Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
18-03-2016, 09:41
wymina jest dziecinnie prosta

wydziales przeciez film

PS  tez zeby cie zdolowac .. wlaczylem dzis rano sony tc k 950  ... kate bush sobie wrzucilem na pozarcie ... nie lubie ja  ale  to zrobilem he he .....  i  co ??

 soniaczka  950 jest dla mnie warta kazdych pieniedzy  he he he he 
no to teraz ci namieszalem

nawet jakbym mial bez lewej rolki jechac  .....  to zostanie u mnie

-----------

pytanko
juz pare razy natknalem sie na  taki deck sony


Sony QS TE

co to jest ? ma ktos z tym doswiadczenie ?
« Ostatnia zmiana: 18-03-2016, 11:35 wysłana przez nano »

gotyk1

  • 1310 / 5891
  • Ekspert
18-03-2016, 15:28
akurat na ebaj.de leci licytacja 950es bez bokow, jest szansa wyrwac taniej niż te 1300.

muda44

  • 209 / 4932
  • Aktywny użytkownik
18-03-2016, 16:24
A wymiana jest trudna ?
Można to zrobić we własnym zakresie czy należy oddać do serwisu ?
Wiem - to zależy od moich umiejętności ale pytam, czy jest to możliwe w domowych warunkach ?
Tu masz pasek
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=30926
Gdzieś opisywałem jak wymienić i ustawić lewą rolkę . Albo tu albo na AS
Musisz mieć kasetę 120

muda44

  • 209 / 4932
  • Aktywny użytkownik
18-03-2016, 16:26
Tu masz co się dzieje jak ten pasek wymaga wymiany

Dzieje się też tak jak się go wymieni i za ciasno dokręci od tyłu te cienkie śrubki

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
18-03-2016, 18:53
ech ile razy ja juz ten objaw widzialem  he he    dzieki super video

eMandDe

  • 2204 / 2985
  • Ekspert
18-03-2016, 21:13
akurat na ebaj.de leci licytacja 950es bez bokow, jest szansa wyrwac taniej niż te 1300.
gotyk1 dziekuę za pomoc i wskazówki, nie raz zaglądałem na Ebay ale nie mam tam ani konta ani nie wiem jak poruszać się z płatnościami
Poza tym jak juz kiedys była o tym mowa nie każdy niemcowiec czy zachodni człek chce wysyłać polaczkowi.

nano

  • 9079 / 4996
  • Ekspert
18-03-2016, 21:19
ja dzis sluchalem dragona nakamichi
nawet sie usmialem ma cos z dargona  czyli smoka
te przciski faktycznie wygladaj na zywo jak luski  czy cos takiego 

brzmi przeswietnie
jak zobaczylem ale cenniki w  necie

to tyle nie jest wart  tym bardziej ze jak sie cos skopie samemu nie da sie rady czegos tam naprawic
ma dosc zagmatwany system

trzeb byc dobrym specjalista nie mowiac o cierpliwosci zeby rozebrac ten mechanizm oj oj
« Ostatnia zmiana: 18-03-2016, 21:26 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2985
  • Ekspert
18-03-2016, 21:20
A wymiana jest trudna ?
Można to zrobić we własnym zakresie czy należy oddać do serwisu ?
Wiem - to zależy od moich umiejętności ale pytam, czy jest to możliwe w domowych warunkach ?
Tu masz pasek
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=30926
Gdzieś opisywałem jak wymienić i ustawić lewą rolkę . Albo tu albo na AS
Musisz mieć kasetę 120
Dziekuje Ci muda44 - Fajna stronka.
Idzie sie nauczyć, albo napatrzeć i podziwiaćhe he he.
Ja jak na razie dałem 750 ES spokój. Ujeżdżam teraz 770 ES - ten wydaje sie lepszy - pod wzgledem wciągania albo nie wciągania czy łamania kaset. Pewnie jest w lepszej kondycji, chociaż i tak już coś wypatrzyłem, tzn że i tak ktoś w nim ingerował ale gra nieźle. I niech gra.

W tygodniu dostane paski od AIWA AD F910 i do podwójnego PIONEER CTW720R to bedę z nimi walczył.
A SONY 750 jast w odstawce. Dam mu spokój.

A co do 950 ES - zobaczę ?
Mam też inne pomysły na decka.

eMandDe

  • 2204 / 2985
  • Ekspert
18-03-2016, 21:25
ja dzis sluchalem dragona nakamichi
nawet sie usmialem ma cos z dargona  czyli smoka
te przciski faktycznie wygladaj na zywo jak luski  czy cos takiego 

brzmi przeswietnie
jak zobaczylem ale cenniki w  necie

to tyle nie jest wart  tym bardziej ze jak sie cos skopie samemu nie da sie rady czegos tam naprawic
ma dosc zagmatwany system

No to Ci zazdroszczę.
A jak wygląda dźwiękowo do Twojej 950 tki ES ?

Nie wiem jakie ceny tam widziałeś ale tyle jeszcze za niego potrafia ludziska dać
http://allegro.pl/nakamichi-dragon-1014-i5106142929.html

eMandDe

  • 2204 / 2985
  • Ekspert
18-03-2016, 21:27

 soniaczka  950 jest dla mnie warta kazdych pieniedzy  he he he he 
no to teraz ci namieszalem

nawet jakbym mial bez lewej rolki jechac  .....  to zostanie u mnie

-----------

A widzisz - za soniaczka dasz wszystko - tj każde pieniądze.  a za Dragona nie ?

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
18-03-2016, 22:02
Witam.
Wtrącę się ten dragon z aukcji to jakiś dziwoląg , bo Dragony nigdy nie miały takich nóg (wiem bo miałem) a to jest jakiś przeszczep od Sprzętów Denon-owskich... Aż strach pomyśleć co jest w środku i w jakim stanie ...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2985
  • Ekspert
18-03-2016, 22:29
AUDIOTONE

Wskazalem na tą aukcje, żeby pokazać, że ludzie jeszcze płacą za TAKIE DZIWOLĄGI niezłe pieniądze.

Apropo.

To że ma wymienione stopki to masz może i rację, że od DENONA. A może od KENWOODA ? Nie ważne od jakiego ale to wcale nie znaczy, że ktoś musiał grzebać akurat w środku.
Nakamichi nie stosowało takich wypasionych stópek jak inne firmy - Nakamichi miało takie czarne małe niepozorne stpki ale nie o to chodziło nakamichi, żeby ślicznie wyglądał.
Gdyby tak miało być zwrócili by sie pewnie do jakieś Pininfariny

Ktoś sobie może go i upiekszył
A pomyśl jak np. w aucie są nie oryginalne a inne ładniejsze alufelgi niz fabryczne to też oznaka, że musiał byc grzebany ?
Chyba nie.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2016, 22:31 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
18-03-2016, 22:45
Sądzę że Dragon nie potrzebuje "żadnego upiększania" . Dziwi mnie jeszcze zerwana tabliczka z numerem seryjnym. Takie małe szczegóły a jednak. Jak bym znów kupował Dragona to zwracał bym uwagę na właśnie takie szczegóły.
Swoja drogą to ceny Dragonów oscylują na portalach aukcyjnych między 600 do około 1200 funtów w zależności od stanu
( czy serwisowany ) i wyposażenia  (karton instrukcja itp. ) dane z Ebay.co.uk  bo tutaj kupuje i obserwuje ceny.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2985
  • Ekspert
18-03-2016, 22:56
Sądzę że Dragon nie potrzebuje "żadnego upiększania" . Dziwi mnie jeszcze zerwana tabliczka z numerem seryjnym. Takie małe szczegóły a jednak. Jak bym znów kupował Dragona to zwracał bym uwagę na właśnie takie szczegóły.
Swoja drogą to ceny Dragonów oscylują na portalach aukcyjnych między 600 do około 1200 funtów w zależności od stanu
( czy serwisowany ) i wyposażenia  (karton instrukcja itp. ) dane z Ebay.co.uk  bo tutaj kupuje i obserwuje ceny.

Naprawdę nie zwracałem na te szczegóły uwagi
Pewnie znasz tajniki na co zwrócic uwage, ja nie wiec nie bedę z Toba polemizował bo widżę, że zjadłeś juz na tym żeby
Ja nie mierze w tak wysokich cenach decków, sa dobre a nawet bardzo dobre albo i jeszcze więcej ale moje ucho juz tego pewnie nie usłyszy, choc Nakamichi gra bardzo fajnie.
Mam jeden ale nie tak wysoki model.

AUDIOTONE

  • 9399 / 5843
  • Ekspert
18-03-2016, 23:13
Jest kilka innych dobrych magnetofonów które zagrały by lepiej moim zdaniem niż wspomniany Dragon. A cena jego jest raczej czasem wyssana z palca . Tutaj płacimy przede wszystkim za legendę rynku magnetofonowego, który był przez długi czas na pierwszych miejscach rankingów. Do puki nie pojawiły się tzw. Dragon-killery : Sony TC-K777ESII , Arcam Delta 100, Tandberg TCD-3014 , i jeszcze kilka innych mniej znanych .
Ale nie podlega wątpliwością, że Dragon to bardzo dobry magnetofon i jego soniczne możliwości są b.duże.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.