Audiohobby.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: « poprzednia 1 2 3 4 ... 10 następna »
11
Czas Wolny / Na dobry humor z rana.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cashlack dnia 20-04-2018, 17:35 »
12
Czas Wolny / Na dobry humor z rana.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cashlack dnia 20-04-2018, 17:34 »
13
Muzyka / Czego teraz słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lancaster dnia 20-04-2018, 11:21 »
zostawie, zostawie, zeby nie trzeba bylo sie zastanawiac dlaczego dastales bana na 30 dni :-)
14
DIY / Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lancaster dnia 20-04-2018, 09:00 »
przy 1-2K nic nie bedzie ruszane chyba ze dla fanow loudness,
a dla tuby mozna pomyslec, na razie jest meskie granie ;-)

pomiary 12ki Tannoya, zwlaszcza fs polecam szanownej uwadze :-)

http://www.hilberink.nl/codehans/tannoy43.htm


15
DIY / Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tetejro dnia 19-04-2018, 22:47 »
Moim zdaniem przebieg wyglada dobrze. Moze dwa piki budza watpliwości - jeden od GDN na 1-2 k Hz  i drugi to jest podniesienie dolnego zakresu GDWT. Ja bym to przyklepał zoblem RLC - oczywiście to tylko teoria bo brzmiec moze wtedy gorzej.
Ale poza tym czekam na opinię z porównania ... papierzasty gitarowic sprzed 40 lat kontra Tannoy :-)

PS. tez licze na dobry efekt varioventów. Pamiętam jak brzmiały Altusy 140 - to była porażka basowa, jedynie w duzym sklepie dało sie tego słuchac bo jazgot zagłuszał wiekszy jazgot :-)
Pamiętam natomiast recenzje Einbacherów na 20cm Tonsilach z varioventem. Recenzenci Magazynu Hi-Fi zwrócili wtedy uwagę na dobrą definicje basu, mimo kiepskiego w tym względzie głośnika (GDN 20/40). Wiec moze coś być na rzeczy z tymi elementami stratnymi. Z drugiej strony - pik rezonansu OZ widoczny na przebiegu impedancji zestawu zamknietego mozna takze spłaszczyć obwodem RLC. W symulacjach wyczodzi mi zawsze ze taki obwód powoduje obnizenie przebiegu SPL - czyli spłaszcza przebieg czestotliwościowy, obniża efwektywnosc zestawu ale jednoczesnie sprawia ze basu robi się relatywnie wiecej (od razu dodaje - ze to  tak widac na symulacji, w rzeczywistości na ucho nie było powalającej róznicy bo dotyczy to czestotliwości 40-70 Hz czyli tych które są  juz w pokoju mocno zaburzane - a innym pokojem do odsłuchów nie dysponowałem.
16
Muzyka / Czego teraz słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez atmeg dnia 19-04-2018, 20:03 »
Ciekawe czy to zniknie ,wykasowane i jaka suka to zrobi.
Ja zrobie sobie skrina na pamiątke .

zapodaje takie filmy dla pamieci ofiar niemieckiego terroru jak i ku nauce że o wolność i pokój zawsze trzeba walczyć , teraz też .Nigdy nie wolno zapomiać kto mordował Miliony bezbronnych ludzi .
Teraz jakas suka może to wykasować . No kasuj suko .
17
Muzyka / Czego teraz słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez atmeg dnia 19-04-2018, 19:31 »
swoimi ścieżkami.
18
Muzyka / Czego teraz słuchacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez atmeg dnia 19-04-2018, 18:59 »

niestety zawiodleś mnie muzycznie Panie Lan.  Załączyłem sobie ten kawałek aby móc napisac coś zlośliwego pod Pana adresem ale niestety zapodany numer nie dal mi szans na to :) .nie to że kocham rege bo nie kocham ale numer zacny .no może nieco wyciszony w emocjach .Taki grzecznie przyczesany.Pamieć mnie zawodzi przez moje pijanstwo a niechce sprawdzac czy to dawalem bo nie znosze czytać co tam wczesniej napisałem .
Wiec może powtarzam siem muzycznie ale zestawiam to
 z numerem Lana. Obydwa  nagrania ugłaszczone , wylizane .Czyli popowe w chwili powstawania .Co je różni ? Poza stylem ,czyli pseudo rege vs zachodni intelektualny soul ? :)
19
Czas Wolny / Audiofil :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cashlack dnia 19-04-2018, 18:05 »
ja moje kombo na owalnych sabach w oryginalnej małej odgrodzie , małego lampowca na rosyjskich pentodach SE, z Shozy Alien na wejściu i czyściutkich WAV zebranych ze świeżo kupionej płyty Dobranoc Lecha Janerki, już polubiłem wystarczająco, aby znowu posłuchać po prostu Lecha..

a klasyczne znaczenie audiofilii, to droga która doprowadziła mnie do stanu, w którym jestem zadowolony ze swojego systemu takim jakim on jest.

Shozy Alien potrafi być w swoim przekazie czasami tak LUDZKI, że nigdy nie słyszałem tego lepiej, nigdzie, ale te małe lapmki w odgrodę potrafią to też tak oddać.. Chord niby dodaje szczegółu, basu, przestrzeni, ale dopiero na tle Shozy słychać, że delikatnie rozbija i utwardza głosy ludzkie, a instrumenty nigdy nie dają aż takiego złudzenia że one naprawdę TAM SĄ, jak to czasami potrafi zrobić Shozy..
20
Czas Wolny / Audiofil :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cashlack dnia 19-04-2018, 18:01 »
audiofilia to szukanie dziury w całym, na którym to szukaniu ktoś próbuje coś zarobić.

Najważniejsze jest wkręcenie audiofila w zastanawianie się czy bas jest już wystarczająco kontrolowany i zapomniał odczuwać radość ze słuchania muzyki jako takiej, choćby i z małego papierowego full range w dobrym radyjku w kuchni..
Strony: « poprzednia 1 2 3 4 ... 10 następna »