Audiohobby.pl

AVstore.pl salon z pokojem odsłuchowym

AVstore.pl

  • 11 / 2865
  • Nowy użytkownik
06-02-2017, 12:19
Witajcie ponownie,

wracamy z dobrymi wieściami :)

Pierwsza informacja: spotkanie DIY forumowiczów Audiohobby coraz bliżej!
(szczegóły w wątku http://audiohobby.pl/index.php?topic=12197.msg397070)
Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć i posłuchać co Wam w domach gra :)

Druga informacja: dostaliśmy wiadomość od dystrybutora EIC, że mamy możliwość wypożyczyć od nich sprzęt na odsłuch. Postaramy się załatwić dla Was wszystko o co poprosicie, dlatego piszcie swoje propozycje, a my zrobimy wspólnie z Wami głosowanie i cyklicznie będziemy dostarczać to co wybierzecie :)

Produkty możecie znaleźć tutaj - http://www.eic.com.pl/pl/Producenci

Piszcie śmiało co chcielibyście sami u nas sprawdzić  :)

AVstore.pl

  • 11 / 2865
  • Nowy użytkownik
03-03-2017, 11:03
Witajcie!

W sieci łatwo znaleźć wiele wątków dotyczących dyskusji opartej o pytanie: czy różnica w dźwięku przewodów audio to efekt "audiofilskiego marketingu" oraz czy jakość komponentów wpływa na rozbieżność w odbiorze.

Postanowiliśmy do sprawdzić!
Zapraszamy do lektury :)

PS Zdjęcia przewodów w trakcie recenzji znajdziecie w załączniku! :)

Charakterystyka przewodu Melodika Purple Rain MD2R:

http://www.avstore.pl/melodika-md2r-kabel-audio-2rca-2rca-1m.html

Na pierwszy rzut oka, purpurowe kable wykonano bardzo solidnie i precyzyjnie. Przewody nie są ze sobą połączone tj są całkowicie osobne dla każdego kanału. Budowa oparta jest o żyłę sygnałową wykonaną z drutu 0,25mm2 oraz materiału przewodzącego prąd elektryczny, który otacza przewodnik. Wpływa to korzystnie na rozpływ prądu oraz eliminuje efekt naskórkowości przy wysokich częstotliwościach. Ekran natomiast wykonano w postaci oplotu siatkowego oraz powłoki przewodzącej, gwarantując tym samym doskonałe właściwości ochrony sygnału przed wnikaniem zakłóceń. Przewód pomimo, że jest dość gruby przez żyłę z litego drutu – średnica ok. 7 mm, jest bardzo elastyczny i dobrze układa się podczas instalacji. Wtyki zostały pokryte 24-karatowym złotem dla najwyższej jakości oraz pewności połączenia. Przewód połączono z wtykiem za pomocą wysokiej jakości cyny z dodatkiem srebra poprzez lutowanie. Osadzenie w konektorach jest sztywne i pewne. Budowa w całości z metalu wzmacnia ich konstrukcję oraz dodatkowo ekranuje miejsce połączenia przewodu z wtykiem.

Odsłuch:
Od razu można spostrzec bardzo dobre rozlokowanie instrumentów w bazie stereo. Każdy na swoim miejscu, nie zlewając się na kolejne partie. Występuje tutaj naturalna głębia, bardzo dobrze kontrolowana, a bas, co warto odnotować był bardzo precyzyjny i punktowy. Nie brakowało mu również „mięcha”, zagrzmiał wtedy kiedy trzeba, bardzo mocno i szybko. Wysokie tony zapewniają bardzo dobrą przestrzeń i stereofonię. Nie są zbyt natarczywe ale łagodne i dynamiczne, prawdopodobnie poprzez dość wysoką pojemność przewodu, dzięki czemu delikatnie zaciemniany jest ich blask, lecz w bardzo niewielkim stopniu i w dodatku z przejrzystością. Średnica bardzo łagodna, czysta i lekka. MD2R bardzo przypadł mi do gustu za budowanie sceny dźwiękowej oraz bardzo naturalne i czyste brzmienie.

