje.

Pełna oferta kolumn Polk Audio TSi - https://www.q21.pl/product/search?query=tsi

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
11-04-2018, 13:08
MAG-LEV Audio czyli lewitujący gramofon w salonie Q21

Fani gramofonów oraz nowinek z całego świata łapali się za głowę, gdy w internecie pojawiły się pierwsze wizualizację gramofonu z lewitującym talerzem. Wydawało się to nieosiągalne oraz niemożliwe do wykonania. Zespół zaangażowanych i doświadczonych osób z różnych dziedzin takich jak projektowanie, inżynieria, produkcja i logistyka zebrało się, aby stworzyć ten zadziwiający projekt. Złożoność tego przedsięwzięcia wymagała dużej wiedzy i naprawdę ciężkiej pracy. Częścią grupy jest studio projektowe Desnahemisfera, które możecie znać dzięki ich sukcesom na Kickstarterze (Goat Story, Goat Mug) jak również Topsol, który zajmuje się zaawansowaną technologią solarną, dostarczając światu zieloną energię. Ich praca pozwoliła na stworzenie tego ciekawego projektu. To gramofon, jakiego do tej pory jeszcze nie było. 717 osób z całego świata wsparło ten projekt kwotą 552 178 dolarów, umożliwiając powołanie go do życia. Tak powstał MAG-LEV Audio, pierwszy na świecie lewitujący gramofon. To odpowiedź na poszukiwania nowej drogi by zmaksymalizować doznania odsłuchowe entuzjastów winylu. Zapewne wielu z was zada pytanie: jak to działa? Układ napędowy jest zupełnie inny od wszystkich dostępnych propozycji na rynku. Nie znajdziemy tu łożysk, pasków oraz innych elementów ciernych. Jak wiadomo powietrze gwarantuje najmniejszy współczynnik tarcia, a w tym projekcie je wykorzystano. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej i opatentowanej technologii, osiągnięto nie tylko lewitację magnetyczną ale również niesamowicie precyzyjne obroty talerza. Jest to możliwe dzięki autorskiemu oprogramowaniu do regulacji czujników. Doskonała regulacja obrotów talerza w głównej mierze jest odpowiedzialna za niesamowite wrażenia odsłuchowe podczas użytkowania gramofonu MAG-LEV Audio. Talerz w momencie, w którym nie pracuje, opiera się o automatyczne nóżki, które chowają się do wnętrza plinty kiedy zaczynasz używać gramofonu. Po skończonym odsłuchu i podniesieniu ramienia, nóżki natychmiast wysuną się, podpierając talerz i pozwalając Ci bezpiecznie wyłączyć urządzenie. Gramofon jest półautomatyczny, co oznacza, że podnosi ramie po zakończeniu odtwarzania. Ta funkcja chroni Twoje płyty przed zarysowaniem i zwiększa żywotność wkładki. Dyskretne, bursztynowe podświetlenie nadaje gramofonowi elegancki, nieco futurystyczny charakter i dodatkowo podkreśla wizualny efekt lewitacji. Co się stanie w momencie zaniku napięcia z sieci? Nic strasznego. W gramofonie zastosowano system UPS. To rozwiązanie pozwala zachować odpowiednią ilość energii potrzebnej do bezpiecznego podniesienia ramienia i zabezpieczenia talerza przez automatyczne nóżki. Twój gramofon i płyty są bezpieczne. Jak to wszystko wpływa na brzmienie? Gramofon powstał z myślą o ludziach ceniących najwyższej jakości dźwięk i innowacyjność. Twoja ulubiona płyta, wygodny fotel, kilka wolnych chwil i dźwięki zapisane na winylu będą bardziej namacalne niż kiedykolwiek wcześniej.

Zapraszamy na premierowe prezentacje do salonu Q21. Gramofon obecnie dostępny będzie tylko w salonie Q21, a opiekunem produktu jest Michał Chmielecki - 605 789 290 lub (42) 213 01 66
Pełna specyfikacja techniczna gramofonu: https://www.q21.pl/mag-lev-audio.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
16-04-2018, 15:46
Hybrydy lampowe Vincent - przegląd oferty

Niedawno wspomnieliśmy Wam o wzmacniaczach hybrydowych na przykładzie marki Vincent. Poniżej przygotowaliśmy krótką charakterystykę poszczególnych modeli hybrydowych Vincent. Zapraszamy do lektury oraz koniecznie na odsłuchy do salonu Q21, gdzie możecie się osobiście przekonać, jak brzmią urządzenia hybrydowe.

