Audiohobby.pl
		Audio => DIY => Kolumny i głośniki => Wątek zaczęty przez: dokti w 16-12-2010, 19:33
		
		
		
			
			- 
				
				Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
 Szukam osoby, która doradziłaby mi w sprawie wymiany tweetera w głośnikach CANTON Karat 60 gdyż niestety jeden z nich "odmówił" chęci współpracy :/
 Paczki są leciwe ale grają bardzo ładnie, miękko i szeroko co mi się w nich podoba więc nie chciałbym niczego zepsuć zakładając pierwsze z brzegu głośniki wysokotonowe.
 tym bardziej, że danych mam jak na lekarstwo... a może nie potrafię czytać tego co mam? :(
 
 Moje pytania to:
 
 1. Czy wymieniać w obu paczkach? ale to raczej pewne.
 2. Jakie zamienniki będą najodpowiedniejsze pod względem mocy, zakresu częstotliwości, inpendancji, skuteczności itd?
 3. Rozumiem, że zwrotnica nie będzie wymagała żadnych ingerencji? :)
 4. Prosiłbym jednocześnie o wskazówki dla pozostałch dwóch - średniego i dołu - na wypadek gdyby i te przyszło mi w przyszłości wymieniać.
 
 
 Poniżej dane dot. paczek jakie udało mi się znaleźć w necie oraz załączam zdjęcia głośnika, zwrotnicy oraz tabliczki z kolumny:
 
 Woofer - 9,5"
 Mid - 4"
 Tweeter - 1"
 
 Hersteller: Canton
 Modell: Karat 60
 Baujahre: 1987 - 1990
 Hergestellt in: Deutschland
 Farbe: Schwarz, Weiß, Nußbaum, Eiche, Mahagoni
 Abmessungen: 310 x 580 x 310 mm (BxHxT)
 Gewicht: 16,5 kg
 Neupreis ca.: 2000 DM
 
 Technische Daten
 
 Bauart: Geschlossen bzw. ab 1989 Baßreflex 3-Wege-Box, Kompaktlautsprecher
 Chassis:
 Tieftöner: 260 mm
 Mitteltöner: 120 mm
 Hochtöner: 25 mm Alu-Mangan-Kalotte
 Belastbarkeit: 100/150 W (Nenn-/Musikbelastbarkeit)
 Wirkungsgrad: 93,4 dB
 Frequenzgang:
 Übertragungsbereich: 22 - 30.000 Hz
 Übergangsbereiche: 450/4.000 Hz
 Impedanz: 4 Ohm
 
 
 Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
- 
				
				Tutaj gościu opisuje podobny problem:
 
 http://de.meinews.net/canton-t231839.html
 
 a rozwiązaniem wydaje się być kontakt z producentem. Koszt 30 Eur/szt + 6 Eur za wysyłkę. Dane z 2008 roku wiec sprawa może być lekko nieaktualna ale kto pyta nie błądzi :
 
 http://www.canton.de/pl/kontakt.htm
 
 
- 
				
				Dzięki za wskazówkę, wydaje się nie być innego prostego rozwiązania :/
				
			
- 
				
				>> dokti, 2010-12-17 15:31:31
 Dzięki za wskazówkę, wydaje się nie być innego prostego rozwiązania :/
 ---------------------------
 Ostatnio udało mi się taki głośniczek (z tym, że jeszcze nie wiem czy nie od Karat 40) kupić na Alle*** za 40zł. Na Ebayu próbowałem, lecz tam są sami szaleńcy z ogromnymi sumami pieniędzy. W razie czego tę moją sztukę najprawdopodobniej będę miał do opchnięcia, gdyż posiadane przeze mnie Karat 200 mają całkiem inny przetwornik wysokotonowy.
 Teoretycznie taki głośnik można naprawić (taka jedna firma w Gdańsku wyraziła w mym przypadku gotowość), jednak nie mam pojęcia jaka jest potem różnica w akustyce pomiędzy kolumienkami (dlatego wolałem nie eksperymentować).
- 
				
				http://allegro.pl/naprawa-glosnikow-wszytkie-typy-i1367657285.html   zapytaj, pewnie pomoże, naprawia wszystko łącznie z konstrukcjami za dziesiątki tysięcy dolarów.