Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
04-12-2017, 20:11
Abyss te poprzednie, słuchałem już kilka razy i nawet dłużej, ale przekonany nie byłem co do szczegółu i średnicy. Najpierw posłucham co mówią inni i jestem ci wdzięczny za uwagi. Gdybym miał kupować, to z pewnością z lepszym kablem, poza tym  z XLR input, bo w ten sposób przez krosownicę wchodzę na Accuphase A-50V. I to jest już dobrze dla trudnych Abyssów. Obecnie w tej konstelacji radzą sobie zupełnie nieźle LCD-3, niedługo - Final. Ot taka linia do porównań ze staxami i z orfim.

touok

  • 53 / 3369
  • Użytkownik
08-12-2017, 11:58
@touk: Jest dla mnie, podkreślam - dla mnie subiektywnie, sprawą oczywistą, że starszy egzemplarz 709xx gra odczuwalnie inaczej (jak opisane wcześniej) w stosunku do egzemplarza o SN SZ1-12xx. Jeśli ktoś to zrozumiał jako generalizowanie i podział w seriach na lepsze i gorsze, to przepraszam. Niewątpliwie nie wiemy, czy i jakie były zmiany w driverach pomiędzy lub potem. O wpisie Wiktora nie myślałem, uważam jednak, że generalizować nie można, bo jak słusznie piszesz, na dźwięk mają wpływ też inne czynniki, jak stan padów albo np. warunki magazynowania, to czy były dłużej nie używane, aktualny rezultat zależnie od toru wzmocnienia itd. Cieszy nas chyba wszystkich, że też jesteś ze swoich zadowolony. Jakiego wzmacniacza używasz obecnie i jakiego źródła?
I to rozumiem, ale wcześniej napisałeś właśnie w sposób generalizujący i określiłeś to bezdyskusyjnym, a to jest właśnie wyjątkowo dyskusyjne. Wiele opinii na ten temat i także odwrotnych względem siebie, a każdy jest o tym święcie przekonany, gdyż porównał "przedstawicieli" każdej serii i to najtwardszy dowód.
Żeby to rozsądzić trzeba chyba by mieć z kilkanaście egzemplarzy i porównać. :)

Ja obecnie korzystam z Eurydyki i jestem bardzo zadowolony. Źródło to niezmiennie Muse Dac Model 2 na 2xPCM56K.
Ostatnio byłem u pana Dubiela i porównałem z jego CD Nirvaną bateryjną. Słychać było sporą poprawę, ale to CD za 18 tysięcy. Mój dac gra już dobrze, sporo lepiej o nowych sprzętów za 3-5 tys. Dla mnie lepiej, bo ktoś może woleć bardziej "nowoczesne" brzmienie. Ja jednak wolę ułożony dźwięk i spójność przekazu, kulturę brzmienia. To mocne strony tego źródła. Da się jednak lepiej i pewnie za jakiś czas przetestuję coś innego. Na razie jednak nie pali mi się. Lepsze jest wrogiem dobrego.

Słuchawki to 007 MK1 oraz Lambda Signature. 507 sprzedałem, gdyż nie szaleję za nimi. Choć obiektywnie są bardzo dobre. 007 MK1 służą mi do nagrań większych składów, symfoniki, ale nie tylko. Zależy od nagrania, jego dynamiki, jakości. 007 MK1 wolę od 009. Ich atutami jest niesamowita głębia, genialna scena, a także absolutny brak ostrości. Też nie powiedziałbym, żeby brakowało w nich góry. Musi być jednak dobre nagranie i dobry wzmacniacz oraz dobre źródło. Te 3 czynniki muszą się zsumować i jest ekstaza.
Mimo to nadal korzystam z Lamd Signature, które niektóre nagrania pokażą lepiej. Dajmy na to solo fortepian zazwyczaj lepiej zabrzmi właśnie na nich, albo jakieś nagranie z niską kompresja dynamiki. Lambdy wycisną więcej z nagrania (w aspekcie głośności), gdyż grają bardziej na twarz. Przekaz z 007 MK1 jest dużo bardziej wyrafinowany.

Te dwie pary uzupełniają się dla mnie znakomicie.

jjurek

  • 2058 / 5795
  • Ekspert
08-12-2017, 14:06
[Źródło to niezmiennie Muse Dac Model 2 na 2xPCM56K.

