Audiohobby.pl

Audio => DIY => Wątek zaczęty przez: cin157 w 23-10-2010, 11:56

Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 23-10-2010, 11:56
Podaję tą informację na DIY bo są to projekty do zabawy w elektronikę dla ręcznych prac i wkrótce sam sobie coś z tych rzeczy zrobię i mam na myśli wzmacniacz P=6W4R, Uz=2x25V. Dosyć dawno zrobiłem sobie filtr AFE i go wykorzystam do wzmacniacza małej mocy aby nim bezpośrednio odbierać sygnał z przetwornika cyfrowo analogowego z uzdolnionego w zasilaniu odtwarzacza CD. Temat ma sporo przykładów obliczonych rzeczy i istotnych dla jakości.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 23-10-2010, 12:01
Dodatek
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 23-10-2010, 12:04
Ostatni dodatek
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 23-10-2010, 12:12
Istotną na jakość rzeczą jest też zasilanie i podałem prostsze połączenia dla zasilania elementów układu.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 23-10-2010, 12:17
cin, podesłałbyś któryś do posłuchania ?
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 23-10-2010, 13:10
Każdy wzmacniacz jest trochę lepiej słuchać jeśli zastosować dobre liniowe przedwzmacniacze sterujące bezpośrednio końcówki mocy i to co najłatwiejsze zapomniałem do kompletu dołączyć. Podałem to wszystko od razu jako komplet dla dobrej zabawy w elektronikę i abym sam miał spokój, bo sam nic innego mam opracowane -chyba że z tego co mam zamarzę sobie jeszcze coś innego zaprojektować i dotyczy to nie tylko mnie i po to jest ta moja i różnorodna informacja.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 23-10-2010, 17:03
Aby za dużo nie pisać muszę dopisać dodatkową i ogólną informację.
Schematy końcówek mocy są proste, ale jeśli coś na takich schematach jest drogie i działa dosłownie tylko dobrze to jest to sekretem tego co składa taki wzmacniacz, bo ma do tego wskazówki od konstruktora i dlatego ludziom zrobić taki wzmacniacz nie jest łatwo i firma jest górą. Proste schematy muszą się kompensować aby w sumie na wyjściu wzmacniacza liniowość była dobra i nie jest to przypadek i nie jest łatwo i dobrze taki prosty układ uruchomić. Przyczyną tego są choćby wzajemne obciążenia się sterujących stopni wzmocnienia i zależne w jakimś stopniu od wzmocnienia użytych tranzystorów, oraz jeszcze bardziej chytro zrobione schematy mają selekcjonowane specjalne charakterystyki tranzystorów. Wniosek jakość wzm.mocy z prostego schematu nie jest przypadkowa i ma od producenta do składania wzmacniacza ściśle dokładnie ustalone rzeczy i optymalny wzmacniacz jest jako tylko porównanie i nazywa się go wzorcowy lub wzorcowej jakości. Moje schematy traktują wszystkie stopnie w sposób liniowy i nie ma kombinacji jednych stopni względem drugich i taki sposób konstrukcji daje czystszą jakość dźwięku i łatwiej osiągalną w porównaniu do innych  prostych schematów. Wzmacniacz robiony łatwo się sprawdza wykorzystując wzm.różnicowy jako statyczny, ale tylko dla sprzężenia zwrotnego, i wtedy widać jest jaka jest asymetria i liniowość stopnia napięciowego sterującego tranzystory i tranzystory mocy o jednakowo symetrycznym wzmocnieniu dynamicznym. Niektórzy będą chcieli kompensować asymetrię wzmocnienia asymetrią wzmocnienia dynamicznego tranzystorów sterujących i tr.mocy i dzieje się tak jeśli stopnień napięciowy pracuje asymetrycznie lub nie jeden będzie chciał zastosować bardziej symetryczny i liniowy stopień napięciowy. Wniosek dobry wzmacniacz bada się w czasie jego składania. Dobrze jest mieć od razu dobry i dokładny schemat i liniowo sterujących się stopni wzmocnienia z bocznikowanymi w jakimś procencie rezystorami kolektora i szeregowymi rezystorami bazy i z podanymi wzmocnieniami tranzystorów i wtedy rzeczywiście średnio bez problemu i mierzenia i od razu można mieć dobrą jakość.  
