Audiohobby.pl

Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami

Gustaw

  • 3856 / 3317
  • Administrator
15-04-2022, 20:30
Podkreślam, że to nie recenzja, a jedynie moje luźne spostrzeżenia.

Łooo....Stefanie. Jeżeli to nie jest recenzja to ja już nie wiem co nią jest. Dzięki

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
15-04-2022, 21:42
Stefanie, ładnie opisałeś sposób grania SR-X900. Aż chce się je mieć. :)
Dziękuje bardzo za opis i porównania w nim zawarte. Mniej więcej, wiem już jak one graja i czego się spodziać.
Mam pytanie.  O których SR-007 piszesz w tej "nierecenzji"? To MK1, czy MK2?

ductus

  • 1247 / 4841
  • Ekspert
15-04-2022, 22:01
@Gustaw: Sam nie wiem, co jest już recenzją, a co jeszcze nie jest... ;)
@Karol: Dawno już nie mam 007 mk2, miałem nawet dwie sztuki, ale poszły do ludzi, mnie sonicznie nie podobały się.
Obecnie mam dwa egzemplarze (jeszcze) mk1. Te grają...   

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
15-04-2022, 23:38
Tak mi się wydawało, ale wolałem się upewnić. :)
Też mam MK1 i po Twoim opisie, łatwiej mi uzmysłowić sobie, jak mogą grać SR-X9000.

andrzej

  • 27 / 5467
  • Użytkownik
18-04-2022, 15:53
Witam  Panowie. Czy ktos mial do czynienia ze wzmacniaczem Paltauf Audio khv-es na lampach EL34?/

ductus

  • 1247 / 4841
  • Ekspert
19-04-2022, 09:58
@andrzej: Twoje zapytanie pasuje bardziej pod wątek ogólny w elektrostatach, bo to jest wzmacniacz tylko do e-statów. Nie jest zły, ale nieco za słaby np. do 007 i przede wszystkim nie dysponuje sceną godną X9k. Wzmacniacz powinien pod każdym względem posiadać wystarczające rezerwy w stosunku do używanych słuchawek. Jeżeli sam daje efekt dziurki od klucza, to lepsze pod tym względem słuchawki będą też tak grać.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5288
  • Ekspert
19-04-2022, 13:58
Wzmacniacz Paltauf Audio khv-es to jest konstrukcja na EL84 a nie na EL34. To bardzo duża różnica.
Posiada całkiem niskie nap. wyjściowe ok 370 V rms (podając za producentem).
Dla SR-009 byłby ok, dla serii Lambda i pochodnych również.

Ale np. X9K to słuchawki wchłaniające moc jak gąbka, potrzebują wzmacniacza z dużym nap. wyjściowym.
Stary ale jary T2 z pewnością byłby odpowiedni. Ale konstrukcja oparta o EL84 (to nie są wysoko napięciowe lampy) nie jest tego w stanie dokonać.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

andrzej

  • 27 / 5467
  • Użytkownik
19-04-2022, 14:35
Dzieki za podpowiedz. Tak pomylilem sie to oczywiscie EL84. Mialem go przez tydzien do przetestowania . Czekam na x9000.Bedzie problem z napedzeniem tych sluchawek. Mam u siebie tylko SRM-007 tll  i Lebena CS 600x ale do niego  adapter. Jak myslicie to dobry kierunek?

whero2

  • 275 / 2062
  • Zaawansowany użytkownik
19-04-2022, 20:39
Dzieki za podpowiedz. Tak pomylilem sie to oczywiscie EL84. Mialem go przez tydzien do przetestowania . Czekam na x9000.Bedzie problem z napedzeniem tych sluchawek. Mam u siebie tylko SRM-007 tll  i Lebena CS 600x ale do niego  adapter. Jak myslicie to dobry kierunek?
do rozważenia - wszystko kwestia preferencji - napisz może jaki region polski to może jest szansa że jest niedaleko do kogoś kto posiada coś takiego - zawsze samemu dowiesz się więcej niż z internetu - różnice są i powinieneś samemu ocenić co ci pasuje bardziej - wg mnie adapter + konkretna końcówka mocy pozwala na lepsze rezultaty technicznych aspektów brzmienia wraz z dokładniejszym dopieszczeniem bardziej personalnych preferencji - znacznie większy wybór kompatybilnych wzmacniaczy

andrzej

  • 27 / 5467
  • Użytkownik
19-04-2022, 23:00
To bylo by dobre rozwiazanie ale nie mieszkam w polsce.  Teraz kolej na Staxa , to jest czas na wzmacniacz dla x9000.