Na pewno na 56?

touok

  • 53 / 3369
  • Użytkownik
08-12-2017, 14:14
Oczywiście pcm 63k, "przejęzyczenie" :)

pmcomp

  • 225 / 4888
  • Aktywny użytkownik
09-12-2017, 11:15
Baaardzo muzykalna kość.
U mnie w AN DAC4 gra lepiej niż osławiona BB PCM1704.

Nie myślałeś nad wstawieniem do tego DACa porządnego zasilania?

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 09-12-2017, 11:18 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
22-12-2017, 13:37
Wszystkim zainteresowanym tym wątkiem jak i frakcji Eurydyki - składam serdeczne życzenia spokojnych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku 2018 - Stefan. 

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
01-01-2018, 10:56
nsk: Trafiłeś - na jpg z nr 153509 jest Eikon. Jak to grało Mirku? Dzięki za zdjęcia, zawsze coś nowego. Na kilku innych fotach to były naturalnie Hifimany. Tak jak HE1000 grał mi za jasno, tak Shangri-La ustawiona jest, subiektywnie, trochę ciemno.
Tak jak wspominalem, byly akurat zajete,kiedy w koncu ukonczylem moj tor odsluchowy i doszedl gramofon ,teraz mam tor analogowy i cyfrowy i moge w koncu posluchac K-1000 jak beda spisywac sie z gramofonem,bardzo ciekawy jestem jak beda graly.Jeszcze troche musi dotrzec sie nowa wkladka i przedwzmacniacz gramofonowy.Przed swietami bedzie mniejszy ruch w pracy i w spokoju porobie odsluchy...

Mirek najwyższa pora wymienić lapy 300B na coś lepszego.Warto.

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
02-04-2018, 17:13
Do obecnej Wielkanocy widać, że wszyscy tu piszący dogonili już króliczka, bo zadowolenie objawia się milczeniem. Tak byłoby i ze mną, gdyby nie pokusa zastępstwa mojego dotychczasowego preampa innym, ale nie nowym. Wybór padł na C-290. To coś jeszcze ulepszonego z wersji C-275V i C-280V. Po to cudo pojechałem aż... do Belgii. Bo tu był egzemplarz jeden z ostatnich w produkcji, doskonale utrzymany; os pierwszego właściciela, lekarza, z którym nawiązałem serdeczne kontakty. Aparat był u niego podpięty pod jeden z dwu A-50V (używa ich jako monobloki...), źródło to DP-600 (fotka), naturalnie Accuphase, bo to jeszcze jeden entuzjasta tej marki. No i posłuchaliśmy sobie przed zapakowaniem... Scena głębsza, większa, totalna plastyczność instrumentów przy super transparencji i precyzji lokalizacji w stosunku do mojego C-260 (odsłuch po rozpakowaniu już w domu i porównanie bezpośrednie). Belg zaprezentował mi też od razu po C-290 swoje nowe cudo C-3850. Słuchaliśmy na LST z... SR-507, bo takie zabrałem. Nie sądzę osobiście, że ten flagowiec przeskakuje dźwiękowo C-290... Mnie rodzaj i charakter grania więcej odpowiada w starych Accu, ale może to sprawa gustu...

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
02-04-2018, 17:23
Po powrocie do domu otworzyłem tego pancernika (24 kg) do czyszczenia i obfotografowania. Ostatnia fotka to już po wszystkim zaimplementowanie w system. Z kabelkami Wireworld Mini Eclipse 7. Naturalnie, typ kabla to wcześniejsza podpowiedź tu w wątku. "Przyrządziłem" je sobie sam i widzicie rezultat. A grają po wygrzaniu wyśmienicie.