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 24-10-2010, 12:15
cin, dla mnie to nieco zakręcone. Serio postaraj się złożyć na "gotowo" tzn w np. plastikowej obudowie za 30zł z elektronicznego któryś projekt i bardzo chętnie posłucham(myslę nie ja jeden).
Z tego co piszesz podoba mi się Twoje indywidualne "wnikniecie" w temat - a to dobrze wróży :-)
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 24-10-2010, 12:18
Acha, gałki itp gadżety na tym etapie konstrukcji o którym rozmawiamy są dla snobów :-)
Wystarczy jak goła ośka potencjometru, gniazda rca/głosnikowe i kabel sieciowy będa wyprowadzone na zewnątrz :-)) W przypadku koncówki mocy potencjometr oczywiście odpuszczamy :-)
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 25-10-2010, 04:42
Dla roboty muszę wybrać wszystkie części a dopiero potem projektuję płytki drukowane. Ostateczny schemat wzmacniacza wykonałem z myślą dla uzdolnionych odtwarzaczy CD i małą moc wzmacniacza traktuję jako najwyższą. Nawet pomijam zniekształcenia w uzdolnionym odtwarzaczu i myślę pobierać sygnał od razu z przetwornika cyfrowo analogowego i nawet w takim przypadku w tym miejscu szukam kondensatorów obcinających pasmo i je usuwam, bo jakość dla uzdolnienia odtwarzacza pozwala to zrobić i wtedy widać które nagrania mają jaki biały szum i zależy to tylko jaki szum firma dodaje do orginalnego nagrania i wiem im większy szum to jest lepsze nagranie i związane to jest aby 100% jakości nagrania za darmo nie mieć w swoich zbiorach.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 25-10-2010, 16:19
Chciałem dopisać małą uwagę, na schemacie dla stereo zastosowany jest przełącznikowy potencjometr 4pola 6pozycji i robi się tak dla ludzi aby niczym kręcić a tylko jedną gałką i powinno być dobrze. Można zrobić o wiele prościej i nie potrzeba przełącznika i przełącznika rodzaju wejścia a tylko dwa potencjometry drutowe 300R i to wystarcza i przez to nawet innego balansu nie potrzeba, wadą tego rozwiązania jest stroma regulacja głośności i można to złagodzić stosując potencjometr drutowy 100R plus rezystor drenu Rd=200R, ale takie rozwiązanie nie pozwala uzyskać na wejściu większej czułości i osobiście wolę strome stronie i regulowaną pełną czułość wejściową.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 26-10-2010, 23:18
Ktoś by się spytał, po co podaję tyle schematów i to jest prawda bo ten co się decyduje wybiera tylko jeden. Każdy mój schemat nie jest przypadkowy a realny do uruchomienia i regulacji. Tyle schematów daje rozeznanie do własnych konstrukcji i projektów. Schematy są dobrze wyliczone ale w niektórych wkradły się usterki i dotyczące kierunku diod, dla wzmacniaczy z źródłem prądowym. Dla kompletu dodaję jeszcze jeden prosty schemat z prądowym stopniem napięciowym, który może okazać się dobry, to znaczy realny dla poprawnych regulacji.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 26-10-2010, 23:41
Ja sie mogę spytać : kiedy posłuchamy ?:-)
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 27-10-2010, 09:40
U mnie praca nie od razu się kończy i może są szybcy ode mnie i podam ułatwiającą i zachęcającą informacje dla łatwych regulacji. Rezystory szeregowe bazy pomagają regulować układ wzmacniacza z źródłem prądowym i dla przykładu w większym zakresie reguluje się szeregowy rezystor bazy czynnego tranzystora stopnia napięciowego, dla równowagi prądów kolektora wzm.różnicowego, jeśli zmienia się rezystor emiterowy źródła napięciowego Re=62R i robi się to dziecinnie prosto na słuch sterując wzmacniacz sygnałem 50Hz na 0.7 mocy i dodając do tego trochę szumu z FM i najładniejszy szum i niskiej barwy jest prądem stopnia napięciowego o najmniejszych zniekształceniach, ale oba tranzystory stopnia napięciowego są do siebie sprzężone termicznie i dobrze chłodzone.  
