Audiohobby.pl

Salon Q21 - nowości, promocje, prezentacje.

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
22-06-2015, 10:37
Zapowiedź debiutu najnowszej, zaawansowanej konstrukcji, zaprojektowanej i zbudowanej przez polską manufakturę Pylon Audio - wolnostojący model Diamond 28.

Oficjalna prezentacja serii Diamond jest zaplanowana w drugiej połowie lipca, już teraz osoby zainteresowane odsłuchem prosimy o kontakt z możliwością zarezerwowania sobie pierwszeństwa prezentacji oraz ewentualnego zakupu.

Salon dealerski marki Pylon Audio Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
26-06-2015, 15:59
Salon Q21 serdecznie zaprasza na rockową prezentację systemu hi-fi Naim / Focal.

Zestaw Focal Aria 948 z elektroniką od Naima to duet stworzony do muzyki rozrywkowej. Łącząc urządzenie Naim CD5 XS ze wzmacniaczem Supernait 2 mamy prawdziwie rock&rollowe połączenie. Zestawienie Naim-owej szkoły grania z kolumnami Focal Aria 948 daje nam dźwięk spektakularny, muskularny i fenomenalnie dynamiczny. Jeżeli cenimy sobie emocje w muzyce elektronicznej, rockowej, lubimy jak głowa sama kiwa się do rytmu muzyki i największą uwagę skupiamy na energię i atrakcyjność dźwięku to taki zestaw jest do tego stworzony. Urządzenia angielskiej firmy Naim mają to do siebie, że lubią grać dynamicznie i szybko, oferując przy tym fenomenalną rozdzielczość, która daje nam świetną separację instrumentów oraz porządek nawet przy bardzo wymagających utworach.
Focal 948 to Francuski olbrzym, który również stawia na dźwięk szybki i precyzyjny, dodając do tego spektakularny i muskularny bas. Zestawienie ich ze sobą powoduje, że odsłuchom będą towarzyszyły niesamowite emocje, a energia dźwięku oraz jego siła mogą stanowić referencję dla wielu innych zestawów stereo. Pamiętajcie, że aby wykorzystać potencjał tego zestawu musicie dysponować pomieszczeniem o wielkości ok. 30m2 lub większym, tak duże kolumny jak Focal Aria 948 potrzebują sporo oddechu, ale odwdzięczają się perfekcyjnym wypełnieniem dźwiękiem nawet bardzo dużych pomieszczeń. Opisywany zestaw otrzymuje naszą pełną rekomendację, zapraszamy na odsłuchy!

W prezentacji udział biorą:
- wzmacniacz zintegrowany Naim Supernait 2 (http://q21.pl/naim-supernait-2.html)
- odtwarzacz CD Naim CD5 XS (http://q21.pl/naim-cd5-xs.html)
- kolumny Focal Aria 948 (http://q21.pl/focal-aria-948.html).

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
01-07-2015, 13:07
Pabianicki salon Q21 prezentuje najnowszy, zaawansowany gramofon Pro-Ject RPM 9 Carbon.

Najnowszy gramofon Pro-Ject RPM 9 Carbon został wyposażony w ciężkie chassis wykonane z precyzyjnie obrobionych płyt MDF. Wewnątrz znajdują się komory wypełnione balastem (stalowe granulki powlekane żywicą). Całość pokryto warstwą z plecionki włókna węglowego.
Podczas produkcji wykorzystano kilkuetapowy proces obróbki cieplnej. Ciężkie chassis odsprzężone jest od podłoża nowym typem nóżki magnetycznej, specjalnie opracowanej dla tego modelu gramofonu.
Talerz o średnicy 30 cm i wadze 7,2 kg wykonano z odlewu aluminium. Ma on specjalny wkład tłumiący rezonanse - wykonany z TPE - oraz mm warstwę z winylu. Ułożyskowanie talerza zrealizowane jest tak jak w wypadku wszystkich wysokich modeli, czyli za pomocą odwróconego łożyska z kulką ceramiczną. Pozwala to na absolutną stabilność prędkości obrotowej.
Osobnym tematem i to dosłownie jest silnik, który został wyprowadzony na zewnątrz poza chassis gramofonu i osadzony na masywnej podstawie. Jest to nowy typ silnika z wbudowanym stabilizatorem obrotów oraz przełącznikiem obrotów 33/45. Moment obrotowy z silnika przekazywany jest bezpośrednio na talerz za pomocą paska.
Ramię to 9" wersja modelu EVOLUTION cc.
Wraz z gramofonem Pro-Ject RPM 9 Carbon otrzymujemy niezbędne akcesoria potrzebne do kalibracji gramofonu, w tym zestaw 4 przeciwwag dla wkładek o masie od 5 do 14 g oraz przewód sygnałowy Connect It CC o długości 1,23 cm (DIN 5 - RCA).

