Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
16-11-2015, 20:26
Paweł i czym jest ałdioszoł do brzmień w naszych domowych zaciszach :-)
Jeszcze nie jedna taka nispodzianka nas czeka.
Przyznasz chyba ,że LST to wspaniała sprawa praktycznie nieograniczone możliwości z doborem brzmienia do naszych elektrostatów.Tysiace najróżniejszych wzmaków ,końcówek mocy i monobloków tylko czekaja aby je zpiać z naszymi słuchawkami.

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
17-11-2015, 14:02
Coraz bardziej przekonuję się do LST HBZ. Odbiór jeszcze bardziej bezpośredni, basu ile się tylko chce, piękna średnica i soprany. Opłaciło się popracować nad tą wersją. Przemku, fajnie że myślisz podobnie jak ja - nieprzebrane bogactwo wzmaków na rynku, stwarza możliwość doboru takiego, jaki nam najbardziej pasuje. Paweł popróbuj 007, nie pożałujesz.
Było pytanie o Jadis u Grobel Audio - tu wrzucam foty. Najbardziej podobały mi się te gruchające gołąbki w tle Staxa SRM-007 II.   

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
17-11-2015, 20:24
A tu jeszcze coś z AS 2015. Ciemno było, zdjęcia nie najlepsze. Ale: Harbeth, jak na swoje wymiary - zagrał lepiej jak można się spodziewać. Stary mcIntosh czy ten Cary też klasa.  A te słuchawki - kto coś wie na temat?

Samuel

  • 117 / 3991
  • Aktywny użytkownik
17-11-2015, 20:44
to audeze el-8 (słuchałem - całkiem niezłe)

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
17-11-2015, 20:53
A czemu tam przy SLI80 taka cena ,co to wzwyżka z okazji ałdjoszoł ?

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
20-11-2015, 08:19
Byłem słuchać tego klona,oto relacja.
Słuchawek można powiedzieć ,że nawet nie podpinałem i już wiem czemu nikt nie porównuje tego z oryginałami.
Koniec relacji.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
20-11-2015, 10:16
Przemek, ale jakiego klona?

4m

  • Gość
20-11-2015, 10:26
Masz 4 posty brodacza wyżej, Accu7100. Tylko z kolumn grało czy w ogóle nie zagrało? Dużo szumu było o tych klonikach :)

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
20-11-2015, 11:27
Z kolumn gralo moim zdaniem gorzej niż mój Cary a powinno go zamieść pod dywan więc słuchawki podłaczylem tylko na chwilke i też było bez szału.Podobno inny taki klon grał o niebo lepiej którego kolega słuchał ale ja tego nie słyszałem.
Mamy nadzieje ,że tam coś się zepsuło i kiedyś zagra bo tak grajaca 50 kilogramowa szafa to porażka.
Kolega czekał aż mu to zrobia prawie rok :-) a teraz musi czekać aż ktoś łaskawie kiedyś przyjedzie i zajży do niego bo wslaźniki też padły.
Ogólnie to chyba jest sport bardzo wyczynowy i dla ludzi o mocnych nerwach i tylko dla tych co sami sobie to umieja zrobić i serwisować.
Ciekaw jestem czy te chłopy maja w ogóle jakiś oscyloskop czy na pałę tak to robia.Dowiedziałem się też ,że sa i tacy co poprawiaja Accuphase dajac "lepsze" elementy.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2015, 11:34 wysłana przez brodacz »

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
20-11-2015, 12:10
OK wszystko jasne ;-)

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
20-11-2015, 12:24
4m a czytaleś gdzieś kiedyś żeby ktoś się pofatugował i porównał to z oryginałem bo ja nie i to dla mnie największa zagadka kolnów.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
20-11-2015, 12:40
Klony zazwyczaj "miażdżą" oryginał, a już w szczególności chińskie i to jest cała zagadka ;-)

A tak zupełnie na poważnie, po odtworzeniu to jest już zupełnie inne urządzenie. Natomiast w Chinach dzieją się rzeczy niesłychane i jak im czasami coś wyjdzie to oni sami nawet nie mają tego świadomości i ukrywają gdzieś na dnie katalogu cenowego, na szczycie zaś pozostawiając sprzęciory przeciętne.

Wracając do meritum wątku, pisze się tutaj tylko o amplifikacjach w cenie kilku systemów słuchawkowych, a przecież taki konwerter z energizerem to również szansa na odpalenie super dźwięku ze słuchawek elektrostatycznych już za ułamek ceny firmowego wzmacniacza. Chyba poza Fatso i naszym wspólnym znajomym nikt nie miał odwagi przetestować budżetowej integry czy bardziej udanego chińczyka. Tylko nie mówcie, że to nie przystoi, słyszałem zestaw Kolegi i nie dam się przekonać, że musi kosztować, nie w tym wypadku ;-)

4m

  • Gość
20-11-2015, 12:41
Właściciele twierdzili, ze porównywali te klony 7100 z innymi klonami, Passów oidp, i podobno różnica klas to przepaść. Ale stwierdzili też, że te klony Accu 7100 tak naprawdę rozwijają skrzydła dopiero, gdy są zestawione jako monobloki. Nie wiem, może kolega powinien zamówić jeszcze jeden klon, żeby mu zagrało, chociaż osobiście nie jestem przekonany do tego pomysłu :)

brodacz

  • 1780 / 3827
  • Ekspert
20-11-2015, 21:16
Klony zazwyczaj "miażdżą" oryginał, a już w szczególności chińskie i to jest cała zagadka ;-)

A tak zupełnie na poważnie, po odtworzeniu to jest już zupełnie inne urządzenie. Natomiast w Chinach dzieją się rzeczy niesłychane i jak im czasami coś wyjdzie to oni sami nawet nie mają tego świadomości i ukrywają gdzieś na dnie katalogu cenowego, na szczycie zaś pozostawiając sprzęciory przeciętne.

Wracając do meritum wątku, pisze się tutaj tylko o amplifikacjach w cenie kilku systemów słuchawkowych, a przecież taki konwerter z energizerem to również szansa na odpalenie super dźwięku ze słuchawek elektrostatycznych już za ułamek ceny firmowego wzmacniacza. Chyba poza Fatso i naszym wspólnym znajomym nikt nie miał odwagi przetestować budżetowej integry czy bardziej udanego chińczyka. Tylko nie mówcie, że to nie przystoi, słyszałem zestaw Kolegi i nie dam się przekonać, że musi kosztować, nie w tym wypadku ;-)

Paweł ,nikt a przynajmniej ja nie neguje dobrego wpływu jeśli takowy maja wzmacniaczy w rozsadnej cenie.Po prostu tak wyszło ,że akurat takie a nie inne wzmaki testowaliśmy.Dzięki LST każdy ma szansę pokazać ile pary potrafi dać naszym elektrostatom nie ważne czy kosztuje 100 czy 100.000 zł.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2015, 22:33 wysłana przez brodacz »

ductus

  • 1247 / 4837
  • Ekspert
21-11-2015, 12:38
Paweł poruszył tu b. ważną sprawę. Rzeczywiście, nie wiemy jak grają dobre, ale budżetowe wzmaki ze staxami. To teren do zbadania, Ameryka jeszcze nie odkryta.
Co wiem do tej pory, to to, że są też drogie wzmocnienia jak Einstein czy Pass Labs 30.5, które ze staxem po prostu nie wychodzą z przeciętności. A inne? Np. Cayin u Baele, już nie wiem czy na EL-34 czy na KT88, brzmiał przeciętnie dobrze, bez rewelacji, ale dorównywał jego SRM-727 który stał obok, bez problemu. Mam też (jeszcze!) starego budżetowego Luxmana 430, który wręcz podmazuje i zataja masę szczegółu.
A taki Sun Audio Uchida na lampce 300B, mimo że tylko po parę watów na kanał, dawał wspaniałe przeżycia. Cortazar - świadkiem. Oprócz tego, niestety, buczał. Ale nie był drogi...