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 27-10-2010, 10:14
Dla większej zmiany prądu stopnia napięciowego reguluje się tylko dwa rezystory emiterowe Re=62R i Re=47R i ten ostatni zawsze ma regulację dla jednakowych prądów st.różnicowego. Myślę zrobiłem dużo pracy i wzmacniacze zawsze się reguluje i muszą być dobre i inni chcą coś -to niech też trochę pracują i tym bardziej bo wiedzą jak się to robi i w ogóle jest czym się bawić. Tyle jest różnych schematów i fabrycznych wzmacniaczy i może okazać się najtańsza i  najlepsza własna konstrukcja, bo sprawdzona i od razu zadowalająca i dobra rzecz.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 27-10-2010, 10:38
Robiąc dobre rzeczy dla ludzi nie mam lepszej głowy, jak niektórzy myślą, i się zapominam i dobre schematy same mi się zaśmiecają, aby bez błędu dobrego schematu od razu nie podać. Dzieje się tak jeśli informacja jest konkurencyjna i uczy prostej i dobrej roboty. Ostatnio podany wzmacniacz powinien mieć od razu trochę mniejszy prąd st.napięciowego i rezystory emiterowe powinny mieć wartość Re=51R i Re=68R*. Są one powiększone o 10% aby zmniejszyć prąd st.napięciowego z Io=22mA do 20mA i analogicznie tak można zmieniać prąd. Tylko proste badanie da odpowiedź jaki prąd jest najlepszy.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 27-10-2010, 11:09
Sami Widzicie że nie mam najlepszej głowy i od razu nie mogę podać to co jest ważne. Zmniejszając prąd do 20mA z pewnością najlepszy okaże się zamiast BD139 tranzystor BC211 o mniejszym prądzie kolektora, ale wtedy jest większa trudność w chłodzeniu. Wzmacniacze to nic takiego i trzeba dobierać i mierzyć i musi być dobrze.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 03-11-2010, 13:41
Ten wzmacniacz posiada dodatkowo wzmacniacz mikrofonowy i dla dokładnego wykonania mojego filtru AFE z forum Elektronika Praktyczna jest sens nagrywać mikrofonem dynamicznym MDU24 lub niemieckim MB200 różne audio zabawy i bezpośrednio na komputer, ale jednak po przejściu sygnału przez filtr AFE. Aby zachęcić do zabawy skonstruowania takich rzeczy można winąć z rezystorów drutowych mocy P=0.5---10W bezindukcyjne rezystory na płytkach z laminatu z drobnymi nacięciami krawędzi i po prostu drut składa się na połowę długości i zaczepia i winie równocześnie dwoma rozstawionymi drutami aż do właściwej wartości rezystancji i można sobie nawinąć rezystory Rc=70R, Rc=700R i inne, po to aby nie miały szumów. Same rezystancje zastosowanych rezystorów dobiera się aby z jednego rezystora powstało np. z zapasem 4sztuki gotowych rezystorów, ale dla mniejszej mocy stosowanych rezystorów np. P=0.5W jedna ich wartość rezystancji starcza z zapasem na tylko jeden rezystor. Można sobie dobierać opłacalność przeróbek i dla małych mocy mimo wszystko skracać długość drutu oporowego. Dzieci lubią i mają czasty głos do wygłupów i to profesjonalnej jakości, może akurat coś z tych rzeczy zabawi i rozśpiewa młodych ludzi. Potencjometr drutowy też można sobie kombinować zrobić bezindukcyjny, ale jest to trochę trudniej zrobić. Po prostu profesjonalne techniki są dużo za drogie i samemu bez różnicy można sobie robić dobre rzeczy.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 03-11-2010, 21:39
Potencjometr bezindukcyjny jest pracochłonny, bo możliwy i tylko jako przełącznikowy: jedno pole 12pozycji przełączania i potrzeba 9 sztuk łatwych do wykonania rezystorów drutowych i samemu trzeba dobrać początkowy ciąg wartości składowych rezystancji. Addio hobby to nie tylko kolekcja rzeczy ale i prace fizyczne, dla ulubionych rzeczy.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 04-11-2010, 19:19
