Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

ductus

  • 1082 / 3005
  • Ekspert
08-04-2019, 14:17
Krell z LST - jestem w dalszym ciągu zafascynowany, urok nie mija... Ale nie omieszkałem wzmocnić wrażenia i... dokupiłem nowego DACa. Ten czarny na fotce. Jeden z najlepszych DACów w świecie - obecnie dźwiękowo niemal dorównuje temu Reference od MSB... Ted Smith od PS Audio jest geniuszem od pisania software i zrobił aktualną wspaniałą wersję firmware "Snowmass" do DirectStream (DS) DAC. Firmware stosowane w FPGA (zamiast chipa/kości) pozwala elastycznie zmieniać charakter/jakość dźwięku. Stosuje to DCS, stosuje MSB, ale to co usłyszałem z nowego PS Audio DS DACa zmiata wszystko, co dotychczas było zwane źródłem. 3D, holografia, głębia, szerokość i wysokość sceny, ostrość szczegółów, znacznie większa dynamika i wspaniały jedwabny ton, który jeśli trzeba potrafi być drapieżny. Nie wierzyłem, że może być aż tak plastycznie, na dotyk ręki...
Byłem niedawno na koncercie w Boulez Saal w Berlinie - sala przebudowana na życzenie dyrygenta Barenboima. Jakże straszna, mizerna akustyka. Optycznie pięknie, ale ile zmarnowanych pieniędzy na tak nędzny efekt. Szkoda gadać. Następny po lotnisku i innych katastrofach przykład na niemieckie nieudacznictwo?
A w domu - doskonały materiał dźwiękowy, do tego DS DAC, Accu Pre, Krell końcówka i LST plus... Orfeusz. Plus kieliszek dobrego wina. Czy potrzebuję jeszcze wydawać kasę na bilety do kiepskich sal koncertowych??

naitik

  • 82 / 4060
  • Użytkownik
09-04-2019, 10:14
Ductus

W dobrej intencji mala uwaga.Regal ze szkla to niezbyt szczesliwe podloze.Jesli juz to z czystym sumieniem polecam
Podstawki Vibrapod pod klocki,tanie ale super.
Pozdrawiam
Zygmunt

Gustaw

  • 1705 / 1482
  • Administrator
09-04-2019, 10:36

A w domu - doskonały materiał dźwiękowy, do tego DS DAC, Accu Pre, Krell końcówka i LST plus... Orfeusz. Plus kieliszek dobrego wina. Czy potrzebuję jeszcze wydawać kasę na bilety do kiepskich sal koncertowych??

Czy da się na tym zestawie słuchać Zenka Martyniuka i innych wykonawców DiscoPolo z odpowiednią jakością? :-)

P.S. Tak na poważniej. KRELL nie złamie tej szyby?

ductus

  • 1082 / 3005
  • Ekspert
09-04-2019, 11:24
Naitik: Dzięki za uwagę. Zastanawiałem się już nad sensownością zakupu, ostatecznie grube szkło jest mniej podatne na drgania, niż np. płyta MDF. Poza tym Krell jak i LST posiadają gumowe elastyczne podkładki pod nóżki, w LST stosuję od  zawsze amortyzatory do wszystkich traf. DAC posiada również specjalne nóżki... Zastanowię się jeszcze raz.
Gustaw: Disco Polo to nie mój ulubiony gatunek muzyki ;), ale sądzę, że i w tym zestaw by się sprawdził. A szkło pod Krellem? Ta końcówka waży (27 kg) znacznie mniej jak poprzednik Ayon (45 kg), a ten stał coś dwa lata czy więcej i nic się nie stało. Poza tym dałem zrobić dwie dodatkowe płyty szkła, razem trzy co w sumie (jak i pod Accuphase obok) daje 20 mm i przy tej powierzchni każdy stukilowy grubas może sobie na tym bez obaw poskakać.
Na dole obecnie stoi tylko czarny DS DAC, srebrny PWD pójdzie do ludzi. PerfectWave DAC II jak na swoją cenę używanego sprzętu jakością dźwięku przerasta wiele daców w cenie ok. 3-4 tys. euro. Acha, kiedyś otworzyłem go, bo mi przeszkadzało lekkie buczenie - okazało się, że trafo i po zastosowaniu gumowych podkładek nie było więcej tematu. PWD gra świetnie z nową wersją software 3.0.4. Ale to co robi z dźwiękiem mój nowy nabytek - czarniuszek (software snowmass 3.0.0) jest po prostu nie do wiary...
« Ostatnia zmiana: 09-04-2019, 11:26 wysłana przez ductus »

naitik

  • 82 / 4060
  • Użytkownik
09-04-2019, 12:21
Vibrapody dzialaja Jak poduszki powietrzne,izoluja od tego na czym stoi,dzwiek poprawia sie w kazdym aspekcie...