Audiohobby.pl

Inne => Salon => Wątek zaczęty przez: White Bird Amplification w 27-07-2018, 18:38

Tytuł: White Bird Amplification
Wiadomość wysłana przez: White Bird Amplification w 27-07-2018, 18:38
Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną www oraz ofertą polskiej manufaktury White Bird Amplification. Firma powstała w 2009r. i przez dłuższy czas jej działalność opierała się głównie na wykonywaniu lampowych wzmacniaczy słuchawkowych. W chwili obecnej oferta obejmuje również przedwzmacniacze oraz wzmacniacze do kolumn.

Okres chwilowej nieobecności na rynku poświęcony był na opracowanie i liczne testy nowo powstających projektów, a także przygotowaniem witryny w sieci. Na chwilę obecną możemy zaoferować pięć modeli wzmacniaczy do kolumn, cztery modele wzmacniaczy słuchawkowych oraz pięć modeli przedwzmacniaczy. Oferta WBA jest cały czas poszerzana i niebawem pojawią się kolejne wzmacniacze, które dostępne będą w bardzo szerokim przedziale cenowym tak by każdy miał możliwość doboru sprzętu do własnych potrzeb.

W maju 2018r. wznowiliśmy działalność produkcyjną równolegle stale pracując nad kolejnymi modelami autorskich urządzeń audio. Poza standardowymi pozycjami w ofercie zapewniamy możliwość personalizacji zamówień poprzez korzystanie z  automatycznych konfiguratorów na naszej stronie www lub bezpośredni kontakt z nami. Siedziba firmy mieści się w Kluczborku. Zapraszamy serdecznie.
Tytuł: White Bird Amplification
Wiadomość wysłana przez: White Bird Amplification w 27-07-2018, 18:43
W najbliższym czasie w ofercie pojawią się wzmacniacza słuchawkowe Tzar Alpha (1 x ECC88 + 2 x 6S33S) oraz Tzar Beta (1 x ECC88 + 2 x 6S41S) a także model Grand Twin OTL klasy AB 2 x 10W dedykowany do słuchawek ortodynamicznych.
Tytuł: White Bird Amplification
Wiadomość wysłana przez: White Bird Amplification w 27-07-2018, 18:45
W ofercie WBA pojawił się właśnie nowy wzmacniacz słuchawkowy OTL oparty o lampy mocy typu 300B. Szczegółowy opis modelu znajduje się na stronie wbamp.com

Virtus-300B – wzmacniacz słuchawkowy OTL Single Ended (bez transformatora wyjściowego; klasa A) w architekturze Dual Mono. Zastosowanie w stopniu mocy bezpośrednio żarzonych triod typu 300B w wydajnym układzie pracy umożliwia współpracę urządzenia z wieloma modelami słuchawek dynamicznych. Optimum dopasowania impedancyjnego (opór słuchawek) wzmacniacz osiąga przy 200 Ohm, ale dzięki stosunkowo dużej mocy wyjściowej (tryb OTL) sprzęt zapewnia słuchawkom 2 x 1W mocy co w przypadku modeli słuchawek dynamicznych (nie-planarnych) jest już dużą rezerwą jeśli chodzi o wydajność. Nawet w przypadku użycia słuchawek o niższych oraz wyższym impedancjach niż znamionowa Virtus jest w stanie z powodzeniem je wysterować. Jako lampy sterujące zastosowane są standardowo 6922 EHG czyli odpowiednik popularnej ECC88. Brzmienie modelu to w pełni charakterystyczny dla lamp elektronowych ciepły, przestrzenny i dynamiczny dźwięk z dużą ilością szczegółów, który w razie potrzeby można modyfikować za pomocą stosowania różnych modeli lamp.