Filtr AFE ma wrażliwy na jakość kondensator 12pF i jego zwieranie czymkolwiek wywołuje duże zmiany impulsowe i dlatego audio filtr prosto podłączony do MOSFET ma wyższą jakość i ten problem można jeszcze bardziej poprawić separując ten kondensator rezystorem szeregowym 56k. Taka zmiana umożliwia nawet podłączenie filtru do zwykłego tranzystorowego wtórnika emiterowego.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 04-11-2010, 23:54
cin, zlituj się, złóż 1 projekt i podeślij prosze do posłuchania :-)
Mocno Ci kibicuję, ale sama teoria.... fajnie że masz wenę .... posłuchało by sie ktoregoś z Twoich projektów....
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: p.f.pawlikowski w 05-11-2010, 00:23
>cin157
Jestem z okolic Stalowej Woli i od początku obserwuję Twoje dokonania. Chętnie sprawdzę Twoje projekty jeśli tylko masz któryś poskładany ;)
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: GNAKED w 05-11-2010, 09:15
Cin157 - Tak jak Piotrek pisze może masz coś poskładane - chętnie się wprosimy :)
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 05-11-2010, 13:07
Czy Zdajecie sobie sprawę z faktu dużych wydatków w zakupie sprzętu audio i nie od razu jest to celujące i kolejne wydatki rosną a zasób informacji dla rzeczy różnych firm końcowo sprowadza się do tego jak subiektywnie coś w ogóle dobrze działa. Na pewno sobie coś z tych rzeczy zrobię i obecnie jeszcze w drodze mam do tego elektroniczne zamówienia. Wiem kiedyś tak było że nie działały mi drukarki i zapis na płyty CD i podobnie nie musi mi działać chłodzenie cewek głośników, bo nie byłem i nie jestem kosmitą i dlatego dla samego siebie zdecydowałem się ma Hi Fi małą moc.  W informacjach obiecuję wysoką jakość i tak od razu dobrze powinno być dla schematów wzmacniaczy z stopniem napięciowym w kl.A a dla źródeł prądowych należy sprawdzić symetrię stopnia napięciowego a dla bobsztrapu dobrać dzielnika oczep.  Podam dzielnik rezystorów bezindukcyjnych dla regulowanej rezystancji RC=300R. Dzielnik jest tak zrobiony aby był dobry dla wejścia CD i FM i Mik: 3R-4.3R-5.1R-3.9R-8.2R- CD13R-18R-20R-16R-30R-FM180R-Mik, czyli potrzeba 11szt. rezystorów bezindukcyjnych, ale SMD1206 do wartości Rdx=30R są bezindukcyjne i wystarczająco dobre i do zrobienia jest tylko jeden drutowy rezystor Rdp=180R. Inne rezystory w wzmacniaczu mikrofonowym powinny być drutowe i bezindukcyjne tzn. dla Rc, Re. Pisałem moja praca jest wyjątkowo obszerna i sens tej pracy należy sprawdzić praktycznie. Fajnie to wygląda, jeśli pozytywnie i sensownie sprawdzą się rzeczy to dopiero wtedy nie jeden może sobie coś z tych rzeczy zrobić -czyli bez ryzyka, ryzykują tylko ci co mają audio biznes i do tego wykształcenie. Czas okaże kiedy zrobię i zakończę jedną z takich rzeczy.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: jaizm w 05-11-2010, 13:28
Twoje posty brzmią jakby były pzepuszczone przez jakiś translator, po polskiemu to ty na pewno nie piszesz. Poza tym te informacje są bezwartościowe do puki nie pokażesz czegokolwiek działającego. Tak więc nie marnuj czasu na pisanie na forum i lepiej skup się na lutowaniu.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 05-11-2010, 15:05
Dla niecierpliwych podam ostateczny schemat  i dla mikrofonu regulacja poziomu sygnału jest uproszczona tylko dla zmiany czułości mikrofonu, potencjometrem przełącznikowym -do zrobienia samemu. Ten przedwzmacniacz może służyć do całkiem innego wzmacniacza dużej mocy.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: dabyl w 06-11-2010, 15:56
>> jaizm, 2010-11-05 13:28:12
Twoje posty brzmią jakby były pzepuszczone przez jakiś translator, po polskiemu to ty na pewno nie piszesz. Poza tym te informacje są bezwartościowe do puki nie pokażesz czegokolwiek działającego. Tak więc nie marnuj czasu na pisanie na forum i lepiej skup się na lutowaniu.


