Audiohobby.pl
Audio => Muzyka => Wątek zaczęty przez: Gonzalez w 09-03-2008, 00:13
-
Ciekawe typy mile widziane, od mainstreamu po free/avant.
-
Na początek coś z rodzimego podwórka: Alchemia, Theo Jörgensmann & Oleś Brothers, Hat Hut
Nie jestem spacjalnie wielkim fanem Olesiów ale płytka jest naprawdę b. interesująca.
-
Michal, przepraszam za zaalenie terminu. Wczoraj dopiero zamknąłem w obudowe PSU do jednego z DAC. Daj znac kiedy mogę Ci je podrzucić ?
Marek
-
oup, sorki. To miaio iśc na PW :)
-
Re-vision
Nils Petter Molvaer
jak dotrze napiszę
-
tyszkens>
Płytka dotarła?
Ja ostatnio trafiłem dosyć przypadkowo na płytę "ER" Nilsa , dzień póżniej kupiłem "Khmer" i jeszcze bardziej mi się podoba.
Kto jeszcze nagrywa podobną muze?
U mnie od dwóch tygodni te dwie płyty chodzą w rotacji :)
Pozdrawiam
Titan
-
Khmer zrobila na mnie duze wrazenie kilka lat wstecz, jak dla kogos przynudna, to polecam ,,Remixes\'\' Molvaera.
-
Titan> Molvaer jest dość specyficzny, sposobem używania trąbki jest podobny do Daviesa (w pewnym okresie jego grania). Wpisuje się jednak estetyką w klimatu nu-jazzowe. Ze Skandynawów masz Ketila Bjornstada (doskonałe "Water Stories") i Bugge Wasseltofta (Nu Conception of Jazz - godna polecenia jest pierwsza płyta z serii, choć fajne są projekty z Sisdel Endresen - jedynej, nie-smęcącej Skandynawki, która śpiewa inaczej niż tabuny hołubionych Szwedek, Dunek, itd).
-
taki fajny wątek i marnuje się od tak dawna...
więc żeby go cokolwiek rozruszać: czy ktoś z Was miał okazję już posłuchać świeżutkiego wypusku Tzadika "Beyond Quantum"?
dream-team Anthony Braxton, Milford Graves, William Parker w sesji zaaranżowanej ad-hoc w studiu Billa Laswella?
http://www.allaboutjazz.com/php/article.php?id=30376
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:hiftxzrkldhe
krytycy pieją z zachwytu...
-
Już nie nowość, ale zdaje się, że w PL przeszło to bez echa, a w USA to hit. Myślę o nowej płytce Briana Culbertson\'a "Bringing back the funk". Spora porcja bezpretensjonalnego funku. Miłe, o ile ktoś lubi takie bity :)
-
Dong> płytę znam, dream-team w dobrej formie. Mam dużo nowych płyt z Delmark, Aum Fidelity, 482 Music, Atavistic - na bieząco odsłuchuje. To, co dotychczas:
- Vandermark 5 - "Beat Reader" - fajna, dobrze zagrana, nic odkrywczego ale słucha się fajnie - mocna 4 z plusem
- Atomic/Schoolday - Distil - 2 CD, tym razem "dream-team" chicagowsko-skandydawski, świetna płyta
- William Parkker "Double Neptunes..." - nowość AUM Fidelity 2008, rewelacja :)
O innych - wkrótce :)
Pozdrawiam
-
Randy Crawford & Joe Sample "No regrets". Premiera 10.10.2008.
https://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/page/3/showlayer2/1/npartnr/4883884/hnum/4883884
-
Zna ktoś może nowa płytę P.Barber?
-
pp
Znając poprzednie można sobie darować.
-
>> wojtek i, 2008-10-04 16:32:12
A ja lubię P.Barber i już :)
De gustibus non est disputandum :-)
-
A tak serio to też jestem ciekaw co tam Barberowa nowego wymyśliła.
