Audiohobby.pl

ZU Audio ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie

Kryspin

  • 20 / 5875
  • Użytkownik
08-05-2010, 21:18
To jest regularna cena tych kolumn.
Jeśli chodzi o głośnik to jest zgodnie z instrukcją: Zu260FR/G2 10.3 – full range + twe eter ZuT1,
bez maskownicy.

MIKADO

  • 82 / 5532
  • Użytkownik
09-05-2010, 09:31
Czy wiesz może ile wynosi cena samych zestawów bez stendów, drugie pytanie - czy wysokotonowy powinien być na wysokości uszu podczas odsłuchu ?
MIKADO

Kryspin

  • 20 / 5875
  • Użytkownik
09-05-2010, 10:26
Standy nie były w komplecie i dokupiłem je za 400 zł.
Głośniki ustawiłem tak że ucho trafia w środek odległości między środkami obu głośników, czyli sopran jest ciut poniżej linii ucha.

lancaster

  • Gość
09-05-2010, 20:05
Kryspin, no ale napisz coś więcej. Jak grają ? Z czym porównywałeś ?
Czy od razu zdecydowałeś się na tego typu głośniki, czy może najpierw szukałeś wśród konstrukcji "konwencjonalnych" ? Od dawna chciałem posłuchać ZU ale jakoś do dziś nie miałem okazji.

Kryspin

  • 20 / 5875
  • Użytkownik
09-05-2010, 20:30
Od dawna jestem (byłem) użytkownikiem kolumn konwencjonalnych.
Ostatnie które zastąpiłem Zu, to Audio Physic Spark 5. To bardzo dobre kolumny, świetna przestrzeń i stereofonia, ale niestety nie sprawdziły się w moim pomieszczeniu.  Miałem duże problemy z basem i rezonansami. Jednym z rozwiązań mogły być odgrody, ale nie w 15 m2. Stąd mój wybór padł na kolumny zamknięte. Jeśli chodzi o brzmienie tych kolumn to znakomicie sprawdzają się w jazzie, klasyce, muzyce dawnej, muzyce akustycznej i  koncertach unplugged. Ich zalety to: równowaga w całym paśmie, neutrealność, stereofonia, przestrzeń.