Cóż, swego czasu kolega cin157 założył kilka tematów na diyaudio.pl (pod innym nickiem, nie pamiętam już jakim). Niestety wypowiedzi większości forumowiczów skierowanych w stronę kolegi było chamskimi zaczepkami w stosunku do jego "stylu wysławiania się" ale kilka osób "siedzących w elektronice" próbowało nawiązać jakąś sensowną konwersację. Niestety, każda uwaga, sugestia czy pytanie kończyło się za każdym razem dziwna wypowiedzią, z której nie sposób było odgadnąć czy jest odpowiedzią na zadane pytanie czy nie... czyli mniej więcej tak jak tutaj. Obawiam się więc, że to jakaś dziwna prowokacja. Kolego cin157, jeśli jest inaczej i niesłusznie Cię oskarżam to przepraszam ale z drugiej strony są jakieś zasady uczestnictwa w forach i jeśli chcesz wnieść jakąś cząstkę do merytorycznej części tego forum i faktycznie te schematy mają realne zastosowanie (nie jestem elektronikiem i niestety nie jestem w stanie poddać ich weryfikacji) to przedstaw nam to zastosowanie w praktyce a nie tłumacz się, że dopiero idą do ciebie części albo coś tam zepsutej drukarce czy o chłodzeniu cewki głośnika - co ma piernik do wiatraka? Piszesz, że dopiero złożysz sobie któryś z tych schematów - to jeszcze nie złożyłeś żadnego?
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: andrzej analogowy w 06-11-2010, 16:22
Kiedyś już widziałem gdzieś te schematy,które nawiasem mówiąc niczego nie wnoszą.W związku z wyborami nawet język jakiś znajomy..Ale,,,,,,, zabawa przednia!!
