Audiohobby.pl

AKAI X-201D

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
10-07-2022, 15:25
Taa- moje mocne postanowienie co do zawartości na stole trochę podupadło-  bo mi się przypomniało że na wiosce jest pchli targ:
   No i polazłem tam,  oczywiście.   Może fajny rower będzie?



Rowerów było kilka- ale takie niezbyt .    Na końcu był w miarę ok ale było już za późno hehehe.  Limit talarów uległ wyczerpaniu
« Ostatnia zmiana: 10-07-2022, 15:29 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1503 / 1105
  • Ekspert
10-07-2022, 20:24

Pierwsze koty za płoty z tą szpulową taśmą-:)))

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
10-07-2022, 20:41
Heh-  Niebiesko-Czarni  :)
    Z jakiego źródła to nagrałeś?

Wojciech7

  • 1503 / 1105
  • Ekspert
10-07-2022, 21:12
 Żródło to internetowe radio.Potem trochę podrasowałem i zrobiłem aby grało jak płyta gramofonowa:)))
Czy tak jest trudno ocenić bo sam to robiłem w ramach  domowego doskonalenia audiofilskiego-:))))
Tak spreparowany plik audio nagrałem na  CD-Audio z dynamiką 78dB .
Wszystko co robię tylko wyłącznie dla  siebie.

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
10-07-2022, 21:19
No i prawidłowo :)   Zabawa ma być.
(na moje to brzmi jak z gramofonu z piezo wkładką.  Na monitorowych głośniczkach-  ale one są do d.......   wiadomo)
   No ja w końcu już postawiłem Akai  na stole.   Gapię się i myślę od czego zacząć.
(z Pioneerem już się sprawiłem :)  )
   Chyba jeszcze raz pomierzę głowicę na sam początek bo już sobie nie wierzę co było wcześniej.
A mnie teraz gra gramofon bo kupiłem trochę zdartych płyt :)   Znaczy nie wszystkie zdarte ale są i takie.
« Ostatnia zmiana: 10-07-2022, 21:28 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1503 / 1105
  • Ekspert
10-07-2022, 22:30
Ostatni test taśmy szpulowej tego producenta.

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
11-07-2022, 00:44
Znam inną wersję   :)

----

Ej, palcie tylko dżointy
Nigdy dotąd nie zgasł żaden dżoint
Ej, palcie tylko dżointy
Nigdy dotąd nie zgasł żaden dżoint
Więc na co czekać, rzućmy hasło:
Tylko dżointy pal!

Chciałbyś czuć się raźniej
Lecz nie wiesz, co by zrobić z tym
Gdy chciałbyś czuć się raźniej
Lecz nie wiesz, co by zrobić z tym
Żaden kłopot, przecież można
Zapalić dżointa jeszcze raz

Na zmartwień moc, na skoki w bok
Na ciężki dzień, na ciężką noc
Na forsy brak i na humor zły
Na myśli czarne i na psa, który znikł
Nawet gdy chłodno i pada grad
Palcie dżointy - to pomoże wam w troskach

Na zmartwień moc, na skoki w bok
O tak

Palcie tylko dżointy
Nigdy dotąd nie zgasł żaden dżoint
Ej, palcie tylko dżointy
Nigdy dotąd nie zgasł żaden dżoint
Więc na co czekać, rzućmy hasło:
Tylko dżointy pal!

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
12-07-2022, 12:01
Ruszyło forum?   Fajnie  :)
  Wojciechu-  ja miałbym prośbę do Ciebie :)
  O co chodzi?   Czy mógłbyś zobaczyć po zdjęciu dolnej osłony głowic w jaki sposób-  tzn.  jak szybko  >  głowica czytająca zmienia położenie w chwili gdy autorevers zmienia kierunek odtwarzania.  Czy to się dzieje natychmiastowo czy może z chwilą zwłoki.  Oraz czy sam proces przestawienia głowicy jest szybki czy też taki-   zamulony.
   Ona powinna w/g mnie wykonać mały skok -  ok 3 mm  na oko w ta i we wta-  w zależności od kierunku.   Niestety serwisówka nie porusza wcale tej kwestii.     
---  Nie chodzi mi o przestawianie głowic pokrętłem ścieżek :)   Tylko właśnie o to co dzieje się na automacie.