Zaczynając od podstawowego modelu Vincent SV-500 jest to prostsza i tańsza wersja modelu SV-227. Różnica w samej konstrukcji urządzenia jest widoczna gołym okiem. Jest on praktycznie o połowę niższy i lżejszy. Wynika to zarówno z mniejszego zasilacza, mniejszej ilości kondensatorów oraz mniejszego radiatora jak i innego układu przedwzmacniacza. W SV-500 układ lampowy oparty jest o 2 x 6N1P oraz jednej 12AX7. Ciekawostką w tym modelu jest sekcja cyfrowa. Znajdziemy tu wejście optyczne jak i coaxialne. Brzmienie wzmacniacza jak to w przypadku Vincenta charakteryzuje się dużą dawką dynamiki, muzykalnością i swobodą grania. Oczywiście 500-ka w stosunku do SV-227 ma pewne ograniczenia jak np. umiejętność budowania sceny. Uboższa jest rozdzielczość, przestrzeń i tzw. drugi plan. Słychać, że w podstawowej hybrydzie bardziej zaakcentowany jest pierwszy plan. W swojej cenie (4000zł) śmiało może on stawać w szranki z konkurencją w tym budżecie.
https://www.q21.pl/vincent-sv-500.html

Następny w hierarchi to model Vincent SV-227. Tutaj mamy juz kawał dużego i cieżkiego pieca. 20kg wagi zobowiązuje. W stosunku do SV-500 zyskujemy w zasadzie wszystko na wyższym poziomie. Dużo większy transformator toroidalny jak i bogatszy arsenał kondensatorów oraz większe radiatory i inny układ przedwzmacniacza (3 X 12ax7) daje dużo większe możliwości dynamiczne połączone z większą swobodą oraz kreowaniem sceny wszerz. Głębia oraz plankton jest jest wyższym poziomie. Bas, wokal, dynamika, góra pasma również. Mimo bogactwa barw SV-227 gra równo i żaden z zakresów nie wybija się przed szereg. Duże możliwości modyfikacji daje sam pre-amp z racji układu 3 lamp 12AX7, które są bardzo popularne i ich wybór jest ogromny. Tutaj zalecamy wymianę standardowych "chińczyków" na coś bardziej ambitnego. Różnica słyszalna od razu. W tym modelu znajdziemy dodatkowo przetwornik C/A obsługujący wejście USB-B.
https://www.q21.pl/vincent-sv-227mk.html

Kolejna hybryda to kultowy model Vincent SV-237. Wzmacniacz o podobnych gabarytach co SV-227. Pewne różnice zewnętrzne widać od razu. Pierwsza rzecz to jedna z lamp umieszczona w okienku (dodatkowo podświetlona pomarańczowymi diodami o regulowanym poziomie świecenia) aby wzmocnić estetyczny efekt lampowego czaru. Druga to wyprowadzenie radiatorów na zewnątrz obudowy. Układ lampowy w tym modelu również jest inny. Tutaj znajdziemy tak jak w 500-tce 2 x 6N1P oraz 1 x 12AX7. Daje to mniejsze możliwość modyfikacji bo w zasadzie największą zmianę uzyskamy poprze wymianę tej jednej lampy 12AX7 którą widać w okienku. Na pewno warto to zrobić, tak jak w niższym modelu firmowa bańka rownież ogranicza potencjał wzmacniacza. W SV-237 znajdziemy też przetwornik C/A podłączany po USB-B. Brzmienie SV-237 mówiąc kolokwialnie jest najbardziej analogowe i najbardziej lampowe. Ten model najbardziej faworyzuje średnicę, ma ona największy ciężar i przez to wydaje się być bliżej słuchacza. Daje to efekt namacalności i obcowania z muzyką a zwłaszcza z wokalistą. Góra pasma jest delikatna i subtelna, bas mocny i potężny. Ten model śmiało możemy dedykować do toru audio, który wymaga ciężaru, muzykalności i nasycenia. SV-237 jest doskonałym lekarstwem na chudo i analitycznie grające systemy. Polecamy!
W ostatnim czasie pojawił się następca modelu SV-237 wersja z dopiskiem MK. Zmiany na pierwszy rzut oka są kosmetyczne. Na przednim panelu pojawiło się gniazdo słuchawkowe a z tyłu zamieniono przetwornik USB na wejście cyfrowe coaxialne i optyczne. Ułatwi to osobom chcącym podłączyć bezpośrednio dźwięk z telewizora. Co do parametrów technicznych Vincenta SV-237MK zmienił się jedynie stosunek / sygnał / szum. Brzmienie również jest inne. O ile wersja poprzednia miała nieco "spowolniony" rytm to MK słyszalnie przyspieszył. Poprawiła się dynamika, drive, zyskał kontur oraz kontrola basu. Charakter i czar hybrydy pozostał ale dźwięk zrobił się bardziej przejrzysty i dokładny. Vincentowi SV-237MK dobrze robi wymiana lampy w okienku na coś barwnego i analogowo grającego. Ze starych lamp NOS może to być np. Mullard, RCA, Baldwin czy Raytheon. Z bieżących w mojej ocenie najbardziej muzykalną lampą jest chińska Full Music Gold. Miód na uszy - polecamy! :)
https://www.q21.pl/vincet-sv-237mk.html

