Audiohobby.pl

Testy i porównania

-Pawel-

  • 4724 / 5511
  • Ekspert
09-11-2013, 10:53
Przemek, wybacz, że nie mam czasu na bieżąco czytać i komentować, ale świetna robota chłopie! Zastanawiam się, nie myślałeś o tym, aby przenieść temat do działu Recenzje? W słuchawkach jest ciężej później coś "odgrzebać" ;)

brodacz

  • 1780 / 3841
  • Ekspert
09-11-2013, 18:56
Zakładka ma być o testach słuchawek ,wzmacniaczy do nich itp. dlatego tu ja wstawiłem.Moglibyśmy jak do tej pory prowadzić luźne dyskusje o słuchawkach w im przynależnych wątkach a testy i porównia wklejać tu i tu je komentować i uzupełniać.Dzieł Recenzje wieje martwicą , nic tam sie nie dzieje a tu ktoś przynajmniej skomentuje z czymś się nie zgodzi i coś się dzieje.

Robeeert1

  • 722 / 5541
  • Ekspert
09-11-2013, 19:19
A czy ktoś z Was porównywał LCD-2 z LCD-3 ?

maccoo

  • 162 / 4195
  • Aktywny użytkownik
09-11-2013, 19:27
Dziś odbyło sie w Laskach szybkie porownanie LCD2 i Denonów. Ale te LCD gladkie I kulturalne, tylko brakuje im zadziornosci Denonów ;)

brodacz

  • 1780 / 3841
  • Ekspert
09-11-2013, 19:34
Ja miałem zabrać swoje LCD3 do Polski na urlop i podjechać do Soundmana na tes z jego LCD2 ale łobuz w poniedziałek je sprzedaje i nici z testu :(

Ale może ktoś kto ma LCD2 i mieszka w szeroko pojętej Polsce centralnej i ma chęć je porównać z LCD3 na początku stycznia proszę o kontakt.

brodacz

  • 1780 / 3841
  • Ekspert
09-11-2013, 19:37
Macco mniemam ,że bawiliście sie u Soundmana ,napisz kilka zdań wiecej prosze.

Soundman

  • 775 / 4030
  • Ekspert
09-11-2013, 19:37
Tak jest, znowu D7100 zrobiły na mnie spore wrażenie, to były te dobrze grające Denony jakie pamiętałem. Utwierdziłem się w przekonaniu że to jednak chyba najlepsze słuchawki zamknięte jakie słuchałem. Szkoda że moje jakoś straciły ten blask i nasycenie które było w modelu Maccoo.

Baele

  • 753 / 5127
  • Ekspert
09-11-2013, 19:44
Qrcze, też bym posłuchał tych  LCD-ków ...
Jeszcze nigdy nie miałem okazji :-(

maccoo

  • 162 / 4195
  • Aktywny użytkownik
09-11-2013, 20:51
Mając świeżo w pamięci jak ciemno i gładko grają LCD2, podpiąłem pod OTL T70 i powiem tak - to są dopiero zadziwiające  słuchawki ;) Nie mają takiego zejścia jak Denony ale na pewno nie można powiedzieć, że grają chudo. Za kilka dni pokuszę się o małe porównanie jak zrobiłem to z T1 zapowiada się ciekawie.

brodacz

  • 1780 / 3841
  • Ekspert
09-11-2013, 23:18
Maccoo czekamy więc na porównanie.

Ganione za wysokie tony i wokal LCD3 pokazuja klase w tych aspektach w porownaniu do HD800 ktore są szaraczkami przy amerykanach.
HD800 nie sa w stanie tak wysoko zagrac jak LCD3 a ponad to grajac teraz plyty Miry Kubasińskiej upszestrzeniają wokal zamiast odać go jak najwierniej i najglębiej.Płyty Miry sa magiczne i takiego przekazy wymagaja.Z LCD3 nie można sie nudzić i plyta "Ogień" wypada na nich najlepiej z całej trojki.
Gdyby jeszcze przy zachowaniu swoich atrybutów mialy choć troche wieksza przestrzeń i scene.
(fotka kiepska ale zawsze coś )

Mogos

  • 382 / 5804
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2013, 08:09
Brodacz dzięki za podzielenie się bardzo ciekawymi doświadczeniami, zwłaszcza że masz możliwość porównania tak wyśmienitych słuchawek. HD800 wieją szarością a co z ciemnym graniem LCD3. Rozumiem, że dla Ciebie te ciemne i gęste granie daje większą przyjemność przekazu. Moim zdaniem za szarość HD800 odpowiada ich słoność do uprzestrzenniania dźwięku i szybkość. Ale bez tych zdolności odtwarzanie muzy jest pozbawione pewnej części czynnika live. Chyba tak to można określić. Kolor jet ważny i idealnie byłoby mieć to wszystko w jednych słuchawkach. Ja mam swoje HD800 z początków produkcji numer 1376 i bardzo sobie cenię ich zdolność oderwania dźwięku od przetworników, separację instrumentów i szybkość. Jakby do tego dołożyć dociążenie dźwięku i trochę pastelowych kolorów to byłby chyba ideał. Bardzo mnie intryguje kwestia zmiany sygnatury dźwięku w najnowszych seriach HD800, o których tu piszą koledzy. Może AKG 812 połączą przestrzeń i szybkość z kolorem i wypełnieniem dźwięku.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

brodacz

  • 1780 / 3841
  • Ekspert
10-11-2013, 09:38
Czesc Mogos

Cieżko powiedzieć które daja wieksza przyjemność.Ja bardzo lubie przestrzenne granie i musze przyznać ,że HD800 w tym aspekcie mnie bardzo miło zaskoczyły.Wogóle nie sądzilem ,że mi sie aż tak spodobaja.
Te krótkie notki które dokonuje po moim teście sa jakby jego uzupełnieniem.Wcześniej mogleś przeczytac "Ja jak przechodze z Audeze na HD800 to jak bym z lasu na polane wyszedl jest oddech swierzego powietrza i az ramiona chce sie wyprostowac i siegnac tej przestrzeni" ewidentnie wskazuje to na wyższosc HD800 w tym klimacie a wpis powyżej wyższość Audeze lecz już innym aspekcie.
Różniece miedzy tymi słuchawkami są bardzo duże i staram się je zobrazować troszke osobom które nie miały możliwości ich porównac.
To nie jest tak ,że HD800 sa szare jak czarno biały film a Audeze graja jak w schowku pod schodami ale te różnica miedzy nimi są dość spore i wybór które lepsze zależy czesto od nastroju ,plyty i tego jak chcę w danym momencie słuchać.

brodacz

  • 1780 / 3841
  • Ekspert
10-11-2013, 09:50
"HD800 wieją szarością a co z ciemnym graniem LCD3. "

Niewątpliwie LCD3 grają ciemnym dźwiękiem ,lecz jest to inny ciemny przekaz niż np. u MK1.Staxy te graja troche jaśniej od Audeze i zdecydowanie dalej tworzac piekną scene.Maja też wiecej szczegółów albo latwiej je wychwycić.Audeze graja blisko i nie wiem jak to robią ale w tym ciemnym graniu jest mnóstwo nasyconego koloru.

Mogos

  • 382 / 5804
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2013, 09:59
No to ja bym wolał Staxy. Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że spotkanie się nie jest takie proste. Słuchawki to tylko końcowy element toru. Po drodze dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Przynajmniej u mnie :)
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

brodacz

  • 1780 / 3841
  • Ekspert
10-11-2013, 10:12
Staxy to odrębna historia narazie ich nie dłączam to testu żeby sobie cała trójka mogla porządzić ;-)

Oczywiście ,że po drodze dzieje wiele i to bardzo ważnego niestety nie mam możliwości za bardzo zmian reszty toru gdyż niczym innym nie dysponuje.Tor jest jeden i zmieniaja sie tylko słuchawki.Można temu wiele zarzucić ale i tak myśle ,że podstawowe różnice słuchawek oraz ich główne cechy są zachowane i warto sie tym podzielić ,może komuś pomogę.