Audiohobby.pl

ZU Audio ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie

Kryspin

  • 20 / 5881
  • Użytkownik
10-07-2008, 10:32
Czyli wynika z tego że  w arspo odsłuchac tych kolum już nie można ?
A soundclub nie rozpoczął jeszcze formalnie działalności.

lancaster

  • Gość
10-07-2008, 15:09
Panowie, załatwione :) Dodzwonilem sie i dogadałem z p. Jackiem. W sierpniu w Poznaniu będzie prezentacja ZU Druid+elektronika oferowana przez Arspo.....no jestem ciekaw....tylko jeszcze musze zorganizować lokal :))))
Spoko. Kolumn faktycznie jestem bardzo ciekaw i myslę nie ja jeden.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Kryspin

  • 20 / 5881
  • Użytkownik
10-07-2008, 15:41
No szkoda że Poznań. I jeszcze prezentacja kojarzy mi się z dzikim tłumem, czyli brak szans na komfortowe posłuchanie.

lancaster

  • Gość
10-07-2008, 15:56
kryspis, zapomnij o tlumie :) chce tych kolumn posłuchać na spokojnie i myślę ze max jednorazowy to do 5 osób.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Kryspin

  • 20 / 5881
  • Użytkownik
10-07-2008, 15:57
OK :-)
Czyli muszę szukać własnej drogi dotarcia do tych kolumn.

Kryspin

  • 20 / 5881
  • Użytkownik
10-07-2008, 16:01
Tym bardziej, że chciałem ich posłuchać z własmym wzmakiem.

fifan

  • 8 / 5770
  • Nowy użytkownik
10-07-2008, 19:20
Kryspin,
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak rozmawialem z soundclubem to proponowali, ze do czasu otwarcia ich salonu jest mozliwosc odsluchu w domu właściciela tej firmy lub w domy klienta - takze druidów i innych rzeczy z ich oferty
Ja prawdopodobnie skorzystam, tyle ze chyba na początek spróbuję tych zestawów zamknietych "Tone" albo malych druidów - "Credenza", z podłogówkami mogę mieć mały problem
FiFan

cypher

  • 252 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
16-07-2008, 14:34
Panowie o co chodzi z obudową wykozystana w Druidach.
Nie jest to linia tansmisyjna nie jest to "open pipe" BR. Więc co. Obudowa bardzo wąska i zwarta otwarta na dole jakie zjawiska zachodzą w takiej konstrukcji. Jak się liczy takie obudowy ??

  • Gość
16-07-2008, 17:37
GC to te male pudelka na samym dole :)

Kryspin

  • 20 / 5881
  • Użytkownik
05-05-2010, 13:00
Trochę czasu minęło od tego wpisu. Soundclub dysponuje już od dłuższego czasu dwoma pokojami odsłuchowymi.
Półtora roku temu odsłuchałem Druidy i zostałem fanem marki Zu Audio.
Niedawno kupiłem Zu Audio Tone które bardziej pasowały do metrażu. Jestem pod ich ogromnym wrażeniem, na długo pozostaną u mnie.

lancaster

  • Gość
05-05-2010, 16:35
Kryspin, napisz coś więcej o wrażeniach. Miałeś porównanie z np. WLM ? Jaka cena zestawu ?

Kryspin

  • 20 / 5881
  • Użytkownik
08-05-2010, 18:55
Cena około 6000 zł razem  z podstawkami.
Odsłuchiwałem wcześniej WLM Diva, WLM Diva Monitor  i WLM La Scala. Najlepiej wypadły WLM Diva, ale niestety są za duże do mojego pokoju a ponadto mają konstrukcję typu bass reflex, która nie sprawdza się w moim pomieszczeniu. Zu Audio Tone to zamknięte kolumny, które nie generują podbarwień. Geometria mojego pokoju wywoływała spore wzbudzenia basu i rezonanse, idealnym rozwiązaniem tych problemów był właśnie zakup Zu.  Głównym argumentem przemawiającym za zakupem była niesamowita neutralność i czystość przekazu w muzyce akustycznej.  Jeśli jednak słuchający skłania się ku muzyce rockowej, kolumny w konstrukcji bass reflex są bliższe naturze tej muzyki.

Kryspin

  • 20 / 5881
  • Użytkownik
08-05-2010, 19:08
Zapomniałem o rzeczy najważniejszej, cena Zu Audio Tone to połowa wartości WLM Diva Monitor. :)

lancaster

  • Gość
08-05-2010, 19:09
Kryspin, cena bardzo OK. To jest regularna cena tych kolumn ? Jeżeli byłbyś zainteresowany spotkaniem to w najbliższym czasie będę wypuszczał pierwszą partię zestawów opartych o koncentryczny głośnik(usprawniona wersja napędu z WLM Diva + o kilka klas lepszy driver średniowysokotonowy ) i z czystej ciekawości porównałbym go z ZU. Cena detal podobna. Konstrukcja również B-R. Umieszczony z tyłu co daje sporo większe możliwości dostrojenia konstrukcji do pomieszczenia(poprzez ustawienie, a także częściowe lub całkowite zamknięcie portu bez widoku gąbki z przodu zestawu)
W każdym razie jeśli podobały się Tobie Divy to wymiękniesz ;)

lancaster

  • Gość
08-05-2010, 19:13
OK, dzięki za info. Cena rzeczywiście bardzo dobra.

Jaki woofer jest zaaplikowany w Tone ? Maskownica jest zdejmowana ?