Parametry techniczne:

Rezystancja żyły sygnałowej:
<= 71 Ohm/Km
Rezystancja ekranu:
<=13,5 Ohm/Km
Pojemność żyła/ekran :
<=65pF
Izolacja:
PE, powłoka PVC
Przekrój żyły sygnałowej:
0.25mm2
Przekrój ekranu:
1,25mm2

WireWay RCA Interkonekt model WW120205:

http://www.avstore.pl/kabel-2rca-2rca-wireway-5m.html

WireWay to światowej klasy producent okablowania do sprzętu audio i wideo. Oferta WireWay to przewody przeznaczone do każdego rodzaju połączeń, które używane są w komercyjnych systemach kina domowego i stereo. Zarówno przewody, jak i wtyki produkowane są z najlepszych materiałów, które można zastosować w określonym przedziale cenowym. Model WW120205 to wysokiej jakości przewód audio do przesyłania sygnału audio. Przewody wykonane są z miedzi beztlenowej OFC wysokiej jakości, zapewniając przesyłanemu sygnałowi nieskazitelną czystość i neutralność. Zaprojektowany do podłączenia wysokiej jakości systemów audio. Spełni wymagania bardziej dociekliwych użytkowników poszukujących najwyższej jakości. Wtyki są zbudowane z metalu, całkowicie zalane plastikiem, styki natomiast pokryto 24-karatowym złotem dla najlepszej przewodności sygnału oraz niezawodnej pracy. Posiada on podwójną izolacje zewnętrzną, która znacząco zwiększa wytrzymałość mechaniczną przewodu. Cienka żyła sygnałowa oraz ekran w postaci oplotu z drucików miedzianych, gwarantują nieskazitelne parametry sygnału audio poprzez niską pojemność przewodników.

Odsłuch:
Znakomity bas, który wychodzi na pierwszy plan. Jest bardzo masywny, ale nie zlewa się. Góra trochę przejaskrawiona, nawet bym powiedział delikatnie krzykliwa. Wypadałoby ściągnąć jej z 1-2dB przez regulator barwy. Przy partii ostrych rockowych solówek potrafi naprawdę sprawić, że gitarzysta jest tuż przed nami. Średnica na dalszym planie, troszkę matowa. Całość daje dość konturowe brzmienie, ale może się podobać. Bardzo dobrze brzmią na nim utwory pop, czy reggae. Partie klawiszowe są bardzo żywe, trąbki i saksofony brzmią bardzo jasno i szkliście.

Parametry techniczne:

Rezystancja żyły sygnałowej:
< 160 Ohm/Km
Rezystancja ekranu:
<90 Ohm/Km
Pojemność żyła/ekran :
<25 pF/km
Izolacja:
PVC
Przekrój żyły sygnałowej:
0.1 mm2
Przekrój ekranu:
0,1 mm2

Prolink Futura FTC101

http://prolinkcables.pl/pl/2-rca-2-rca/13-kabel-2rca-2rca-futura-ftc-101-5m-5902633880422.html?search_query=FTC101&results=9

Prolink jest uznaną na świecie marką związaną z najwyższej jakości produktami do sprzętu audio-wideo oraz urządzeń multimedialnych. Swoim klientom proponuje pełen zakres produktów podzielonych w zależności o wymagań.Wykonany z miedzi Ultra PRO OFC o czystości - 5N, czyli specjalnie oczyszczona miedź w 99,9997%. Żyła sygnałowa jest skręcona poprawiając parametry sygnału oraz dodatkowo usztywniając cały przewód. Obie żyły są ekranowane indywidualnie poprzez wielowarstwowy ekran z oplotu drutów miedzianych o takiej samej czystości co sygnałowe. Solidne wtyki wykonane z mosiądzu, lecz same złącza pokryte 24-karatowym złotem. Zapewnia to doskonałe parametry elektryczne jak i brzmieniowe. Całość jest opakowana w bardzo wytrzymałą aluminiową obudowę, gwarantującą niezawodną i długą bezawaryjną pracę. Wysokiej jakości izolacja komórkowa PFE zwiększa wytrzymałość przewodu, lecz również podnosi jego sztywność co przy ciasnym układaniu i małej ilości miejsca może nastręczyć drobnych trudności.

Odsłuch:
Wyśmienity interkonekt Futura zachwycił mnie sposobem budowania "tła" towarzyszącego dźwiękom, dającego wrażenie naturalności, uwalniającego od sterylności. Prolink Futura to rzeczywiście przewód wysokiej jakości - pod każdym względem. Jego brzmienie jest fantastycznie zrównoważone, wyrównane. Całość – kompletna, naturalna, przejrzysta. Wielka scena, duże instrumenty, gające bardzo blisko słuchacza. To wszystko daje sporą część wrażeń z żywego spektaklu. Każdy dźwięk jest precyzyjny, punktowy, posiadający idealne proporcje. Górne partie nieskazitelnie czyste i klarowne. Bas zwarty i z doskonałym impulsem. Bardzo dobra spójność średniego zakresu znakomicie wpływa na odbiór wszelkich instrumentów, szczególnie smyczków oraz wokali.
Parametry techniczne:
Rezystancja żyły sygnałowej:
~150 Ohm/km
Rezystancja ekranu:
< 100 Ohm/Km
Pojemność żyła/ekran :
ok. 40 pF/km
Izolacja:
PFE