-
Istnieje jakis taki przesąd ,że Barberowa to taka "audiofilska" artystka i jej jazz to salonowe popierdółki dla białasów. Ale wrocławski koncert podczas JnO był fantastyczny! Tez jestem ciekaw, ale czekam na dostawę z USA. Choc trzeba przyznać, że ostatnio fullprice z Blue Note znacznie potaniał i w MM nie przekracza 50 pln.
-
Audiofilska artystka to dla mnie Krallowa albo Sara K.
Barberowa to taki jazzik na lekkostrawnie ale jakoś przed nią nie mam oporów.
-
Wystarczy wejsc na jej strone...i mozna posluchac .
-
>> cocor2007, 2008-10-04 16:57:47
>>ostatnio fullprice z Blue Note znacznie potaniał i w MM nie przekracza 50 pln.
cocor2007,czy ta nowa PB będzie dostępna także w wersji winylowej?
-
>> wojtek i, 2008-10-04 16:32:12
pp
Znając poprzednie można sobie darować.
Możesz rozwinąć swą myśl?
-
HMV 11 £ PRZESYLKA GRATIS..
-
>> Ana Logg, 2008-10-04 19:17:43
>> cocor2007, 2008-10-04 16:57:47
>>ostatnio fullprice z Blue Note znacznie potaniał i w MM nie przekracza 50 pln.
cocor2007,czy ta nowa PB będzie dostępna także w wersji winylowej?
Pozdrawiam
Ana Logg
z tego co wiem od moich "wtyczek" w NY, oficjalnie niestety nie, ale ja wierzę w Classic Records, ostatnio kupują sporo licencji i wydają Blue Note na LP :)
Pozdrawiam serdecznie ;-)
-
>>pp
Przesłuchałem ją w sklepie.W mojej opinii nie wnosi niczego nowego w kwestii wokalistyki P.Barber.
Mam jej wszystkie poprzednie nagrania i nie odczuwam potrzeby nabycia kolejnego.
-
>>Gustav
Nigdzie nie napisałem,że nie lubię P.Barber( mam jej wszystkie poprzednie płyty).Tyle tylko,że ta ostania jest podobna do porzednich.
-
Zgłaszam bardzo interesującą nowość z gatunku avantjazzu.Nagranie basisty Ingebrigt Haker Flatena z wytwórni Jazzland.Tytuł "I.H.Flaten Quintet" a w składzie oprócz lidera Anders Hana gitara,Ola Kvernberg skrzypce,Klaus Ellerhusen Holm saksofony i klarnety oraz Fredrik Rundqvist perk.Tak nowoczesną muzykę to potrafią grać chyba tylko skandynawowie!
-
Wojtek I, a może Ty wreszczie napiszesz coś nowego oprócz ciągłego komentowania typu "ta płyta to nic nowego"? Czy każda płyta np. pani Barber to musi być jakiś "extra-kosmiczy" przełom w jej wokalistyce i stylistyce? Przecież prawie każdy artysta ma jakiś tam swój rozpoznawalny styl i właśnie wielu ludzi za to go lubią lub nie. Czy Ty naprawdę oczekujesz ciągłych wolt muzycznych każdego twórcy i ciągłego eksperymentu? Przecież i to może być nudne, nieprawdaż?
-
>> wojtek i, 2008-10-05 20:40:34
Nigdzie nie napisałem,że nie lubię P.Barber( mam jej wszystkie poprzednie płyty).Tyle tylko,że ta ostania jest podobna do porzednich.
Jak zwykle posługujesz się ogólnikami, może więcej szczegółów co takiego jest na nowej płycie PB podobnego do poprzednich że nie "odczuwasz potrzeby jej nabycia"?
-
Właśnie dotarły 2 pozycje z AUM:
-
>>Masskotka79
Nieprawdaż!Przy takiej podaży dobrych i bardzo dobrych nagrań na swiecie oczekuję jako odbiorca wykonań wyjątkowych i nadzwyczajnych.Jaki jest sens kupować płytę artysty która nie różni się od 3-4 poprzednich.
