Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
18-10-2016, 20:21
Zakupiłem i zamieniłem dwie lampy stopnia wejściowego 6H30 z Electroharmonix na kultowe ruskie "DR", naturalnie NOS, prosto z Moskwy. Nie to, że mi się granie Ayona (Crossfire III) nie podobało ze Staxem - ale jak zwykle ta ciekawość, czy nie możnaby poprzeczki podnieść jeszcze wyżej. A można. Naturalnie jedynie o centymetr czy dwa, nie o całe piętro. Ale słyszalnie lepiej i o to chodzi. Puściłem sobie wcześniej z lampkami EH kilka wybranych utworów i po wymianie zaraz te same rzeczy. Ze zwróceniem uwagi na charakterystyczne znane pasaże. Nowe lampy, mimo że nie wygrzane, od razu dały efekt dodany - więcej głębi i rozdzielczości, przy większej dynamice i plastyczności dźwięku. Pozostaje mi się cieszyć tymbardziej na odsłuchy po tygodniu pracy nowego nabytku.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
19-10-2016, 11:21
Lampy tego typu sa w moim odtwarzaczu.Mam 6H30 Sovtek i EH.
EH sa trochę cieplejsze ,bardziej zaokraglone a ich dzwięki grubsze i maja wieksza masę.
Sovteki lepiej krawędziuja,sa bardziej przejrzyste i maja lepsza separację,słychać przez to łatwiej detale.Scena jest na nich czytelniejsz.
W otwarzaczy zdecydowanie wolė bardziej Sovteki ale bez problemu mogę sobie wyobrazić urzadzenie lub tor gdzie lepiej sprawdza się EH.
Nie sa drogie ,warto mieć obie i wygodę dostrajania.

DR nie słyszałem,sa chyba dość drogie, ok.300 dolców za parę ?
« Ostatnia zmiana: 19-10-2016, 14:31 wysłana przez brodacz »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
19-10-2016, 12:59
Przemku, dałem trochę mniej i był straszny kołowrót z przesyłką - z winy niemieckiej poczty najpierw odesłali z powrotem do Moskwy i sprzedający musiał wysyłać jeszcze raz. Takie niemieckie nieudacznictwo, widać tu wiele przykładów na panujący bałagan i biurokrację.

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
21-10-2016, 20:38
Posłuchałem jeszcze raz A-36, pięknie to gra z 009, szkoda że jeszcze nie w pełni wygrzanej,
ale i tak takiej przestrzeni do tej pory nie spotkałem w 009.

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
25-10-2016, 13:18
Saudio: Na pewno. Ale przyjedź do mnie i posłuchaj z Ayonem albo starą końcówką P-500... Zapraszam zainteresowanych. Nie mówiąc już o zabawkach Cortazara.

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
25-10-2016, 21:30
Te wasze Ayony to już za wysoka półka jak dla mnie, a stare końcówki może
fajne, ale Accu zmienił trochę brzmienie akurat w kierunku mi odpowiadającym
no i te stare nie mają dwóch wyjść:)
Dziękuję za zaproszenia ale akurat teraz mam za mało czasu na podróże.

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
19-11-2016, 14:38
Do mojej Eurydyki zamówiłem zdaniem Dubiela topowe lampy sterujące. Podobno jeszcze lepsze od 6SL7 red base (5691) z czarnymi anodami oczywiscie.

To Mullard ECC35. Zakupilem je bardzo tanio, aż niemożliwe. Para NOS potrafi kosztować prawie 500 EUR.
Anyway jak przyjadą to porownam. Jesli podpasują to docelowo we wzmaku siedziec bedzie komplet Mullardów. GZ32 na zasilaniu, ECC35 jako sterujące i PL84 jako mocy. Choc te ostatnie brandowane Telefunkenem ale to Mullardy z Blackburn.

A żeby było na temat mój adapter Stax SRD-7 Pro gra czasem ze wzmakiem Dynaco ST-35. Ale nie jest tak jak z Eurydyką.

Pozdro
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
24-11-2016, 14:51
To wypadałoby wspomnieć á propos SRD7-II, że to granie też "nie jest tak jak" z LST... :)
Z innej beczki: Mamy nowego entuzjastę z nowym LST HB, podpiętym do Yamaha B-2 - w Stanach. Konkretnie w Denver, Colorado. Bill posiada 007 mk2, już jest oczarowany dźwiękiem, ale chce jeszcze zakupić starą lambdę signature. Czytuje i tłumaczy sobie nasz wątek. Audiohobby robi się światowe...   

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
27-11-2016, 18:33
Do mojej Eurydyki zamówiłem zdaniem Dubiela topowe lampy sterujące. Podobno jeszcze lepsze od 6SL7 red base (5691) z czarnymi anodami oczywiscie.

To Mullard ECC35. Zakupilem je bardzo tanio, aż niemożliwe. Para NOS potrafi kosztować prawie 500 EUR.
Anyway jak przyjadą to porownam. Jesli podpasują to docelowo we wzmaku siedziec bedzie komplet Mullardów. GZ32 na zasilaniu, ECC35 jako sterujące i PL84 jako mocy. Choc te ostatnie brandowane Telefunkenem ale to Mullardy z Blackburn.