Pro-Ject RPM 9 Carbon dostępny jest w wersji bez wkładki w cenie 8890 zł. oraz z wkładką Ortofon Quintet Bronze w cenie 9990 zł.

Salon Q21 serdecznie zaprasza na indywidualne odsłuchy systemu, opartego na najnowszych gramofonach Pro-Ject, w przypadku natomiast modelu RPM 9 Carbon istnieje możliwość zakupu w bezpłatnym systemie ratalnym 0%. Salon Q21 gwarantuje dostawę, montaż oraz pełną kalibrację gramofonu w Państwa domu. Usługa jest bezpłatna na terenie województwa łódzkiego, w pozostałych przypadkach koszt jest ustalany indywidualnie.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
06-07-2015, 09:24
Prezentacja najnowszego wzmacniacza słuchawkowego Beresford Capella w salonie Q21

Beresford Capella to nowy model w dorobku firmy Stanleya Beresforda. Urządzenie cechuje się bardzo bogatą funkcjonalnością kształtowania dźwięku, a na uwagę zasługuje jego niespotykana w tym budżecie moc wyjściowa - 2x2W.
Capella gra dźwiękiem przestrzennym i dynamicznym, czuć lekkie ocieplenie, ale wszystko to w zakresie neutralności. Wzmacniacz poradzi sobie nawet z dosyć wymagającymi słuchawkami a ustawienia Gain-u oraz Dampingu pozwoli nam na idealne dopasowanie do każdej pary słuchawek z których będziemy korzystać. Ogólna jakość dźwięku jest bardzo dobra w oferowanym pułapie cenowym, a możliwość kształtowania dźwięku oraz wysokie dopasowanie do wymagań słuchawek zadecydowało, że urządzenie otrzymuje od nas pełną rekomendację.

Pełna specyfikacja techniczna wzmacniacza znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/beresford-capella.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
08-07-2015, 17:36
Salon Q21 prezentuje najnowszy wzmacniacz stereofoniczny Pro-Ject Maia DS

Nowy, miniaturowy wzmacniacz stereofoniczny, który jednak zapewnia wyjątkową jakość dźwięku i niewiarygodną, ja na takie wymiary, elastyczność pod względem dostępnych wejść analogowych oraz cyfrowych. Brzmienie integry jest zbliżone do brzmienia wzmacniacza lampowego. Konstruktorzy wykorzystali przetwornik cyfrowo/analogowy PCM1796 Delta-Sigma 24bit/192kHz, który praktycznie bez ograniczeń pozwala na podłączenie dowolnego cyfrowego źródła. Urządzenie zostało wyposażone w 9 wejść, z czego 3 analogwe RCA, gramofonowe MM/MC oraz 5 wejść cyfrowych w tym USB, 2 koaksjalne oraz 2 optyczne. Ponadto wzmacniacz kompatybilny jest z Bluetooth aptX. Końcówki mocy zastosowane w Maia DS gwarantują moc 40W/kanał przy 8 omach oraz 55W/kanał przy 4 omach. Poza tym wzmacniacz pozwala na wyprowadzenie sygnału poprzez jedno z trzech wyjść line out (ze zmiennym lub stałym poziomem wyjściowym) oraz zasilanie słuchawek. Sterowanie wzmacniaczem może odbywać się poprzez potencjometr oraz przyciski na panelu przednim, za pomocą pilota lub poprzez dedykowaną, darmową aplikację Box Control, dostępną na iOS i Android.

Wzmacniacz dostępny jest w kolorach srebrnym i czarnym w cenie detalicznej 3490 zł.
Pełna specyfikacja urządzenia znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/pro-ject-maia-ds.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
23-07-2015, 14:40
Salon Q21, autoryzowany dealer produktów marki Sonus faber, przedstawia najnowszą kolumnę podłogową Sonus faber Venere S.