Na końcu oferty jest flagowy model Vincent SV-700, który zastąpił SV-800-kę. Ta konstrukcja jest największą i najcięższą z całej gamy wzmacniaczy hybrydowych tej marki. Waży ponad 24kg i jest znacznie wyższa od modelu SV-227 czy SV-237. Na froncie tak jak w modelu niższym również znajdziemy okienko z jedną lampą, która dodatkowo może być podświetlona z różną siłą. Ale to nie wszystko. Flagowiec ma najbardziej rozbudowany układ zasilający oraz lampowy. Jest tutaj w sumie 8 lamp - 4 x 12Ax7 oraz 4 x 12AU7. Jeżeli ktoś będzie myślał o wymianie baniek na lepsze, do czego zachęcamy sugerowalibyśmy zrobić to dwu-etapowo. Zacząć od kwadry 12AX7, a dopiero w następnym etapie zabrać się za 12AU7. Pozwoli to uniknąć pewnego rodzaju "przypadkowości" doboru lapm. 700-ka może również pracować w klasie A. W tym stanie oddaje aż 60W na kanał. Poza tym znajdziemy tu jeszcze gniazda XLR oraz optyczne i coaxialne. Brzmienie flagowca jest najbardziej dokładne i precyzyjne z pośród hybryd Vincenta. Magia i czar namiastki lampowej pozostaje, nasycenie i ciężar instrumentów również. Pojawia się za to większa dokładność w odwzorowaniu przekazu muzycznego. Bas zyskuje na precyzji. Ma lepszy atak i schodzi niżej od poprzedników. Tutaj aby osiągnąć maksimum możliwości zalecamy odpowiedniej klasy kolumny. Na pewno jest to wzamcniacz zasługujący na miano uczciwego Hi-End'u.
https://www.q21.pl/vincent-sv-700.html

A które modele wzmacniaczy Vincent lub innych konstrukcji hybrydowych używacie i słuchacie w Waszych domach. Pochwalcie się!
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
18-04-2018, 14:09
Salon Q21 serdecznie zaprasza na odsłuchy kolumn podłogowych Piega Classic 7.0.

Potężna konstrukcja, zapewniająca dzięki zastosowaniu dwóch przetworników 180mm potężny bas, świetną dynamikę i szybkość. Perfekcyjnym dopełnieniem jest wstęgowy głośnik AMT-1 zapewnia dźwięk o niezwykłej jednorodności i wyjątkowo delikatnej dyspersji.
Pełna specyfikacja techniczna konstrukcji - https://www.q21.pl/piega-classic-7-0.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
19-04-2018, 11:43
Salon Q21 serdecznie zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszego, flagowego przetwornika iFi Audio Pro iDSD

Po latach rozwoju, iFi wypuszcza nowy rewolucyjny przetwornik cyfrowo-analogowy do zastosowań domowych. DAC łączy w sobie wiele różnych funkcji zapewniających najbardziej nieskazitelne odtwarzanie muzyki w domowym zaciszu. Poznajcie Pro iDSD. Przetwornik został zbudowany w oparciu o kość iFi Bit-Perfect DSD i DXD DAC firmy Burr-Brown, w niestandardowej, przeplatanej konfiguracji. Układ pozwala na użycie łącznie ośmiu par sygnałów różnicowych i zmieszanie w sumie czterech par sygnałów na kanał. Pro iDSD obsługuje połączenie USB 3.0 typu B. Wszystkie wejścia są izolowane galwanicznie (oddzielone od siebie, aby zapobiec utracie prądu z powodu jakichkolwiek zakłóceń). Wejścia SPDIF wykorzystują technologię wyprowadzoną z AMR DP-777, w tym nową, półprzewodnikową implementację HD-VDi, bufora pamięci i globalnego układu zegarowego Global Master Timing clock system. IDSD Pro zawiera również nowy 16-rdzeniowy procesor XMOS XU216 X-Core 200 z maksymalną mocą 2000 MIPS (dwa miliardy instrukcji na sekundę) w trybie podwójnego działania jako interfejs USB. Może dekodować sygnały ze wszystkich wejść, od USB (do 768 kHz / DSD512) przez AES / EBU lub S / PDIF (do 192 kHz / 24 bit) oraz Wifi / Network / Mass-storage (do 192 kHz / 32 bit).

