Audiohobby.pl

Co zamiast Koss UR 40

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
03-04-2015, 17:13
Witam jako nowy na forum i przechodzę do meritum. Od lat jestem zadowolonym w sumie użytkownikiem słuchawek jak w tytule. Zacząłem rozmyślać nad czymś lepszym od nich aczkolwiek czymś takim by ogólne elementy brzmienia, ilość basu, wysokich czy średnicy były podobne jak w Koss-ach - tylko lepiej. Czym warto się zainteresować w cenach tak do 500 - 600 zł. Wolę coś nowego, ale może być i używane. Wzmacniacza słuchawkowego póki co nie mam i nie wiem kiedy mógłby być więc może raczej coś niskoomowego.

Dj

  • 1088 / 4660
  • Ekspert
03-04-2015, 18:41
kosom ur 40 pomaga wyciągnięcie gąbki za przetwornika, wtedy nabierają życia. trudno powiedzieć które słuchawki do 600zł będą najlepsze dla Ciebie, każde słuchawki brzmią specyficznie.Być może zestaw słuchawki za ok 200zł plus 400zł reszta toru sprawdzi się lepiej.
Niekoniecznie słuchawki niskoohmowe będą lepsze do zestawu wbudowana karta muzyczna słuchawki. niektóre ponad 100ohmowe słuchawki zagrają lepiej z dziurki w kompie niż 32ohm. ba jest cała masa słuchawek 32 ohm które bez specjalnego sprzętu towarzyszącego gra niespecjalnie.
Warto udać się do jakiegoś sklepu bądź znajomego który posiada słuchawki które Cię interesują. Z słuchawkami jest trochę jak z muzyką każdy z nas lubi słuchać czegoś innego.
Moje propozycje:
TS 671- tylko wymagają one dobrego toru.
hd 2050- kontrola basu średnia za to dźwięk wciągający. mniejsze wymagania co do toru raczej.
grado sr 60 sr80 wyższe modele są bardziej wymagające od sprzętu towarzyszącego oraz grają swoją szkołą, a sr 60 czy 80 to przyjemnie grające słuchawki bez szczególnego charakteru. prócz bliskiej prezentacji dźwięku.
beyerdynamic old dt 990 trochę są za bardzo rozdmuchane przyjemne w odbiorze
sennheiser hd 565 580 600  ale wymagają raczej też dobrego toru choć na niektórych integrach z problemami da się słuchać
audiotechnica ATH-AD500 te audiotechniki delikatnie naśladują k701 brzmią szczupło.
Pro 80 geste brzmienie.
Źródło oraz wzmak są ważne i nie należy o nich zapominać.
jeśli zakupiłbyś wzmak to do tej listy dopisałbym
k340 chyba najnaturalniej prezentujące scenę, dźwięki słuchawki
jakieś ortho yamaszki fostexy bądź rosyjskie tdsy
To są żarłoki prądu i z integry po prostu nie zagrają.



Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
05-04-2015, 00:12
Witam jako nowy na forum i przechodzę do meritum. Od lat jestem zadowolonym w sumie użytkownikiem słuchawek jak w tytule. Zacząłem rozmyślać nad czymś lepszym od nich aczkolwiek czymś takim by ogólne elementy brzmienia, ilość basu, wysokich czy średnicy były podobne jak w Koss-ach - tylko lepiej. Czym warto się zainteresować w cenach tak do 500 - 600 zł. Wolę coś nowego, ale może być i używane. Wzmacniacza słuchawkowego póki co nie mam i nie wiem kiedy mógłby być więc może raczej coś niskoomowego.
Beyerdynamic DT150 z dziurki komputera grają na tyle zadowalająco, że gdybym za zabawę w to miał 600 PLN to właśnie tak bym słuchał muzyki.
I takie rozwiązanie poleciłbym przyjacielowi.

Dj

  • 1088 / 4660
  • Ekspert
05-04-2015, 09:25
również polecam te słuchawki

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
07-04-2015, 07:45
Czy ktoś wie gdzie można ich w Gdańsku ( no dobra, w Trójmieście) posłuchać. i w ogóle gdzie można róznych słuchawek posłuchać? Wydaje mi się, że wolałbym otwarte słuchawki, ale te DT 150 chętnie bym obadał.