Venere S jest najmocniejszym, trójdrożnym głośnikiem linii Venere z trzema przetwornikami 180 mm zastosowanymi dla jak najlepszej reprodukcji najniższych częstotliwości zgodnie ze standardami wymaganymi dla produktów klasy high-end. Zaprojektowany od podstaw i ręcznie składany w Arcugnano we Włoszech, tworzy swoisty pomost pomiędzy rodzinami produktów Venere i Olympica. Dokładnie przemyślana konstrukcja i precyzyjne rozwiązania tworzą dokładną i szczegółową scenę dźwiękową. „S” dziedziczy wzornictwo linii Venere i doskonale znane, najlepsze rozwiązania elektro-akustyczne opracowane przez markę Sonus faber. Z tych powodów oznaczenie „S” jest skrótem od Signature, słownego określenia najbardziej prestiżowych rozwiązań.

Czy jest potrzeba tworzenia głośnika klasy Signature?
Sonus faber zawsze dąży do perfekcji tworząc produkt od podstaw lub ponownie, całkowicie przerabiając istniejącą konstrukcję – nawet jeśli to oznacza rozpoczęcie procesu niemal od nowa i rozwój konstrukcji. Zawsze celem jest stworzenie produktu, zdolnego zaoferować miłośnikom hi-fi dźwięk bliski doskonałości, zgodnie z całym dziedzictwem modeli, które spowodowały, że włoska marka jest znana na całym świecie.

Konstrukcja
Nowy głośnik podłogowy o konstrukcji trójdrożnej, inaczej niż pozostałe głośniki serii Venere, zapewnia nową konstrukcję portu bass reflex. Zamiast na przedniej ściance, nasi inżynierowie umieścili go w dolnej części obudowy głośnika i skierowali dokładnie w podłoże. W ten sposób czystość dźwięku nie jest skażona przez wibracje generowane przez mocne przetworniki głośnika.
Na bazie doświadczeń zebranych przy serii Olympica, karkasy przetworników Venere S zostały stworzone specjalnie dla Sonus faber z odlanego ciśnieniowo metalu z zastosowaniem konstrukcji „Ultra Free Compression” dla zminimalizowania zniekształceń akustycznych generowanych przez ruchome części przetworników.

Zwrotnica i przetworniki
Wszystkie przetworniki Venere S zostały specjalnie stworzone zgodnie ze specyfikacją Sonus faber. Korektory fazy trzech przetworników niskotonowych Venere S są zrobione z aluminium, zapewniając maksymalną lekkość i sztywność przetworników, celem osiągnięcia szybkiej odpowiedzi impulsowej przy niskich częstotliwościach.
Przetwornik średniotonowy posiada membranę CurvTM, specjalnie formowane na gorąco włókna polipropylenowe zapewniające idealne rozwiązanie dla absolutnie naturalnej reprodukcji głównej części spektrum dźwięku.

Wzornictwo
Wzornictwo zostało zachowane zgodnie z duchem sześciu aktualnych modeli z kolekcji Venere, z zachowaniem możliwości bezproblemowej integracji w systemach wielokanałowych.
Kształt Venere S jest widocznie inspirowany kształtem liry, co zapewnia brak równoległych wewnętrznych powierzchni i kontrolę poziomu przepływu powietrza. Ogólna konstrukcja obudowy jest odpowiedzią na potrzeby odtwarzania dźwięku. Kształt i funkcja przenikają się wzajemnie, by stworzyć eleganckie, ale funkcjonalne formy dążące do perfekcyjnej akustyki, a jednocześnie stanowiąc właściwe wsparcie dla przetworników.
Smukła i nowoczesna – tak można określić stylizację Venere S, bardziej wyróżniającą się od całej kolekcji odważniejszym podejściem twórców, jednak doskonale ją uzupełniającą. Szczotkowane aluminiowe ringi wokół każdego przetwornika dodają charakteru kaskadzie przetworników na frontowym panelu.
Szklana podstawa dostępna w innych modelach Venere została zastąpiona płytą z czarnego, szczotkowanego aluminium o diamentowej krawędzi dla dodania energii wyglądowi Venere S.
Venere S jest dostępny w trzech wykończeniach: białym, czarnym i o strukturze drewna.Wysokie częstotliwości są odtwarzane przez tweeter z miękką kopułką  z jedwabiu wyprodukowaną przez Dr. Kurt Mueller, najlepszego światowego producenta ruchomych części. Głośnik wysokotonowy jest mechanicznie oddzielony przez wstawienie sprężystego materiału tak, by przetwornik był odporny na mikro wibracje generowane przy intensywnej aktywności innych przetworników. Rezultatem jest poprawa precyzji i mikro dynamiki pozwalające na osiągnięcie wyjątkowo skoncentrowanej sceny muzycznej.
Zwrotnica została całkowicie złożona we Włoszech z komponentów najwyższej klasy. Jej na wpół zbalansowana konfiguracja wykorzystująca nierezonującą konstrukcję „progressive slope” i optymalizację amplituda/odpowiedź fazowa zapewnia najlepszą wydajność podczas pracy.
Dodatkowo, przetworniki niskotonowe posiadają cewki filtrujące typu „Trilobyte Ultrafast”, a ścieżki płytki drukowanej zostały wykonane przy użyciu nano-technologii maksymalizującej szybkość transmisji sygnału.