Pełna specyfikacja techniczna urządzenia: https://www.q21.pl/manufacturer/ifi-audio/ifi-audio-pro-idsd.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
23-04-2018, 10:27
Nowości Vincent w salonie Q21

Vincent zaskoczył w tym roku dwoma nowościami. Pokazał najnowszą integrę SV-200 oraz końcówkę mocy SP-332. SV-200 jest częścią tej samej linii wzorniczej, co SV-237MK i SV-700, jednak w rozmiarze midi, czyli węższym o połowę. W stopniu wejściowym wzmacniacza pracują tranzystory FET Toshiby, które w połączeniu z dwiema lampami 6N1 są odpowiedzialne za brzmienie przedwzmacniacza. Do wzmocnienia sygnału wyjściowego oddelegowano cztery tranzystory Toshiby pracujące w klasie AB. Dzięki zastosowaniu dużego transformatora toroidalnego, urządzenie zapewnia moc 2x25W przy 8 ohmach. Aby utrzymać stały sygnał, w konstrukcji użyto kondensatorów Elcos o łącznej pojemności 13600pF. Do wzmacniacza podłączymy zarówno dwa źródła analogowe, jak i dwa cyfrowe, dzięki optycznemu i koncentrycznemu złączu. Do dyspozycji mamy również dwa wyjścia stereo, jedno to pętla nagrywająca, drugie natomiast może posłużyć do podłączenia końcówki mocy lub aktywnego subwoofera. Komfortową obsługę ułatwia pilot zdalnego sterowania. SP-332 to następca znanej końcówki mocy SP-331 i partner przedwzmacniacza SA-32. Nowym akcentem, którego nie sposób przegapić są wskaźniki wychyłowe umieszczone na przednim panelu z regulowanym kolorem podświetlenia. Możemy wybrać jeden z czterech kolorów: czerwony, niebieski, zielony i biały. Wewnątrz znajdziemy dwie lampy 6N16 w stopniu wejściowym. W stopniu wyjściowym zastosowano osiem dużych tranzystorów FET, które odpowiadają za ostateczne wzmocnienie sygnału generując 250 W mocy przy czterech omach. Transformator o mocy 500 W w zasilaczu zapewnia wystarczający zapas mocy. W konstrukcji użyto również kondensatory Elcos, pojemność całkowita wynosi 80.000 µF. Do końcówki mocy wprowadzimy sygnał za pomocą wejść zbalansowanych jak i niezbalansowanych. Urządzenia już niebawem w pełnej dostępności w salonie Q21. Zapraszamy na odsłuchy.

https://www.q21.pl/vincent-sv-200.html
https://www.q21.pl/vincent-sp-332.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
24-04-2018, 09:28
Salon Q21 serdecznie zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Klipsch RF-7 III

RF-7 III to najnowsze kolumny podłogowe od Klipsch. Charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością sięgająca poziomu aż 100 dB. Osiągi, które są absolutnie bezkonkurencyjne w tej klasie cenowej osiągnięto, stosują przetworniki nisko-średniotonowe o średnicy aż 254mm w obudowie bass-reflex i tytanową kopułkę 44,5mm. Częstotliwość podziału ustawiono niezwykle nisko, 1300hz, co pozwoliło na uzyskanie bardzo spójnego brzmienia w szerokim zakresie tonów, oraz punktowego źródła dźwięku. Najnowsze kolumny dostępne są w trzech kolorach wykończenia. Już dziś zapraszamy do posłuchania tych niezwykle dynamicznych kolumn w salonie Q21.

https://www.q21.pl/klipsch-rf-7-iii.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
26-04-2018, 08:24
Streamer z odtwarzaczem CD Advance Paris X-Stream 9 w salonie Q21