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
03-04-2018, 18:20
nsk: Trafiłeś - na jpg z nr 153509 jest Eikon. Jak to grało Mirku? Dzięki za zdjęcia, zawsze coś nowego. Na kilku innych fotach to były naturalnie Hifimany. Tak jak HE1000 grał mi za jasno, tak Shangri-La ustawiona jest, subiektywnie, trochę ciemno.
Tak jak wspominalem, byly akurat zajete,kiedy w koncu ukonczylem moj tor odsluchowy i doszedl gramofon ,teraz mam tor analogowy i cyfrowy i moge w koncu posluchac K-1000 jak beda spisywac sie z gramofonem,bardzo ciekawy jestem jak beda graly.Jeszcze troche musi dotrzec sie nowa wkladka i przedwzmacniacz gramofonowy.Przed swietami bedzie mniejszy ruch w pracy i w spokoju porobie odsluchy...

Mirek najwyższa pora wymienić lapy 300B na coś lepszego.Warto.
No wlasnie,tylko jakie 300B,pisza ze nie wszystkie 300B z napisem 300B to prawdziwe lampy,nie chodzi ze podrobki ,tylko nie wszystkie moga pasowac do mojego Carego 300B,moze podpowiesz cos ze sredniej cenowo polki mozna wsadzic do mojego wzm...

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
04-04-2018, 20:51
A mnie ciekawi Mirku, czy już połączyłeś kiedyś swoje 300B wzm-cacko z LST i staxami? Lampki 300B polecam PSVANE, dostaniesz je np. tu: https://www.btb-elektronik.de/search?filter=300B
Te PSVane o których myślę, nie są aż tak drogie, a wg mnie b. dobre:
https://www.btb-elektronik.de/artikel/528017
Pozdrawiam

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
08-04-2018, 21:44
Po powrocie do domu otworzyłem tego pancernika (24 kg) do czyszczenia i obfotografowania. Ostatnia fotka to już po wszystkim zaimplementowanie w system. Z kabelkami Wireworld Mini Eclipse 7. Naturalnie, typ kabla to wcześniejsza podpowiedź tu w wątku. "Przyrządziłem" je sobie sam i widzicie rezultat. A grają po wygrzaniu wyśmienicie.
Cieszę się że kabelki podpasowały:)

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
09-04-2018, 21:16
A mnie ciekawi Mirku, czy już połączyłeś kiedyś swoje 300B wzm-cacko z LST i staxami? Lampki 300B polecam PSVANE, dostaniesz je np. tu: https://www.btb-elektronik.de/search?filter=300B
Te PSVane o których myślę, nie są aż tak drogie, a wg mnie b. dobre:
https://www.btb-elektronik.de/artikel/528017
Pozdrawiam
Nie miałem możliwości podłączyć Carego 300B z LST+STA.. a lampy może juz niedługo będę zmieniał tak ze zwrócę uwagę na te które podałeś. ..

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
10-04-2018, 21:46
saudio: Dziękuję osobiście za ten typ. Eclipse miałem jeszcze możliwość przez parę dni wytestować, pożyczając je od naszego kolegi Tomka (LST plus Abrahamsen) - również podziękowania.
Mirku, to wpadnij do mnie, pożyczymy Cary i zrobimy odsłuch przez LST. Godzinka lotu tylko...

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
01-05-2018, 13:04
Nie śledzę na bieżąco, ale rzeczywiście coś się ruszyło u Staxa. Jak już Wiktor pisał w 009-wątku, mamy nowe 009S. Ze zmianami statorów, podobno też pady są sztywniejsze. Stax pracował nad tym modelem przez parę ładnych lat i pierwsze wrażenia opisują tego staxa jako coś między 007 i obecnym 009 - więcej lepiej zdefiniowanego basu, cofnięcie górnej średnicy czyli zdjęcie wrażenia grania na twarz. Cenowo wyżej jak 009, ale to w Japonii, bo w Europie cena S-ki powinna być bardziej zbliżona do 009.  Może pomyślę o 009S pod koniec roku. Byłoby ciekawe porównanie do 009 i do HE-90, który u mnie sprawuje się doskonale w obu torach.
Ostatnio pogrywa też mój Final D8000, wreszcie na symetrycznym srebrzonym kablu ForzaWorks. Bardzo ciekawe słuchawki, fajne do jazzu i do muzyki gdzie potrzeba uderzenia - bo jest substancja i dobry bas! Też dobra przestrzeń, scena. Na razie wygrzewam. Final jeździ po A-50V /C-290 przez extra zrobioną krosownicę. Taką ma też Cortazar i kupuje sobie do Vavaca... Nie powiem co.