Omawiana płyta Barber zawiera głównie utwory Cole Portera wykonane mało oryginalnie.Do tej pory ceniłem sobie jej twórczość głównie właśnie za oryginalność,za to,że była "taka inna",że miała swój styl.I tego mi w tym nagraniu brakuje.
-
Czy wątek "Nowości Jazzowe 2008" obejmuje też "Wznowienia Jazzowe 2008"?
Jeśli tak, to mam mocny typ do kategorii "wznowienie roku":
Revolutionary Ensemble, Revolutionary Ensemble [Enja 2148]
Jedno z bardzo nielicznych niestety nagrań jednego z najważniejszych avant-jazzowych zespołów lat 70-tych. Pierwsza edycja na CD, zremasterowany dźwięk - wielkie brawa dla Enji!
Dla nieobeznanych z tematem - Revolutionary Ensemble to absolutnie fenomenalne, nowatorskie trio Leroy Jenkins (głównie skrzypce/altówka, ale nie tylko) - Jerome Cooper (rozmaite perkusyjne) - Sirone (głównie bas, ale nie tylko).
To, jak szczególny był to team, najlepiej chyba oddaje fragment wywiadu z Jenkinsem (cyt. za http://www.jazzhouse.org/library/index.php3?read=panken17 ):
"Q: The Revolutionary Ensemble was the group with which you really entered the public consciousness in the United States in the late 1970s.
LJ: And Europe. All over. It was a very important group for me. A very important time for me, in fact.
By 1970, I was thoroughly indoctrinated into this music and knew exactly what I wanted to do -- and I came to New York looking to do that. Luckily, I ran into Sirone, the bass player, and later Jerome Cooper. So we got together and practiced every day. In fact, we were rehearsing on 13th Street there every day, five days a week, anywhere from 11 to 2 o\'clock. I mean, we just hung out. We just played and played, and my art of improvisation got tremendously better, and the group got beautifully tight. And we did a little something, created a little scene around New York, around the East Side, West Side and so forth. We played a lot of places and we had a good time. We did quite a bit. I think we were together maybe about seven or eight years."
"Beautifully tight" to doskonałe określenie. Grupa brzmi po prostu hipnotycznie. Idealne porozumienie w mocno strukturalnie uporządkowanej, solowo-grupowej improwizacji. To niełatwa, surowa, chropowata, dysonansowa muzyka, ale silnie zakorzeniona w czarnej tradycji, pełna specyficznego piękna i bezwzględnie warta uważnego wsłuchania.
Niestety najwybitniejsza ich płyta, "People\'s Republic", od dawna pozostaje out-of-print. Pozostaje cieszyć się tym, co jest dostępne, i liczyć na kolejne wznowienia.
Dla zainteresowanych - najlepiej zamawiać w jpc - tylko 10 euro:
http://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/hnum/2243983
-
Holon by Nik Bartsch, bardzo dobra plyta (tego, stosunkowo wciaz mlodego muzyka), czy tak calkiem jazzowa, to pozostawie moze innym do oceny, granie generalnie bardzo \'oszczedne\' ale w wciagajace w swoja czern, rytm, swietna realizacja ECM (wcale nie zawsze takie super im wychodza)...
-
Kontynuując wątek ECM - polecam Julia Hulsmann Trio "The End of a Summer". Miła rzecz i dobrze nagrana. Pani znana wcześniej z nagrań z wokalistkami/wokalistami wytwórni ACT m. im. Rebeką Bakkenn.
-
Essen - Paul Shapiro, (Tzadik)
swingujaco zagrane i zaspiewane, stare, dobre klezmerskie klimaty przeplatane R&B....lub odskakujac od etykietek, zwyczajnie muzyka z jajami, humorem i radoscia, ktora sie udziela natychmiast, a co by ukrocic opowiesci, wygoglowalem maly wycinek z tego albumu:
&feature=related
-
Nowe DVD:
Keith Jarrett; Gary Peacock; Jack DeJohnette "Live In Japan 1993 / 1996", 2 DVD\'s
http://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/hnum/4285261?rk=jazz&rsk=home