Audiohobby.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 ... 10 następna »
1
Magnetofony / Magnetofony Szpulowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez royal dnia Dzisiaj o 22:25 »
Mnie zdopingowało jak po iluś miesiącach słuchania wziiąłem dużą lupę i specjalnie pod światło ale odbijając  zacienione zuważyłem matowe ślady czegoś na głowicy-  takie mikro ciapki  - w normalnych warunkach się błyszczała metalicznie .

  Odżałowałem spirytusu i przy ostrym szlifowaniu wacikiem poszło. Nie było dramatycznej poprawy ale zauważalna była.

   Potem znowu. Być może to od  taśm które kupilem używane z Holandii  od profesjonalistów ale do rozbiegówek uzywali  taśmy klejącej. Pewnie była świetna ...w 78 roku. Pokój  z nimi.  Ale od tego czasu już mam tą alergię bo tych taśm też mam ponad 20.

Jeśli chodzi o ten patent to to wymyslił Akai i zatosował w modelu X360. - to najciekawsza maszyna o jakiej słyszałem Automatyczny poziom nagrania z  potencjometrem kręconym silnikiem, nawrotny transport ,  i z biasem aplikowanym zewnętrznym polem z dodatkowej głowicy tylko do Bias. Własny wzmacniacz, głosniki. Trzty szybkości i czwarta 38/s z dodatkową redukcją

Ta żaróweczka wg właścicieli działa  dobrze i to chwalili. tylko że to były lata 60 te i technologia stopni tranzystorowych - chyba z 7 kaskadowo.  , specjalne filtry LC - musiałem skombinować takie filtry. - widac je na zdjęciach.  No a same wzmacniacze to od AVT kity do polutowania na płytki. Zobacze ale trudno przewidzieć czy to  pójdzie.
2
Słuchawki / Słuchawki wysokiego lotu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Karol dnia Dzisiaj o 21:33 »
...
Było sucho, technicznie, chudo, bez rozmachu, a na dodatek ze słabiej zaakcentowaną górą niż w moich D8k na posrebrzanym FAD...

Po albumach Hansa Zimmera, The Last of Us OST, spróbowałem z koncertami organowymi Bacha... przekaz był kompletnie płaski.
...

@Tytus1988, spróbuj wstawić przed wzmacniaczem Staksa jakiś dobry preamp. Powiano być sporo lepiej.
Z reguły wszyscy, którzy są zadowoleni ze swoich SR-009 na wzmacniaczu Staksa, mają w torze przedwzmacniacz.
Jeżeli jest taka możliwość, to najlepsze efekty przynosi połączenie urządzeń po XLR.
3
Słuchawki / Słuchawki wysokiego lotu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tytus1988 dnia Dzisiaj o 21:19 »
Z tymi STAXami 009 mam problem. Na gramofonie spodziewałem się tego, że autentycznie zabłyszczą i góra straci ostrość, dźwięki zyskają lepsze wypełnienie... tak było z Utopiami, które w wielu albumach bardziej zachwycały niż D8k. Wybrałem takie, w których bez wątpienia wygrywały z moimi planarami. Byłem w szoku, gdy zabrzmiały w nich gorzej nie tylko od moich flagowców, ale z pamięci na poziomie nie wyższym (według mnie nawet gorzej) niż Focale Eleary. Było sucho, technicznie, chudo, bez rozmachu, a na dodatek ze słabiej zaakcentowaną górą niż w moich D8k na posrebrzanym FAD...

Po albumach Hansa Zimmera, The Last of Us OST, spróbowałem z koncertami organowymi Bacha... przekaz był kompletnie płaski. Jednak nie poddałem i dalej probowałem. W końcu w Emperorze Bacha bardzo spodobała mi się reprodukcja pianina, więc obrałem to za trop. Posłuchałem kilku płyt z klasyką i znowu było bez wyrazu.

W końcu pomyślałem o winylu, na który FU zabrzmiały najgorzej (tu zdecydowanie D8k były górą). Nośnik jest dość słabej jakości, ale ten album bardzo lubię, więc stwierdziłem że posłucham go przed odłożeniem 009 do pudełka. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i pierwszy raz przeszły mnie ciarki, gdy miałem je na głowie. Było delikatnie, wypełnienie odpowiednie (tylko nieco mniejsze niż w D8k), przekaz niezwykle naturalny, piękny w swojej skromności wyrazu, nie tak klasowy, jak na finalach, ale autentycznie potrafiący w sobie autentycznie rozkochać...

Przyznaję, że jestem w tej chwili trochę zdezorientowany, ale też pozytywniej nastawiony do odsłuchów w następnych dniach, bo zamierzałem je zwrócić w trybie przyspieszonym.
4
Słuchawki / Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez nsk dnia Dzisiaj o 17:37 »
A później się dziwią skąd te ceny :D.
5
Słuchawki / Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez saudio dnia Dzisiaj o 17:10 »
Na razie to ciężko jest nawet wypożyczyć bo jest kolejka.
6
Salon / Cube Audio - Zapraszamy.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fakamada dnia Dzisiaj o 17:02 »
7
Retro Audio / Głośniki PRL-u
« Ostatnia wiadomość wysłana przez indianin11 dnia Dzisiaj o 16:32 »
A17 - przeciętego zwyczajnie na pół.  Tak, Tonsila:).

A 17 były produkowane w łódzkich zakładach Fonica.
8
Retro Audio / Głośniki PRL-u
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotrek608 dnia Dzisiaj o 15:57 »
Dokładnie w latach 90 a dokładniej w 92 byłem już radosnym posiadaczem Altusów 75 ogólnie to takie łomotki były ale budżet miałem mały bo szkoła i jedyne co mogłem wtedy kupić.
Pamiętam jak w szkole zobaczyłem właśnie ZGC40-115 podłączyłem ekstremalny hi-fi amplituner diory co się nazywał Tosca 303 i mocno mnie to co usłyszałem zrujnowało. Potem długo chodziły te 40 za mną ale wcale łatwo nie było kupić mało kto się chciał pozbyć inna sprawa, że tego mało w porównaniu do Altusów wyszło.
9
Słuchawki / Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alucard dnia Dzisiaj o 15:18 »
Nie kupiłem i raczej nie kupię, ale do mnie mozesz zawsze wpaść tak o, po prostu. Wstęp - litr samogonu :D
10
Słuchawki / Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tytus1988 dnia Dzisiaj o 14:39 »
Drodzy Panowie, jeśli któryś z Was dokonał zakupu Bartoka, to byłbym wdzięczny za informację, abym mógł złożyć wizytę z moimi nabytkami oraz odpowiednim upominkiem dla gospodarza :)

Podejrzewam Alucardzie, że gdyby saudio przystał na Twoją propozycję, to byłby to z pewnością interes życia :))
Strony: 1 2 3 ... 10 następna »