Pełna specyfikacja techniczna kolumn znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/sonus-faber-venere-s.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
29-07-2015, 14:57
Salon Q21 prezentuje limitowany gramofon Queen by Rega.

Queen by Rega to okolicznościowy gramofon, który powstał z inicjatywy zespołu Queen. Jest to oficjalny, licencjonowany przez zespół Queen limitowany do 2000 szt. gramofon, który będzie miał wspólną premierę 25-go września 2015r. wraz z osiemnastopłytową kolekcją, na nowo opracowanych z oryginalnych taśm, nagrań studyjnych, zespołu Queen wydanych na kolorowych płytach winylowych.
Gramofon został oparty na wielokrotnie nagradzanym modelu Rega RP1. W odróżnieniu od modelu RP1, wersja okolicznościowa została zbudowana na laminowanej akrylem plincie z logo Queen by Rega, wyposażona w synchroniczny 24V silnik o niskich wibracjach oraz talerz z żywicy fenolowej z zaprojektowanym przez Freddy'ego Mercury'ego logo zespołu Queen. Dodatkowo standardowe logo Regi na pokrywie zostało zastąpione okolicznościową plakietką.

Pełna specyfikacja techniczna gramofonu - http://q21.pl/rega-queen-by-rega.html

Ze względu na ograniczoną ilość dostępnych egzemplarzy tylko do 2000 szt. na cały Świat, osoby zainteresowane proszone są o złożenie zamówienia.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
31-07-2015, 20:36
Najnowsza, flagowa integra HEGEL H360 w sierpniu w salonie Q21

Hegel H360 to najnowsza, flagowa integra norweskiego producenta, zapewniająca potężną moc, zdolną do prawidłowego wysterowania nawet najbardziej wymagających kolumn, wysoką jakość dźwięku i wybitną naturalność. Przy mocy 250W na kanał i współczynniku tłumienia ponad 4000, zapowiedzi producenta wydają się niepodważalne. Dzięki technologii SoundEngine, opatentowanej przez Norwegów, urządzenie łączy w sobie muzykalność, finezję w połączeniu z dynamiką i potęgą.
Hegel H360 został wyposażony w zaawansowany przetwornik cyfrowo/analogowy, zdolny przyjąć dowolny sygnał cyfrowy włącznie z DSD128 poprzez gniazda coaxial, optyczne oraz USB. Istnieje także możliwość wykorzystania wzmacniacza jako streamer, przesyłając pliki po sieci lub za pośrednictwem standardu AirPlay.

Pełna specyfikacja techniczna urządzenie znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/hegel-h360.html

Wzmacniacz dostępny będzie w salonie Q21 w sierpniu 2015 roku. Osoby zainteresowane ewentualnym zakupem lub odsłuchem proszone są już teraz o kontakt z salonem oraz uzgodnienie terminu prezentacji z opiekunem produktu - Marcin Graczykowski 605 725 900.
Salon Q21 gwarantuje możliwości odsłuchu urządzenia także w domu Klienta oraz możliwość rozliczenia używanych urządzeń.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
06-08-2015, 19:20
HiFiMan HE-1000 w salonie Q21

Nowy Flagowiec od Hifiman - Model HE-1000 to potencjalny przełom w dziedzinie słuchawek. Pierwsze w historii zastosowanie membrany o grubości 1 nanometra zwiastuje brzmienie zarezerwowane dotychczas dla konstrukcji elektrostatycznych, cechujące się ogromną szybkością i rozdzielczością. HE-1000 to luksus w każdym calu. Piękne opakowanie, fenomenalny design łączący drewno z metalem, niespotykana wcześniej wygoda oraz jakość dźwięku, która ma rzucić wyzwanie najlepszym słuchawkom w historii. To wszystko spotkamy w nowej, flagowej konstrukcji Hifimana. Czy szykuje się zmiana na tronie najlepszych słuchawek na świecie? Przekonamy się już wkrótce.

