Audiohobby.pl

jakie słuchawki i wzmacniacz do krella KAV 280 cd

Kola

  • 5 / 5061
  • Nowy użytkownik
15-07-2010, 08:05
Witam
zostałem zmuszony przez życie do słuchania muzyki za pomocą słuchawek, będąc laikiem w tym temacie i nie chcąc "przestrzelić" przy zakupie sprzętu proszę o pomoc. Słucham różnorodnej muzyki lubię przestrzeń i szczegółowość aczkolwiek dobrze umieszczoną w przestrzeni i nie natarczywą wyraźną ekspozycję nawet jeśli byłaby trochę nienaturalna z aksamitnym basem.
Czytając forum nie potrafię wyciągnąć sam wniosków gdyż opisy sprzętu w różnych przedziałach cenowych są bardzo podobne i dla laika zlewają się.
Używane są te same określenia dla różnych słuchawek z różnych przedziałów cenowych co doprowadza do wniosku że sprzęt za 600 PLN gra tak samo dobrze jak ten za 6000 PLN
Pozdrawiam

Radek

ogorek

  • 855 / 5257
  • Ekspert
15-07-2010, 08:27
>>>>>>>>>>>>

Odpowiadasz na wpis
>> Kola, 2010-07-15 08:05:16
Witam
zostałem zmuszony przez życie do słuchania muzyki za pomocą słuchawek,

<<<<<<<<<<<<

Ważne, żebyś napisał w jaki sposób zmusiło Cię to życie. Czy  chodzi o zbyt małe pomieszczenie na kolumny, czy np. nie chcesz przeszkadzać domownikom.

Bo jeżeli to drugie, to preferowane będą słuchawki "zamknięte". Słuchawki otwarte nie tłumią i przy głosniejszym słuchaniu otoczenie słucha razem z Tobą.

Jeżeli jednak mogą być otwarte to szczegółowość i przestrzeń uzyskasz z AKG K701 (tu zamiast aksamitnego basu mozesz odczuwać jego brak) oraz HD595 (to raczej budżetówka ale np. ze wzmacniaczem Violectric HPA V90 grają bardzo poprawnie).

Niestety nie mam pojęcia jakiej jakości ma rzeczony Krell wzmacniacz słuchawkowy. Najlepiej jakbyś mógł wypozyczyć za kaucją wspomniane słuchawki i przetestować. Nawet przy dobrych "dziurkach" słuchawkowych występuje brak synergii mogący się objawiać złym wysterowaniem danego modelu słuchawek.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Kola

  • 5 / 5061
  • Nowy użytkownik
15-07-2010, 08:54
Nie chcę przeszkadzać domownikom, Krell nie ma dziurki więc potrzeba jest doboru kompletu słuchawek ze wzmacniaczem, podając cd miałem na myśli dobór jakościowy sprzętu żeby np: nie kupić sprzętu który ma większe możliwość niż ten odtwarzacz.

Radek

majkel

  • 7476 / 5917
  • Ekspert
15-07-2010, 09:32
Aksamitny bas, przestrzeń i szczegółowość będzie w AKG K 701. Z zamkniętych słuchawek coś Audio-Techniki powinno podejść, ale nie wiem który model - ATH-W1000X, ATH-W5000, ATH-A1000X albo ATH-A2000X. Najprędzej chyba ten ostatni, bo stawia bardziej na analityczność niż seria W.

Kola

  • 5 / 5061
  • Nowy użytkownik
15-07-2010, 09:35
Radek

Kola

  • 5 / 5061
  • Nowy użytkownik
15-07-2010, 15:14
adekwatnie do jakości odtwarzacza, nie mam granicy cenowej poza rozsądkiem poprostu nie chciałbym kupić sprzętu który przekracza możliwości mojego sprzętu
Radek

majkel

  • 7476 / 5917
  • Ekspert
15-07-2010, 15:37
Stax SR-404 + Stax SRM-727II. To nie jest gotowy zestaw Staxa, bo wzmacniacz jest od SR-007II, ale razem współpracują świetnie i do tego nie musi być super audiofilskie źródło, żeby się tego słuchało z dużą przyjemnością. Szukałbym za granicą, bo u nas ceny są odstraszające, zwłaszcza wzmacniacza.

Kola

  • 5 / 5061
  • Nowy użytkownik
16-07-2010, 15:21
Dziękuje za podpowiedź a jeśli nie elektrostaty to pozostaje jeszcze jakiś wybór?
Radek