Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
03-11-2017, 10:18
Baele, nie wiem co to jest, ale kilka typów Cayina, które słuchałem z LST i różnymi staxami po prostu nie zagrało. Też ten wtedy u Ciebie - nie. A Kennwood z odpowiednimi głośnikowymi kablami może zagrać, wierzę.
Misiekkb: Sony cedek 222 byłby zdecydowanie lepszy jak Oppo, który mimo wszystko się dobrze bronił.
Kto nie wierzy w konfigurację z dobrym muzycznym serwerem i DAC z wyższej półki, niech mnie odwiedzi, zapraszam. Bo obok tego "gorszego" PC-źródła stoi Accuphase DP-500 do porównania...

Stefanie,
Egzemplarz,  który mam aktualnie  różni się od tamtego  kilkoma rzeczami.
Natomiast tak jak napisałem  zmiana odczepow  z 4 na 8 Ohm dużo  zmieniła .
Czy to może mieć znaczenie???

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
03-11-2017, 13:57
Tak, w tym wypadku ma, bo lepiej pasuje do przełożenia traf w LST. Podobnie, duże znaczenie mają kable między wzm i LST.

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
07-11-2017, 12:52
W niedz. byłem na CanJam berlińskim, bo blisko było... Generalnie interesowały mnie tylko Stax, Sennheiser, Hifi-Man, Audeze, gdzie też mogłem posłuchać zmodyfikowanej Sonomy za 7,5k ojro. Stoisko Staxa (dystrybucja z pod Koloni) zaprocowało wspaniałym wielkim napisem: "Lambda SR-009"... Tak, tak, dowiadujemy się więc że, 9-ka stała się pewnego razu lambdą. Pocieszne i smutne i jakże ignorancko niemieckie. Posłuchałem u nich 700-ki - to słuchawki o wielkim potencjale, napędzane tam z t8k miały w bezpośrednim porównaniu z 9-ką (lambdą...;)) więcej kantu, konturu i pewnym słuchaczom mogą nawet bardziej pasować. 009 jest lepiej tonalnie wyważone i posiada lepszy, w sensie bardziej precyzyjny, bas. Po czym przesiadłem się na... hifimana, ale na Shangri-La... Hmmm... 50t USD za chińską pagodę robiącą za dedykowany wzmak i słuchawki podobne do obok leżącej Susvary. Kto to kupi - skoro za tą sumę można mieć Orfeusza-2? Dźwięk - nie to nie był rausz za 50t dolarów, nawet nie to otwarcie, co 009 z t8k. Moja osobista opinia: Ten przypadek należy omijać. Podobnie mało otwarte były Susvara - ani świetna dynamika, ani dobijająca plastyczność, ani wow w sprawach holografii - mówimy o porównaniach do najlepszych. Może to sprawa typowego hałasu na wystawie, ale przecież ani tak gwarno nie było, a można sobie było trochę dodać decybeli i powinno to i owo być słychać.  Tu cena "przystępna" - 7,5k ojro. Za podobną sumę można wkrótce nabyć nowe flagowe Abyssy, podobno z cieńszą membraną... Audeze którego mam obecnie dzięki warszawskiemu AudioMagic w wersji LCD-3, słuchałem krótko na nieciekawym Bursonie. Wg mnie nast. model LCD-4 jest niespecjalnie wyważony tonalnie, dlatego po porównaniach moja decyzja była w kierunku trójki. Sonoma b. dobra, ale i tu żadnego wow. No i, last but not least, udałem się na 1 piętro hotelu, gdzie w panującej wokół ciszy były do porównania obok siebie - Orfeusz-1 i Orfeusz-2 ze swoimi dedykowanymi wzmacniaczami. To był mój już trzeci taki porównawczy odsłuch. Niestety, za źródło robił grzesznie drogi i grzesznie kiepski, wielki  T+A coś w rodzaju monstrum MP 3000 HV, znany już z kompromitacji w Warszawie, co opisałem powyżej. Więc gęsiej skóry w obu przypadkach nie zanotowałem, jedynie mogłem bardzo chłodno i trzeźwo zanalizować porównanie obrazu dźwiękowego. Na jaką korzyść - trudno powiedzieć zupełnie obiektywnie. Każdy z nas ma inne uszy, preferencje, doświadczenia. Mogę tylko subiektywnie stwierdzić wyższość Orfeusza-1 od strony muzykalności, ogólnej harmonii i naturalności obrazu jaki daje komplet staruszka. Może to sprawa źródła, ale tego efektu, który osiągam z HE-90 poprzez LST i Ayona tu, niestety, w ogóle nie było. 

wiktor

  • 2503 / 5865
  • Moderator Działu Słuchawki
07-11-2017, 20:37
Stefanie,

czy zrobiłeś zdjęcia z tej imprezy?

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
07-11-2017, 21:34
A D8000 nie było od FAD.?

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
08-11-2017, 20:25
Wiktorze, nie wziąłem żadnego aparatu, smartfona zostawiłem w domu, a sami wystawcy nie byli zbyt liczni. Brakowało np. Focala i całej gamy wzm słuchawkowych.
Saudio:  D8000, a co to za cudo? Przecież nie Denon? Nie widziałem.

