Audiohobby.pl

Odsłuchy Zingali w salonie Q21

Salon Q21

  • 203 / 3901
  • Aktywny użytkownik
27-02-2015, 14:33
Włoskie specjały w dniach 2-14 marca w salonie Q21 - prezentacje kolumn Zingali.

Salon Q21 serdecznie zaprasza na prezentacje pięknych, włoskich kolumn Zingali.
Kolumny Zingali słyną z zastosowania tubowych przetworników kompresyjnych Omniray czyli opatentowanej technologii budowy i kształtu tub. To konstrukcja, która przy zachowaniu podstawowych zalet głośników tubowych, walczy z podstawowymi wadami czyli niezbyt szeroką dyspersją oraz szkodliwymi podkolorowaniami dźwięku.

Unikalne właściwości tub
Co oprócz wysokiej skuteczności przyciąga entuzjastów hornów?
Na głośnik tubowy można spojrzeć jako na transformator dopasowujący impedancję między membraną, a powietrzem. Kiedy membrana drga wytwarza się przed nią fala ciśnienia akustycznego. To jest muzyka, którą słyszymy. Precyzyjne przeniesienie ruchu membrany na ruch powietrza, wcale nie jest taką prostą sprawą ze względu na znaczne różnice w gęstości między tymi dwoma drgającymi ośrodkami. Można to opisać jako niedopasowanie impedancyjne. Jak doskonale wiadomo, dźwięk znacznie lepiej rozchodzi się w gęstych ośrodkach. W głośnikach to membrana jest tym znacznie gęstszym materiałem (wysoka impedancja), a powietrze tym o niskiej gęstości. Tuba zachowuje się jak transformator dopasowujący między ciałem stałym - membraną, a gazem, działając jako pośrednie medium i wstępny akcelerator zwiększający ciśnienie, a tym samym gęstość powietrza w pobliżu membrany. Przez to głośnik osiąga większą sprawność przenoszenia mocy z membrany na powietrze.
Mniejsze straty to znacznie szybsza odpowiedź impulsowa co przekłada się na dynamikę, szczegółowość, mniejsze zniekształcenia, szybsze transjenty. Znacznie lepiej też przenoszą bardzo ciche i bardzo głośne dźwięki z czym ma problemy wiele konwencjonalnych głośników.

Czym kolumny Zingali różnią się od innych kolumn tubowych?
Klasyczne tuby mają wiele przewag nad konwencjonalnymi przetwornikami akustycznymi, ale mają też kilka wad, które objawiają się nieco "megafonowymi" podbarwieniami, które są niestrawne dla sporej części miłośników muzyki i mimo wszystko wybierają inne konstrukcje.
W 1995r. po latach badań i eksperymentów Giuseppe Zingali pokazał rewolucyjną koncepcję głośnika tubowego nazwaną "Omniray". Budowa drivera, odpowiedni kształt i materiały użyte, powodują najdokładniejsze odwzorowanie pasma z najniższymi zniekształceniami, przesunięciami czasowymi i co najważniejsze eliminują całkowicie efekt "megafonu" w dźwięku kolumn Zingali. W rezultacie otrzymujemy niemal idealną reprodukcję. Technologia Omniray chroniona jest do dziś międzynarodowymi patentami.
Zingali Loudspeakers nie poszli z duchem czasu i nie przenieśli produkcji tam gdzie jest taniej godząc się z kompromisami. Jest to dziś rzadkie, nonkonformistyczne podejście, ale taki jest właśnie założyciel i nadal jedyny właściciel tej firmy - Giuseppe Zingali.
Szczególne uznanie jego kolumny zdobyły na rynku japońskim. Choćby wspomnieć COTY Award "Audio Component of the year" dwa razy z rzędu w 96 i 97 roku, oraz nagrodę prestiżowego japońskiego magazynu STEREO SOUND "Speaker of the year 2008" dla kolumn Zingali Twenty 1.12. Seria wprowadzona na 20lecie firmy. Teraz doczekała się usprawnionej wersji Twenty 1.12 EVO.
Zingali kultywuje najlepsze tradycje włoskiej stolarki. Dzięki bezkompromisowej jakości, w 2002 roku firma przeniosła produkcję do wielkiej, liczącej 12 000 m kwadratowych, fabryki pod Rzymem.
Kolumny Zingali stoją w domu Francisa Forda Coppoli, Stinga. Nagłaśniają pokazy nowych modeli Ferrari , ale też można je znaleźć w wielu studiach nagrań na całym świecie.

W celu zapewniania komfortu prezentacji oraz indywidualnego przygotowania konfiguracji systemu pod kątem osobistych preferencji prosimy o wcześniejszy kontakt z osobą odpowiedzialną za produkty Zingali czyli Michałem Chmieleckim pod nr 605 789 290 i zarezerwowanie terminu odsłuchu.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21

lancaster

  • Gość
27-02-2015, 15:21
"Na głośnik tubowy można spojrzeć jako na transformator dopasowujący impedancję między membraną, a powietrzem. Kiedy membrana drga wytwarza się przed nią fala ciśnienia akustycznego. To jest muzyka, którą słyszymy. Precyzyjne przeniesienie ruchu membrany na ruch powietrza, wcale nie jest taką prostą sprawą ze względu na znaczne różnice w gęstości między tymi dwoma drgającymi ośrodkami. Można to opisać jako niedopasowanie impedancyjne. Jak doskonale wiadomo, dźwięk znacznie lepiej rozchodzi się w gęstych ośrodkach. W głośnikach to membrana jest tym znacznie gęstszym materiałem (wysoka impedancja), a powietrze tym o niskiej gęstości. Tuba zachowuje się jak transformator dopasowujący między ciałem stałym - membraną, a gazem, działając jako pośrednie medium i wstępny akcelerator zwiększający ciśnienie, a tym samym gęstość powietrza w pobliżu membrany. Przez to głośnik osiąga większą sprawność przenoszenia mocy z membrany na powietrze.
Mniejsze straty to znacznie szybsza odpowiedź impulsowa co przekłada się na dynamikę, szczegółowość, mniejsze zniekształcenia, szybsze transjenty. Znacznie lepiej też przenoszą bardzo ciche i bardzo głośne dźwięki z czym ma problemy wiele konwencjonalnych głośników."

ładnie napisane, mozna jeszcze uzupelnic o info dotyczace mniejszych wychylen membran w tubach co przeklada sie wprost na nizsze niz w stozkach czy kopulkach thd
reszta to fajny marketing ;-)