Prolink Exclusive TCV 4270

http://prolinkcables.pl/pl/2-rca-2-rca/188-kabel-2rca-2rca-exclusive-tcv-4270-5-m-5902633880347.html?search_query=TCV+4270&results=8

Prolink Exclusive to wysokiej jakości kabel audio, idealny do podłączenia domowych zestawów stereo, stworzony dla bardziej wymagających użytkowników poszukujących wysokiej jakości przy umiarkowanej cenie. Mimo niskiej ceny jego budowa jest na bardzo wysokim poziome. Jakość użytych materiałów oraz technologii kwalifikuje go do klasy Hi-Fi bez cienia wątpliwości. Podwójne ekranowanie czyni go niesamowicie odpornym na zakłócenia zewnętrzne. Pierwszy ekran bliżej żyły sygnałowej wykonany jest z folii aluminiowej, która zapewnia 100% pokrycie ekranem, a zarazem jest bardzo elastyczna. Drugi to oplot miedziany skręcony miedzy sobą warstwami biegnącymi w przeciwnych kierunkach. Zapewnia to doskonałą ochronę przed wszelkim brumem czy szumem w torze sygnałowym. Sprawdzi się idealnie w trudnych warunkach instalacyjnych, dodatkowo poprzez swoją elastyczność i odporność mechaniczną, sprawia, że jego montaż jest bardzo łatwy i szybki.

Odsłuch:
Przewód brzmi bardzo interesująco. Na pierwszy plan wysuwa się średnica oraz wokale. Najbliższe wokale są dobrze wyrównane, nie występuje tutaj jazgotliwość. Góra trochę matowa, lecz na swoim miejscu. Brzmi czysto lecz miejscami brakuje blasku talerzom oraz saksofonom. Bas na swoim miejscu, prezentuje się jako dokładny, rytmiczny i zwarty. Prolink Exclusive zachowuje bardzo dobrą stereofonię oraz dobrą głębie sceny dźwiękowej. Brzmi całkiem naturalnie z dobrą dynamiką i szczegółowością.

Parametry techniczne:

Rezystancja żyły sygnałowej:
< 100 Ohm/Km
Rezystancja ekranu:
<25 Ohm/Km
Pojemność żyła/ekran :
<55 pF/km
Izolacja:
PFE
Przekrój żyły sygnałowej:
0.1 mm2
Przekrój ekranu:
~ 0,37 mm2 + folia

Podsumowanie:
W bezpośrednim starciu każdy przewód brzmi odpowiednio dla siebie. Prolink Exclusive wypadł bardzo poprawnie, jest to przyjemnie brzmiący kabel za niewygórowaną cenę. W mojej opinii uplasował się tuż poza podium, polecam głownie dla osób szukających dobrej jakości i odskoczni od tanich przewodów. Na trzecim miejscu stawiam WireWay, zważywszy na bardzo dobre brzmienie. Warto zauważyć, że mimo lekkiego przejaskrawiania obrazu dźwiękowego, odbiór nadal jest mocny i energiczny.
Między ostatnią dwójką miałem najwięcej wahań, który ustawić wyżej. Oba przewody brzmią doskonale i czysto. Budują prawdziwy obraz dźwięku tuż przed słuchaczem. Niczego im nie brakuje. Lecz po dłuższych odsłuchach na pierwszym miejscu stawiam Melodikę. Wprawne wsłuchanie się sprawia, że słyszymy w nim „to coś”, wydaje się delikatnie ocieplać dźwięk, szczególnie wokale, sprawiając, że są one jeszcze bliższe. Mój wybór: Melodika MD2R.

Dane oraz parametry techniczne, to pomiary Autora tekstu i mogą posiadać nieznaczny błąd pomiarowy. Zostały zmierzone na fizycznym przewodzie mikroomomierzem własnej budowy oraz mikroprocesorowym miernikiem pojemności.


A jakie są Wasze opinie na ten temat? Czekamy na komentarze :)

AVstore.pl

  • 11 / 2865
  • Nowy użytkownik
03-03-2017, 11:04
I kolejne zdjęcia :)