Pabianicki salon Q21 serdecznie zaprasza na odsłuchy najnowszej, trzeciej generacji słuchawek Grado E.
Firma dokonała optymalizacji każdego elementu, powierzchni i materiału użytego do budowy słuchawek mając na uwadze jeden cel: osiągnięcie niezrównanej dynamiki i wierności dźwięku. Seria e zachowała klasyczny design, który wywodzi się z inspiracji przemysłem. Udoskonaleniu uległy muszle słuchawek – obecnie zapobiegają one powstawaniu rezonansów błądzących mogących oddziaływać na wierność reprodukcji. Grado przekonstruowało również strukturę magnesu tak, by zagwarantować symetrię pola magnetycznego w całym zakresie pracy cewki głośnika.
„Ponad 60 lat doświadczenia Grado Labs pozwoliło opracować przetworniki o najlepszej w historii firmy geometrii, dzięki której muzyka jest reprodukowana z niezrównaną precyzją” – mówi John Grado, dyrektor i właściciel Grado Labs. „Najlepszy dźwięk jaki kiedykolwiek uzyskaliśmy pochodzi z słuchawek z Serii e”
Jedną z pierwszych osób testujących nowe słuchawki był wicedyrektor marketingu Jonathan Grado. „Słucham nowej Serii e od kilku miesięcy i jest to doświadczenie zasługujące na porównanie ze zdjęciem koca z moich ulubionych nagrań. Dźwięk jest tak przejrzysty, że obecnie jest mi ciężko czerpać przyjemność ze słuchania muzyki na czymkolwiek innym.”
Firma Grado Labs została założona w 1953r. przez legendę audio, Josepha Grado, wynalazcę stereofonicznej wkładki MC. Dziś Grado wytwarza światowej klasy ręcznie składane słuchawki, wkładki gramofonowe i wzmacniacze. Jest to firma znajdująca się w rękach rodziny od trzech pokoleń. Nadal działa ze swojej oryginalnej Brooklyńskiej lokalizacji. Firmą zarządza John Grado, a jego syn Jonathan pełni rolę wicedyrektora marketingu. Najwyższym priorytetem Grado jest dźwięk.
Rodzinna firma Grado Labs od lat ręcznie wytwarza słuchawki na nowojorskim Brooklynie. Każda premiera nowych produktów Grado wiązała się za znaczącym krokiem do przodu w zakresie reprodukcji dźwięku. Przetworniki produkowanej do niedawna linii słuchawek nazwano „Najlepszymi przetwornikami sygnału elektrycznego na dźwięk na świecie” Jaka receptura pozwoliła poprawić doskonałość?
- Każdy podzespół, powierzchnia i materiał wykorzystany do budowy serii E został zoptymalizowany pod kątem poprawy dynamiki i rozdzielczości.
- Muszle słuchawek wykonano ze specjalnie opracowanego poliwęglanu SpaceBlack. Dzięki niemu nadmierna energia jest pochłaniana, a impulsy pochodne są redukowane, co owocuje bardziej przejrzystą barwą.
- Opracowano nową metodę utwardzania mahoniu, z którego produkowane są muszle słuchawek, co zaowocowało zwiększonym stopniem redukcji podbarwień i bardziej unormowanym dźwiękiem.
- Złącza pokryto rodem – jednym z drogich i rzadko spotykanych pierwiastków. Dzięki niemu oddalone zostało widmo korozji na złączach, a z muzyki wyrugowana została wszelka ziarnistość.
- Ponad 60 lat doświadczenia pozwoliło Grado Labs wyprodukować przetworniki o najbardziej wyrafinowanej geometrii – naturalnie zyskał na tym dźwięk, który teraz jest niespotykanie precyzyjny w całym paśmie częstotliwości muzycznych.
- Udoskonalenia obudowy wpłynęły na zniwelowanie rezonansów oddziałujących na przetwornik chroniąc przy tym przejrzystość przekazu.
- Pole magnetyczne w szczelinie głośników zostało zoptymalizowane pod względem symetrii w całym zakresie pracy cewki
- Nawet klej łączący elementy został zoptymalizowany pod kątem większej siły, mniejszej masy i niezawodności.
Tradycyjna dla Grado budowa otwarta nie uległa zmianie, ponieważ dzięki niej uzyskiwana jest niespotykana jakość dźwięku oraz nadrzędna scena względem słuchawek zamkniętych. Jeżeli nie możesz zdecydować się, czy warto zainwestować w nowe słuchawki z Serii e, to mamy dla Ciebie powód: zbliżą Cię do ulubionych artystów. Twoje doznania odsłuchowe będą bardziej intymne, ponieważ nic nie stanie między Twoimi uszami a muzyką.
Ceny detaliczne najnowszej, trzeciej generacji słuchawek nie uległy zmianie w stosunku do poprzedniej serii.
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl