Audiohobby.pl

CD, tani oczywiście, do Arcama Alpha 5+, czyli jaki?

mjuzik

  • 146 / 5902
  • Aktywny użytkownik
25-05-2008, 21:01
Witam Szanownych Panów.
Zgodnie z zasadą "shit in - shit out" zamierzam zacząć wpuszczać lepszej jakości treści do systemu, więc powoli przymierzam się do nabycia jakiegoś odtwarzaczyka CD. Tak jak napisałem w temacie, wzmocnienie to Arcam Alpha 5 Plus, i on raczej zostanie na dłużej. Kolumny to podłogówki na głośnikach Tesli (podobno Heco, ale to nie do końca potwierdzone), i one, mam nadzieję, w najbliższej przyszłości, niedługo po cedeku pójdą do wymiany. Więc sugestia co do źródła może być w komplecie z radą co do niezłych, niedrogich kolumn do tego zestawu (podłogówki lub podstawkowe). Ale na razie stoją te które mam.
Czytałem w "o mnie" ludzi z zaprzyjaźnionego forum, że często wzmacniacze Arcama z serii Alpha grają razem z CD tej firmy, czasem z NADami, czasem z CA.
Muzyczka, która będzie na tym grana, to rzeczy raczej spokojniejsze. Różne gatunki, ale nie ma wśród nich ani ostrego metalu (co najwyżej jakaś Metallica), ani muzyki dyskotekowej (dance, techno itp.). Przykładowi wykonawcy: Pink Floyd, Led Zeppelin, Portishead, Bob Marley, This Mortal Coil, Mike Oldfield, Beastie Boys, Fisz,  Miles Davis. Brzmienie źródła powinno być chyba jak najwierniejsze i neutralne, więc chciałbym żeby w moim CD też takie było, oczywiście w miarę możliwości.
Teraz najważniejsza ale najmniej przyjemna część, czyli budżet. Myślicie że w okolicach 300zł dało by się znaleźć coś przyzwoitego? Jakiś tam margines jest, ale nie piszcie proszę "dołóż dwie stówki i kup xxx", bo raczej nie dołożę. Powiedzmy że maksimum to 25% sumy którą podałem.
Jest jedno bezwzględne wymaganie dla odtwarzacza, a mianowicie musi czytać CD-R.
Mieszkam na zadupiu i nie bardzo mam możliwości odsłuchu różnych sprzętów, a tym bardziej sprawdzania ich u siebie w domu, więc będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady, sugestie, tropy.
Macie jakieś propozycje?

mjuzik

  • 146 / 5902
  • Aktywny użytkownik
26-05-2008, 19:30
Czyżby nikt nie mógł nic powiedzieć na ten temat?...

lancaster

  • Gość
26-05-2008, 19:32
mjuzik, serio ? Kup sobie dvd pioneera :) Serio. Ten mode, któy przepakowue Goldmund do playera za 20Kzł.
Masz dvd i do tego audiofilska podnietę ze bebechy w playerze masz jak CD za dwie dychy :) Tylko teraz mi wylecialo z głowy jaki to był model....w kazdym razie nówki chodzą ponizej 500zł :)

mjuzik

  • 146 / 5902
  • Aktywny użytkownik
26-05-2008, 19:47
Lan, ja nie chce mieć podniety z posiadania, tylko ze słuchania ;) Na prawdę za trzy stówki z kawałkiem nie da się lepiej? ;] Przecież ja nie mówię o nowych sprzętach? ;)

mjuzik

  • 146 / 5902
  • Aktywny użytkownik
26-05-2008, 23:20
Żaden z Was (poza Panem Administratorem) nie potrafi, lub nie chce mi doradzić?

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
26-05-2008, 23:39
Za te pieniądze to na Twoim miejscu kupiłbym jeden bilet na dobry koncert (niestety na Metallicę nie starczy).

Ewentualnie jakiś używany plejer mp3 - np. bardzo dobrze grającego iPoda Nano 1G. Zagra lepiej niż cd-syf z allegro za 300zł, bo vintage za tę kwotę może nawet płyty nie ruszyć.

Pozdro

Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
26-05-2008, 23:42
>> mjuzik, 2008-05-26 23:20:43

Podobnie jak Lancaster doradzę Tobie......   DVD. Starsze modele Samsunga np. HD 950 grają zupełnie rozsądnie. Na Allegro można to kupić chyba za mniej niż 300 zł. Swojego czasu na forach te DVD były mocno polecane. Moim zdaniem ludzie przesadzali ale za te pieniądze warto. Do tego potrafią czytać płyty SACD.

mjuzik

  • 146 / 5902
  • Aktywny użytkownik
27-05-2008, 00:06
Dobrze. To od drugiej strony...
Ile Waszym zdaniem musiałbym wydać na odtwarzacz, żeby fajnie zagrał w moim systemie?

mjuzik

  • 146 / 5902
  • Aktywny użytkownik
27-05-2008, 19:01
Każdy z Was zaczynał od klocków za 1kzł i więcej?