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: majkel w 06-11-2010, 17:24
To rzeczywiście wygląda jak wrzuty z bota, który korzysta z translatora. Posty nie stanowią żadnego dialogu z kimkolwiek, ot tak się pojawiają co jakiś czas. Skoro schematy są znane, to znaczy, że bot je rozsyła w różne części świata. Oczywiście, może to też być elektronik z jakiegoś kraju, który poczuł misję w dzieleniu się tymi schematami, czy są jego czy nie, i z racji niemożności nawiązania rozmowy w języku dyskutantów po prostu wrzuca przeklejki z translatora. Nie twierdzę że jest tak lub tak, jedynie dzielę się uwagami na co to wygląda.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 06-11-2010, 18:58
Moje własne schematy to 24 strony a na każdej stronie jest kilka schematów i nic dziwnego że sobie coś wybrałem i w ostatniej chwili prościej skombinowałem, tym bardziej że mogę sobie co chce i jak mi się chce i jeszcze coś nowego dobrze i najlepiej zaprojektować. Wybrany mną schemat to pewna jakość i najwyższa jakość klasy A co pogania klasą A, a nie stosowanie źródeł prądowych o zniekształceniach 50% i dużym sprzężeniu zwrotnym zbijającym na np.0.02% zniekształceń. Głębokie sprzężenie zwrotne dla prostszego bobsztrap i źródeł prądowych bierze się z faktu dużej czułości na sterowanie się takich stopni. Rzeczywiście nie żałuję starych elektroników i podaję co najlepiej sobie samemu można zrobić i nie mam tajemnic, ten co ma dzieci i to jest jego zawód to inaczej się zachowuje. Czy to coś dziwnego że czekam na przesyłkę zamówieniową, wiele rezystorów robię jako złożone z rez.0.6W1% i dopiero kiedy mam wszystkie części mogę projektować płytki montażowe, w Unitra-Unizet zamówiłem sobie rezystory drutowe lakierowane P=25W27k i nie ma problemu z takiego drutu robić sobie rezystory bezindukcyjne i jakie się chce. Podaję tak proste informacje młodym aby od razu wiedzieli jak tanio i dobrze sobie radzić i na pewno nie mówię waszym językiem ale wandala. Podając dobre rzeczy są problemy i często takie informacje znikają a inne nie ważne są nadal.
 
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: Mystique31 w 06-11-2010, 19:36

Spokojnie cin157 się dopiero rozkręca

Britney FAN
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 13-11-2010, 10:27
Komplet to komplet i jeden mój rysunek poprawię i powtórzę a ostatnio opracowany nowy dodam. Ten schemat jest o większej czułości wejściowej i dlatego w wykonaniu i w dokładnych połączeniach i w zasilaniu trudniejszy do wykonania. Zastosowałem dla symetrii obciążenia wyjścia jedno bierne źródło prądowe.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 13-11-2010, 11:18
Na zakończenie moich własnych wiadomości podam ciekawostkę, kto podał normalne i dobre schematy dla ludzi aby układ miał powtarzalnie dobre parametry?. Firma robi układy prościej i reguluje dokładniej i tak aby tylko było dobrze a nie najlepiej i aby po naprawie w serwisie nie było gorzej, czyli robi nie dokładnie i na tyle proste układy dokładnie że ludziom z ich schematów nic robić bo to nie jest to, mam na myśli najdroższe rzeczy i młodzi ludzie mają taki rozum to co drogie to jakby firma ściągnęła sobie kalesony i pokazuje do zrobienia najlepsze schematy,ale tak całkiem nie jest i możliwości są inne. Jest wiele błędów lub były nawet w podręcznikach szkolnych a po to aby od razu ktoś dobrze nie nauczył się i często w pracach końcowych młodzi z błędami przepisywali swoje redagowane wiadomości. Często błędy były w istotnych miejscach w wzorach i tylko ten co się znał rozumiał to co co chciał. Nie tylko są błędy ale i ludzie jakoś się mylą i trudno im myśleć dla tworzenia dobrych rzeczy i nie dziwę się że dla ludzi brakuje skutecznej jakości powtarzalnych schematów. W ostatnim rysunku wzm.słuchawkowego jest błąd i stąd bierze się to moje pisanie. Rezystor źródła Rs=240R -oczywiście nie powinien występować w tym schemacie w ogóle, ale można dać kontrolny rezystor drenu Rd=1R aby na nim widzieć ustawiany prąd Id=225mA. Często forum wyłapuje błędy w schematach, ale myślę że ich dużo nie mam lub w ogóle. Osobiście coś z moich rzeczy sobie zrobię, ale jeszcze czekam na przesyłkę zamówieniową.
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: konrad w 13-11-2010, 11:44
Aaa to spoko...
Tytuł: Komplet moich audio projektów-schematy
Wiadomość wysłana przez: Mystique31 w 13-11-2010, 12:06
"Osobiście coś z moich rzeczy sobie zrobię, ale jeszcze czekam na przesyłkę zamówieniową."

Nooo, zrób sobie !Britney FAN