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
13-11-2017, 22:53
Final D8k testował już Piotr na HiFi Philosophy - podobno dobre, ale stosunkowo drogie.
Co innego:
Audio Show tuż tuż - będę w pt i sob., a jeśli ktoś się wybiera i chcielibyśmy się zobaczyć, to proszę o szybki PM lub notkę tutaj.

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
16-11-2017, 10:23
A tu jeszcze parę fotek Orfeusza.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
16-11-2017, 12:33
Final D8k testował już Piotr na HiFi Philosophy - podobno dobre, ale stosunkowo drogie.

D8000 to dobre  sluchawki ale mnie sie bardziej podobaly jednak Focale Utopia, sprawialy zwyczajnie wiecej przyjemnosci z odsluchu, dajac niezrownana koherentnosc i plastycznosc.  Mimo wszystko, jedne i drugie nauszniki maja cene z kosmosu, duzo bardziej sie oplaca zainwestowac w dobre monitory za 10kPLN, przynajmniej ja mam takie zdanie wzgledem posiadanych paczek.

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
20-11-2017, 22:26
Stefanie, jakie wrażenia po Audio Show?
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
21-11-2017, 11:59
Generalnie AVS - bardzo pozytywnie. Dużo zaangażowanych firm, masa zainteresowanych ludzi - potencjalnych klientów, duża strefa słuchawkowa (nieco za głośno). Spotkałem wielu znajomych, posłuchałem wielu słuchawek i wzmocnień do nich. Krótkie wnioski: 80-90% proponowanego materiału muzycznego przez wystawców nie było godne słowa "Muzyka", dobrane trochę byle jak, często trzeba było dłubać w przydługiej liście z Qobuz. Tu wyróżniło się pozytywnie stoisko Staxa i Jadisa, gdzie widać było rękę pana Sebastiana K. Nie zawsze wystawcy mieli szczęście z doborem wzmacniaczy czy DACów do słuchawek, a też problem mógł leżeć po stronie kabli. Przykładem stoisko Final, gdzie słuchałem dość wyczerpująco D8000 z popularnym aktualnie wzmakiem ifi pro iESL, ale też z DAC Mytek Manhattan. Ten DAC nie pasował do słuchawek, "piorąc" dźwięk ze składowych w sopranach i kolorując, co radykalnie się zmieniło po przesiadce na DAC Chord Dave... Rzeczywiście, Piotr na hifi-philosophy nic nie przesadził, te D8k są świetne, zamówiłem sobie już parkę. Jak grają u mnie opiszę wkrótce. Focal Utopia słuchałem już po raz x-ty, ale mnie jakoś nie urzekają (prezentowane akurat w śmieciowych nagraniach). No i nowe elektrostaty Mr Speakers. Tej firmy model Ether posiadam już dłużej - nic specjalnie wybitnego, ale też bez większych obsunięć, raczej grające harmonijnie, muzykalnie. A ich elektrostaty? Wg mnie optycznie brzydkie, zagrały na niespecjalnym WOO WEE adapterze, z jakiegoś przenośnego źródełka i "wow" nie było - przynajmniej na moich uszach. Ale to nie znaczy, że mogłyby z innym torem o wiele lepiej. Nasz Tomek, być może, przetestuje je spokojnie w domu przez LST i Abrahamsena. Poza tym ciekawa prezentacja Ayona i wykład o historii winylu przez "dowódcę" Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego z przykładami z historycznych płyt. Sensację zrobił najdroższy na świecie wzmacniacz-dziwoląg w kształcie bukietu kwiatów (?) na cztery metry w górę i o potężnym obwodzie... Może do nagłośnienia stadionu na którym stał? To i resztę opisują już pilnie też inni. 

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
27-11-2017, 16:41
Można spierać się o różne rzeczy, używać różnych argumentów. Ale są sprawy bezdyskusyjne, gdyż jakby oczywiste.
Do nich można zaliczyć wyższość SR-007 mk1 nad... SR-007 mk1. Dokładnie tak jak napisane. Z drobnym dodatkiem: Do tych lepszych należą Staxy z wczesnej numerycznej serii, a te trochę w tyle, to późniejsze czarne o serii alfanumerycznej. W każdym razie w moim torze Accuphase. Na Ayonie jeszcze nie słuchałem. Co wcześniaki mają, a czego tym czarnym brakuje: Wyjątkowa plastyczność dźwięku, większa holografia, przestrzeń. Budowanie sceny bardzo precyzyjne, więcej szczegółu, barwy, więcej powietrza do tyłu, przy wspaniałej szerokości obrazu. Aż boję się porównywać do 009. A wydaje mi się, że zbliżają się jakościowo niebezpiecznie do Orfiego... To mój nowy nabytek i zostanie na stanie razem z czarnymi.   

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
28-11-2017, 13:37
Pare zdjec z wystawy w Londynie,dosc duze pomieszczenie i wielu wystawcow,juz chyba dwa miesiace temu odbyla sie ta wystawa w samym centrum Londynu.Wystawa oczywiscie poswiecona Hi-End ale sluchawki tez mialy swoje dobre miejsce.
Troche posluchalem najlepszych wzm sluchawkowych i sluchawek,ale lepiej to od mojego zestawu K-1000+CARY 300B nie gralo..

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
28-11-2017, 14:57
Zdjecia: