Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
20-03-2016, 15:49
tutaj mechanika od KX-9010 od innej strony

Ja zgrywam z NAS-u pliki na kasety za pośrednictwem DENON-a DA-300 USB bezpośrednio na AIWĘ XK-S7000 w najlepszej jakości jaką tylko uda mi się ściągnąć a już kilka tera bajtów się nazbierało :)
A zaczynam już kończyć kolejny tysiąc nagranych kaset...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
20-03-2016, 19:30
Nie wiem jakie ceny tam widziałeś ale tyle jeszcze za niego potrafia ludziska dać
http://allegro.pl/nakamichi-dragon-1014-i5106142929.html
Wskazalem na tą aukcje, żeby pokazać, że ludzie jeszcze płacą za TAKIE DZIWOLĄGI niezłe pieniądze.
Może coś mi umyka ale gdzie na w/w stronie jest informacja, że ktoś go kupił za zaproponowaną cenę?
Ten 'dziwoląg' to 'legenda' - a za to przeważnie się płaci...
sorry Jmaciek

Tytaj zobaczysz, że jest sprzedany.

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyUsed=1&order=qd&string=nakamichi%20dragon&search_scope=closed&bmatch=base-relevance-ele-1-2-0229

Ja tylko otworzyłem tę akcję żeby pokazać ten magnetofon.
Allegro tak ostatnio zrbiło, że jak otworzysz zakończoną przez kup teraz aukcję to nie widać kupującego bo po co i komu ?
Sprawdż
« Ostatnia zmiana: 20-03-2016, 21:43 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
20-03-2016, 19:49
Nie widać wyświetlacza czy jest wypalony . Nie widać głowic i rolek ale te i tak będą na 99% do wymiany .
W wielu miejscach ślady używania ale dopiero na miejscu będzie można coś stwierdzić .
I pytanie czy nie był grzebany czy kręcony .

I tak się zastanawiam ...
Wiele osób zabija się o jak najdroższego decka ale ile z nich używa do robienia kopii wysokiej klasy źródła ?
Kopie nie będzie lepsza od oryginału a będzie taka jaką jest w stanie zrobić deck z sygnału jaki dostanie .

No tak. Masz rację z tym deckiem. To jak zakupo auta przez net. Też nic nie wiadomo jak nie odpalisz i sie nie przejedziesz.
Tylko akurat w tym przypadku masz w czym wybierać natomiast decki z najwyższej półki to po pierwsze, albo ich nie ma w sprzedaży, albo są jak na lekarstwo  - mało, a jak już sa klasyfikowane przez uzytkowników jako tzw LEGENDA to schodzą jak ciepłe bułki no chyba że cena zaporowa.
Przykład SONY KA6ES za 2400 zł, który wystawiany 4 razy nie znalazł nabywcy.

A co do robienia kopii to w moim przypadku nie mam takiego problemu, Mam ok 30 gramofonów róznej maściDwa Pionery, kilka SONY, Sanyo, Kenwood, Hitachi, Lenco, Goodmans, Philips, Thorens, BSR, Wintec, Toshiba, Bang&Olufsen, kilka Grundigów i kilka Telefunkenów, rodzimy Unitra Dynamic Speaker i Daniel,
Amplitunerówi tez tyle samo sie znajdzie. Wzmacniaczy troche mniej i kilka CD-ków SONY np: CDP 102, X229 ES, Denon, Onkyo, Telefunken, Hitachi.
Mogę robić tyle kombinacji i konfiguracji że życia mi zabraknie ale i tutaj przyznam Tobie rację - Uważam, żę

SPRZĘT GRA TAK JAK NAJGORSZY JEGO ELEMENT !!!

I to jest najprawdziwsza prawda.
I nikt tego nie podważy .
« Ostatnia zmiana: 20-03-2016, 20:14 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
20-03-2016, 21:24
audiotone

ty masz  1000 kaset


admande
ma  1000 deckow

---------

a ja   hm 
gdzie ja jestem  he he he he

jestescie niezle rabnieci nieprawdaz  :-)

---

ja tez  przyznaje ech
ale jest oki  jakies hobby trza miec

skladam dalej  kenwood 990sr   i PLACZE  bo na razie nic z tego nie wychodzi ma problem z wyswietlaczem
i szukam powodu ale spokojnie jeszcze nie wyrzucam
« Ostatnia zmiana: 20-03-2016, 21:28 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
20-03-2016, 21:57
nano

Ładnie się tak nabijać ?

Nie mam 1000 decków !!!

Poza tym jak coś mam to to mam, o tym mogę napisać i mogę udowodnić, że to mam.
Sam prosiłeś o fotki bo myślałeś, ze mogę sobie tylko tak pisać żeby zadawać Wam pytania.
A decków mam obecnie 26 sztuk !

A to że jestem rąbnięty to moja sprawa, a cała reszta hobbystów trochę mniej ?
Oni za to mają nie tyle decków, gramofonów czy amplitunerów a np. parę klaserów znaczków pocztowych z listów od jeszcze nie żony i innych dziewczyn zwanych w ich gronie - filatelistyką.

To jest dopiero job !

