Audiohobby.pl
Audio => Słuchawki => Wątek zaczęty przez: Muuhau w 01-09-2012, 18:11
-
Konstruktor tego wzmaka oferuje opcję z tranzystorami na wyjściu dla słuchawek z niską impedancją.
http://allegro.pl/wz...2572683981.html
Czy ktoś słuchał takiego modelu?
Poszukuję wzmaka do Grado sr325is.
-
ja słuchałem zwykłego expressivo i było co najmniej oki jeśli chodzi o brzmienie z tymi grado
-
Nie chciałbym zbyt mocno reklamować, ale jak wejdziesz do zakładki ogłoszenia to na pewno coś ciekawego znajdziesz :D
-
Nawet czysta lampa na wyjściu?
-
Przepraszam, pomyłka - ten Espressivo nie ma tranzystorów na wyjściu, tylko lampy mocy obciążone transformatorami wyjściowymi.
Właśnie dostałem info od Pana Feliksa. Jest to modyfikacja projektu lampowego Espressivo pod słuchawki nisko-ohmowe.
Tym bardziej chciałbym się dowiedzieć jak jest oceniana taka konstrukcja.
-
Normalna konstrukcja jakby spowalnia dźwięk niskomówek, tym grado to na moje ucho służy zapełniają się zaczynają grać normalniej, nie siekają aż tak po uszach.
jednak do innych niskoomówek się kompletnie standardowy wzmak nie nadaje CALe lub KPP brzmią jak marnej jakości car audio
-
No właśnie tego się spodziewałem po lampowej wersji. Nie chciałbym stracić charakterystyki Grado.
Dlatego pytam o tą zmodyfikowaną.
Według konstruktora powinna dobrze grać ze słuchawkami nawet 16-60R.
-
@Walkman
Widziałem Twoje ogłoszenia i rzeczywiście masz świetne klocki do sprzedania, ale niestety poza moim budżetem.
Nawet BP, nie mówiąc już o Lebenie.
-
mi prezentacja grado odpowiadała na tym expressivo, na klasowych wzmakach grado grają dość podobnie, taka sygnatura dźwięku jest trudna do osiągnięcia przez budżetowe wzmaki. możesz jeszcze spróbować słuchać grado z jakiegoś wzmaka który ma wyjścia na kolumny, bowiem wiele nauszników gra dobrze za pomocą takiego rozwiązania.
-
Ja nie twierdzę, że jest niedobry. Wręcz przeciwnie bardzo mi się podoba i pewnie jest świetny pod wysokoohmowe słuchawki.
W ogóle uważam, że powinno być więcej tego typu manufaktur i rodzinnych interesów. Mam dość zalewu chińskiej tandety, która pod pozorem taniości okazuje się być wyjątkowo droga, ponieważ do niczego się nie nadaje i trzeba ją bez przerwy wymieniać.
Zaśmiecanie świata i marnotrawstwo surowców.
Pytam tylko dlatego, że nie jestem w stanie sam ocenić, czy taka prosta modyfikacja - obciążenie lamp - wystarczy do tego żeby zrobić z niego dobry wzmak do słuchawek niskoohmowych.
-
Nie chciałbym robić antyreklamy panu Feliksowi, nie znam też jego wzmacniaczy, ale trochę zastanawiam się czy jest sens kombinować. Za 500 - 600 zł można kupić jakiś klon Black Cube Linear, te wzmacniacze są całkiem niezłe i zaryzykuje twierdzenie, że jeśli nie ma się jakiegoś wielkiego ciśnienia na audiofilstwo, to spokojnie wystarczą do napędzenia prawie każdych słuchawek. Chyba, że lubisz przecierać nowe szlaki, to wtedy ok. ;) Kup tego lampowca i daj znać jak gra :)
Jeśli chodzi o jakieś skrajnie budżetowe rozwiązania, to możesz jeszcze poszukać kogoś, kto sklonuje Ci wzmacniacz Grado. Koszty powinny się zamknąć w okolicach 150 zł.
-
w wzmacniaczu Grado chyba najdroższa jest obudowa ;-P
-
>> Dj, 2012-09-02 08:44:48
w wzmacniaczu Grado chyba najdroższa jest obudowa ;-P
Obudowa jest najdrozszym elementem w wiekszosci wzmacniaczy.
-
>> 4m, 2012-09-02 10:23:12
Większość amatorskich klonów i samoróbek jest bardzo przyjemna pod względem finansowym, mniej przyjemna pod względem estetycznym, a zdecydowanie najmniej przyjemna, o czym użytkownik przekonuje się na samym końcu, przy odsprzedaży takich tworów ;)
Kwestia, no sam nie wiem czego. Miałem parę urządzeń DIY, wszystkie sprzedałem bez większych problemów ani większej straty finansowej.
Zależy jeszcze jak się coś definiuje - czy Espressivo ta amatorska samoróbka, czy już nie?
A tego wzmacniacza w tej wersji prawdopodobnie nikt na tym forum nie zna. Ale widzę, że producent daje możliwość wypożyczenia więc chyba nie ma problemu :)
-
Kuba, kupując czyjeś DIY płacimy za nie zwykle mniej niż stracimy na sprzedazy "firmowego" sprzęciora.
Ludzie sprzdaja takie rzeczy po kosztach części + parę stówek za fatygę.
Patrzylbym na to inaczej. jeśli mozna nabyć swietnie brzmiace urzadzenie hand made to dlaczego nie ? Podstawowa sprawa, tak jak zresztą w przypadku fabrycznych urzadzeń....postawiś sprzęt w domu i porównać obok siebie.
Jak dla mnie wzmacniacz słuchawkowy w miare estetycznej obudowie na przyzwoitych częsciach w cenie ponizej 1Kzł jest okazją....jesli gra rzecz jasna, a to weryfikuje osoba zainteresowana.
-
PS. ransformatory wyjściowe są b.ważnym elementem wzmacniacza lampowgo. Jesli są wykonane z glową i na dobrych blachach to nie ma zadnego problemu z wysterowaniem nawet 4ohm (slyszał ktoś o takich ?;-)) sluchawek.
Moja propozycja : wypozyczyc i posłuchac. Moim zdnaiem oferta b.dobra, podobnie zresztą jak HPA firmy WBA(ten akurat słyszalem i gra bardzo ladnie nie grymasząc zbytnio na sluchawki).
-
No to dziękuję za konkretne odpowiedzi. Szkoda tylko, że nikt tego wcześniej nie słuchał. Swoją drogą dziwne, skoro rodzime konstrukcje DIY cieszą się tu taką estymą.
Jeszcze raz podkreślę, że ja właśnie czegoś takiego szukam, a nie chińskiej masówki.
Załączam zdjęcie od pana Henryka. Może ktoś coś jeszcze z niego wywnioskuje.
-
Przyzwoite firmowe elementy (te które widać - kondensatory).
-
wysterowaniem nawet 4ohm (slyszał ktoś o takich ?;-)) sluchawek.
z tego co mi wiadomo to toshiby były takie;-) a piezoelektryki nie mają omów;-)
Expressivo wygląda bardzo ładnie i moim zdaniem jest warte swojej ceny, wykonanie bardzo estetyczne.
-
czy ktoś może podzielić się wrażeniami z odsłuchów?