--tak właściwie to twardy zawodnik z tego Akai i uparty.   Trzeba odkryć wszystkie niuanse jego działania żeby opanować gada.
   I jeszcze cholera wie czy tam pod tą windą od głowicy czytającej nie ma jakichś styków. 
« Ostatnia zmiana: 12-07-2022, 12:11 wysłana przez pień »

ArturP

  • 1310 / 2801
  • Ekspert
12-07-2022, 12:16
Głowice powinny opaść/podnieść się o 6,35mm / 4 = 1,5875mm, czyli o szerokość 1 ścieżki.

Forum wróciło ok. 11:30.

Wojciech7

  • 1503 / 1105
  • Ekspert
12-07-2022, 16:42
Zrobiłem filmik.

ArturP

  • 1310 / 2801
  • Ekspert
12-07-2022, 19:12
Tak naprawdę to tam na nim wiele nie widać Wojtku. Chyba raczej chodziło o zmianę położenia głowic podczas przełączania "autorevers'u".

Wojciech7

  • 1503 / 1105
  • Ekspert
12-07-2022, 20:01
Tak działa autorevers w tym magnetofonie właśnie. Więcej nie mogę zrobić w tym magnetofonie ponieważ nadal nie potrafię zdjąć przełącznika okrągłego:(((  Przy autorewersie słychać"pstryk" chyba pprzekaznik lub coś podobnego i widać jak sprężyna nad  głowicą rusza się.
Uparty ten akajec z tym przełącznikiem-poprzedni właściciel przyspawał go na amen-?
Może trzeba metodą Papaja -najeść się szpinaku-?

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
13-07-2022, 00:00
Dziękuję wam obu :)
   Trochę jednak widać na filmiku -  to o co mi chodziło, czy skok głowicy jest natychmiastowy :)
     W moim coś jest tam skaszanione i albo wcale nie przestawi głowicy albo zrobi to po czasie i w tempie jakby mucha w smole lazła.
A jeżeli przestawi nawet to źle-  bo palcem popychając dopiero można trafić w odpowiednie ścieżki.
    Po pracy u mnie dzisiaj znowu afryka i niczego w magnecie nie zrobiłem-  poza gapieniem się prawie bezmyślnie.   W każdym razie trzeba będzie odmontować cały mostek żeby zobaczyć co jest grane.  I albo coś pogięte i urwane-  wersja nieciekawa.    Albo zwyczajnie stare smary kleją w nim wszystko w tym mechanizmie od wysokości głowicy.
  Liczę na to- to byłoby logiczne,  elekromagnes u mnie też trzaska jak w Wojtkowym egzemplarzu  ale bez widocznego efektu dla samej głowicy.   Najłatwiej byłoby zrobić zwykły popychacz a luz wybierany przez sprężynę powrotną  i punkt oparcia regulowany śrubką.   I taka jest jak mi się zdaje :)
   Może rano-  gdy będzie jeszcze chłodno.

 Dzisiaj całkiem bezczynnie nie siedziałem bo dorobiłem jeszcze jeden regał na sprzęty.    Nie żeby poprzedni był zły :)  bo i tak się przyda oczywiście.   
    Nowy regał powstał z powodu spostrzeżeń z użytkowania poprzedniego.
        Po pierwsze- mój ulubiony aktualnie wzmak jest dosyć spory i poprzednia półka trochę za mała dla niego.
        Po drugie  -  zapomniałem o gramofonie a on też potrzebuje trochę powierzchni żeby stanąć porządnie na nogach.
        Po trzecie -  pomimo ażurowej budowy samego regału dla Harmana jest za mały przewiew.    Potrafi się zagrzać i podgrzewać oczywiście przy okazji wszystko co mu na grzbiecie stoi.    Szczególnie gdy się troche powera dorzuci.
  Poprzedni bohomaz sprawował się bez zarzutu -  przypuszczam że powodem był swobodny dostęp >luftu<  od dołu.
Tak więc nowa półka poza dodatkowymi podporami żeby Harman nie pogiął jej po paru dniach -  no bo swoje też waży.
     Nowa półka zawiera też dwie dziury które wyciąłem żeby mniej więcej wypadały bezpośrednio pod jego tranzystorami mocy.
Będzie stać do góry nogami do rana-  klej musi trochę chwycić :)
   Wykończenie jutro-  taki plan



Żeby kupić jeszcze takie same rury jak poprzednie >  Made in Ukraine-  byłem w dwóch innych Obi  poza tym który mam pod nosem.
   W moim sam wykupiłem wszystkie :)    w drugim zero kompletne.  Ale w następnym jeszcze były  :)
« Ostatnia zmiana: 13-07-2022, 00:02 wysłana przez pień »

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
14-07-2022, 22:25
Dobrze jest :)
   Ja wiem że dalej nie gra ale to jest magnetofon i nie ma lekko.   Magnetofon to zbiór problemów-   spory zbiór.
I żeby to wszystko trybiło jak trzeba to >zbiór problemów<   trzeba wyzerować.
   No i trzeba tak po kolei kasować jeden problem-  potem drugi   i tak X razy do potęgi  bo ja wiem-  nie znam się i zmilczę.
I gdy już się przebrnie przez to wszystko-  wszystkie problemy rozwiąże to  >>>
     Może będzie grało :)
hehehe
  U mnie jeszcze nie gra- jakiś problem jeszcze wymaga kasacji a pomysły już mi się naprawdę skończyły.   Nie można na okrętkę mierzyć kabli itp....  jeżeli to niczego nie daje.
   Na szczęście- podczas dzisiejszego przywracania sprawności w pozycjonowaniu głowicy zobaczyłem moją ostatnią deskę ratunku.
 Przynajmniej dzisiaj na to stawiam a jutro sprawdzę czy deska jest właściwa.
   Chodzi o przekładnię która obraca ten cholerny wielostyk który już kiedyś wyczyściłem.
  Dzisiaj koniecznie chciałem odblokować głowice żeby wykluczyć błąd w pozycjonowaniu przełącznika wysokości-   bo on jest ściśle związany z głowicą.  Jeżeli ona zmienia pozycję to on również.  I tutaj wszystko zdaje się działać dobrze.
   Zostaje ostatnia deska ratunku :



Na youtuba ciągnie się jeszcze filmik-  dojdzie to wkleję za jakie 10 minut   ze stanu Akai-a na dzień dzisiejszy.

Może ktoś coś wymyśli ?   No i czy moje przypuszczenie że jakieś kable >wiszą w powietrzu<  nie podłączone na przełączniku mają uzasadnienie

film :

 https://youtu.be/T3z92OSqSeI

« Ostatnia zmiana: 14-07-2022, 22:45 wysłana przez pień »

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
16-07-2022, 09:12
  Taaa-  moja deska ratunku  w postaci tej przekładni od obracania styków chyba jest dobrym tropem.
Lekko zakręciłem śrubką ustalającą położenie koła na osi i



  Trochę nie wyszło jakby i teraz burczy w każdej pozycji -  jak by nie ustawił pokrętła  hahahahah
Ale żeby to dokładnie widzieć co i jak to trzeba ponownie odmontować te wszystkie osłony itp...   A na samym wierzchu jeszcze generator na tym się trzyma.
    Masakra-   ale będę walczyć

A w serwisówce kurna nic a nic na jej temat.  Nawet w Grundigu pisze jak kółka na start wzajemnie ustawić.
   A tu  zerooooo  :(
« Ostatnia zmiana: 16-07-2022, 09:15 wysłana przez pień »