Advance Paris od ponad 20 lat z pasją projektuje produkty dla wymagających audiofilów. X-Stream 9 to kolejna gratka w ofercie francuskiego producenta. Urządzenie otwiera drzwi do świata audio wysokiej rozdzielczości. Będąc jednocześnie odtwarzaczem strumieniowym, odtwarzaczem CD, przetwornikiem DAC z wejściami cyfrowymi i USB, tunerem DAB / DAB + i FM oraz przedwzmacniaczem w jednym. Niezależnie od plików ulubionej muzyki - komputera PC lub MAC, smartfona, tabletu, sieciowego dysku twardego, dysku NAS lub CD, możesz cieszyć się jakością dźwięku na najwyższym poziomie. X-Stream 9 wyposażono w kość AK4490, która jest częścią nowej generacji 32-bitowych przetworników D/A klasy high-end opartej na architekturze AKM VELVET SOUND, która została powszechnie przyjęta przez uznane firmy audio z najwyższej półki. Ta technologia zapewnia wysoką jakość dźwięku dzięki swojej architekturze o niskim poziomie zniekształceń, a także 32-bitowych filtrach cyfrowych. AK4490 obsługuje do 768 kHz PCM i 11,2 MHz DSD (Direct Stream Digital), odpowiednie do odtwarzania źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie oferuje dostęp do serwisów strumieniowych Spotify, Qobuz, odtwarzanie muzyki przechowywanej lokalnie na komputerze lub dysku sieciowym, oraz Airplay i DLNA. Oprócz stałego wyjścia liniowego do użytku ze zintegrowanym wzmacniaczem lub przedwzmacniaczem, X'Stream 9 można sparametryzować jako wyjście zmienne do podłączenia do wzmacniacza mocy lub aktywnych głośników. Korzystając z 3 wejść optycznych i 2 koaksjalnych z powodzeniem wykorzystamy go do podłączenia starszych urządzeń cyfrowych, w celu nadania im nowej jakości dźwięku. Wejście USB-B X-MOS do bezpośredniego podłączenia komputera PC lub MAC to 32-bitowe / 8-rdzeniowe asynchroniczne wejście "high-speed", które umożliwia odtwarzanie wszystkich typów plików do DSD 5,6 GHz.  X-Stream 9 wyposażono także w złącze Bluetooth Direct Digital (BDD) do podłączenia cyfrowego odbiornika Bluetooth X-FTB 01 z aptX. X-Stream 9 możemy sterować za pomocą aplikacji dostępnej zarówno w AppStore jak i Google Play. Urządzenie oferuje kojący, pozbawiony agresywności, czysty dźwięk. Zapraszamy na odsłuchy do salonu Q21.

https://www.q21.pl/advance-paris-x-stream-9.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
08-05-2018, 14:37
Nowa seria Q Acoustics 3000i w salonie Q21

Już niebawem do sprzedaży trafi najnowsza seria kolumn Q Acoustics 3000i. 3000i to ewolucja serii 3000, która została poddana wielu innowacyjnym usprawnieniom mającym na celu znaczne ulepszenie zarówno osiągów sonicznych, jak i estetyki. Do wyboru będą dwie wielkości kolumn podstawkowych, kolumny podłogowe, subwoofer aktywny oraz kolumna centralna. Seria 3000i stanowi podstawową ofertę głośników Hi-Fi od Q Acoustics. Pochodząca z połączenia myśli ewolucyjnej i rewolucyjnej, nowa seria korzysta z najnowocześniejszej technologii głośnikowej, a także udoskonalonej konstrukcji obudowy. Każdy model z serii 3000i to znakomity, prawdziwy głośnik Hi-Fi, który połączony z pozostałymi głośnikami z serii, pozwoli na uzyskanie fantastycznego dźwięku kina domowego. Piękne z wyglądu 3000i dostępne są w czterech atrakcyjnych wykończeniach. Idealna scena dźwiękowa dla filmów i muzyki, w imponującym przedziale cenowym. 3000i to czysty, niepodbarwiony dźwięk, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego audiofila. Już w najbliższym czasie kolumny będzie można posłuchać w salonie Q21. Zapraszamy.

Pełna oferta kolumn Q Acoustics - https://www.q21.pl/manufacturer/q-acoustics

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
11-05-2018, 13:48
Cambridge Audio Edge w salonie Q21

Cambridge Audio Edge to najnowsza seria urządzeń przygotowana z okazji 50-lecia brytyjskiej marki. Zapytano inżynierów, co chcieliby stworzyć jeśli to oni mieliby wybierać, nie licząc się z kosztami oraz ograniczeniami. Edge to odpowiedź na to pytanie. Stworzono system, który pokazuje nieodkryte do tej pory pokłady detali, który będzie wybitnie transparentny oraz zaoferuje wyjątkową scenę. Produkt wierny filozofii towarzyszącej Cambridge Audio od początku, opartej na innowacyjności, kreatywności i ambicji. Edge został opracowany zgodnie z filozofią „najpierw odsłuchy, później pomiary", oznacza to, że elementy wybrane do najnowszych konstrukcji zostały wybrane podczas ślepych testów. Wybrane elementy oferowały najbardziej dynamiczne, czyste i „obecne” brzmienie. W całej serii Edge jednym z najważniejszych założeń konstrukcyjnych było zachowanie możliwie najkrótszej ścieżki sygnału audio. W serii miejsce znalazły trzy urządzenia. Wzmacniacz mocy W, wzmacniacz stereofoniczny A oraz przedwzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym NQ. Edge W stworzono, do głośnego grania. Kiedy go podkręcisz, oczekuj czystego, dynamicznego i mocnego dźwięku, który oddaje całą muzykalność Twoich utworów. Z zaledwie 14 ręcznie wybranymi komponentami Edge W ma jedną z najczystszych ścieżek sygnałowych. Zapewnia zapierający dech w piersiach, nieskażony, brytyjski dźwięk - nic nie dodaje, nic nie zabiera. Edge A by oferował wyjątkową muzykalność. Gitarowe riffy, złożone frazy, popisy perkusistów – usłyszysz każdy, najdrobniejszy nawet detal. Bez wysiłku, ale z niewiarygodną głębią, buduje dźwięk zapierający dech w piersiach - jakbyście siedzieli w sali nagraniowej z muzykami. Edge NQ pozwala cieszyć się muzyką z dowolnego źródła. Oprócz cyfrowych wejść koncentrycznych, HDMI, USB i S/PDIF, jest też wbudowany Chromecast, Spotify Connect, AirPlay, Bluetooth aptX HD i Radio internetowe. Wszędzie tam, gdzie gra się utwory, Edge NQ pozostaje wierny charakterowi każdego instrumentu i odsłania muzykalność, jakiej nigdy wcześniej nie słyszałeś. Najnowsza seria już niebawem do odkrycia w salonie Q21. Zapraszamy na odsłuchy.

Pełna oferta serii - https://www.q21.pl/product/search?query=cambridge+edge

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Q21

 • 470 / 3380
 • Zaawansowany użytkownik
14-05-2018, 16:09
Elac Debut 2.0 w salonie Q21

Elac zaprezentował drugie wydanie udanej serii Debut. Oznaczenie 2.0 to nie tylko odświeżenie nazwy. Jak obiecuje producent zmieniło się wiele. Lepsza jakość wykonania oraz wyższej klasy komponenty mają bezpośrednio przełożyć się na czystsze, a za razem lepsze brzmienie. Zmiany mają nie wpłynąć natomiast na cenę Debut 2.0 co ucieszy wszystkich potencjalnych użytkowników. W serii pojawią się dwie kolumny podłogowe, dwie podstawkowe, centralne również w dwóch wersjach, głośniki efektowe, subwoofer aktywny, oraz kolumny rozszerzające do systemów z Dolby Atmos. Wszystkie kolumny dysponują wewnętrznie usztywnianymi obudowami wykonanymi z płyt MDF wykończonymi w kolorze czarnym. W głośnikach przeprojektowano stożek, który tym razem jest tkany z włókna aramidowego. Jest ono znacznie bardziej odporne na rozciąganie niż pozostałe polimery. Zapewnia również lepszy stosunek wytrzymałości do wagi i charakterystykę tłumienia w porównaniu z konwencjonalnymi membranami wykonanymi z papieru lub plastiku. Zastosowanie takiego rozwiązania wpływa na szerszą przepustowość i płynniejszą reakcję, a co za tym idzie – lepszą charakterystykę dźwięku. Jedną z większych ciekawostek jest zastosowana elektroniczna zwrotnica w subwooferze aktywnym Debut 2.0 SUB3010, sterowana aplikacją pozwala na bezproblemową integrację z systemem stereo lub kina domowego. Takie rozwiązanie to rzadkość w tym przedziale cenowym. Najnowsza seria Debut 2.0 już niebawem dostępna w salonie Q21. Zapraszamy.

Pełna oferta Elac Debut - https://www.q21.pl/product/search?query=elac+debut

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21