A żeby było na temat mój adapter Stax SRD-7 Pro gra czasem ze wzmakiem Dynaco ST-35. Ale nie jest tak jak z Eurydyką.

Pozdro

Lampki przyjechały ale ...twardy jestem, jeszcze ich nie zapodałem.  Masohista jestem. Mam taką zasadę, ze zawsze przed uzyciem mierzę parametry. A czekam jeszcze na ... drugą parkę ECC35, ktorą kupiłem troszkę drożej. Dokonam hurtowych pomiarów :).

Pozdro
pmcomp

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
27-11-2016, 18:37
To wypadałoby wspomnieć á propos SRD7-II, że to granie też "nie jest tak jak" z LST... :)

To prawda. Ale ... kosztuje ok. 1000 zł.  nadaje się do wmaków o malej mocy. U mnie, gra, a raczej jest podłączone, do winytydżowego Dynaco Stereo 35. Super cieplutkie granie. Ale to inna liga niz zestaw z Eurydyką, choć jest bardzo przyjemnie.
Przyjadę do Ciebie do Berlina na WIELKI TEST, jak zmienię lampki na ECC35.

Mogę?

A co będzie jak Eurydyka będzie gorą? Wiesz Stefanie, że takie porównania są niebezpieczne ;). Jak to mowia lepsze wrogiem dobrego.

Pozdro serdeczne.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2016, 18:41 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
28-11-2016, 19:55
Porównań nie boję się. U mnie były już różne wzmacniacze czysto elektrostatyczne, na czele z WOO WES i porównań nie wytrzymywały. Także przyjeżdżaj, bardzo chętnie. Ale jeżeli Eurydyka jednogłośnie wygra, to zakładam zgrzebny worek, sypię sobie popiół na głowę i odbędę pielgrzymkę do producenta.

pmcomp

  • 225 / 4889
  • Aktywny użytkownik
29-11-2016, 23:00
Do mojej Eurydyki zamówiłem zdaniem Dubiela topowe lampy sterujące. Podobno jeszcze lepsze od 6SL7 red base (5691) z czarnymi anodami oczywiscie.

To Mullard ECC35. Zakupilem je bardzo tanio, aż niemożliwe. Para NOS potrafi kosztować prawie 500 EUR.
Anyway jak przyjadą to porownam. Jesli podpasują to docelowo we wzmaku siedziec bedzie komplet Mullardów. GZ32 na zasilaniu, ECC35 jako sterujące i PL84 jako mocy. Choc te ostatnie brandowane Telefunkenem ale to Mullardy z Blackburn.

A żeby było na temat mój adapter Stax SRD-7 Pro gra czasem ze wzmakiem Dynaco ST-35. Ale nie jest tak jak z Eurydyką.

Pozdro

Lampki przyjechały ale ...twardy jestem, jeszcze ich nie zapodałem.  Masohista jestem. Mam taką zasadę, ze zawsze przed uzyciem mierzę parametry. A czekam jeszcze na ... drugą parkę ECC35, ktorą kupiłem troszkę drożej. Dokonam hurtowych pomiarów :).

Pozdro


Ulala ...
Lampki w pomiarch ... ulala, znaczy NOSy. Slucham na zimno czyli wsadziłem, godzina rozruchu i słuchawki na głowę. Dubiel mowił, że przybędzie planktonu. Tego jeszcze nie wiem. Pewnie bezpośrednia wymiana lamp to pokaże.
Natomiast to co te lampy zrobily że sceną w Lambdach to ... ulalalala. Dźwiek całkowicie odklejony od glowy i od słuchawek. To sie prawie pierwszy Orpheus zrobił. Mówie poważnie. Ale prawie ciągle robi rożnicę nistety.

Może ciut bardziej rozmyty bas niż na red base 5691? Ciut, ciut, ciut?
Jakoś moze jutro posłucham 009ek.

A słucham po gorszych wejściach RCA, nie chciało mi się przełączac kabli, muszę to zrobić. Nie pali się, będziemy dozować przyjemności.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 29-11-2016, 23:48 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
04-12-2016, 12:16
To wypadałoby wspomnieć á propos SRD7-II, że to granie też "nie jest tak jak" z LST... :)

To prawda. Ale ... kosztuje ok. 1000 zł. 
Strasznie kolega rozrzutny , 100euro za to dałem.
:-)

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
04-12-2016, 12:21
Czy LST z przełożeniem dla wzmacniaczy o małej mocy nada się do wzmacniaczy 2 i 4 Waty ?
Jeśli nie to jaka jest minimalna odpowiednia moc dla niego ?

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
04-12-2016, 15:31
Do LST HB czy HBZ z high ratio 2 czy 4 W na kanał to za mało. Od 2 x 9 W gra już przyzwoicie, pytaj Cortazara, ma swojego Air Tight na 300B.
Bill w Colorado dostał do swojego HB przełożenie low ratio, dwa gniazda do Staxa i naturalnie zasilanie jak w USA standard 120V. Patrz fotki.