Pełna specyfikacja techniczna słuchawek znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/hifiman-he-1000.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
13-08-2015, 11:40
Najnowsza, tańsza wersja hybrydy lampowej Vincent SV-500 jest już dostępna w ofercie salonu Q21.

Czy „niewielki” zintegrowany wzmacniacz hybrydowy o sprawdzonej i udanej budowie i dobrze zrównoważonym stosunku ceny do jakości jest możliwy? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, a część z nich nawet prosiła Vincenta o zaprojektowanie takiego wzmacniacza.
Jednym z najbardziej udanych wzmacniaczy Vincenta jest SV-227 – protoplasta nowego „niewielkiego” wzmacniacza hybrydowego.

SV-500 jest nie tylko podobny wizualnie do swojego większego brata. Jego obwody elektroniczne są również bardzo zbliżone. Nieco zmieniony jest układ lampowy. Sygnały audio przebiegają przez dwie lampy 6N1 oraz jedną 12AX7, a na końcu są wzmacniane przez cztery tranzystory Toshiba. W zasilaczu znalazło się miejsce dla 110 watowego transformatora toroidalnego oraz pary kondensatorów filtrujących o pojemności 20.000uF. SV-500 posiada 4 pary analogowych wejść stereo oraz dwa wejścia cyfrowe (optyczne i koaksjalne). Dodatkowo do dyspozycji użytkownika są wyjścia Pre-out i rec-out pozwalające na podłączenie dodatkowego subwoofera, lub urządzenia rejestrującego. Do wzmacniacza dołączany jest elegancki designerski pilot zdalnego sterowania wykonany z aluminium.

Ten „niewielki” wzmacniacz charakteryzuje się całkiem dużym dźwiękiem. Lampy nadają mu ciepła i naturalności, a tranzystory odpowiednią moc. Wydajny zasilacz zapewnia wysoką dynamikę odsłuchu.

Pełna specyfikacja techniczna wzmacniacza dostępna jest pod linkiem - http://q21.pl/vincent-sv-500.html

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
20-08-2015, 13:39
Pabianicki salon Q21 jako pierwszy w Polsce prezentuje pełną gamę najnowszych subwooferów REL serii T/I

Nowa seria T/I składa się z trzech modeli: T/5I, T/7I oraz flagowego T/9I. Nowe produkty charakteryzują się nowymi przetwornikami, możliwością opcjonalnie zastosowania komunikacji bezprzewodowej oraz zmodyfikowanymi obudowami, dodatkowo usztywnionymi i wykonanymi z grubszych ścianek. Wszystkie modyfikacje doprowadziły do uzyskania jeszcze lepszej kontroli basu oraz odpowiedzi impulsowej.

REL T/5I to podstawowy model serii. Zastosowany jest nowy głośnik z membraną wykonaną z wysokiej jakości kompozytu AlloyFibre™. Skierowanie głośnika w dół pozwoliło uzyskać maksymalne wspomaganie podłogi i eliminuje potrzebę stosowania maskownicy. Modyfikacje klasycznego 8-calowego głośnika przyniosły obniżenia masy i zwiększenia jego sztywności. Ta modyfikacja wymusiła modernizację obudowy poprzez zmianę wymiarów i zwiększenie grubości ścianek. Wszystkie te zmiany spowodowały lepszą kontrolę głębokiego basu. Dodatkowo zastosowane są nowe nóżki co powoduje większą szybkość i solidność prezentacji dźwięku.
Specyfikacja techniczna subwoofera REL T/5I znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/rel-t-5i.html

REL T/7I to środek oferty, idealna równowaga pomiędzy szybkością a masą, tworząc fizycznie harmonijny pakiet. Bas jest szybki i delikatny, odpowiednio głęboki aby stworzyć bardzo melodyjny dźwięk. Nowy kompozyt membrany głośnika niskotonowego łączy sztywność i lekkość. Połączenie materiałów: lekkiego stopu oraz włókna jest genialne, pozwala uzyskać konstrukcje przewyższającą produkty konkurencji, które są o wiele bardziej kosztowne. Zastosowanie głośnika 8-calowego umieszczonego na przedniej ściance oraz 10-calowej membrany biernej pozwoliło uzyskać głęboki bas i idealne zgranie z każdym zestawem głośników stereo i kina domowego.
Specyfikacja techniczna subwoofera REL T/7I znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/rel-t-7i.html

REL T/9I to największy subwoofer serii, wykorzystujący połączenie głośnika 10-calowego i odpowiadającej mu 10-calowej membrany biernej zapewniające szybkość oraz dużą skalę dźwięku. T/9I doskonale sprawdza się w połączeniu z głośnikami podłogowymi w średnich lub dużych pomieszczeniach. Waga wysokiej jakości obudowy wzrosła o 1,8 kg w stosunku do swojego poprzednika poprzez zastosowano grubszych ścianek oraz dodatkowego usztywnienia. Doskonałe filtry wejściowe REL i solidne wzmacniacze prowadzą do najlepszego brzmienia, jaki kiedykolwiek uzyskano z tak niezawodnych konstrukcji. Wydajne zasilacze, ogromne transformatory toroidalne i to, co wielu krytyków nazywa: najlepsze filtry na świecie, to tworzy słynny REL EFEKT - niezależnie od rodzaju materiału wszystkie wybrzmienia basu muzyki i filmu są doskonale przetworzone.
Specyfikacja techniczna subwoofera REL T/9I znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/rel-t-9i.html

Pełna oferta subwooferów REL serii T/I jest dostępna w salonie Q21 i gotowa do prezentacji.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
27-08-2015, 19:04
Salon Q21 prezentuje potężny wzmacniacz XINDAK A-600E (09)

XINDAK A-600E (09) to stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany, pracujący w klasie A, oddający aż 160W/kanał przy 8 omach oraz potężne 320W przy 4 omach. To 53 kg konstrukcja, zaopatrzona w niezwykle wydają sekcję zasilania, kondensatory filtrujące posiadają łączną pojemność 240000uF. Co jednak najważniejsze, dźwięk jest bardzo spójny, szybki, przejrzysty z niebywałą dynamiką i przestrzenią. To wzmacniacz, który jest w stanie prawidłowo napędzić nawet najbardziej wymagające i złożone konstrukcje kolumnowe.

Specyfikacja techniczna wzmacniacza znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/xindak-a-600e-09.html
Test wzmacniacza pod linkiem - http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/937-xindak-a600e

Salon Q21 serdecznie zaprasza na prezentacje urządzenia do swoich sal odsłuchowych, dla zainteresowanych jest także możliwość zorganizowania odsłuchu w domu Klienta, w konkretnym systemie audio.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
02-09-2015, 11:24
Salon Q21 serdecznie zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszego wzmacniacza zintegrowanego HEGEL H360.

Hegel H360 jest gigantem wśród wzmacniaczy zintegrowanych. Posiada 250 W na kanał przy 8 Ω i współczynnik tłumienia ponad 4000. Takie parametry pozwalają wysterować praktycznie każdy głośnik na rynku. Dzięki opatentowanej technologii SoundEngine, ta bestia wśród wzmacniaczy łączy moc, dynamikę, finezję i muzykalność jak żaden inny zintegrowany wzmacniacz na rynku. Połączenia w H360 to coś więcej niż tylko dodatek … Są symetryczne i niesymetryczne wejścia analogowe, dedykowane wejście na kino domowe,  optyczne i koncentryczne wejścia cyfrowe, a także wejście USB dla sygnałów aż do DSD128 … i tak – to jest również odtwarzacz sieciowy. Trzeba mówić więcej?

Głównym założeniem Hegla jest jakość dźwięku, a H360 nie jest wyjątkiem. Oczywistą zaletę łatwo zauważyć – moc. Wzmacniacz posiada 2 x  250 W na kanał przy 8 Ω, która jest stabilna nawet w niższej impedancji. Ponadto, współczynnik tłumienia większy niż 4000 sprawia, że ten wzmacniacz poradzi sobie z wysterowaniem nawet najbardziej wymagających głośników. H360 zawsze będzie grać z wielkim autorytetem i łatwością.

Rzadko spotyka się połączenie takiej mocy z finezją dźwięku. Jednak, specjalnie zaprojektowane zasilacze przyczyniają się do bardzo niskiego poziomu szumów. Ręczne, prawie idealne dopasowanie pary tranzystorów w stopniu wejściowym, zmniejsza zniekształcenia harmoniczne. Opatentowana technologia SoundEngine redukuje zniekształcenia ponad wszystko, a zwłaszcza zniekształcenia skrośne. Nasi projektanci zrozumieli, jak działają tranzystory, aż do poziomu atomowego, a my wykorzystaliśmy tę wiedzę w projektowaniu H360.