Soundman

  • 775 / 4009
  • Ekspert
07-04-2015, 08:33
Oj warte te DT150 każdej złotówki...Miałem teraz okazję porównać je z T90, słuchawkami niemal 4 razy droższymi.
Owszem T90 są lepsze technicznie, dynamiczniejsze i energiczne ale....
Nie mają tej bliskiej średnicy wspaniałej, dociążenia, klimatu....
Co ważne, na DT150 nie męczy nas ich zamknięta konstrukcja, są wygodne.
Do Rocka/Metalu słuchawki idealne w tej cenie.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
07-04-2015, 12:59
A jak do tych wszystkich propozycji ma się np. Beyerdynamic DT 440 czy DTX910? Choć skoro polecacie DT150 to i nimi jestem zainteresowany. Albo jakieś z Ultrasone. Tylko gdzie to można posłuchać? Co do jednej z propzycji to bez urazy SR 80 miałem i były dość jazgotliwe. Poza tym w pewnym momencie zaczeły same z siebie się rozpadać. Aha, bo wcześniej nie pisałem. Muzyka głównie metal raczej typu Iron Maiden, Savatage czy Crimson Glory, ale bywa też Die Antwóórd czy Dębiec 52 jak również Dvorak, a czasem trochę jazzu. Bywa też znienawidzony przez niektórych Kenny G. No cóż-ja lubię czasem puścić. Generalnie muzyka od ciężkiego czasem łojenia (choć mało) do jazzu (wiele razy mniej).

P.S. Ktoś wie jak te Kossy rozebrać?
« Ostatnia zmiana: 07-04-2015, 13:02 wysłana przez Sekator »

Soundman

  • 775 / 4009
  • Ekspert
07-04-2015, 14:19
A jak do tych wszystkich propozycji ma się np. Beyerdynamic DT 440 czy DTX910? Choć skoro polecacie DT150 to i nimi jestem zainteresowany. Albo jakieś z Ultrasone. Tylko gdzie to można posłuchać? Co do jednej z propzycji to bez urazy SR 80 miałem i były dość jazgotliwe. Poza tym w pewnym momencie zaczeły same z siebie się rozpadać. Aha, bo wcześniej nie pisałem. Muzyka głównie metal raczej typu Iron Maiden, Savatage czy Crimson Glory, ale bywa też Die Antwóórd czy Dębiec 52 jak również Dvorak, a czasem trochę jazzu. Bywa też znienawidzony przez niektórych Kenny G. No cóż-ja lubię czasem puścić. Generalnie muzyka od ciężkiego czasem łojenia (choć mało) do jazzu (wiele razy mniej).

P.S. Ktoś wie jak te Kossy rozebrać?


Eee...do takiej muzyki to DT150 jak znalazł...he,he.... Kenny G. zagra Ci jak nigdy jeszcze nie słuchałeś o ile masz w miarę dobry wzmak, DT150 lubią być dobrze napędzone.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2015, 14:21 wysłana przez Soundman »

walkman6

  • 333 / 5766
  • Zaawansowany użytkownik
07-04-2015, 14:20
To może również Beyerdynamic ale model Custom One Pro ? Ceny oscylują w granicach 545-599 zł.

"CYSTOM sound slider, który pozwala na dopasowanie profilu dźwięku do indywidualnych potrzeb słuchacza. Możesz wybrać cztery profile, poczynając od stylu analitycznego, kończąc na Heavy Bass."

Miałem je przez tydzień - delikatnie mówiąc nie zachwycają.
Jak na Beyery to dość zamulone. Suwakiem można zmieniać ilość i trochę "szybkość basu". Od trochę powolnego do bardzo zamulonego.


A co do Ultrasone to polecam posłuchać. Miło wspominam Pro650 (już nieprodukowane). Nie są to słuchawki bardzo naturalne, ale mogące dawać dużo przyjemności ze słuchania.