ductus

  • 1247 / 4841
  • Ekspert
21-04-2022, 16:24
Andrzej, obawiam się, że będziesz długo na to czekał. Niektórzy czekając już posiwieli i chodzą o lasce.
Co do X9000 - Staksowi udało się wejść w pobliże starej Omegi jak i Orfeusza, a przecież jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. Jestem nie tylko nadal zauroczony, ale zaskoczony, co te X-y potrafią - nadal otwierając się jak piękny kwiat w moim systemie. Takich efektów nie było w 009S, mimo, że i tamte potrafiły się rozwinąć, co trwało dobrych parę miesięcy. Powstaje pytanie, czy muszę mieć tyle - <gorszych> - słuchawek?

ductus

  • 1247 / 4841
  • Ekspert
21-04-2022, 18:13
Muszę odnieść się do recenzji Birgira (spritzer) w head-case z lutego. Wypisuje o X9k dla mnie dziwne rzeczy, może zrozumiałe w kontekście jego jasnego Carbon CC, robionego jak reszta KGSSHV pod ciemne 007...
Te słuchawki X9k nie są - w negatywnym sensie - jasne! Jeżeli porównamy X9k do Orfeusza używając tego pojęcia (co nie jest ani pełne ani dokładne, bo każdy rozumie pod tym co innego), to Orfeusz jest nawet jaśniejszy! A wg mnie nie jest to definicja dćwięku (za) jasnego, ale spritzer wg mnie pomylił to chyba z otwarciem, bezpośredniością, klarownością tego Saksa. W obu tj. w Staksie i Orfeuszu mamy świetną proporcję "jasności do ciemności", pełne piękne otwarcie, brak sztuczności barwy. Jasność - tak, ale ta naturalna!
Co do sceny tu też dziwne opowiadanie. Nie ma u mnie żadnych "three blobs" - skąd on to bierze? Wydaje mi się, że powinien sprawdzić swoją konstrukcję Carbon pod kątem tych rzekomych problemów, na które narzeka. A których u mnie ani ja, ani słuchający zachwyceni koledzy nie stwierdzają.
Ale każdy ma prawo wypisywać co mu się podoba i co nie...

whero2

  • 275 / 2062
  • Zaawansowany użytkownik
21-04-2022, 22:53
Muszę odnieść się do recenzji Birgira (spritzer) w head-case z lutego. Wypisuje o X9k dla mnie dziwne rzeczy, może zrozumiałe w kontekście jego jasnego Carbon CC, robionego jak reszta KGSSHV pod ciemne 007...
Te słuchawki X9k nie są - w negatywnym sensie - jasne! Jeżeli porównamy X9k do Orfeusza używając tego pojęcia (co nie jest ani pełne ani dokładne, bo każdy rozumie pod tym co innego), to Orfeusz jest nawet jaśniejszy! A wg mnie nie jest to definicja dćwięku (za) jasnego, ale spritzer wg mnie pomylił to chyba z otwarciem, bezpośredniością, klarownością tego Saksa. W obu tj. w Staksie i Orfeuszu mamy świetną proporcję "jasności do ciemności", pełne piękne otwarcie, brak sztuczności barwy. Jasność - tak, ale ta naturalna!
Co do sceny tu też dziwne opowiadanie. Nie ma u mnie żadnych "three blobs" - skąd on to bierze? Wydaje mi się, że powinien sprawdzić swoją konstrukcję Carbon pod kątem tych rzekomych problemów, na które narzeka. A których u mnie ani ja, ani słuchający zachwyceni koledzy nie stwierdzają.
Ale każdy ma prawo wypisywać co mu się podoba i co nie...

zawsze należy czytać recenzje biorąc poprawkę na wiedzę o tym kto ją napisał - co do popisów spritzer'a kilkukrotnie on już mi podpadł podmieniając w swoich produktach krytyczne komponenty bez wspominania o tym klientom (patrz jego pudełka transformatorowe do słuchawek stax'a które są aktualnie na trzeciej rewizji transformatorów a informacji o tym brak)

 każdy ma prawo pisać co chce.. ale na szczęście jeszcze każdy ma prawo czytać co chce i interpretować to po swojemu

Krzysztof_M

  • 1471 / 5288
  • Ekspert
21-04-2022, 23:17
Jego opinie nie tylko o X9K ale również o 009 czy Orfeuszu są tak różne od tego co ja słyszę  z tych konstrukcji, że nie ma innej rady jak zwyczajnie brać je z przymrużeniem oka ;)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ductus

  • 1247 / 4841
  • Ekspert
22-04-2022, 10:59
Oboje macie rację. Dopiero gdy pozbiera się więcej opinii od różnych forumowiczów plus samemu posłucha, wyrabia się nasza osobista opinia w temacie. Gdyby wszyscy byli jednego zdania, to istniałaby tylko jedna czy dwie firmy produkujące sprzęt audio, reszta nie miałaby racji bytu.
Adaptery spritzera jako wyroby komercjalne z dużym zyskiem netto dla produkującego, nie mogły mieć części/traf z najwyższej półki. Bo albo by cena była zawrotna, albo by firma spritzera upadła, jak to się już Staxowi po wypuszczeniu T2 zdarzyło...