Audiohobby.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: « poprzednia 1 2 3 4 5 ... 10 następna »
21
Stereo / Magnetofon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sibelius dnia 23-06-2018, 16:52 »
foto-internet
22
Słuchawki Elektrostaty / Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez saudio dnia 23-06-2018, 16:15 »
@saudio: Rozumiem Twoje porównianie, Stefanie. Jednakże zrób je jeszcze raz podpinając wysokiej klasy pre i używając np. LST TS lub HBZ. Albo przyjedź do mnie i posłuchaj.
Stefanie nie mam już LST, więc nie porównam. Mam teraz komfort słuchania bez potrzeby wzmacniacza głośnikowego, czy końcówki i jakość mnie zadowala, mniej miejsca i wzmacniacz słuchawkowy wystarczy do STAXów.
23
Słuchawki Dynamiczne / Grado PS-2000e
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alucard dnia 23-06-2018, 14:57 »
Te PS500e chyba jednak u mnie wylądują prędzej czy później jako zamienniki i wyjazdowe puszki do odtwarzacza FLAC, a potem się pomyśli nad propozycjami Pastwy z tych dużych hi endów ;) Musiałbym się tylko z tym sklepem dogadać K2 czy jakoś tak, widziałem że jakieś promocje robili po minus 400zł na małe Grado RS1 i 2 i PS500. Może znowu zrobią. Ewentualnie się SR225 puści gdzieś tutaj. Jacyś chętni by byli w razie czego? No i na DT150 z lekko zniszczonymi padami.

Aha, tak na marginesie jaki odtwarzacz przenośny pasuje do małych Grado? Coś żeby w torbę włożyć i słuchać w hotelu po robocie.
24
Słuchawki Dynamiczne / Grado PS-2000e
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alucard dnia 23-06-2018, 14:35 »
Musisz pożyczyć od Michała jego amp i posłuchać na nim Grado, pięknie synergie łapią, lepiej niż z DT150.
25
Słuchawki Elektrostaty / Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ductus dnia 23-06-2018, 14:20 »
Gustaw ja mam taką skrzyneczkę przez którą dynamiki podłączasz do wzmacniaczy kolumnowych. Ja tak mogę słuchać na Sun Audio.

Takie coś https://sklep.rms.pl/hifiman-he-adapter-przejsciowka-do-sluchawek-z-serii-he-umozliwia-polaczenie-sluchawek-do-wzmacniacza-stereo
...

@lok: A zaglądałeś do środka tego adaptera Hifimana? Bo ja tak, miałem przez chwilę tą skrzyneczkę i nie znalazłem nic, oprócz paru poślednich oporników i budżetowego kabelka... Ale do CALów Gustawa to może się nadawać, jedynie szkoda, że będzie to napędzane przez bardzo szlachetny nagrobek naszego kolegi...
26
Słuchawki Elektrostaty / Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ductus dnia 23-06-2018, 14:05 »
@saudio: Rozumiem Twoje porównianie, Stefanie. Jednakże zrób je jeszcze raz podpinając wysokiej klasy pre i używając np. LST TS lub HBZ. Albo przyjedź do mnie i posłuchaj.
27
Słuchawki Dynamiczne / Grado PS-2000e
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Synthax dnia 23-06-2018, 13:45 »
T1 miałem w 2010 roku w zastępstwie za PS1000, które musiały się kurować na Brooklynie. Przetrzymałem te słuchawki kilka miesięcy, a następnie odkupił je ode mnie klient przy okazji zakupu wzmacniacza i innych rzeczy. Słuchał ich raz u mnie, i mu się spodobały, następnie drugi raz, i wtedy już miałem PS1000 z powrotem. Stwierdził, że sobie krzywdę zrobił słuchając Grado. Dla mnie też T1 w pewnych aspektach potrafiły dostać łomot od PS1000. Przykładowo - dźwięk gitary elektrycznej na Grado jest taki cieleśnie przestrzenny, a na Beyerach był płaski. Po prostu T1 przy Grado, mimo dobrze zrównoważonego pasma, potrafiły być mdłe. One były znakomite do słuchania muzyki w wysokiej rozdzielczości. Pamiętam, że jakieś nagranie hi-res rozebrały dokładniej niż AKG K1000, ale to był ten wąski zakres ich dominacji.
T1 z początku produkcji, czyli takie opisane powyżej, grały nieco inaczej niż egzemplarze kilka lat młodsze. Pierwotne T1 określiłbym jako takie AKG K 701 wysokiej rozdzielczości i z lepiej schodzącym basem, ale maniera ogólna w sumie podobna. Natomiast późne T1 v1, takie nawet sprzed czterech lat, grały już dźwiękiem bardziej dociążonym, z lekko pozłoconą górą, bardziej baśniowe niż czerstwo realistyczne T90 - tu odnoszę do lekko modyfikowanych. Z takimi T1 v1 mógłbym żyć. Jak załączyłem muzykę, to bym tak słuchał i słuchał do upadłego. Ten dźwięk mi wchodził, zwłaszcza w nieco "przekłamanej" wersji, gdy na stopniu wstępnym wzmacniacza był włożony układ JFET, a nie bipolarny.
Natomiast T1 v2 poznałem tylko jeden egzemplarz. Niby pasmo równe, ale dźwięk sztucznie rozedrgany i jakiś taki rozdwojony. Szybko wchodziły w przester na basie kręcąc w górę potencjometr głośności. Podobno trafił mi się do odsłuchu wadliwy egzemplarz. Natomiast uznając, iż te zniekształcenia i poszatkowanie dźwięku to wada tej sztuki, to mam wrażenie, że docelowe strojenie T1 v2 zostało już zrobione w ostatniej serii T1 v1, bo tak mi pasuje z opisów niektórych osób. Takich bym właśnie szukał, bo zamiana kabla lutowanego na gniazda w muszlach to przynajmniej dla mnie regres konstrukcyjny. Ja tam wolę luty w razie wymiany kabla niż gniazda. Elektrycznie i audiofilsko jest to lepsze wyjście. Podobnie pierwotne rozwiązanie z zakładaną, a nie zalewaną na kablu wtyczką jack, było lepsze, bo wystarczyło przelutować wtyk, żeby skorzystać z wyjścia symetrycznego, a nie ucinać ją i tracić gwarancję.