Dj

  • 1088 / 4660
  • Ekspert
07-04-2015, 14:54
A jak do tych wszystkich propozycji ma się np. Beyerdynamic DT 440 czy DTX910? Choć skoro polecacie DT150 to i nimi jestem zainteresowany. Albo jakieś z Ultrasone. Tylko gdzie to można posłuchać? Co do jednej z propzycji to bez urazy SR 80 miałem i były dość jazgotliwe. Poza tym w pewnym momencie zaczeły same z siebie się rozpadać. Aha, bo wcześniej nie pisałem. Muzyka głównie metal raczej typu Iron Maiden, Savatage czy Crimson Glory, ale bywa też Die Antwóórd czy Dębiec 52 jak również Dvorak, a czasem trochę jazzu. Bywa też znienawidzony przez niektórych Kenny G. No cóż-ja lubię czasem puścić. Generalnie muzyka od ciężkiego czasem łojenia (choć mało) do jazzu (wiele razy mniej).

P.S. Ktoś wie jak te Kossy rozebrać?

DTX 910 grają z bardzo szeroką sceną wręcz zjawiskowo ale dźwięk jest odchudzony i nienazwałbym ich szczegółowymi zwłaszcza na średnicy która jest względem góry wycofana, a bas brzmi jak dodatek a nie element nagrań.

co do kosów ur40 to robieramy je następująco:
próbujemy zdjąć pady jeśli niechcą zejść w pewnym miejscu blisko śrubek to nie ciągniemy ich na siłę bo zerwiemy gumeczkę od padów. należy wtedy od strony muszli odchylić delikatnie pad na zewnątrz i popuścić śrubki 3 po każdej stronie. wtedy pad zejdzie lekko.Wyciągamy następnie gąbkę i mamy zdziwienie driver jest od kosów KSP:) skręcamy je bez gąbki dźwięk nabiera wigoru

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
08-04-2015, 07:19
Muszę powiedzieć, że wyjęcie gąbek zmieniło te słuchawki na dużo lepsze. Po co producent je tam wkłada? Nie wiem.
Z innej beczki: Chciałem poczytać o słuchawkach na innym jeszcze forum, ale Opera ostrzega przed wejściem na tą stronę.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2015, 07:24 wysłana przez Sekator »

Dj

  • 1088 / 4660
  • Ekspert
08-04-2015, 08:25
Muszę powiedzieć, że wyjęcie gąbek zmieniło te słuchawki na dużo lepsze. Po co producent je tam wkłada? Nie wiem.
Z innej beczki: Chciałem poczytać o słuchawkach na innym jeszcze forum, ale Opera ostrzega przed wejściem na tą stronę.

Dają gąbki z kilku powodów:
Lepsza izolacja dźwięków od otoczenia.
grają głośniej z gąbkami przez co po wyjęciu łatwiej uszkodzić drivery.
dźwięk bez gąbek jest milszy w odbiorze lecz traci on na kontroli.

Moje ur 40 mają już 3 lata i niepadły lecz jeśli ktoś lubi bardzo głośno słuchać muzyki to może go spotkać niemiła niespodzianka. Drivery kosa nienależną do bezawaryjnych głośniczków warto o tym pamiętać.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
08-04-2015, 18:23
Zainteresowałem się wymienionymi wcześniej słuchawkami Takstar. Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy uda się któreś w Trójmieście przed zakupem obadać.

walkman6

  • 333 / 5766
  • Zaawansowany użytkownik
08-04-2015, 19:03
Idz do mp3 store. Tam powinni miec takstary do odsluchu.

Sekator

  • 447 / 3303
  • Zaawansowany użytkownik
11-04-2015, 09:44
Część osób poleca mi DT 150. Dwie sprawy. Po pierwsze chciałbym aby słuchawki grały póki co z integry lub Pianocrafta, a tu już mam różne opinie co do tego. Po drugie bas. Część ludzi twierdzi, że jest go bardzo dużo. Ja za tym specjalnie nioe przepadam. Jakimś odnośnikiem co do jego ilości mogą być UR40. Jak to wygląda i czy ktoś wie czy jest szansa w Trójmieście ich posłuchać.