H360 zawiera wysokiej jakości DAC, który korzysta ze specjalnej technologii ponownego taktowania. Pozwala to uzyskać naprawdę bardzo dobrą jakość dzwięku z powszechnie używanych źródeł takich  jak telefon lub komputer. To dlatego dodaliśmy funkcjonalność AirPlay firmy Apple jak i DLNA. Jest też referencyjne wejście USB, wspierające wszystkie formaty w tym DSD64 i DSD128.

Pełna specyfikacja techniczna wzmacniacza znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/hegel-h360.html

Salon Q21 przygotował także atrakcyjną ofertę zakupu urządzenia oraz możliwość rozliczenia posiadanego wzmacniacza marki HEGEL przy zakupie modelu H360. Osobami odpowiedzialnymi za markę HEGEL są Marcin Graczykowski (605 725 900) oraz Michał Chmielecki (605 789 290)

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
07-09-2015, 10:53
Salon Q21 prezentuje najnowszy dwukanałowy amplituner sieciowy YAMAHA R-N602.

Yamaha R-N602 to amplituner sieciowy hi-fi, który dostarcza wysokiej jakości dźwięk i umożliwia odtwarzanie plików DSD 5,6 MHz. Ta kompatybilna z MusicCast konstrukcja przekonuje bogactwem funkcji sieciowych i zapewnia nieograniczoną rozrywkę w połączeniu z różnorodnymi źródłami dźwięku, wliczając źródła wysokiej rozdzielczości, smartfony i serwisy strumieniujące.

Dzięki zintegrowaniu w jednej obudowie amplitunera i sieciowego odtwarzacza muzycznego, R-N602 zapewnia dostęp do nowoczesnych źródeł muzyki – plików muzycznych pobranych z internetu i zapisanych w komputerze lub dysku NAS, serwisów strumieniujących (np. Spotify), radia internetowego (vTuner), odtwarzacza CD lub Blu-ray, telewizora, a także smartfonu i tabletu. Tak szeroki dostęp do muzyki to zasługa nie tylko funkcji sieciowych, lecz możliwości bezprzewodowego przesyłania dźwięku za pomocą Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay. Co więcej, korzystając z portu USB można także odtwarzać materiał dźwiękowy zapisany w pamięci USB oraz iUrządzeniach.

Przyjemność słuchania muzyki to konsekwencja perfekcyjnego dopracowania modelu R-N602. Cała konstrukcja urządzenia podporządkowana jest maksymalnej wydajności i wysokiej jakości dźwięku. Tryb Pure Direct sprawia, że sygnał dźwiękowy omija obwody kontroli barwy tonów i balansu, zwiększając do maksimum jakość brzmienia. Ten tryb jest o tyle istotny, że R-N602 obsługuje formaty dźwięku wysokiej rozdzielczości, m.in. DSD 5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Funkcjonalność Yamahy R-N602 zwiększa wyjście Bluetooth. Dzięki tej unikatowej funkcji możesz przesyłać muzykę bezpośrednio do słuchawek Bluetooth lub dowolnego głośnika bezprzewodowego Bluetooth.

Sieciowy amplituner Yamaha R-N602 łączy doskonałą jakość dźwięku z funkcjonalnością i łatwą obsługą. Urządzenie wyposażone jest w cyfrowe wejścia optyczne i koncentryczne, umożliwiające przesyłanie dźwięku z telewizora i odtwarzacza Blu-ray. Ponadto wejście Phono MM pozwala podłączyć gramofon, aby cieszyć się ulubionymi nagraniami analogowymi. Obsługę urządzenia ułatwiają czytelnie oznaczone pokrętła, znajdujące się na przednim panelu, a także bezpłatna aplikacja MusicCast Controller, dzięki której z poziomu smartfonu lub tabletu można sterować amplitunerem R-N602 i wszystkimi urządzeniami podłączonymi do systemu MusicCast.

Pełna specyfikacja amplitunera znajduje się pod linkiem - http://q21.pl/yamaha-r-n602.html

Urządzenie dostępne będzie w salonie Q21 pod koniec września w cenie detalicznej 2499 zł.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

Salon Q21

 • 203 / 1891
 • Aktywny użytkownik
08-09-2015, 10:25
Salon Q21 prezentuje najnowszą linię słuchawek Beyerdynamic T1 ver. II.

T1 II to nowa generacja high-endowych słuchawek dla jeszcze bardziej wysublimowanego doświadczenia dźwięku.
T1 Beyerdynamic reprezentuje najwyższą jakość dźwięku i precyzję wykonania. W 2009 roku, specjaliści dźwięku z Heilbronn zmienili rynek słuchawek high-end swoim najwyższym modelem do użytku domowego. Teraz nadszedł czas na podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej. Przy opracowywaniu drugiej generacji T1, inżynierowie z Beyerdynamic subtelnie, lecz skutecznie dostroili swój flagowy model.

Jedwabiście gładkie ciepło łączy się z precyzyjnym basem.
T1 zawsze były wzorem przejrzystości i precyzji. Teraz, dzięki udoskonalonemu dostrojeniu, dynamiczny i czysty dźwięk oryginału został doprawiony nieco większym ciepłem i muzykalnością, które zachwycą każdego audiofila. Dodatkowe tłumienie w sercu przetwornika Tesla eliminuje zakłócenia w wysokim zakresie częstotliwości. Aby osiągnąć najdoskonalszą jakość dźwięku, kształt membrany został fundamentalnie zoptymalizowany a materiał jednowarstwowej membrany zastąpiono bardziej stabilnym nowoczesnym materiałem kompozytowym. Pozwala to zminimalizować drgania materiału zapewniając jeszcze czystszą reprodukcję dźwięku. Nowe T1 udoskonalono także w zakresie basu, dając współczesnym miłośnikom muzyki solidną podstawę niskiej częstotliwości, której oczekują.

Przewód studyjnej jakości.
Kabel przyłączeniowy pokryty oplotem tekstylnym z wtyczką typu jack zapewnia optymalną transmisję. Przewodniki wykonane z ultra czystej miedzi OCC, są jednymi z najlepszych jakie można tylko zaoferować. Dostarczony przewód może być odłączony od słuchawek i, w razie potrzeby, wymieniony na opcjonalny kabel ze złączem 4pin XLR. Pozwala to użytkownikom wzmacniaczy słuchawkowych z odpowiednimi wyjściami na skorzystanie z "symetrycznej transmisji". Ta metoda połączenia, wykorzystywana w profesjonalnych urządzeniach, zapobiega zakłóceniom na drodze przewodzenia - akustycznie, kabel praktycznie rozpływa się w powietrzu. Kabel opcjonalny

Nowe materiały dla maksymalnego komfortu.
Nowe nauszniki zapewniają wygodne słuchanie muzyki. Welur wykonany z pustych w środku włókien transportuje ciepło i wilgoć z dala od głowy użytkownika, dzięki czemu można godzinami cieszyć się muzyką bez tak niepożądanego efektu "gorących uszu". Warstwa pianki z pamięcią umieszczona pod welurowymi pokrywami zapewnia nausznikom wyjątkową miękkość. Nawet pod względem wygody T 1 są najnowocześniejsze. Gdy nie są używane, słuchawki mogą być przechowywane w luksusowym twardym etui. Jest ono nie tylko idealne do przenoszenia słuchawek, ale również do eksponowania ich obok domowego systemu hi-fi.

Unikalna technologia Tesla "Made in Germany".
T1 pozostają jedynymi słuchawkami hi-fi na świecie, wyposażonymi w przetworniki 600 Ohm. beyerdynamic jest jedyną firmą, stosującą tak delikatne ruchome cewki do konwersji prądu elektrycznego w eksplozję akustycznych kolorów i dynamiczną precyzję. Do zwinięcia cewek niezbędne są specjalne maszyny i doświadczeni pracownicy z siedziby firmy w Heilbronn. Miedziany drut jest o połowę cieńszy od ludzkiego włosa. Kolejna specjalność firmy, przetwornik Tesla, jest również niezbędny. Dzięki zastosowanemu w przetwornikach bardzo silnemu polu magnetycznemu, możliwe jest zrekompensowanie dużo wyższych wymagań napięciowych ruchomych cewek o wysokiej impedancji. W rezultacie, T1 osiąga głośność słuchania, jaką inni producenci mogliby uzyskać jedynie za pomocą przetworników o prostszej konstrukcji i znacznie niższej impedancji. Dźwięk T 1 zapewni tylko technologia Tesla.

Pełna specyfikacja techniczna słuchawek - http://q21.pl/beyerdynamic-t1-ii.html

Słuchawki Beyerdynamic T1 ver. II dostępne będą w salonie Q21 w drugiej połowie września.

W związku z wprowadzeniem nowego modelu, salon Q21 ma przygotowaną bardzo atrakcyjną ofertę cenową na zakup modelu aktualnego Beyerdynamic T1 - szczegóły u doradców Beyerdynamic - Paweł Przybylski (661 735 000) oraz Marcin Graczykowski (605 725 900).

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21