Summa summarum, między PS500e, a T1, brałbym te pierwsze, jeśli chodzi o stare T1, a w innym przypadku, to nie wiem. :)

No tak, ale fakt faktem że Twoje wzmaki bardzo uszlachetniały T1. Na większości, zwłaszcza azjatyckich kontrukcji, T1 są bardzo szelestliwe, metaliczne i zbyt lekkie... Ja to poza Phonitorem wolałem T1 na Twoich wzmakach niż na lampach, to  na marginesie
28
Słuchawki Elektrostaty / Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ductus dnia 23-06-2018, 13:38 »
@Krzysztof_M: Tak jest jak piszesz, ale wszyscy używamy skrótów myślowych w sprawach oczywistych. Z dugiej strony jednym wystarcza "preamp" (czyli sekcja analogu w każdym DACu) złożony z paru ICs, a inni, jak właśnie ostatnio Cortazar słuchając swojej końcówki Wavac z preampem Accu stwierdził, jak to jest zupełnie inne jakościowo granie od tego prosto z DACa w jego systemie... Mimo, że ma przecież DCS, gdzie na paru ICs w sekcji analogowej się sprawa nie kończy. Wiem, istnieje przekonanie i wiele opinii w sieci, że taki pre w dobrym DAC wystarcza, pytanie jednak jak wysoko kładziemy poprzeczkę, co chemy uzyskać... Sam mając Perfectwave DAC o dobrej strukturze analogu nie byłem do końca przekonany (bez pre) o dźwięku, porównując to do systemu z podłączonym preampem. Są więc różne szkoły na ten temat.
29
Słuchawki Elektrostaty / Adaptery elektrostatyczne ze wzmacniaczami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez saudio dnia 23-06-2018, 11:45 »
Stefanie, immienniku:) jedyną zmienną w torze był LST i iESL, ktore były podłączone do końcowki Accu, jeżeli chodzi o przedwzmacniacz to go nie było w torze, a to z prostego powodu nie widzę potrzeby, mój DAC potrafi zagrać z wysoko skutecznymi (>90 dB) kolumnami 8 omowymi.
30
Słuchawki Dynamiczne / Grado PS-2000e
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alucard dnia 23-06-2018, 11:30 »
Odnośnie SR225 które swego czasu tak mnie umęczyły że chciałem sprzedać... mówiłem że miały problem żeby wyrabiać się na basie. Teraz tak się dopaliły że żadnego problemu nie mają. Nie widzę tu w paśmie nic czego bym dodał albo odjął, strojenie jest uważam w nowej serii Grado prawie perfekcyjne, słucham i słucham i naprawdę do balansu się nie ma o co przyczepić.
Strony: « poprzednia 1 2 3 4 5 ... 10 następna »