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
27-05-2008, 19:12
mjuzik,

nie irytuj się - jak ja kupowałem pierwsze cd, to ty byłeś w w kołysce :) serio. podobnie wielu użytkowników tego forum

i wtedy za mniej niż za 1000 było ciężko znaleźć cokolwiek :))

być może po prostu koledzy nie znają tego segmentu rynku?

Gustaw i lancaster zaproponowali ci 2 playery - obaj są poważnymi ludźmi, więc również potraktowałbym to poważnie

co do Pioneera/Goldumunda - mozna się śmiać z frajerów, którzy kupili wersję za 20 Kzł, ale z drugiej strony nie może to być najgorszy odtwarzacz na rynku, skoro zdecydowali się na taki numer. w dodatku masz DVD. no i z gwarancją. więc raczej nie wtopisz

powodzenia

p.s. możesz podobne pytanie zapuści na AS - tam masz większe szanse na duży odzew. ale moim zdaniem niekoniecznie będą to wiarygodne opinie... :(
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

mjuzik

  • 146 / 5902
  • Aktywny użytkownik
27-05-2008, 20:27
Ehh. Ale przecież te playery, które kilka lat temu chodziły po 600zł, teraz kosztują właśnie te 300 z kawałkiem, a to co w tym czasie było za 300, teraz jest za 100 zł... Więc chyba jednak ktoś ma z takimi sprzętami doświadczenia.

Co do zaproponowanych odtwarzaczy...
Po pierwsze: to DVD a nie CD. Mi ma to służyć do muzyki, filmów raczej nie będę na tym oglądał, bo nie mam nawet TV w pokoju. Argument z płytami SACD jest słuszny, ale nie do końca, bo żadnej takiej nie mam i nie zanosi się, żebym miał mieć. Mam mieszane uczucia co do DVD w roli CD. Na AS czytałem trochę (jeszcze przed rozpadem:)), i sporo ludzi twierdzi, że to nie jest dobry pomysł. To jednak zostało stworzone w innym celu i jakoś trudno mi przyjąć, że zagra lepiej niż urządzenie zrobione tylko do audio, jeśli oczywiście mówimy o tej samej cenie.
Po drugie: Samsung podobno gra nieźle. Ok, wierzę. Pioneer nie wiadomo właściwie jak się sprawdza w tej roli. Więc już gorzej. I tutaj dochodzimy do ważnej części. Nikt nie jest w stanie mi powiedzieć jak to zagra w moim systemie. Gdyby ktoś w okolicy takie grajki miał, to biorę arcama pod pachę i jadę. Ale raczej nikt nie ma. Jeśli kupię Samsunga w ciemno i zagra fajnie, to fajnie. Jeśli zagra źle, to gorzej, ale nie tragicznie, bo odsprzedaję z niewielką stratą (ale jednak ze stratą i budżet się zmniejsza). Jak kupię Pioneera nowego, i zagra fajnie to też fajnie. Jak zagra źle to już tragedia, bo wtedy na odsprzedaży tracę połowę środków.
Wiem że pewnie patrzycie na mnie jak na smarkacza z głupimi dylematami, ale Wam jest łatwo powiedzieć, bo zarabiacie, każdy z Was przemielił już u siebie ciężarówkę sprzętu, i dla Was CD za trzysta złotych to błahostka i, jak to napisał Roland, "syf-cd". Ale dla mnie nie, bo teraz moje obydwa odtwarzacze nie są razem wzięte warte pewnie nawet 50zł, więc myślałem, że jak będę dysponował jakimiś większymi środkami, to okaże się, że coś z tym już można zrobić...

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
27-05-2008, 20:40
mjuzik,

odpowiedzi udzieliłeś sobie sam - że czytałęś, że gra z Arcamami i z NAD-ami

no i, jak sam napisałeś: "Nikt nie jest w stanie mi powiedzieć jak to zagra w moim systemie." :)

albo spokonie poczekaj - może ktoś się trafi, kto zna twój wzmacniacz i doradzi, albo musisz zaryzykować

audiofilia to sport jak każdy inny - pewniaków jest niewielu, a i oni czasem przegrywają. trzeba ryzykować :)))
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.