Ja sobie mogę na tym sprzęcie posłuchać muzy a oni jedynie powspominać dziewczyny ewentualnie jak znajdą nie pokancerowany znaczekto nakleić na kartke Wielkanocną i wysłać życzenia.


No chyba, że wspomnienia dla nich dają więcej radości niż dla mnie słuchanie muzy.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2016, 22:07 wysłana przez eMandDe »

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
20-03-2016, 22:27
emande

to byl zart
wyluzuj

ja mam tez ta chorobe he he
edmande

skrzynka pocztowa
« Ostatnia zmiana: 20-03-2016, 22:35 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
20-03-2016, 23:28
Jeszcze jedna Aiwa :)  AD-WX999 bardzo rozbudowana kopiarka. Z dobrymi głowicami i regulowanym biasem. Ale niestety brzmieniowo kiszka. Dźwięk płaski i bez wyrazu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2984
  • Ekspert
21-03-2016, 01:39
emande

to byl zart
wyluzuj

ja mam tez ta chorobe he he
edmande

skrzynka pocztowa

Oki oki nano

Wiem że każdy z nas choruje na taką chorobe ale moja jest juz w wysokim stadium zaawansowania choć rozwineła sie szybko i trwa 3 lata - tzna to moje chomikowania sprzętu grającego, Zawsze coś miałem ale nie aż tyle.
A muzyką to zostaałem zarażony juz jak ojciec mnie robił !

He he he

Pewnie fajnie grali @ - może na zabawie gdzieś, nie wiem ?

He he he

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
21-03-2016, 07:45
witam

audiotone

ja sluchalem  tego
Aiwa AD-WX909

i nie bylo zle
po prawej byl 3 head

ale jak wiesz ta optyka
jestem zrazony do tej firmy 
ech

jmaciek

  • 389 / 4846
  • Zaawansowany użytkownik
21-03-2016, 09:39
Tytaj zobaczysz, że jest sprzedany.
[...]
Allegro tak ostatnio zrbiło, że jak otworzysz zakończoną przez kup teraz aukcję to nie widać kupującego bo po co i komu ?
Sprawdż
Dzięki eMandDe za informację - tego mi brakowało. Faktycznie alle coś kombinuje z serwisem i staje się coraz bardziej nieprzejrzysty.
Jak tak dalej pójdzie to chyba przyjdzie zaprzyjaźnić się z ibejem ale ten też - może nie jest nieprzejrzysty - ale też nie jest super przyjazny użytkownikowi (w porównaniu do tego co alle prezentowało na początku) - przynajmniej dla mnie.

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
21-03-2016, 19:07
witam

audiotone

ja sluchalem  tego
Aiwa AD-WX909

i nie bylo zle
po prawej byl 3 head

ale jak wiesz ta optyka
jestem zrazony do tej firmy 
ech

Ja nie miałem okazji słuchać tego 909 ale jest dość ciekawy , ze względu na użycie w drugiej kieszeni mechanizmu 3-głowicowego.
Z kopiarek lubię hm...
Technics-a RS-TR555 mam ich kilka :) takie zboczenie gra jak na plastikowy wygląd bardzo dobrze, tylko trzeba czasem wymienić mikro wyłączniki pod klawiszami, reszta ok
Kolejny Technics RS-T80R moim zdaniem protoplasta 555 ale z jeszcze większymi możliwościami sonicznymi także w posiadaniu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
21-03-2016, 19:10
ale te
technicsy  graja dalej dosc sztywno co ?
nic nie maluja ?  co ..

bardzo lubie ten 

designe  80 lat

>>  80R

weisz o co mi iega piekny jest

tu przyklad  mojego decka  onkyo   calkiem prostego
wtedy jeszcze nie robili tej hoinki na lcd
to  tzw  5-cio lecie  potem przyszla inna era deckow


   
« Ostatnia zmiana: 21-03-2016, 19:32 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
21-03-2016, 19:31
Fakt te 555 troszku szorstkie są w wyższych rejestrach ale dół i wypełnienie jest poprawne, średnie w miarę dobre zależy od taśmy . Taśmy jakie najbardziej na nich się sprawdziły to TDK AD, SA zaś metale średnio ,czyli taśmy jakby wzorcowe dla dwóch rodzai.
Ta 80 -tka zagrała lepiej na przykład na taśmach metalowych TDK MA i Sony Metal-S i ES. nie wiem czym to podyktowane .
Ale tych RS-T80R jest dość mało na rynku wtórnym .
Szukałem jeszcze Technics-a RS-B66W ale to już towar deficytowy, ponoć lepszy dźwiękowo od 80 bo niema auto-rewersu .
Może kiedyś trafie to zapoluje :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
21-03-2016, 19:35
to by potwierdzalo zo koniec 80 lat  mial  lepszy sound   w deck-ach

ale to mowie z wlasnego niesprawdzonego doswiadczenia

.....

edit

wyminialem akurat  wyswietlacz w kenwood kx 880hx  nic ciekawego tu fotka o jaki deck biega
jak to mowia kompletuje zeby miec sprawny sprzet

« Ostatnia zmiana: 21-03-2016, 19:56 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
21-03-2016, 19:37
Jeśli podoba ci się wystrój to może coś takiego ?

Technics RS-B705, 905 ? :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.